2024-07-25   12:50:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Herlev Young Guns 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Herlev Young Guns 2023
Placering: Herlevbadet Arrangør Herlev Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. maj  2023 to 21. maj  2023
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning 548 1:01.40
50m: 29.77
100m: 1:01.40
(31.63)
2 Thorey Margret Magnusdottir 2009 Herlev Svømning 515 1:02.66 +1.26
50m: 30.40
100m: 1:02.66
(32.26)
3 Ella Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning 513 1:02.76 +1.36
50m: 30.02
100m: 1:02.76
(32.74)
4 Karoline Koch Juhl 2009 Herlev Svømning 501 1:03.26 +1.86
50m: 30.50
100m: 1:03.26
(32.76)
5 Anabel Greve 2010 Herlev Svømning 288 1:16.03 +14.63
50m: 36.68
100m: 1:16.03
(39.35)
6 Amalie Witt 2010 Herlev Svømning 280 1:16.72 +15.32
50m: 37.18
100m: 1:16.72
(39.54)
7 Vilma Anse 2009 Simklubben S02 265 1:18.17 +16.77
50m: 36.18
100m: 1:18.17
(41.99)
8 Maja Oggesen 2010 Ringsted Svømme Klub 263 1:18.34 +16.94
50m: 37.59
100m: 1:18.34
(40.75)
9 Asanka Tissera 2010 Ringsted Svømme Klub 244 1:20.36 +18.96
50m: 38.58
100m: 1:20.36
(41.78)
10 Tuva Paulin 2010 Simklubben S02 228 1:22.23 +20.83
50m: 39.00
100m: 1:22.23
(43.23)
11 Meja Werner 2010 Simklubben S02 223 1:22.82 +21.42
50m: 39.08
100m: 1:22.82
(43.74)
12 Elicia Jonsson 2009 Simklubben S02 206 1:25.07 +23.67
50m: 39.89
100m: 1:25.07
(45.18)
13 Sophia Erdmann Thiel 2010 Ringsted Svømme Klub 200 1:25.87 +24.47
50m: 40.16
100m: 1:25.87
(45.71)
14 Kamilla Bacher 2009 Holbæk Svømme Klub 166 1:31.27 +29.87
50m: 42.95
100m: 1:31.27
(48.32)
15 Blenda Pettersson 2009 Simklubben S02 163 1:31.87 +30.47
50m: 43.44
100m: 1:31.87
(48.43)
- Silke Jespersgaard 2009 Holbæk Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Tyvstart
Løb officielt kl.: 19-05-2023 14:43:04
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 387 1:08.91
50m: 32.99
100m: 1:08.91
(35.92)
2 Clara Nymark Føge 2011 Herlev Svømning 370 1:09.97 +1.06
50m: 33.90
100m: 1:09.97
(36.07)
3 Sara Wickberg 2011 Simklubben S02 287 1:16.11 +7.20
50m: 35.42
100m: 1:16.11
(40.69)
4 Emma Dejløw Sonne 2011 Ringsted Svømme Klub 285 1:16.29 +7.38
50m: 36.29
100m: 1:16.29
(40.00)
5 Noomi Johansson 2011 Simklubben S02 269 1:17.81 +8.90
50m: 38.44
100m: 1:17.81
(39.37)
6 Olivia Mai Stigsnaes 2011 Herlev Svømning 244 1:20.34 +11.43
50m: 39.03
100m: 1:20.34
(41.31)
7 Emma Due Olsen 2011 Holbæk Svømme Klub 203 1:25.44 +16.53
50m: 39.57
100m: 1:25.44
(45.87)
8 Julie Dottax 2011 Simklubben S02 147 1:35.06 +26.15
50m: 44.35
100m: 1:35.06
(50.71)
9 Freja Veronica Andersen 2011 Herlev Svømning 100 1:47.98 +39.07
50m: 50.49
100m: 1:47.98
(57.49)
- Ronya Tzur Versterre 2011 Herlev Svømning DSQ
SW 4.4 Tyvstart
Løb officielt kl.: 19-05-2023 14:43:04
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Amalie Morthorst 2012 Herlev Svømning 196 1:26.39
50m: 40.36
100m: 1:26.39
(46.03)
2 Josefine Thielsen 2012 Ringsted Svømme Klub 184 1:28.34 +1.95
50m: 42.72
100m: 1:28.34
(45.62)
3 Edith Pettersson 2012 Simklubben S02 172 1:30.19 +3.80
50m: 41.46
100m: 1:30.19
(48.73)
4 Smilla Hædersdal 2012 Herlev Svømning 168 1:31.00 +4.61
50m: 43.32
100m: 1:31.00
(47.68)
5 Signhild Hedlund 2012 Simklubben S02 164 1:31.65 +5.26
50m: 42.80
100m: 1:31.65
(48.85)
6 Moa Möller 2012 Simklubben S02 161 1:32.28 +5.89
50m: 44.67
100m: 1:32.28
(47.61)
7 Emilia Jörgensen 2012 Simklubben S02 158 1:32.91 +6.52
50m: 43.66
100m: 1:32.91
(49.25)
8 Aleta Laitinen 2012 GTI - Tune I.F. 103 1:46.90 +20.51
50m: 48.45
100m: 1:46.90
(58.45)
9 Mie Weile Nielsen 2012 GTI - Ishøj 100 1:48.26 +21.87
100m: 1:48.26
(1:48.26)
10 Andrea Nexø Norton Regeur 2012 Herlev Svømning 99 1:48.34 +21.95
50m: 49.97
100m: 1:48.34
(58.37)
11 Gry Christoffersen 2012 GTI - Ishøj 94 1:50.27 +23.88
50m: 50.82
100m: 1:50.27
(59.45)
12 Viola Kjørup Boe 2012 GTI - Greve 82 1:55.45 +29.06
100m: 1:55.45
(1:55.45)
13 Esther Kaae Jørgensen 2012 Holbæk Svømme Klub 78 1:57.41 +31.02
100m: 1:57.41
(1:57.41)
- Sophia Nguyen 2012 Herlev Svømning DSQ
