Results for Herlev Young Guns 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag eftermiddag - finaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herlevbadet |
Arrangør |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. maj 2023 to 21. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Damer 9 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Bogø |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
174 |
41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattea Unterberg |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
131 |
45.09 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Leonora Elvir Andersen |
2014 |
Herlev Svømning |
|
86 |
51.85 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Frydenlund Hansen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
61 |
58.02 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roop Seehra |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
49 |
1:02.38 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Bloch |
2014 |
A6 JGI-Swim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2023 18:40:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Ellen Pandrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
186 |
40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
153 |
42.83 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Dejløw Sonne |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
119 |
46.57 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Anna Malling Christense |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
108 |
48.01 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elma Lund |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
81 |
52.98 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Lykke Steenhof |
2013 |
Herlev Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.5 Svømmeren går på bunden / står på bunden i andet end fri løb |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2023 18:40:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Herlev Svømning |
|
300 |
34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Pettersson |
2012 |
Simklubben S02 |
|
204 |
38.91 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Möller |
2012 |
Simklubben S02 |
|
190 |
39.88 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Jörgensen |
2012 |
Simklubben S02 |
|
173 |
41.08 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleta Laitinen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
160 |
42.17 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Bjärmark |
2012 |
Simklubben S02 |
|
145 |
43.55 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2023 18:40:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
425 |
30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
379 |
31.66 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
|
351 |
32.50 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
327 |
33.27 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Wickberg |
2011 |
Simklubben S02 |
|
291 |
34.60 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noomi Johansson |
2011 |
Simklubben S02 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2023 18:40:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
|
521 |
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
|
487 |
29.14 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
480 |
29.27 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
|
428 |
30.41 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
|
413 |
30.77 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
396 |
31.21 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2023 18:40:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-05-2023 08:27.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|