2024-07-25   12:32:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Herlev Young Guns 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag eftermiddag - direkte finaler

Document
Resultater
Herlev Young Guns 2023
Placering: Herlevbadet Arrangør Herlev Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. maj  2023 to 21. maj  2023
Løb 8, 100m Medley Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Konge Neess 2009 Holbæk Svømme Klub 358 1:09.37
50m: 31.75
100m: 1:09.37
(37.62)
2 Mathias Klint Craven 2008 Holbæk Svømme Klub 356 1:09.48 +0.11
50m: 33.04
100m: 1:09.48
(36.44)
3 Anders Jensen 2008 Holbæk Svømme Klub 288 1:14.56 +5.19
50m: 34.18
100m: 1:14.56
(40.38)
4 Christian Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 275 1:15.73 +6.36
50m: 37.42
100m: 1:15.73
(38.31)
5 Magne Waag Kallesøe 2008 Herlev Svømning 264 1:16.74 +7.37
50m: 33.58
100m: 1:16.74
(43.16)
6 Oskar Holmes 2009 Simklubben S02 241 1:19.12 +9.75
50m: 36.62
100m: 1:19.12
(42.50)
7 Mehmet Fener 2009 Herlev Svømning 212 1:22.63 +13.26
50m: 37.34
100m: 1:22.63
(45.29)
8 Niklas Dresler Aleksic 2009 Herlev Svømning 194 1:25.03 +15.66
50m: 38.84
100m: 1:25.03
(46.19)
9 Gustav Möller 2009 Simklubben S02 154 1:31.88 +22.51
50m: 44.00
100m: 1:31.88
(47.88)
10 Benjamin Örgev Cordova 2009 Simklubben S02 143 1:34.12 +24.75
50m: 43.11
100m: 1:34.12
(51.01)
11 Ulrik Olsson 2009 Simklubben S02 127 1:37.83 +28.46
50m: 48.03
100m: 1:37.83
(49.80)
- Wiliam Kabat 2008 Ringsted Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:16:41
Løb 8, 100m Medley Herrer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 260 1:17.15
50m: 34.67
100m: 1:17.15
(42.48)
2 Wille Ask Bargmann 2010 Herlev Svømning 178 1:27.60 +10.45
50m: 42.12
100m: 1:27.60
(45.48)
3 Jacob Lund Styrishave 2010 Holbæk Svømme Klub 111 1:42.53 +25.38
50m: 45.72
100m: 1:42.53
(56.81)
- Jacob Bruun Resen Steenstrup 2010 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:16:41
Løb 8, 100m Medley Herrer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karl Johansson 2011 Simklubben S02 161 1:30.50
50m: 41.37
100m: 1:30.50
(49.13)
2 Silas Bak 2011 Herlev Svømning 141 1:34.60 +4.10
50m: 42.89
100m: 1:34.60
(51.71)
3 Alfred Eriksson 2011 Simklubben S02 108 1:43.23 +12.73
50m: 51.05
100m: 1:43.23
(52.18)
4 Markus Klint Craven 2011 Holbæk Svømme Klub 68 2:00.36 +29.86
100m: 2:00.36
(2:00.36)
- Amin Kadim 2011 Herlev Svømning DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
- Samuel Haldgran Tribler 2011 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 8.2 Ej synkrone arme
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:16:41
Løb 8, 100m Medley Herrer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Klinge Vølund Tømmerh 2012 GTI - Greve 65 2:02.19
50m: 1:00.02
100m: 2:02.19
(1:02.17)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:16:41
Løb 8, 100m Medley Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Ishak Eroglu 2013 Holbæk Svømme Klub DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
- Valdemar Fast Storgaard 2013 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:16:41
21-05-2023 08:25.43 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herlev Svømning

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner