2024-04-23   17:35:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Växjö Swim meet

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 1, 1500m Frisim Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mattias Jönsson 2006 Växjö Simsällskap 17:21.07
1000m: 11:32.93
(11:32.93)
1050m: 12:07.89
(34.96)
1100m: 12:42.74
(34.85)
1150m: 13:17.99
(35.25)
1200m: 13:52.73
(34.74)
1250m: 14:27.79
(35.06)
1300m: 15:02.50
(34.71)
1350m: 15:37.18
(34.68)
1400m: 16:12.46
(35.28)
1450m: 16:47.20
(34.74)
1500m: 17:21.07
(33.87)
2 Adrijan Danqi 2002 Växjö Simsällskap 17:48.88 +27.81
1000m: 11:47.82
(11:47.82)
1050m: 12:24.18
(36.36)
1100m: 12:59.95
(35.77)
1150m: 13:35.74
(35.79)
1200m: 14:12.55
(36.81)
1250m: 14:49.23
(36.68)
1300m: 15:26.02
(36.79)
1350m: 16:02.36
(36.34)
1400m: 16:38.93
(36.57)
1450m: 17:15.36
(36.43)
1500m: 17:48.88
(33.52)
3 Love Kling 2007 Växjö Simsällskap 17:55.87 +34.80
1000m: 11:55.96
(11:55.96)
1050m: 12:32.38
(36.42)
1100m: 13:08.99
(36.61)
1150m: 13:45.94
(36.95)
1200m: 14:22.46
(36.52)
1250m: 14:58.91
(36.45)
1300m: 15:35.39
(36.48)
1350m: 16:11.74
(36.35)
1400m: 16:47.37
(35.63)
1450m: 17:22.77
(35.40)
1500m: 17:55.87
(33.10)
4 Viggo Haglind 2008 Oskarshamns Simsällskap 18:02.05 +40.98
950m: 11:36.52
(11:36.52)
1000m: 12:13.20
(36.68)
1050m: 12:48.68
(35.48)
1100m: 13:24.84
(36.16)
1150m: 14:00.20
(35.36)
1200m: 14:35.76
(35.56)
1250m: 15:11.25
(35.49)
1300m: 15:46.20
(34.95)
1350m: 16:22.05
(35.85)
1400m: 16:57.76
(35.71)
1450m: 17:32.29
(34.53)
1500m: 18:02.05
(29.76)
5 Emil Bjärsholm 2007 Anderstorps Simsällskap 18:33.53 +1:12.46
950m: 11:42.80
(11:42.80)
1000m: 12:20.49
(37.69)
1050m: 12:58.23
(37.74)
1100m: 13:36.22
(37.99)
1150m: 14:13.36
(37.14)
1200m: 14:50.95
(37.59)
1250m: 15:28.89
(37.94)
1300m: 16:06.29
(37.40)
1350m: 16:44.68
(38.39)
1400m: 17:22.16
(37.48)
1450m: 17:59.22
(37.06)
1500m: 18:33.53
(34.31)
6 Alvin Askebring 2010 Oskarshamns Simsällskap 19:28.50 +2:07.43
900m: 11:40.98
(11:40.98)
950m: 12:19.85
(38.87)
1000m: 12:58.75
(38.90)
1050m: 13:38.77
(40.02)
1100m: 14:18.49
(39.72)
1150m: 14:58.44
(39.95)
1200m: 15:38.37
(39.93)
1250m: 16:18.35
(39.98)
1300m: 16:57.29
(38.94)
1350m: 17:35.80
(38.51)
1400m: 18:14.10
(38.30)
1450m: 18:52.14
(38.04)
1500m: 19:28.50
(36.36)
- Andrei Patrick Popescu 2008 Växjö Simsällskap DNF
Grenen officiell:  2023-09-02 08:52:11
2023-09-02 08:55:53 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Växjö Simsällskap
Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 2, 800m Frisim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap +0.75 9:18.00
50m: 32.21
100m: 1:07.14
(34.93)
150m: 1:42.02
(34.88)
200m: 2:16.56
(34.54)
250m: 2:51.50
(34.94)
300m: 3:26.49
(34.99)
350m: 4:01.61
(35.12)
400m: 4:37.04
(35.43)
450m: 5:12.39
(35.35)
500m: 5:48.21
(35.82)
550m: 6:23.54
(35.33)
600m: 6:58.81
(35.27)
650m: 7:34.10
(35.29)
700m: 8:09.40
(35.30)
750m: 8:44.43
(35.03)
800m: 9:18.00
(33.57)
2 Boglárka Bedi 2006 Växjö Simsällskap +0.58 9:48.01 +30.01
50m: 33.20
100m: 1:09.56
(36.36)
150m: 1:46.48
(36.92)
200m: 2:23.43
(36.95)
250m: 3:00.47
(37.04)
300m: 3:37.83
(37.36)
350m: 4:15.14
(37.31)
400m: 4:52.36
(37.22)
450m: 5:29.64
(37.28)
500m: 6:06.63
(36.99)
550m: 6:43.67
(37.04)
600m: 7:20.95
(37.28)
650m: 7:58.18
(37.23)
700m: 8:35.32
(37.14)
750m: 9:12.48
(37.16)
800m: 9:48.01
(35.53)
3 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb 9:49.44 +31.44
50m: 33.95
100m: 1:11.37
(37.42)
150m: 1:48.65
(37.28)
200m: 2:26.20
(37.55)
250m: 3:03.53
(37.33)
300m: 3:40.75
(37.22)
350m: 4:17.88
(37.13)
400m: 4:54.75
(36.87)
450m: 5:30.46
(35.71)
500m: 6:07.79
(37.33)
550m: 6:45.35