SW 10.5 Svømmeren går på bunden / står på bunden i andet end fri løb
Løb officielt kl.: 19-05-2023 14:43:04
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Mørk 2013 Holbæk Svømme Klub 174 1:29.90
50m: 42.65
100m: 1:29.90
(47.25)
2 Clara Ellen Pandrup 2013 Holbæk Svømme Klub 173 1:30.03 +0.13
50m: 42.80
100m: 1:30.03
(47.23)
3 Dagmar Starcke Mortensen 2013 Ringsted Svømme Klub 131 1:38.70 +8.80
50m: 48.29
100m: 1:38.70
(50.41)
4 Naia Ørnholt Johansson 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 118 1:42.25 +12.35
50m: 48.87
100m: 1:42.25
(53.38)
5 Josefine Dejløw Sonne 2013 Ringsted Svømme Klub 114 1:43.37 +13.47
50m: 48.34
100m: 1:43.37
(55.03)
6 Julie Østergren 2013 A6 Svømmeklubben Laksen 94 1:50.18 +20.28
50m: 51.83
100m: 1:50.18
(58.35)
7 Clara Toni 2013 GTI - Greve 84 1:54.48 +24.58
50m: 53.62
100m: 1:54.48
(1:00.86)
8 Mina Vi Huynh 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 81 1:56.09 +26.19
50m: 53.79
100m: 1:56.09
(1:02.30)
9 Ella Lykke Steenhof 2013 Herlev Svømning 79 1:56.93 +27.03
50m: 55.05
100m: 1:56.93
(1:01.88)
10 Agnes Nihøj Broe 2013 Holbæk Svømme Klub 78 1:57.47 +27.57
50m: 56.04
100m: 1:57.47
(1:01.43)
11 Gaia Blak Grossi 2013 Herlev Svømning 74 1:59.45 +29.55
50m: 56.66
100m: 1:59.45
(1:02.79)
12 Luna Anna Malling Christense 2013 GTI - Ishøj 71 2:00.79 +30.89
50m: 52.48
100m: 2:00.79
(1:08.31)
13 Carla Villestoft 2013 Herlev Svømning 44 2:22.27 +52.37
50m: 1:03.93
100m: 2:22.27
(1:18.34)
14 Jaya Gosh Hee 2013 Herlev Svømning 28 2:44.71 +1:14.81
100m: 2:44.71
(2:44.71)
- Josephine Landerø 2013 Herlev Svømning DNS
- Laura Witt 2013 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 19-05-2023 14:43:04
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 9 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luna Bloch 2014 A6 JGI-Swim 180 1:28.87
50m: 40.82
100m: 1:28.87
(48.05)
2 Flora Bogø 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 138 1:37.12 +8.25
50m: 46.37
100m: 1:37.12
(50.75)
3 Mattea Unterberg 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 85 1:54.21 +25.34
50m: 57.18
100m: 1:54.21
(57.03)
4 Astrid Leonora Elvir Andersen 2014 Herlev Svømning 67 2:03.45 +34.58
50m: 1:00.61
100m: 2:03.45
(1:02.84)
5 Vigga Lau 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 57 2:10.22 +41.35
50m: 1:01.13
100m: 2:10.22
(1:09.09)
6 Josefine Frydenlund Hansen 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 51 2:15.46 +46.59
50m: 1:01.91
100m: 2:15.46
(1:13.55)
7 Sarah Ingvorsen 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 43 2:22.34 +53.47
50m: 1:03.96
100m: 2:22.34
(1:18.38)
8 Adriana Alonso 2015 Herlev Svømning 37 2:30.09 +1:01.22
50m: 1:13.59
100m: 2:30.09
(1:16.50)
9 Roop Seehra 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 32 2:36.74 +1:07.87
50m: 1:11.07
100m: 2:36.74
(1:25.67)
10 Inga Dyrvig 2016 Herlev Svømning 32 2:37.26 +1:08.39
50m: 1:09.61
100m: 2:37.26
(1:27.65)
11 Ellen Aage Hjortholm 2015 Herlev Svømning 31 2:38.48 +1:09.61
50m: 1:15.41
100m: 2:38.48
(1:23.07)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 14:43:04
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Hedvig Granéli-Wedel 2008 Simklubben S02 168 1:30.95
50m: 42.44
100m: 1:30.95
(48.51)
- Leia Hoang 2007 Simklubben S02 257 1:19.01 -11.94
50m: 36.46
100m: 1:19.01
(42.55)
- Isabella Yemane 2008 Simklubben S02 155 1:33.39 +2.44
50m: 41.31
100m: 1:33.39
(52.08)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 14:43:04
21-05-2023 08:25.16 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herlev Svømning
Document
Resultater
Herlev Young Guns 2023
Placering: Herlevbadet Arrangør Herlev Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. maj  2023 to 21. maj  2023
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Nymark Føge 2008 Herlev Svømning 502 56.39
50m: 27.18
100m: 56.39
(29.21)
2 Mathias Klint Craven 2008 Holbæk Svømme Klub 416 1:00.03 +3.64
50m: 28.84
100m: 1:00.03
(31.19)
3 Anders Jensen 2008 Holbæk Svømme Klub 413 1:00.21 +3.82
50m: 29.03
100m: 1:00.21
(31.18)
