Resultater for Höglandsdoppet 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannes Walhjalt |
2010 |
Nässjö SLS |
|
247 |
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
243 |
1:18.89 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.51 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
208 |
1:23.16 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
205 |
1:23.49 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.89 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Knut Jöngren |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
204 |
1:23.66 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.48 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
203 |
1:23.82 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.61 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
195 |
1:24.84 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.01 |
(-7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marwin Cronholm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
171 |
1:28.70 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.80 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
161 |
1:30.40 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.20 |
(-10.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
139 |
1:35.01 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.85 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 10:45:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Herrar 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Enlund |
2005 |
Nässjö SLS |
|
295 |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 10:45:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 10:45:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|