(37.56)
600m: 7:22.80
(37.45)
650m: 7:59.27
(36.47)
700m: 8:36.77
(37.50)
750m: 9:14.31
(37.54)
800m: 9:49.44
(35.13)
4 Sarah Fransson 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.58 9:58.16 +40.16
50m: 34.98
100m: 1:12.02
(37.04)
150m: 1:49.50
(37.48)
200m: 2:27.44
(37.94)
250m: 3:04.96
(37.52)
300m: 3:42.41
(37.45)
350m: 4:19.95
(37.54)
400m: 4:57.61
(37.66)
450m: 5:35.10
(37.49)
500m: 6:13.25
(38.15)
550m: 6:50.76
(37.51)
600m: 7:28.85
(38.09)
650m: 8:06.74
(37.89)
700m: 8:44.84
(38.10)
750m: 9:22.32
(37.48)
800m: 9:58.16
(35.84)
5 Lilly Renlund 2009 Vellinge-Näsets Simklubb 10:07.01 +49.01
50m: 34.42
100m: 1:12.17
(37.75)
150m: 1:50.96
(38.79)
200m: 2:29.55
(38.59)
250m: 3:07.99
(38.44)
300m: 3:46.47
(38.48)
350m: 4:25.15
(38.68)
400m: 5:03.51
(38.36)
450m: 5:42.28
(38.77)
500m: 6:21.13
(38.85)
550m: 6:59.50
(38.37)
600m: 7:37.92
(38.42)
650m: 8:15.86
(37.94)
700m: 8:53.75
(37.89)
750m: 9:31.03
(37.28)
800m: 10:07.01
(35.98)
6 Mylana-Maria Rozvadovska 2009 Växjö Simsällskap +0.97 10:34.57 +1:16.57
50m: 33.37
100m: 1:10.36
(36.99)
150m: 1:47.52
(37.16)
200m: 2:25.47
(37.95)
250m: 3:03.49
(38.02)
300m: 3:43.69
(40.20)
350m: 4:25.16
(41.47)
400m: 5:06.74
(41.58)
450m: 5:45.89
(39.15)
500m: 6:28.34
(42.45)
550m: 7:09.83
(41.49)
600m: 7:51.37
(41.54)
650m: 8:33.19
(41.82)
700m: 9:14.42
(41.23)
750m: 9:55.66
(41.24)
800m: 10:34.57
(38.91)
7 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap +0.75 10:36.83 +1:18.83
50m: 34.50
100m: 1:12.00
(37.50)
150m: 1:51.13
(39.13)
200m: 2:30.88
(39.75)
250m: 3:11.32
(40.44)
300m: 3:52.14
(40.82)
350m: 4:32.95
(40.81)
400m: 5:14.00
(41.05)
450m: 5:54.95
(40.95)
500m: 6:36.20
(41.25)
550m: 7:17.31
(41.11)
600m: 7:58.30
(40.99)
650m: 8:39.14
(40.84)
700m: 9:19.69
(40.55)
750m: 9:58.57
(38.88)
800m: 10:36.83
(38.26)
8 Tuva Rudenius 2009 Växjö Simsällskap 10:48.76 +1:30.76
50m: 36.00
100m: 1:15.33
(39.33)
150m: 1:55.23
(39.90)
200m: 2:35.68
(40.45)
250m: 3:15.81
(40.13)
300m: 3:56.83
(41.02)
350m: 4:37.95
(41.12)
400m: 5:19.17
(41.22)
450m: 6:00.10
(40.93)
500m: 6:41.56
(41.46)
550m: 7:23.18
(41.62)
600m: 8:04.83
(41.65)
650m: 8:46.23
(41.40)
700m: 9:27.96
(41.73)
750m: 10:08.95
(40.99)
800m: 10:48.76
(39.81)
9 Saga Evenås 2009 Vellinge-Näsets Simklubb 10:55.51 +1:37.51
50m: 36.63
100m: 1:18.71
(42.08)
150m: 1:59.90
(41.19)
200m: 2:41.32
(41.42)
250m: 3:21.66
(40.34)
300m: 4:03.10
(41.44)
350m: 4:45.24
(42.14)
400m: 5:25.95
(40.71)
450m: 6:08.08
(42.13)
500m: 6:50.14
(42.06)
550m: 7:31.58
(41.44)
600m: 8:13.36
(41.78)
650m: 8:54.43
(41.07)
700m: 9:35.62
(41.19)
750m: 10:16.13
(40.51)
800m: 10:55.51
(39.38)
10 Freja Månsson 2007 Växjö Simsällskap +0.78 11:04.55 +1:46.55
50m: 34.86
100m: 1:13.78
(38.92)
150m: 1:53.44
(39.66)
200m: 2:34.05
(40.61)
250m: 3:14.57
(40.52)
300m: 3:55.08
(40.51)
350m: 4:36.47
(41.39)
400m: 5:18.07
(41.60)
450m: 6:00.82
(42.75)
500m: 6:43.90
(43.08)
550m: 7:27.58
(43.68)
600m: 8:11.12
(43.54)
650m: 8:55.00
(43.88)
700m: 9:39.21
(44.21)
750m: 10:22.50
(43.29)
800m: 11:04.55
(42.05)
11 Ebba Hammarberg 2010 Oskarshamns Simsällskap 12:08.84 +2:50.84
50m: 39.38
100m: 1:23.47
(44.09)
150m: 2:09.48
(46.01)
200m: 2:55.47
(45.99)
250m: 3:42.30
(46.83)
300m: 4:28.89
(46.59)
350m: 5:15.48
(46.59)
400m: 6:02.74
(47.26)
450m: 6:50.28
(47.54)
500m: 7:36.94
(46.66)
550m: 8:23.27
(46.33)
600m: 9:09.87
(46.60)
650m: 9:56.02
(46.15)
700m: 10:41.93
(45.91)
750m: 11:26.31
(44.38)
800m: 12:08.84
(42.53)
Grenen officiell:  2023-09-02 09:20:10
2023-09-02 09:20:21 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Växjö Simsällskap
Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Teo Hansen 2012 Vellinge-Näsets Simklubb +0.83 44.91
Axel Hulteberg 2012 Vellinge-Näsets Simklubb +0.64 41.23
Love Lundh 2011 Vellinge-Näsets Simklubb +0.78 42.91
Philip Ralling 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 44.05
Hebbe Stenskepp 2013 Vellinge-Näsets Simklubb 40.50
Lucas Wänberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb +0.72 47.46
2023-09-02 11:02:18 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Växjö Simsällskap
Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Ravn Rehnström 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.53 29.87 Q
2 Carl Hedman 2009 Oskarshamns Simsällskap +0.61 31.50 +1.63 Q
3 Melvin Nilsson 2009 Växjö Simsällskap +0.74 31.85 +1.98 Q
4 Wille Thente 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.37 32.04 +2.17 Q
5 Joel Bjärsholm 2009 Anderstorps Simsällskap +0.71 32.24 +2.37 Q
6 William Iversen 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.74 32.95 +3.08 Q
7 Alvin Askebring 2010 Oskarshamns Simsällskap 34.14 +4.27 Q
8 Max Perez 2010 Växjö Simsällskap +0.75 34.31 +4.44
9 Noah Sjögren 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.51 34.91 +5.04
10 Gustav Vestgården Tukk 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.78 35.99 +6.12
11 William Ohlin 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.80 37.44 +7.57
12 Herman Steen 2010 Hultsfreds SS +0.49 38.25 +8.38
- William-Vincent Falk Madali 2010 Hultsfreds SS +0.58 DSQ
Grenen officiell:  2023-09-02 11:11:53
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 15 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Ståhle 2006 Växjö Simsällskap +0.62 26.60 Q
2 Emanuel Tidåsen 2002 Växjö Simsällskap +0.61 27.60 +1.00 Q
3 Andrei Patrick Popescu 2008 Växjö Simsällskap +0.61 27.73 +1.13 Q
4 Alwin Edqvist 2006 Växjö Simsällskap +0.64 27.83 +1.23 Q
5 Elliot Edqvist 2008 Växjö Simsällskap +0.70 27.86 +1.26 Q
=6 Viggo Haglind 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.64 28.16 +1.56 Q
=6 Noel Nilsson 2007 Växjö Simsällskap +0.60 28.16 +1.56 Q
8 Linus Kling 2004 Växjö Simsällskap +0.70 28.31 +1.71
9 Mattias Jönsson 2006 Växjö Simsällskap +0.67 28.81 +2.21
10 Jonatan Bååth 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.67 29.28 +2.68
11 Hugo Prössel 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.67 29.49 +2.89
12 Joel Wall 2008 Växjö Simsällskap +0.74 29.60 +3.00
13 Tony Kerman 2005 Anderstorps Simsällskap +0.73 29.63 +3.03
14 Love Kling 2007 Växjö Simsällskap +0.70 29.65 +3.05
15 Isak Hässlebro 2007 Växjö Simsällskap +0.51 29.87 +3.27
16 Samuel Ask 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.52 29.97 +3.37
17 Gustav Johansson 2008 Växjö Simsällskap +0.52 30.07 +3.47
18 Theodor Fought 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.63 30.36 +3.76
19 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap +0.66 30.40 +3.80
20 Emil Bjärsholm 2007 Anderstorps Simsällskap +0.69 30.55 +3.95
21 Edvin Örnerheim 2007 Växjö Simsällskap +0.66 31.17 +4.57
22 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.76 31.35 +4.75
23 Anton Bjursell 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.71 32.31 +5.71
24 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.65 32.58 +5.98
25 Jonathan Thomassen 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 33.19 +6.59
26 Gabriel Petersson 2008 Växjö Simsällskap +0.77 35.20 +8.60
27 Elias Hed 2007 Hultsfreds SS 42.88 +16.28
Grenen officiell:  2023-09-02 11:11:53
2023-09-02 11:12:10 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Växjö Simsällskap
Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 5, 50m Ryggsim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Tindra Adelros 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 54.35
Ebba Alfredsson 2011 Oskarshamns Simsällskap +0.68 36.60
Linnea Dunder 2011 Växjö Simsällskap +0.88 44.56
Vera Emilsson 2012 Vellinge-Näsets Simklubb +0.86 47.47
Zoé Linnéa Falk Madali 2012 Hultsfreds SS +0.89 44.37
Kajsa Gustafsson 2011 Växjö Simsällskap +0.78 46.68
Nova Hiljemark 2012 Anderstorps Simsällskap +0.75 48.89
Ella Hoy Mortensen Larsson 2014 Vellinge-Näsets Simklubb +0.81 1:04.61
Frida Johansson 2012 Hultsfreds SS +0.65 49.57
Helena Kjellson 2011 Växjö Simsällskap +0.77 41.36
Saga Linnell 2012 Anderstorps Simsällskap +0.81 52.55
Julia Lundahl 2011 Vellinge-Näsets Simklubb +0.96 42.02
Elsa Malm 2012 Anderstorps Simsällskap +0.77 47.87
Selma Möller 2012 Vellinge-Näsets Simklubb +0.69 47.21
Nikki Nillund 2013 Vellinge-Näsets Simklubb +0.82 47.92
Julia Olsson-Mårtensson 2012 Vellinge-Näsets Simklubb +0.84 46.04
Liv Renlund 2013 Vellinge-Näsets Simklubb +0.82 48.39
Ines Rudenius 2011 Växjö Simsällskap +0.81 43.31
Astrid Simonsson 2012 Vellinge-Näsets Simklubb +0.76 42.23
Stella Sjöberg 2013 Vellinge-Näsets Simklubb +0.66 52.02
Isabella Wahlkvist 2014 Vellinge-Näsets Simklubb +0.93 1:01.44
Emma Wall 2011 Växjö Simsällskap +0.94 43.03
Anja Wallin 2011 Oskarshamns Simsällskap +0.70 38.54
Saga Widströmer 2012 Växjö Simsällskap +0.61 42.14
Malou Zabel 2013 Vellinge-Näsets Simklubb +0.70 56.75
2023-09-02 11:21:57 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Växjö Simsällskap
Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 13-14 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mylana-Maria Rozvadovska 2009 Växjö Simsällskap +0.77 33.29 Q
2 Lilly Renlund 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.75 33.50 +0.21 Q
3 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 33.63 +0.34 Q
4 Agnes Andersson 2009 Växjö Simsällskap +0.62 34.03 +0.74 Q
5 Tuva Rudenius 2009 Växjö Simsällskap +0.72 35.13 +1.84 Q
6 Tira Thordin 2009 Växjö Simsällskap +0.65 36.41 +3.12 Q
7 Signe Nelson 2010 Hultsfreds SS +0.85 39.64 +6.35 Q
8 Ingrid Yndigegn 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.86 39.93 +6.64
9 Alicia Gustafsson 2010 Växjö Simsällskap +0.68 40.13 +6.84
10 Saga Evenås 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 40.55 +7.26
11 Cassandra Westergren 2010 Hultsfreds SS +0.72 40.63 +7.34
12 Ebba Hultqvist 2009 Växjö Simsällskap +0.77 40.72 +7.43
13 Ebba Hammarberg 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.76 41.48 +8.19
14 Saga Sjöberg 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.64 43.52 +10.23
15 Ellen Hed 2010 Hultsfreds SS +0.69 45.94 +12.65
16 Olivia Johansson 2010 Hultsfreds SS +0.72 49.96 +16.67
- Astrid Kling 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.10 DSQ
Grenen officiell:  2023-09-02 11:30:05
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 15 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Strand 2005 Växjö Simsällskap +0.62 30.80 Q
2 Felicia  Backman 2006 Växjö Simsällskap +0.65 30.98 +0.18 Q
3 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap +0.62 31.68 +0.88 Q
4 Agnes Pehrsson 2007 Växjö Simsällskap +0.62 31.98 +1.18 Q
5 Alice Skoglund 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.60 32.10 +1.30 Q
6 Fidelie Olsson Lindqvist 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.73 32.41 +1.61 Q
7 Ellen Österberg 2006 Växjö Simsällskap +0.66 32.73 +1.93 Q
8 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap +0.77 33.89 +3.09
9 Agnes Sjö 2004 Växjö Simsällskap +0.70 34.21 +3.41
