2024-04-20   05:49:22
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Laxaleken 2023

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Resultat
Laxaleken 2023
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 26 maj 2023 till den 28 maj 2023
Gren 1, 1500m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Berggren 1994 Simklubben Elfsborg 17:48.16
50m: 30.44
100m: 1:04.33
(33.89)
150m: 1:38.96
(34.63)
200m: 2:14.38
(35.42)
250m: 2:49.80
(35.42)
300m: 3:25.87
(36.07)
350m: 4:01.51
(35.64)
400m: 4:37.76
(36.25)
450m: 5:13.35
(35.59)
500m: 5:49.34
(35.99)
550m: 6:25.12
(35.78)
600m: 7:01.28
(36.16)
650m: 7:37.10
(35.82)
700m: 8:12.97
(35.87)
750m: 8:48.43
(35.46)
800m: 9:24.49
(36.06)
850m: 10:00.45
(35.96)
900m: 10:36.45
(36.00)
950m: 11:12.39
(35.94)
1000m: 11:48.91
(36.52)
1050m: 12:24.73
(35.82)
1100m: 13:01.01
(36.28)
1150m: 13:37.18
(36.17)
1200m: 14:13.31
(36.13)
1250m: 14:49.44
(36.13)
1300m: 15:25.70
(36.26)
1350m: 16:01.97
(36.27)
1400m: 16:38.05
(36.08)
1450m: 17:14.61
(36.56)
1500m: 17:48.16
(33.55)
2 Anton Hägg 2004 Trollhättans Simsällskap 17:59.96 +11.80
50m: 30.91
100m: 1:05.44
(34.53)
150m: 1:40.55
(35.11)
200m: 2:15.85
(35.30)
250m: 2:52.45
(36.60)
300m: 3:27.28
(34.83)
350m: 4:04.01
(36.73)
400m: 4:39.41
(35.40)
450m: 5:15.98
(36.57)
500m: 5:51.28
(35.30)
550m: 6:27.93
(36.65)
600m: 7:03.49
(35.56)
650m: 7:40.89
(37.40)
700m: 8:16.93
(36.04)
750m: 8:53.70
(36.77)
800m: 9:29.23
(35.53)
850m: 10:06.58
(37.35)
900m: 10:42.06
(35.48)
950m: 11:20.53
(38.47)
1000m: 11:56.34
(35.81)
1050m: 12:33.28
(36.94)
1100m: 13:09.47
(36.19)
1150m: 13:47.07
(37.60)
1200m: 14:22.72
(35.65)
1250m: 15:00.39
(37.67)
1300m: 15:36.43
(36.04)
1350m: 16:14.31
(37.88)
1400m: 16:49.75
(35.44)
1450m: 17:26.31
(36.56)
1500m: 17:59.96
(33.65)
3 Albin Rilby 2004 Simklubben S02 19:31.50 +1:43.34
50m: 32.09
100m: 1:08.04
(35.95)
150m: 1:44.86
(36.82)
200m: 2:22.02
(37.16)
250m: 2:59.19
(37.17)
300m: 3:36.70
(37.51)
350m: 4:14.39
(37.69)
400m: 4:52.42
(38.03)
450m: 5:30.72
(38.30)
500m: 6:09.53
(38.81)
550m: 6:49.21
(39.68)
600m: 7:28.95
(39.74)
650m: 8:09.04
(40.09)
700m: 8:48.90
(39.86)
750m: 9:28.74
(39.84)
800m: 10:08.91
(40.17)
850m: 10:48.94
(40.03)
900m: 11:29.02
(40.08)
950m: 12:08.99
(39.97)
1000m: 12:49.31
(40.32)
1050m: 13:30.09
(40.78)
1100m: 14:10.31
(40.22)
1150m: 14:50.10
(39.79)
1200m: 15:29.77
(39.67)
1250m: 16:10.67
(40.90)
1300m: 16:50.10
(39.43)
1350m: 17:30.44
(40.34)
1400m: 18:11.21
(40.77)
1450m: 18:51.73
(40.52)
1500m: 19:31.50
(39.77)
4 Isak Henly 2009 Simklubben Elfsborg 19:38.54 +1:50.38
50m: 32.14
100m: 1:08.99
(36.85)
150m: 1:47.12
