Results for Pro Truck Odder Swim Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odde Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 2012 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.72 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.58 |
+1.86 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.38 |
+2.66 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.76 |
+3.04 |
|
QD |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sune Poza-Frøkjær |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
38.47 |
+3.75 |
|
QD |
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Andresen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.70 |
+3.98 |
|
QD |
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Graversen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.92 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
39.05 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
39.10 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Linddal |
2013 |
TST Svømning |
|
|
41.34 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tristan Juul Hein Rasmussen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.11 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Lindkvist |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.14 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
46.65 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julius Snedker |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.95 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lasse Bjerre |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
54.41 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-03-2023 19:59:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 2010-2011 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.24 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
31.91 |
+1.67 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.31 |
+2.07 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
32.37 |
+2.13 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.03 |
+2.79 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
33.11 |
+2.87 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.49 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.55 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
34.06 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.69 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
35.87 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.20 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
38.15 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
38.51 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
38.55 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Møller Smed |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.65 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
40.05 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
40.49 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Otto Bendix Bruun |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
40.55 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.69 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
41.18 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
41.48 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.18 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Denis Yavorskyy |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
43.21 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oliver Kirk Søballe Amdisen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.41 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.83 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Brøndt Kjær |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Pettersson |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-03-2023 19:59:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 2008-2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
25.54 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
26.89 |
+1.35 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
27.73 |
+2.19 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.31 |
+2.77 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
28.41 |
+2.87 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
28.73 |
+3.19 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
29.02 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.09 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
|
|
30.53 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
30.89 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
31.81 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
33.32 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.46 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
34.94 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.88 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Ørskou Kristiansen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-03-2023 19:59:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 2007 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
26.46 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
26.61 |
+0.15 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
26.81 |
+0.35 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
27.57 |
+1.11 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Lillemose |
2006 |
Harlev Idræts Klub |
|
|
27.84 |
+1.38 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
28.01 |
+1.55 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
28.94 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Houmann Pallesen |
2007 |
TST Svømning |
|
|
30.50 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-03-2023 19:59:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-03-2023 20:00.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|