10 Josefine Karlsson 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.76 35.65 +4.85
11 Stina Eriksson 2008 Växjö Simsällskap +0.77 36.04 +5.24
12 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.69 36.21 +5.41
13 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap +0.76 36.85 +6.05
14 Alice Harrysson 2007 Växjö Simsällskap +0.74 36.96 +6.16
15 Alva Johansson 2008 Hultsfreds SS +0.78 39.29 +8.49
16 Freja Månsson 2007 Växjö Simsällskap +0.92 39.39 +8.59
17 Saga Bengtsson 2006 Simklubben Laxen +0.83 39.76 +8.96
18 Olivia Nilsson Virc 2007 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 43.00 +12.20
19 Ester Hyltsten 2008 Växjö Simsällskap +0.67 44.57 +13.77
20 Thilde Pettersson 2008 Växjö Simsällskap +0.83 53.29 +22.49
Grenen officiell:  2023-09-02 11:30:05
2023-09-02 11:30:46 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Växjö Simsällskap
Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wille Thente 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.46 2:48.79
50m: 37.43
100m: 1:19.82
(42.39)
150m: 2:04.26
(44.44)
200m: 2:48.79
(44.53)
2 Victor Ravn Rehnström 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.67 2:54.17 +5.38
50m: 39.13
100m: 1:23.40
(44.27)
150m: 2:09.02
(45.62)
200m: 2:54.17
(45.15)
3 Noah Sjögren 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.71 2:57.37 +8.58
50m: 40.45
100m: 1:26.06
(45.61)
150m: 2:12.07
(46.01)
200m: 2:57.37
(45.30)
4 Alvin Askebring 2010 Oskarshamns Simsällskap 3:20.19 +31.40
50m: 44.34
100m: 1:37.47
(53.13)
150m: 2:28.66
(51.19)
200m: 3:20.19
(51.53)
- Charlie Mårtensson 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.70 DSQ
- Max Perez 2010 Växjö Simsällskap +0.54 DNF
Grenen officiell:  2023-09-02 11:37:48
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Wall 2008 Växjö Simsällskap +0.68 2:36.01
50m: 34.73
100m: 1:14.45
(39.72)
150m: 1:54.89
(40.44)
200m: 2:36.01
(41.12)
2 Tony Kerman 2005 Anderstorps Simsällskap +0.76 2:38.87 +2.86
50m: 34.96
100m: 1:14.54
(39.58)
150m: 1:56.18
(41.64)
200m: 2:38.87
(42.69)
3 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap +0.65 2:45.35 +9.34
50m: 35.89
100m: 1:17.42
(41.53)
150m: 2:00.79
(43.37)
200m: 2:45.35
(44.56)
4 Gustav Johansson 2008 Växjö Simsällskap +0.59 2:48.56 +12.55
50m: 39.29
100m: 1:22.32
(43.03)
150m: 2:05.04
(42.72)
200m: 2:48.56
(43.52)
5 Isak Hässlebro 2007 Växjö Simsällskap +0.59 2:53.33 +17.32
50m: 40.00
100m: 1:24.12
(44.12)
150m: 2:09.52
(45.40)
200m: 2:53.33
(43.81)
6 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.79 2:53.88 +17.87
50m: 39.31
100m: 1:24.03
(44.72)
150m: 2:10.30
(46.27)
200m: 2:53.88
(43.58)
7 Jonathan Thomassen 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.57 2:57.77 +21.76
50m: 39.45
100m: 1:24.86
(45.41)
150m: 2:12.17
(47.31)
200m: 2:57.77
(45.60)
Grenen officiell:  2023-09-02 11:37:48
2023-09-02 12:05:49 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Växjö Simsällskap
Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Andersson 2009 Växjö Simsällskap 2:45.79
50m: 36.52
100m: 1:17.76
(41.24)
150m: 2:01.12
(43.36)
200m: 2:45.79
(44.67)
Grenen officiell:  2023-09-02 11:41:35
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Strand 2005 Växjö Simsällskap +0.74 2:31.46
50m: 33.67
100m: 1:11.45
(37.78)
150m: 1:51.34
(39.89)
200m: 2:31.46
(40.12)
2 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap +0.69 2:41.63 +10.17
50m: 35.73
100m: 1:17.35
(41.62)
150m: 1:59.14
(41.79)
200m: 2:41.63
(42.49)
3 Alice Harrysson 2007 Växjö Simsällskap 2:55.67 +24.21
50m: 37.74
100m: 1:23.03
(45.29)
150m: 2:09.69
(46.66)
200m: 2:55.67
(45.98)
Grenen officiell:  2023-09-02 11:41:35
2023-09-02 11:41:54 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Växjö Simsällskap
Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 9, 200m Medley Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Ebba Alfredsson 2011 Oskarshamns Simsällskap +0.73 2:54.25
50m: 36.32
100m: 1:20.79
(44.47)
150m: 2:13.45
(52.66)
200m: 2:54.25
(40.80)
Julia Lundahl 2011 Vellinge-Näsets Simklubb +0.80 3:10.68
50m: 43.37
100m: 1:31.59
(48.22)
150m: 2:26.44
(54.85)
200m: 3:10.68
(44.24)
Märta Mars 2011 Vellinge-Näsets Simklubb 3:27.15
50m: 49.64
100m: 1:43.30
(53.66)
150m: 2:41.88
(58.58)
200m: 3:27.15
(45.27)
Freja Rosberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb +0.74 3:18.86
50m: 49.34
100m: 1:40.23
(50.89)
150m: 2:35.62
(55.39)
200m: 3:18.86
(43.24)
Ines Rudenius 2011 Växjö Simsällskap DSQ
Astrid Simonsson 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 3:14.28
50m: 44.21
100m: 1:32.82
(48.61)
150m: 2:33.00
(1:00.18)
200m: 3:14.28
(41.28)
Ellen Sjöberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb 3:18.42
50m: 48.15
100m: 1:39.73
(51.58)
150m: 2:33.07
(53.34)
200m: 3:18.42
(45.35)
Emma Wall 2011 Växjö Simsällskap +0.83 3:18.55
50m: 41.21
100m: 1:34.92
(53.71)
150m: 2:32.14
(57.22)
200m: 3:18.55
(46.41)
Anja Wallin 2011 Oskarshamns Simsällskap 3:02.67
50m: 40.44
100m: 1:28.86
(48.42)
150m: 2:20.56
(51.70)
200m: 3:02.67
(42.11)
2023-09-02 12:13:33 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Växjö Simsällskap
Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 10, 200m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.56 2:35.81
50m: 32.73
100m: 1:13.35
(40.62)
150m: 2:01.51
(48.16)
200m: 2:35.81
(34.30)
2 Lilly Renlund 2009 Vellinge-Näsets Simklubb 2:36.99 +1.18
50m: 33.57
100m: 1:14.67
(41.10)
150m: 2:01.93
(47.26)
200m: 2:36.99
(35.06)
3 Astrid Kling 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.49 2:37.00 +1.19
50m: 33.45
100m: 1:15.54
(42.09)
150m: 2:00.24
(44.70)
200m: 2:37.00
(36.76)
4 Tira Thordin 2009 Växjö Simsällskap +0.64 2:53.04 +17.23
50m: 38.05
100m: 1:22.33
(44.28)
150m: 2:13.65
(51.32)
200m: 2:53.04
(39.39)
5 Ingrid Yndigegn 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 2:56.04 +20.23
50m: 39.95
100m: 1:24.69
(44.74)
150m: 2:15.71
(51.02)
200m: 2:56.04
(40.33)
6 Saga Evenås 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.71 2:56.43 +20.62
50m: 38.43
100m: 1:27.06
(48.63)
150m: 2:17.82
(50.76)
200m: 2:56.43
(38.61)
7 Olivia Johansson 2010 Hultsfreds SS 3:48.87 +1:13.06
50m: 1:01.83
100m: 1:58.51
(56.68)
150m: 2:57.91
(59.40)
200m: 3:48.87
(50.96)
Grenen officiell:  2023-09-02 12:23:22
Gren 10, 200m Medley Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap +0.71 2:30.12
50m: 34.66
100m: 1:13.57
(38.91)
150m: 1:55.65
(42.08)
200m: 2:30.12
(34.47)
2 Boglárka Bedi 2006 Växjö Simsällskap +0.55 2:35.32 +5.20
50m: 34.12
100m: 1:14.98
(40.86)
150m: 2:00.98
(46.00)
200m: 2:35.32
(34.34)
3 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap +0.69 2:35.87 +5.75
50m: 32.11
100m: 1:14.57
(42.46)
150m: 1:59.48
(44.91)
200m: 2:35.87
(36.39)
4 Ellen Österberg 2006 Växjö Simsällskap +0.78 2:36.50 +6.38
50m: 32.93
100m: 1:11.78
(38.85)
150m: 1:59.98
(48.20)
200m: 2:36.50
(36.52)
5 Felicia  Backman 2006 Växjö Simsällskap +0.66 2:37.69 +7.57
50m: 32.56
100m: 1:12.60
(40.04)
150m: 2:01.04
(48.44)
200m: 2:37.69
(36.65)
6 Alice Skoglund 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.75 2:40.11 +9.99
50m: 31.84
100m: 1:12.97
(41.13)
150m: 2:00.92
(47.95)
200m: 2:40.11
(39.19)
7 Sarah Fransson 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.52 2:41.97 +11.85
50m: 35.19