4 Oskar Holmes 2009 Simklubben S02 305 1:06.59 +10.20
50m: 31.46
100m: 1:06.59
(35.13)
5 Magne Waag Kallesøe 2008 Herlev Svømning 304 1:06.67 +10.28
50m: 31.81
100m: 1:06.67
(34.86)
6 Wiliam Kabat 2008 Ringsted Svømme Klub 269 1:09.40 +13.01
50m: 32.28
100m: 1:09.40
(37.12)
7 Liam Hansen 2009 Herlev Svømning 262 1:10.04 +13.65
50m: 34.42
100m: 1:10.04
(35.62)
8 Mehmet Fener 2009 Herlev Svømning 253 1:10.88 +14.49
50m: 34.51
100m: 1:10.88
(36.37)
9 Niklas Dresler Aleksic 2009 Herlev Svømning 249 1:11.24 +14.85
50m: 34.62
100m: 1:11.24
(36.62)
10 David Sørensen 2009 Ringsted Svømme Klub 213 1:15.07 +18.68
50m: 35.27
100m: 1:15.07
(39.80)
11 Gustav Möller 2009 Simklubben S02 204 1:16.09 +19.70
50m: 37.09
100m: 1:16.09
(39.00)
12 Sixten Hammenfors Ögärd 2009 Simklubben S02 192 1:17.62 +21.23
50m: 36.84
100m: 1:17.62
(40.78)
13 Benjamin Örgev Cordova 2009 Simklubben S02 153 1:23.80 +27.41
50m: 39.72
100m: 1:23.80
(44.08)
14 Ulrik Olsson 2009 Simklubben S02 138 1:26.59 +30.20
50m: 40.97
100m: 1:26.59
(45.62)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 14:57:30
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 290 1:07.69
50m: 32.20
100m: 1:07.69
(35.49)
2 Wille Ask Bargmann 2010 Herlev Svømning 241 1:11.99 +4.30
50m: 35.29
100m: 1:11.99
(36.70)
3 Frank Pettersson 2010 Simklubben S02 152 1:23.98 +16.29
50m: 39.15
100m: 1:23.98
(44.83)
4 Jacob Lund Styrishave 2010 Holbæk Svømme Klub 140 1:26.25 +18.56
50m: 38.75
100m: 1:26.25
(47.50)
5 Yassin Kadim 2010 Herlev Svømning 48 2:03.23 +55.54
50m: 58.83
100m: 2:03.23
(1:04.40)
- Alex Nuñes 2010 Herlev Svømning DNS
- Jacob Bruun Resen Steenstrup 2010 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 19-05-2023 14:57:30
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silas Bak 2011 Herlev Svømning 180 1:19.34
50m: 37.61
100m: 1:19.34
(41.73)
2 Karl Johansson 2011 Simklubben S02 169 1:20.95 +1.61
50m: 37.74
100m: 1:20.95
(43.21)
3 Amin Kadim 2011 Herlev Svømning 149 1:24.57 +5.23
50m: 39.92
100m: 1:24.57
(44.65)
4 Alfred Eriksson 2011 Simklubben S02 114 1:32.37 +13.03
50m: 44.90
100m: 1:32.37
(47.47)
- Wilfred Enggaard 2011 Ringsted Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Samuel Haldgran Tribler 2011 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 4.4 Tyvstart
Løb officielt kl.: 19-05-2023 14:57:30
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Klinge Vølund Tømmerh 2012 GTI - Greve 89 1:40.15
50m: 45.75
100m: 1:40.15
(54.40)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 14:57:30
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marchell Rølling 2014 A6 JGI-Swim 63 1:52.60
50m: 52.50
100m: 1:52.60
(1:00.10)
2 Adam Kadim 2013 Herlev Svømning 62 1:53.17 +0.57
50m: 55.32
100m: 1:53.17
(57.85)
3 Jonas Baunsgaard Konnerup 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 60 1:54.13 +1.53
50m: 50.93
100m: 1:54.13
(1:03.20)
4 Lauge Bengton 2013 Herlev Svømning 53 1:59.37 +6.77
50m: 51.86
100m: 1:59.37
(1:07.51)
5 Valdemar Fast Storgaard 2013 GTI - Tune I.F. 51 2:00.83 +8.23
50m: 51.51
100m: 2:00.83
(1:09.32)
6 Walther Hjermitslev Rudolf 2014 Herlev Svømning 48 2:03.35 +10.75
50m: 56.26
100m: 2:03.35
(1:07.09)
7 Halfdan Thorvald Skytte  Sven 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 44 2:06.08 +13.48
50m: 56.67
100m: 2:06.08
(1:09.41)
8 Mathias Nowa Ravn 2014 A6 JGI-Swim 42 2:08.41 +15.81
50m: 58.88
100m: 2:08.41
(1:09.53)
9 Theo Lundegaard Madsen 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 41 2:10.00 +17.40
50m: 59.81
100m: 2:10.00
(1:10.19)
10 Ishak Eroglu 2013 Holbæk Svømme Klub 40 2:10.20 +17.60
50m: 1:01.05
100m: 2:10.20
(1:09.15)
11 Victor Petersen 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 40 2:10.56 +17.96
50m: 59.55
100m: 2:10.56
(1:11.01)
12 Elias Dietrichsen 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 39 2:11.28 +18.68
50m: 1:02.29
100m: 2:11.28
(1:08.99)
13 Elias Lundahl 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 34 2:17.77 +25.17
50m: 1:04.04
100m: 2:17.77
(1:13.73)