(38.13)
200m: 2:26.67
(39.55)
250m: 3:05.17
(38.50)
300m: 3:44.63
(39.46)
350m: 4:23.51
(38.88)
400m: 5:03.26
(39.75)
450m: 5:43.42
(40.16)
500m: 6:22.64
(39.22)
550m: 7:03.11
(40.47)
600m: 7:43.03
(39.92)
650m: 8:22.32
(39.29)
700m: 9:02.24
(39.92)
750m: 9:42.43
(40.19)
800m: 10:22.66
(40.23)
850m: 11:02.99
(40.33)
900m: 11:42.76
(39.77)
950m: 12:22.68
(39.92)
1000m: 13:03.35
(40.67)
1050m: 13:43.47
(40.12)
1100m: 14:23.63
(40.16)
1150m: 15:03.71
(40.08)
1200m: 15:42.75
(39.04)
1250m: 16:22.72
(39.97)
1300m: 17:03.05
(40.33)
1350m: 17:42.04
(38.99)
1400m: 18:22.46
(40.42)
1450m: 19:00.86
(38.40)
1500m: 19:38.54
(37.68)
5 Julius Röhrle 2009 Simklubben Laxen 20:10.67 +2:22.51
50m: 34.22
100m: 1:12.84
(38.62)
150m: 1:52.72
(39.88)
200m: 2:32.82
(40.10)
250m: 3:12.92
(40.10)
300m: 3:53.31
(40.39)
350m: 4:34.14
(40.83)
400m: 5:14.78
(40.64)
450m: 5:55.81
(41.03)
500m: 6:36.77
(40.96)
550m: 7:17.22
(40.45)
600m: 7:58.01
(40.79)
650m: 8:39.10
(41.09)
700m: 9:20.39
(41.29)
750m: 10:00.76
(40.37)
800m: 10:41.54
(40.78)
850m: 11:22.22
(40.68)
900m: 12:03.30
(41.08)
950m: 12:44.37
(41.07)
1000m: 13:25.34
(40.97)
1050m: 14:06.26
(40.92)
1100m: 14:46.96
(40.70)
1150m: 15:27.85
(40.89)
1200m: 16:08.69
(40.84)
1250m: 16:49.58
(40.89)
1300m: 17:30.49
(40.91)
1350m: 18:11.39
(40.90)
1400m: 18:51.98
(40.59)
1450m: 19:32.19
(40.21)
1500m: 20:10.67
(38.48)
Grenen officiell:  2023-05-26 17:25:44
2023-05-26 17:26:21 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Laxaleken 2023
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 26 maj 2023 till den 28 maj 2023
Gren 2, 1500m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabell Wertheim 2008 Kungsbacka Simsällskap 18:30.02
50m: 31.48
100m: 1:07.64
(36.16)
150m: 1:44.36
(36.72)
200m: 2:21.22
(36.86)
250m: 2:58.54
(37.32)
300m: 3:35.08
(36.54)
350m: 4:12.05
(36.97)
400m: 4:49.05
(37.00)
450m: 5:25.82
(36.77)
500m: 6:03.20
(37.38)
550m: 6:40.05
(36.85)
600m: 7:17.55
(37.50)
650m: 7:54.82
(37.27)
700m: 8:31.72
(36.90)
750m: 9:09.30
(37.58)
800m: 9:46.63
(37.33)
850m: 10:24.27
(37.64)
900m: 11:01.73
(37.46)
950m: 11:39.71
(37.98)
1000m: 12:17.21
(37.50)
1050m: 12:54.98
(37.77)
1100m: 13:32.36
(37.38)
1150m: 14:09.17
(36.81)
1200m: 14:46.98
(37.81)
1250m: 15:23.55
(36.57)
1300m: 16:01.42
(37.87)
1350m: 16:38.47
(37.05)
1400m: 17:16.21
(37.74)
1450m: 17:53.84
(37.63)
1500m: 18:30.02
(36.18)
2 Linnéa Fabian 2005 Kungsbacka Simsällskap 20:09.31 +1:39.29
50m: 34.54
100m: 1:13.51
(38.97)
150m: 1:53.56
(40.05)
200m: 2:33.13
(39.57)
250m: 3:12.68
(39.55)
300m: 3:52.41
(39.73)
350m: 4:32.41
(40.00)
400m: 5:12.76
(40.35)
450m: 5:53.52