100m: 1:17.28
(42.09)
150m: 2:05.92
(48.64)
200m: 2:41.97
(36.05)
8 Fidelie Olsson Lindqvist 2008 Oskarshamns Simsällskap 2:42.51 +12.39
50m: 32.97
100m: 1:11.55
(38.58)
150m: 2:03.58
(52.03)
200m: 2:42.51
(38.93)
9 Stina Eriksson 2008 Växjö Simsällskap +0.67 2:49.57 +19.45
50m: 36.88
100m: 1:21.28
(44.40)
150m: 2:10.80
(49.52)
200m: 2:49.57
(38.77)
10 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.74 2:53.33 +23.21
50m: 38.75
100m: 1:23.89
(45.14)
150m: 2:14.93
(51.04)
200m: 2:53.33
(38.40)
11 Alva Johansson 2008 Hultsfreds SS 2:54.16 +24.04
50m: 39.72
100m: 1:25.16
(45.44)
150m: 2:14.04
(48.88)
200m: 2:54.16
(40.12)
12 Freja Månsson 2007 Växjö Simsällskap 2:57.27 +27.15
50m: 38.42
100m: 1:23.31
(44.89)
150m: 2:16.07
(52.76)
200m: 2:57.27
(41.20)
13 Saga Bengtsson 2006 Simklubben Laxen +0.60 3:02.08 +31.96
50m: 41.62
100m: 1:27.93
(46.31)
150m: 2:19.29
(51.36)
200m: 3:02.08
(42.79)
14 Ester Hyltsten 2008 Växjö Simsällskap +0.58 3:32.19 +1:02.07
50m: 42.56
100m: 1:40.28
(57.72)
150m: 2:39.50
(59.22)
200m: 3:32.19
(52.69)
Grenen officiell:  2023-09-02 12:23:22
2023-09-02 12:23:29 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Växjö Simsällskap
Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 11, 100m Frisim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Leo Granat 2013 Vellinge-Näsets Simklubb 2:01.09
50m: 2:01.09
Teo Hansen 2012 Vellinge-Näsets Simklubb +0.68 1:18.33
50m: 38.81
100m: 1:18.33
(39.52)
Axel Hulteberg 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 1:18.40
50m: 37.86
100m: 1:18.40
(40.54)
Albert Jerntorp 2014 Vellinge-Näsets Simklubb +0.76 1:55.43
50m: 54.25
100m: 1:55.43
(1:01.18)
Love Lundh 2011 Vellinge-Näsets Simklubb +0.72 1:17.61
50m: 36.96
100m: 1:17.61
(40.65)
Philip Ralling 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 1:24.78
50m: 39.41
100m: 1:24.78
(45.37)
Hebbe Stenskepp 2013 Vellinge-Näsets Simklubb 1:20.10
50m: 38.50
100m: 1:20.10
(41.60)
Charlie Thente 2014 Vellinge-Näsets Simklubb 2:04.39
50m: 57.32
100m: 2:04.39
(1:07.07)
Fredd Thordin 2012 Växjö Simsällskap +0.75 1:42.07
50m: 45.65
100m: 1:42.07
(56.42)
Lucas Wänberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb +0.51 1:24.34
50m: 40.26
100m: 1:24.34
(44.08)
2023-09-02 12:29:14 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Växjö Simsällskap
Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 12, 100m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Hedman 2009 Oskarshamns Simsällskap +0.49 59.76
50m: 28.55
100m: 59.76
(31.21)
2 Victor Ravn Rehnström 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.77 59.88 +0.12
50m: 28.49
100m: 59.88
(31.39)
3 Joel Bjärsholm 2009 Anderstorps Simsällskap +0.73 1:03.08 +3.32
50m: 30.43
100m: 1:03.08
(32.65)
4 Noah Sjögren 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.74 1:03.55 +3.79
50m: 30.89
100m: 1:03.55
(32.66)
5 Melvin Nilsson 2009 Växjö Simsällskap +0.52 1:04.07 +4.31
50m: 31.24
100m: 1:04.07
(32.83)
6 Alvin Askebring 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.73 1:05.92 +6.16
50m: 31.68
100m: 1:05.92
(34.24)
7 William Iversen 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:07.04 +7.28
50m: 32.93
100m: 1:07.04
(34.11)
8 William Ohlin 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:08.03 +8.27
50m: 32.96
100m: 1:08.03
(35.07)
9 Max Perez 2010 Växjö Simsällskap +0.77 1:09.81 +10.05
50m: 33.07
100m: 1:09.81
(36.74)
10 Gustav Vestgården Tukk 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.82 1:10.52 +10.76
50m: 33.46
100m: 1:10.52
(37.06)
11 William-Vincent Falk Madali 2010 Hultsfreds SS 1:13.36 +13.60
50m: 34.67
100m: 1:13.36
(38.69)
12 Charlie Mårtensson 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:13.52 +13.76
50m: 34.64
100m: 1:13.52
(38.88)
13 Herman Steen 2010 Hultsfreds SS +0.53 1:13.56 +13.80
50m: 35.82
100m: 1:13.56
(37.74)
Grenen officiell:  2023-09-02 12:38:46
Gren 12, 100m Frisim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adrijan Danqi 2002 Växjö Simsällskap +0.65 54.16
50m: 25.62
100m: 54.16
(28.54)
2 Alwin Edqvist 2006 Växjö Simsällskap +0.69 54.54 +0.38
50m: 26.19
100m: 54.54
(28.35)
3 Theo Ståhle 2006 Växjö Simsällskap +0.63 55.00 +0.84
50m: 26.30
100m: 55.00
(28.70)
4 Elliot Edqvist 2008 Växjö Simsällskap +0.66 55.15 +0.99
50m: 26.46
100m: 55.15
(28.69)
5 Viggo Haglind 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.67 55.16 +1.00
50m: 26.40
100m: 55.16
(28.76)
6 Love Kling 2007 Växjö Simsällskap +0.69 56.15 +1.99
50m: 27.33
100m: 56.15
(28.82)
7 Mattias Jönsson 2006 Växjö Simsällskap +0.67 57.16 +3.00
50m: 27.39
100m: 57.16
(29.77)
8 Emil Bjärsholm 2007 Anderstorps Simsällskap +0.64 57.32 +3.16
50m: 27.58
100m: 57.32
(29.74)
9 Linus Kling 2004 Växjö Simsällskap +0.66 57.34 +3.18
50m: 27.09
100m: 57.34
(30.25)
10 Andrei Patrick Popescu 2008 Växjö Simsällskap +0.47 57.36 +3.20
50m: 27.70
100m: 57.36
(29.66)
11 Tony Kerman 2005 Anderstorps Simsällskap +0.72 57.87 +3.71
50m: 27.90
100m: 57.87
(29.97)
12 Emanuel Tidåsen 2002 Växjö Simsällskap +0.63 58.48 +4.32
50m: 27.15
100m: 58.48
(31.33)
13 Jonatan Bååth 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.70 58.53 +4.37
50m: 27.68
100m: 58.53
(30.85)
14 Hugo Prössel 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.70 58.66 +4.50
50m: 28.03
100m: 58.66
(30.63)
15 Isak Hässlebro 2007 Växjö Simsällskap +0.76 59.11 +4.95
50m: 28.38
100m: 59.11
(30.73)
16 Samuel Ask 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.59 59.33 +5.17
50m: 28.28
100m: 59.33
(31.05)
17 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.50 59.39 +5.23
50m: 28.31
100m: 59.39
(31.08)
18 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap +0.67 1:00.09 +5.93
50m: 28.68
100m: 1:00.09
(31.41)
19 Joel Wall 2008 Växjö Simsällskap +0.71 1:00.70 +6.54
50m: 29.05
100m: 1:00.70
(31.65)
20 Anton Bjursell 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.55 1:01.05 +6.89
50m: 29.34
100m: 1:01.05
(31.71)
21 Gustav Johansson 2008 Växjö Simsällskap +0.54 1:01.45 +7.29
50m: 29.76
100m: 1:01.45
(31.69)
22 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.62 1:01.91 +7.75
50m: 30.08
100m: 1:01.91
(31.83)
23 Edvin Örnerheim 2007 Växjö Simsällskap +0.67 1:02.15 +7.99
50m: 29.90
100m: 1:02.15
(32.25)
24 Jonathan Thomassen 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.59 1:03.70 +9.54
50m: 30.18
100m: 1:03.70
(33.52)
25 Theodor Fought 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.68 1:05.69 +11.53
50m: 30.70
100m: 1:05.69
(34.99)
26 Gabriel Petersson 2008 Växjö Simsällskap +0.75 1:07.39 +13.23
50m: 31.41
100m: 1:07.39
(35.98)
27 Elias Hed 2007 Hultsfreds SS 1:20.97 +26.81
50m: 38.18
100m: 1:20.97
(42.79)
- Noel Nilsson 2007 Växjö Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-09-02 12:38:46
2023-09-02 12:39:44 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Växjö Simsällskap
Document
Resultat
Växjö Sim meet
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 sep 2023 till den 2 sep 2023
Gren 13, 100m Bröstsim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Ebba Alfredsson 2011 Oskarshamns Simsällskap 1:33.66
50m: 45.28
100m: 1:33.66
(48.38)
Linnea Dunder 2011 Växjö Simsällskap 1:54.03
50m: 53.12
100m: 1:54.03
(1:00.91)
Zoé Linnéa Falk Madali 2012 Hultsfreds SS +0.88