14 Mikkel Christensen 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 34 2:18.27 +25.67
100m: 2:18.27
(2:18.27)
15 Saxo Eberhardt Kilde 2016 Herlev Svømning 14 3:03.47 +1:10.87
50m: 1:19.05
100m: 3:03.47
(1:44.42)
- Arthur Nimb 2013 A6 JGI-Swim DSQ
SW 10.5 Svømmeren går på bunden / står på bunden i andet end fri løb
- Zhuoyuan He 2013 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 19-05-2023 14:57:30
21-05-2023 08:25.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herlev Svømning
Document
Resultater
Herlev Young Guns 2023
Placering: Herlevbadet Arrangør Herlev Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. maj  2023 to 21. maj  2023
Løb 3, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning 514 1:08.13
50m: 31.57
100m: 1:08.13
(36.56)
2 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 437 1:11.90 +3.77
50m: 32.81
100m: 1:11.90
(39.09)
=3 Thorey Margret Magnusdottir 2009 Herlev Svømning 434 1:12.05 +3.92
50m: 33.02
100m: 1:12.05
(39.03)
=3 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning 434 1:12.05 +3.92
50m: 34.01
100m: 1:12.05
(38.04)
5 Caroline Lüthi 2009 Herlev Svømning 392 1:14.58 +6.45
50m: 33.43
100m: 1:14.58
(41.15)
6 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub 360 1:16.67 +8.54
50m: 36.16
100m: 1:16.67
(40.51)
7 Olivia Jee Gringer 2010 Herlev Svømning 353 1:17.24 +9.11
50m: 37.62
100m: 1:17.24
(39.62)
8 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning 350 1:17.41 +9.28
50m: 35.73
100m: 1:17.41
(41.68)
9 Asta Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning 343 1:17.98 +9.85
50m: 33.87
100m: 1:17.98
(44.11)
10 Sarah Jac 2010 Herlev Svømning 285 1:22.86 +14.73
50m: 37.04
100m: 1:22.86
(45.82)
11 Asanka Tissera 2010 Ringsted Svømme Klub 150 1:42.67 +34.54
50m: 44.49
100m: 1:42.67
(58.18)
12 Mie Bondo Nielsen 2010 Herlev Svømning 142 1:44.40 +36.27
50m: 47.11
100m: 1:44.40
(57.29)
- Karoline Koch Juhl 2009 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:00:19
Løb 3, 100m Butterfly Damer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 266 1:24.79
50m: 37.80
100m: 1:24.79
(46.99)
2 Helena Falkensted 2011 Holbæk Svømme Klub 255 1:26.04 +1.25
50m: 39.19
100m: 1:26.04
(46.85)
3 Lea Pedersen 2011 Holbæk Svømme Klub 199 1:33.45 +8.66
50m: 41.88
100m: 1:33.45
(51.57)
4 Liv Langkjær 2011 Ringsted Svømme Klub 144 1:44.03 +19.24
50m: 44.56
100m: 1:44.03
(59.47)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:00:19
Løb 3, 100m Butterfly Damer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Ulrichsen 2012 Holbæk Svømme Klub 260 1:25.44
50m: 39.05
100m: 1:25.44
(46.39)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:00:19
21-05-2023 08:25.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herlev Svømning
Document
Resultater
Herlev Young Guns 2023
Placering: Herlevbadet Arrangør Herlev Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. maj  2023 to 21. maj  2023
Løb 4, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Konge Neess 2009 Holbæk Svømme Klub 386 1:05.61
50m: 30.45
100m: 1:05.61
(35.16)
2 Jonas Pelle Christensen 2009 Herlev Svømning 226 1:18.43 +12.82
50m: 35.76
100m: 1:18.43
(42.67)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 15:00:56
Løb 4, 100m Butterfly Herrer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 218 1:19.38
50m: 35.80
100m: 1:19.38
(43.58)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 15:00:56
21-05-2023 08:25.27 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herlev Svømning
Document
Resultater
Herlev Young Guns 2023
Placering: Herlevbadet Arrangør Herlev Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. maj  2023 to 21. maj  2023
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning 433 2:37.10
50m: 35.46
100m: 1:13.45
(37.99)
150m: 1:55.62
(42.17)
200m: 2:37.10
(41.48)
2 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub 374 2:44.99 +7.89
50m: 39.50
100m: 1:20.78
(41.28)
150m: 2:02.86
(42.08)
200m: 2:44.99
(42.13)
3 Maja Oggesen 2010 Ringsted Svømme Klub 226 3:15.17 +38.07
50m: 47.25
100m: 1:38.91
(51.66)
150m: 2:29.17
(50.26)