(40.76)
500m: 6:34.09
(40.57)
550m: 7:14.17
(40.08)
600m: 7:54.53
(40.36)
650m: 8:35.29
(40.76)
700m: 9:15.93
(40.64)
750m: 9:56.34
(40.41)
800m: 10:37.64
(41.30)
850m: 11:18.41
(40.77)
900m: 11:59.69
(41.28)
950m: 12:40.46
(40.77)
1000m: 13:21.43
(40.97)
1050m: 14:01.85
(40.42)
1100m: 14:43.25
(41.40)
1150m: 15:24.22
(40.97)
1200m: 16:05.57
(41.35)
1250m: 16:46.29
(40.72)
1300m: 17:27.77
(41.48)
1350m: 18:08.85
(41.08)
1400m: 18:50.02
(41.17)
1450m: 19:29.84
(39.82)
1500m: 20:09.31
(39.47)
3 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap 20:14.07 +1:44.05
50m: 33.59
100m: 1:12.08
(38.49)
150m: 1:52.18
(40.10)
200m: 2:32.29
(40.11)
250m: 3:12.42
(40.13)
300m: 3:53.39
(40.97)
350m: 4:35.59
(42.20)
400m: 5:16.47
(40.88)
450m: 5:56.80
(40.33)
500m: 6:37.39
(40.59)
550m: 7:18.86
(41.47)
600m: 8:00.29
(41.43)
650m: 8:41.31
(41.02)
700m: 9:21.60
(40.29)
750m: 10:02.89
(41.29)
800m: 10:43.57
(40.68)
850m: 11:25.35
(41.78)
900m: 12:05.69
(40.34)
950m: 12:47.03
(41.34)
1000m: 13:27.60
(40.57)
1050m: 14:09.03
(41.43)
1100m: 14:49.83
(40.80)
1150m: 15:31.34
(41.51)
1200m: 16:12.10
(40.76)
1250m: 16:53.58
(41.48)
1300m: 17:34.64
(41.06)
1350m: 18:14.85
(40.21)
1400m: 18:55.58
(40.73)
1450m: 19:36.38
(40.80)
1500m: 20:14.07
(37.69)
4 Karin Palming 2007 Göteborg Sim 20:20.59 +1:50.57
50m: 34.94
100m: 1:13.97
(39.03)
150m: 1:53.85
(39.88)
200m: 2:33.81
(39.96)
250m: 3:14.07
(40.26)
300m: 3:54.39
(40.32)
350m: 4:35.06
(40.67)
400m: 5:15.63
(40.57)
450m: 5:56.20
(40.57)
500m: 6:37.07
(40.87)
550m: 7:17.90
(40.83)
600m: 7:58.93
(41.03)
650m: 8:40.27
(41.34)
700m: 9:21.27
(41.00)
750m: 10:02.63
(41.36)
800m: 10:43.78
(41.15)
850m: 11:25.01
(41.23)
900m: 12:06.10
(41.09)
950m: 12:47.57
(41.47)
1000m: 13:28.78
(41.21)
1050m: 14:10.05
(41.27)
1100m: 14:51.02
(40.97)
1150m: 15:32.90
(41.88)
1200m: 16:14.52
(41.62)
1250m: 16:56.40
(41.88)
1300m: 17:38.00
(41.60)
1350m: 18:20.03
(42.03)
1400m: 19:01.02
(40.99)
1450m: 19:42.11
(41.09)
1500m: 20:20.59
(38.48)
5 Kerstin Saalman 2008 Göteborg Sim 20:41.88 +2:11.86
50m: 35.79
100m: 1:16.27
(40.48)
150m: 1:57.19
(40.92)
200m: 2:37.96
(40.77)
250m: 3:19.07
(41.11)
300m: 4:00.51
(41.44)
350m: 4:41.70
(41.19)
400m: 5:23.42
(41.72)
450m: 6:05.28
(41.86)
500m: 6:46.71
(41.43)
550m: 7:28.87
(42.16)
600m: 8:10.14
(41.27)
650m: 8:51.45
(41.31)
700m: 9:33.30
(41.85)
750m: 10:14.96
(41.66)
800m: 10:56.98
(42.02)
850m: 11:39.21
(42.23)
900m: 12:20.88
(41.67)
950m: 13:02.36
(41.48)
1000m: 13:44.36
(42.00)
1050m: 14:26.26
(41.90)
1100m: 15:08.22
(41.96)
1150m: 15:50.07
(41.85)
1200m: 16:32.93
(42.86)
1250m: 17:15.21
(42.28)
1300m: 17:57.63
(42.42)
1350m: 18:39.24
(41.61)
1400m: 19:22.12
(42.88)
1450m: 20:02.66
(40.54)
1500m: 20:41.88
(39.22)
6 Ida Robertsson 2007 Anderstorps Simsällskap 21:53.32 +3:23.30
50m: 35.96
100m: 1:16.52
(40.56)
150m: 1:58.25
(41.73)
200m: 2:41.37
(43.12)
250m: 3:25.03
(43.66)
300m: 4:09.46
(44.43)
350m: 4:53.63
(44.17)
400m: 5:37.76
(44.13)
450m: 6:22.00
(44.24)
500m: 7:06.90
(44.90)
550m: 7:51.36
(44.46)
600m: 8:36.15
(44.79)
650m: 9:20.85
(44.70)
700m: 10:05.79
(44.94)
750m: 10:50.10
(44.31)
800m: 11:34.85
(44.75)
850m: 12:19.41
(44.56)
900m: 13:03.94
(44.53)
950m: 13:48.27
(44.33)
1000m: 14:32.29
(44.02)
1050m: 15:17.42
(45.13)
1100m: 16:01.59
(44.17)
1150m: 16:46.47
(44.88)
1200m: 17:31.73
(45.26)
1250m: 18:16.33
(44.60)
1300m: 19:00.74
(44.41)
1350m: 19:44.91
(44.17)
1400m: 20:28.61
(43.70)
1450m: 21:11.50
(42.89)
1500m: 21:53.32
(41.82)
7 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim 22:14.29 +3:44.27
50m: 36.98
100m: 1:18.35
(41.37)
150m: 2:01.92
(43.57)
200m: 2:45.74
(43.82)
250m: 3:30.54
(44.80)
300m: 4:15.31
(44.77)
350m: 5:00.82
(45.51)
400m: 5:46.35
(45.53)
450m: 6:30.90
(44.55)
500m: 7:16.47
(45.57)
550m: 8:01.27
(44.80)
600m: 8:46.22
(44.95)
650m: 9:31.90
(45.68)
700m: 10:16.58
(44.68)
750m: 11:01.71
(45.13)
800m: 11:47.00
(45.29)
850m: 12:32.37
(45.37)
900m: 13:17.89
(45.52)
950m: 14:02.68
(44.79)
1000m: 14:48.01
(45.33)
1050m: 15:33.03
(45.02)
1100m: 16:18.27
(45.24)
1150m: 17:04.73
(46.46)
1200m: 17:49.71
(44.98)
1250m: 18:35.04
(45.33)
1300m: 19:19.00
(43.96)
1350m: 20:04.91
(45.91)
1400m: 20:48.68
(43.77)
1450m: 21:32.82
(44.14)
1500m: 22:14.29
(41.47)
- Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg DSQ
Grenen officiell:  2023-05-26 17:47:26
2023-05-26 17:47:38 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Laxaleken 2023
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 26 maj 2023 till den 28 maj 2023
Gren 3, 200m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Simsällskap 2:16.12
50m: 29.28
100m: 1:05.30
(36.02)
150m: 1:45.10
(39.80)
200m: 2:16.12
(31.02)
2 Emil Wannem 2006 Simklubben Laxen 2:18.21 +2.09
50m: 28.38
100m: 1:04.99
(36.61)
150m: 1:46.23
(41.24)
200m: 2:18.21
(31.98)
3 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap 2:21.14 +5.02
50m: 28.54
100m: 1:05.58
(37.04)
150m: 1:47.05
(41.47)
200m: 2:21.14
(34.09)
4 Simon Meuller 2007 Simklubben Laxen 2:21.37 +5.25
50m: 29.53
100m: 1:07.67
(38.14)
150m: 1:49.34
(41.67)
200m: 2:21.37
(32.03)
5 Aaron Hullegård 2007 Simklubben Laxen 2:21.38 +5.26
50m: 29.16
100m: 1:06.91
(37.75)
150m: 1:49.28
(42.37)
200m: 2:21.38
(32.10)