200m: 3:15.17
(46.00)
4 Kajsa Holmes 2010 Simklubben S02 193 3:25.60 +48.50
50m: 46.07
100m: 1:37.75
(51.68)
150m: 2:31.20
(53.45)
200m: 3:25.60
(54.40)
5 Tyra Samefors 2010 Simklubben S02 133 3:52.64 +1:15.54
50m: 53.19
100m: 1:53.17
(59.98)
150m: 2:56.30
(1:03.13)
200m: 3:52.64
(56.34)
- Mira Jensen 2010 Herlev Svømning DSQ
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending
Løb officielt kl.: 19-05-2023 15:53:16
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Nymark Føge 2011 Herlev Svømning 341 2:50.08
50m: 33.11
100m: 1:23.20
(50.09)
150m: 2:07.11
(43.91)
200m: 2:50.08
(42.97)
2 Helena Falkensted 2011 Holbæk Svømme Klub 294 2:58.70 +8.62
50m: 41.96
100m: 1:26.66
(44.70)
150m: 2:13.53
(46.87)
200m: 2:58.70
(45.17)
3 Lea Pedersen 2011 Holbæk Svømme Klub 270 3:03.88 +13.80
50m: 43.76
100m: 1:30.01
(46.25)
150m: 2:17.65
(47.64)
200m: 3:03.88
(46.23)
4 Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 229 3:14.13 +24.05
50m: 42.17
100m: 1:31.55
(49.38)
150m: 2:24.10
(52.55)
200m: 3:14.13
(50.03)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 15:53:16
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Pettersson 2012 Simklubben S02 187 3:27.67
50m: 49.86
100m: 1:43.14
(53.28)
150m: 2:37.53
(54.39)
200m: 3:27.67
(50.14)
- Signhild Hedlund 2012 Simklubben S02 DSQ
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending
Løb officielt kl.: 19-05-2023 15:53:16
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer 10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naia Ørnholt Johansson 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 105 4:12.03
100m: 2:06.62
(2:06.62)
150m: 3:14.67
(1:08.05)
200m: 4:12.03
(57.36)
2 Julie Østergren 2013 A6 Svømmeklubben Laksen 103 4:13.07 +1.04
50m: 1:01.82
100m: 2:07.14
(1:05.32)
150m: 3:11.97
(1:04.83)
200m: 4:13.07
(1:01.10)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 15:53:16
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer 9 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mattea Unterberg 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 96 4:19.34
50m: 26.84
100m: 59.14
(32.30)
150m: 2:05.84
(1:06.70)
200m: 4:19.34
(2:13.50)
- Josefine Frydenlund Hansen 2014 A6 Slangerup Svømmeklub DSQ
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF
- Vigga Lau 2014 A6 Slangerup Svømmeklub DSQ
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF
Løb officielt kl.: 19-05-2023 15:53:16
21-05-2023 08:25.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herlev Svømning
Document
Resultater
Herlev Young Guns 2023
Placering: Herlevbadet Arrangør Herlev Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. maj  2023 to 21. maj  2023
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Nymark Føge 2008 Herlev Svømning 501 2:12.92
50m: 30.35
100m: 1:02.61
(32.26)
150m: 1:37.72
(35.11)
200m: 2:12.92
(35.20)
2 Jonas Pelle Christensen 2009 Herlev Svømning 305 2:36.91 +23.99
50m: 36.71
100m: 1:15.72
(39.01)
150m: 1:56.60
(40.88)
200m: 2:36.91
(40.31)
3 Liam Hansen 2009 Herlev Svømning 259 2:45.61 +32.69
50m: 39.27
100m: 1:21.66
(42.39)
150m: 2:03.68
(42.02)
200m: 2:45.61
(41.93)
4 Christian Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 252 2:47.17 +34.25
50m: 40.44
100m: 1:23.52
(43.08)
150m: 2:05.72
(42.20)
200m: 2:47.17
(41.45)
5 Sixten Hammenfors Ögärd 2009 Simklubben S02 207 2:58.36 +45.44
50m: 42.04
200m: 2:58.36
(2:58.36)
6 David Sørensen 2009 Ringsted Svømme Klub 171 3:10.06 +57.14
50m: 44.55
100m: 1:33.27
(48.72)
150m: 2:24.44
(51.17)
200m: 3:10.06
(45.62)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 15:27:38
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Wilfred Enggaard 2011 Ringsted Svømme Klub 145 3:20.74
50m: 47.07
100m: 1:37.93
(50.86)
150m: 2:29.51
(51.58)
200m: 3:20.74
(51.23)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 15:27:38
21-05-2023 08:25.35 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herlev Svømning
Document
Resultater
Herlev Young Guns 2023
Placering: Herlevbadet Arrangør Herlev Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. maj  2023 to 21. maj  2023