6 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap 2:21.78 +5.66
50m: 30.06
100m: 1:09.11
(39.05)
150m: 1:48.47
(39.36)
200m: 2:21.78
(33.31)
7 Gustav Karlsson 2007 Simklubben Laxen 2:22.31 +6.19
50m: 29.68
100m: 1:07.45
(37.77)
150m: 1:50.32
(42.87)
200m: 2:22.31
(31.99)
8 Björn Johansson 2009 Skövde Simsällskap 2:23.35 +7.23
50m: 29.46
100m: 1:05.77
(36.31)
150m: 1:49.71
(43.94)
200m: 2:23.35
(33.64)
9 Erik Klasson 2003 Simklubben 1970 2:24.75 +8.63
50m: 29.24
100m: 1:08.68
(39.44)
150m: 1:50.96
(42.28)
200m: 2:24.75
(33.79)
10 Markus Thorsson 2008 Simklubben Hajen 2:26.05 +9.93
50m: 30.62
100m: 1:12.32
(41.70)
150m: 1:52.87
(40.55)
200m: 2:26.05
(33.18)
11 Hans Feng 2008 Göteborg Sim 2:26.46 +10.34
50m: 30.50
100m: 1:09.53
(39.03)
150m: 1:52.22
(42.69)
200m: 2:26.46
(34.24)
12 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen 2:26.91 +10.79
50m: 30.07
100m: 1:09.93
(39.86)
150m: 1:51.53
(41.60)
200m: 2:26.91
(35.38)
13 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen 2:28.36 +12.24
50m: 31.89
100m: 1:12.59
(40.70)
150m: 1:54.91
(42.32)
200m: 2:28.36
(33.45)
14 Axel Lambertsson 2008 Föreningen Varbergs Sim 2:31.35 +15.23
50m: 30.98
100m: 1:09.09
(38.11)
150m: 1:57.32
(48.23)
200m: 2:31.35
(34.03)
15 Hugo Svensson 2008 Föreningen Varbergs Sim 2:32.39 +16.27
50m: 33.18
100m: 1:11.91
(38.73)
150m: 1:59.59
(47.68)
200m: 2:32.39
(32.80)
16 Gustav Landgren 2007 Kungsbacka Simsällskap 2:34.45 +18.33
50m: 33.85
100m: 1:14.51
(40.66)
150m: 1:57.20
(42.69)
200m: 2:34.45
(37.25)
17 Eddie Eriksson 2009 Simklubben 1970 2:34.80 +18.68
50m: 29.96
100m: 1:12.19
(42.23)
150m: 1:59.33
(47.14)
200m: 2:34.80
(35.47)
18 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim 2:37.35 +21.23
50m: 33.03
100m: 1:14.90
(41.87)
150m: 2:01.88
(46.98)
200m: 2:37.35
(35.47)
19 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap 2:37.45 +21.33
50m: 32.30
100m: 1:15.40
(43.10)
150m: 2:02.22
(46.82)
200m: 2:37.45
(35.23)
20 Adam Ellison 2008 Simklubben S02 2:38.03 +21.91
50m: 33.85
100m: 1:15.64
(41.79)
150m: 2:03.80
(48.16)
200m: 2:38.03
(34.23)
21 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 2:38.21 +22.09
50m: 32.62
100m: 1:15.63
(43.01)
150m: 2:01.86
(46.23)
200m: 2:38.21
(36.35)
22 Gustav Westerlind Olsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:38.43 +22.31
50m: 33.78
100m: 1:13.68
(39.90)
150m: 2:01.29
(47.61)
200m: 2:38.43
(37.14)
23 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 2:38.65 +22.53
50m: 32.71
100m: 1:14.07
(41.36)
150m: 2:03.25
(49.18)
200m: 2:38.65
(35.40)
24 Elliott Kantola 2010 Simklubben Elfsborg 2:38.74 +22.62
50m: 33.72
100m: 1:15.23
(41.51)