Løb 7, 100m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning 492 1:11.57
50m: 34.36
100m: 1:11.57
(37.21)
2 Karoline Koch Juhl 2009 Herlev Svømning 462 1:13.07 +1.50
50m: 34.03
100m: 1:13.07
(39.04)
3 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning 452 1:13.63 +2.06
50m: 33.55
100m: 1:13.63
(40.08)
4 Thorey Margret Magnusdottir 2009 Herlev Svømning 435 1:14.54 +2.97
50m: 33.58
100m: 1:14.54
(40.96)
5 Asta Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning 435 1:14.55 +2.98
50m: 36.22
100m: 1:14.55
(38.33)
6 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning 423 1:15.26 +3.69
50m: 34.97
100m: 1:15.26
(40.29)
7 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning 416 1:15.68 +4.11
50m: 36.37
100m: 1:15.68
(39.31)
8 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub 407 1:16.23 +4.66
50m: 37.66
100m: 1:16.23
(38.57)
9 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub 399 1:16.73 +5.16
50m: 37.24
100m: 1:16.73
(39.49)
10 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 375 1:18.36 +6.79
50m: 34.45
100m: 1:18.36
(43.91)
11 Caroline Lüthi 2009 Herlev Svømning 368 1:18.85 +7.28
50m: 33.78
100m: 1:18.85
(45.07)
12 Olivia Jee Gringer 2010 Herlev Svømning 314 1:23.11 +11.54
50m: 39.29
100m: 1:23.11
(43.82)
13 Amalie Witt 2010 Herlev Svømning 270 1:27.38 +15.81
50m: 24.24
100m: 1:27.38
(1:03.14)
14 Silke Jespersgaard 2009 Holbæk Svømme Klub 262 1:28.25 +16.68
50m: 43.71
100m: 1:28.25
(44.54)
15 Vilma Anse 2009 Simklubben S02 240 1:30.92 +19.35
50m: 44.86
100m: 1:30.92
(46.06)
16 Maja Oggesen 2010 Ringsted Svømme Klub 235 1:31.45 +19.88
50m: 44.42
100m: 1:31.45
(47.03)
17 Asanka Tissera 2010 Ringsted Svømme Klub 233 1:31.75 +20.18
50m: 42.40
100m: 1:31.75
(49.35)
18 Meja Werner 2010 Simklubben S02 220 1:33.52 +21.95
50m: 44.50
100m: 1:33.52
(49.02)
19 Sophia Erdmann Thiel 2010 Ringsted Svømme Klub 205 1:35.83 +24.26
50m: 46.96
100m: 1:35.83
(48.87)
20 Anabel Greve 2010 Herlev Svømning 200 1:36.55 +24.98
50m: 44.06
100m: 1:36.55
(52.49)
21 Elicia Jonsson 2009 Simklubben S02 194 1:37.51 +25.94
50m: 44.87
100m: 1:37.51
(52.64)
22 Mie Bondo Nielsen 2010 Herlev Svømning 184 1:39.27 +27.70
50m: 45.46
100m: 1:39.27
(53.81)
23 Kamilla Bacher 2009 Holbæk Svømme Klub 178 1:40.43 +28.86
50m: 49.27
100m: 1:40.43
(51.16)
24 Kajsa Holmes 2010 Simklubben S02 170 1:41.84 +30.27
50m: 47.82
100m: 1:41.84
(54.02)
25 Blenda Pettersson 2009 Simklubben S02 166 1:42.72 +31.15
50m: 50.52
100m: 1:42.72
(52.20)
26 Tyra Samefors 2010 Simklubben S02 162 1:43.62 +32.05
50m: 50.11
100m: 1:43.62
(53.51)
27 Mira Jensen 2010 Herlev Svømning 146 1:47.28 +35.71
50m: 49.19
100m: 1:47.28
(58.09)
- Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Tuva Paulin 2010 Simklubben S02 DSQ
SW 4.4 Tyvstart
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:14:32
Løb 7, 100m Medley Damer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 355 1:19.80
50m: 37.36
100m: 1:19.80
(42.44)
2 Emma Dejløw Sonne 2011 Ringsted Svømme Klub 254 1:29.16 +9.36
50m: 42.92
100m: 1:29.16
(46.24)
3 Noomi Johansson 2011 Simklubben S02 249 1:29.81 +10.01
50m: 41.55
100m: 1:29.81
(48.26)
4 Sara Wickberg 2011 Simklubben S02 246 1:30.11 +10.31
50m: 41.96
100m: 1:30.11
(48.15)
5 Liv Langkjær 2011 Ringsted Svømme Klub 227 1:32.52 +12.72
50m: 45.04
100m: 1:32.52
(47.48)
6 Olivia Mai Stigsnaes 2011 Herlev Svømning 212 1:34.66 +14.86
50m: 45.04
100m: 1:34.66
(49.62)
- Julie Dottax 2011 Simklubben S02 DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Emma Due Olsen 2011 Holbæk Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Ronya Tzur Versterre 2011 Herlev Svømning DSQ
SW 4.4 Tyvstart
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:14:32
Løb 7, 100m Medley Damer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Ulrichsen 2012 Holbæk Svømme Klub 246 1:30.12
50m: 40.46
100m: 1:30.12
(49.66)
2 Moa Möller 2012 Simklubben S02 186 1:38.94 +8.82
50m: 45.99
100m: 1:38.94
(52.95)
3 Josefine Thielsen 2012 Ringsted Svømme Klub 184 1:39.34 +9.22
50m: 45.88
100m: 1:39.34
(53.46)
4 Isabelle Bjärmark 2012 Simklubben S02 144 1:47.67 +17.55
50m: 52.67
100m: 1:47.67
(55.00)
5 Emilia Jörgensen 2012 Simklubben S02 140 1:48.58 +18.46
50m: 49.98
100m: 1:48.58
(58.60)
6 Dicte Langkjær 2012 Herlev Svømning 136 1:49.68 +19.56
50m: 50.41
100m: 1:49.68
(59.27)
7 Aleta Laitinen 2012 GTI - Tune I.F. 102 2:00.79 +30.67
50m: 57.23
100m: 2:00.79
(1:03.56)
8 Gry Christoffersen 2012 GTI - Ishøj 98 2:02.53 +32.41
50m: 1:00.40
100m: 2:02.53
(1:02.13)
9 Mie Weile Nielsen 2012 GTI - Ishøj 86 2:07.56 +37.44
50m: 1:01.66
100m: 2:07.56
(1:05.90)
- Viola Kjørup Boe 2012 GTI - Greve DSQ
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften
- Esther Kaae Jørgensen 2012 Holbæk Svømme Klub DSQ
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:14:32
Løb 7, 100m Medley Damer 10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Ellen Pandrup 2013 Holbæk Svømme Klub 155 1:45.14
50m: 48.73
100m: 1:45.14
(56.41)
2 Emilie Mørk 2013 Holbæk Svømme Klub 143 1:47.82 +2.68
50m: 51.98
100m: 1:47.82
(55.84)
3 Lærke Berg Jensen 2013 Holbæk Svømme Klub 138 1:49.14 +4.00
50m: 54.43
100m: 1:49.14
(54.71)
4 Dagmar Starcke Mortensen 2013 Ringsted Svømme Klub 88 2:06.58 +21.44
50m: 1:00.05
100m: 2:06.58
(1:06.53)
5 Luna Anna Malling Christense 2013 GTI - Ishøj 85 2:08.24 +23.10
50m: 59.43
100m: 2:08.24
(1:08.81)
- Agnes Nihøj Broe 2013 Holbæk Svømme Klub DSQ
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
- Clara Toni 2013 GTI - Greve DSQ
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften
- Emilie Lykke wigh 2013 Holbæk Svømme Klub DSQ
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:14:32
Løb 7, 100m Medley Damer 9 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luna Bloch 2014 A6 JGI-Swim 132 1:50.92
50m: 48.42
100m: 1:50.92
(1:02.50)
2 Flora Bogø 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 130 1:51.28 +0.36
50m: 53.41
100m: 1:51.28
(57.87)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:14:32
Løb 7, 100m Medley Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Hedvig Granéli-Wedel 2008 Simklubben S02 173 1:41.33
50m: 49.17
100m: 1:41.33
(52.16)
- Leia Hoang 2007 Simklubben S02 217 1:33.96 -7.37
100m: 1:33.96
(1:33.96)
- Isabella Yemane 2008 Simklubben S02 147 1:46.90 +5.57
100m: 1:46.90
(1:46.90)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:14:32
21-05-2023 08:25.41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herlev Svømning
Document
Resultater
Herlev Young Guns 2023
Placering: Herlevbadet Arrangør Herlev Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. maj  2023 to 21. maj  2023
Løb 8, 100m Medley Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Konge Neess 2009 Holbæk Svømme Klub 358 1:09.37
50m: 31.75
100m: 1:09.37
(37.62)
2 Mathias Klint Craven 2008 Holbæk Svømme Klub 356 1:09.48 +0.11
50m: 33.04
100m: 1:09.48
(36.44)
3 Anders Jensen 2008 Holbæk Svømme Klub 288 1:14.56 +5.19
50m: 34.18
100m: 1:14.56
(40.38)
4 Christian Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 275 1:15.73 +6.36
50m: 37.42
100m: 1:15.73
(38.31)
5 Magne Waag Kallesøe 2008 Herlev Svømning 264 1:16.74 +7.37
50m: 33.58
100m: 1:16.74
(43.16)
6 Oskar Holmes 2009 Simklubben S02 241 1:19.12 +9.75
50m: 36.62
100m: 1:19.12
(42.50)
7 Mehmet Fener 2009 Herlev Svømning 212 1:22.63 +13.26
50m: 37.34
100m: 1:22.63
(45.29)
8 Niklas Dresler Aleksic 2009 Herlev Svømning 194 1:25.03 +15.66
50m: 38.84
100m: 1:25.03
(46.19)
9 Gustav Möller 2009 Simklubben S02 154 1:31.88 +22.51
50m: 44.00
100m: 1:31.88
(47.88)
10 Benjamin Örgev Cordova 2009 Simklubben S02 143 1:34.12 +24.75
50m: 43.11
100m: 1:34.12
(51.01)
11 Ulrik Olsson 2009 Simklubben S02 127 1:37.83 +28.46
50m: 48.03
100m: 1:37.83
(49.80)
- Wiliam Kabat 2008 Ringsted Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:16:41
Løb 8, 100m Medley Herrer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 260 1:17.15
50m: 34.67
100m: 1:17.15
(42.48)
2 Wille Ask Bargmann 2010 Herlev Svømning 178 1:27.60 +10.45
50m: 42.12
100m: 1:27.60
(45.48)
3 Jacob Lund Styrishave 2010 Holbæk Svømme Klub 111 1:42.53 +25.38
50m: 45.72
100m: 1:42.53
(56.81)
- Jacob Bruun Resen Steenstrup 2010 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:16:41
Løb 8, 100m Medley Herrer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karl Johansson 2011 Simklubben S02 161 1:30.50
50m: 41.37
100m: 1:30.50
(49.13)
2 Silas Bak 2011 Herlev Svømning 141 1:34.60 +4.10
50m: 42.89
100m: 1:34.60
(51.71)
3 Alfred Eriksson 2011 Simklubben S02 108 1:43.23 +12.73
50m: 51.05
100m: 1:43.23
(52.18)
4 Markus Klint Craven 2011 Holbæk Svømme Klub 68 2:00.36 +29.86
100m: 2:00.36
(2:00.36)
- Amin Kadim 2011 Herlev Svømning DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
- Samuel Haldgran Tribler 2011 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 8.2 Ej synkrone arme
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:16:41
Løb 8, 100m Medley Herrer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Klinge Vølund Tømmerh 2012 GTI - Greve 65 2:02.19
50m: 1:00.02
100m: 2:02.19
(1:02.17)
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:16:41
Løb 8, 100m Medley Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Ishak Eroglu 2013 Holbæk Svømme Klub DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
- Valdemar Fast Storgaard 2013 GTI - Tune I.F. DSQ
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:16:41
21-05-2023 08:25.43 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herlev Svømning
Document
Resultater
Herlev Young Guns 2023
Placering: Herlevbadet Arrangør Herlev Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. maj  2023 to 21. maj  2023
Løb 11, 50m Butterfly Damer 9 og yngre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luna Bloch 2014 A6 JGI-Swim 135 47.52 QE
2 Inga Dyrvig 2016 Herlev Svømning 34 1:14.98 +27.46 QE
3 Astrid Leonora Elvir Andersen 2014 Herlev Svømning 33 1:15.91 +28.39 QE
- Ellen Aage Hjortholm 2015 Herlev Svømning DSQ
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene
Løb officielt kl.: 20-05-2023 10:28:16
Løb 11, 50m Butterfly Damer 10 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine Dejløw Sonne 2013 Ringsted Svømme Klub 101 52.35 QD
2 Jaya Gosh Hee 2013 Herlev Svømning 19 1:30.25 +37.90 QD
Løb officielt kl.: 20-05-2023 10:28:16
Løb 11, 50m Butterfly Damer 11 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Ulrichsen 2012 Holbæk Svømme Klub 301 36.36 QC
2 Sofie Amalie Morthorst 2012 Herlev Svømning 169 44.03 +7.67 QC
3 Moa Möller 2012 Simklubben S02 156 45.24 +8.88 QC
4 Smilla Hædersdal 2012 Herlev Svømning 129 48.23 +11.87 QC
5 Edith Pettersson 2012 Simklubben S02 115 50.08 +13.72 QC
6 Emilia Jörgensen 2012 Simklubben S02 93 53.68 +17.32 QC
7 Isabelle Bjärmark 2012 Simklubben S02 88 54.64 +18.28
- Dicte Langkjær 2012 Herlev Svømning DSQ
SW 4.4 Tyvstart
Løb officielt kl.: 20-05-2023 10:28:16
Løb 11, 50m Butterfly Damer 12 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 341 34.87 QB
2 Clara Nymark Føge 2011 Herlev Svømning 338 34.99 +0.12 QB
3 Noomi Johansson 2011 Simklubben S02 227 39.96 +5.09 QB
4 Sara Wickberg 2011 Simklubben S02 212 40.86 +5.99 QB
5 Liv Langkjær 2011 Ringsted Svømme Klub 169 44.01 +9.14 QB
6 Julie Dottax 2011 Simklubben S02 86 55.22 +20.35 QB
Løb officielt kl.: 20-05-2023 10:28:16
Løb 11, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thorey Margret Magnusdottir 2009 Herlev Svømning 487 30.98 QA
2 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning 481 31.10 +0.12 QA
3 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning 475 31.24 +0.26 QA
4 Caroline Lüthi 2009 Herlev Svømning 454 31.72 +0.74 QA
5 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 451 31.79 +0.81 QA
6 Asta Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning 415 32.68 +1.70 QA
7 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning 414 32.71 +1.73
8 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning 371 33.90 +2.92
9 Karoline Koch Juhl 2009 Herlev Svømning 368 34.01 +3.03
10 Olivia Jee Gringer 2010 Herlev Svømning 335 35.07 +4.09