150m: 2:03.32
(48.09)
200m: 2:38.74
(35.42)
25 Sean Hjelm 2009 Simklubben Elfsborg 2:38.83 +22.71
50m: 33.56
100m: 1:18.46
(44.90)
150m: 2:02.85
(44.39)
200m: 2:38.83
(35.98)
26 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 2:40.00 +23.88
50m: 31.20
100m: 1:13.28
(42.08)
150m: 2:02.36
(49.08)
200m: 2:40.00
(37.64)
27 Gustav Jacobsson 2007 Simklubben Laxen 2:40.25 +24.13
50m: 32.63
100m: 1:11.37
(38.74)
150m: 2:03.32
(51.95)
200m: 2:40.25
(36.93)
28 Max Andersson 2007 Kungsbacka Simsällskap 2:40.45 +24.33
50m: 32.08
100m: 1:14.82
(42.74)
150m: 2:04.94
(50.12)
200m: 2:40.45
(35.51)
29 Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen 2:40.56 +24.44
50m: 34.45
100m: 1:16.31
(41.86)
150m: 2:05.52
(49.21)
200m: 2:40.56
(35.04)
30 Erik Koch 2004 Simklubben Hajen 2:41.44 +25.32
50m: 30.62
100m: 1:16.78
(46.16)
150m: 2:05.75
(48.97)
200m: 2:41.44
(35.69)
31 Noah McAdam 2009 Falkenbergs Simklubb 2:41.58 +25.46
50m: 31.82
100m: 1:14.79
(42.97)
150m: 2:04.47
(49.68)
200m: 2:41.58
(37.11)
32 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg 2:41.63 +25.51
50m: 32.69
100m: 1:16.72
(44.03)
150m: 2:06.20
(49.48)
200m: 2:41.63
(35.43)
33 David-Mihai Adamescu Radian 2009 Simklubben Laxen 2:42.04 +25.92
50m: 33.21
100m: 1:15.82
(42.61)
150m: 2:05.35
(49.53)
200m: 2:42.04
(36.69)
34 Olof Nihlén 2008 Simklubben S02 2:42.81 +26.69
50m: 33.05
100m: 1:17.97
(44.92)
150m: 2:07.65
(49.68)
200m: 2:42.81
(35.16)
35 Samuel Kapitanov 2010 Simklubben Elfsborg 2:43.09 +26.97
50m: 35.73
100m: 1:18.85
(43.12)
150m: 2:05.62
(46.77)
200m: 2:43.09
(37.47)
36 Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap 2:43.16 +27.04
50m: 33.12
100m: 1:15.52
(42.40)
150m: 2:05.72
(50.20)
200m: 2:43.16
(37.44)
37 Vincent Rosholm 2008 Simklubben 1970 2:49.26 +33.14
50m: 34.33
100m: 1:16.49
(42.16)
150m: 2:09.85
(53.36)
200m: 2:49.26
(39.41)
38 Noah Almquist 2010 Simklubben Laxen 2:49.89 +33.77
50m: 34.86
100m: 1:19.75
(44.89)
150m: 2:12.09
(52.34)
200m: 2:49.89
(37.80)
39 Melvin Lindell 2009 Simklubben Laxen 2:50.54 +34.42
50m: 35.21
100m: 1:23.46
(48.25)
150m: 2:09.53
(46.07)
200m: 2:50.54
(41.01)
40 Teodor Thorén 2010 Föreningen Uddevalla Sim 2:50.74 +34.62
50m: 33.22
100m: 1:17.33
(44.11)
150m: 2:10.99
(53.66)
200m: 2:50.74
(39.75)
41 Albin Wiik 2008 Simklubben S02 2:51.43 +35.31
50m: 34.50
100m: 1:19.65
(45.15)
150m: 2:11.10
(51.45)
200m: 2:51.43
(40.33)
42 Anton Ekstrand 2008 Simklubben Laxen 2:52.21 +36.09
50m: 34.08
100m: 1:21.70
(47.62)
150m: 2:12.43
(50.73)
200m: 2:52.21
(39.78)
43 Viktor Forsberg Funkquist 2009 Simklubben Laxen 2:52.45 +36.33
50m: 37.69
100m: 1:20.76
(43.07)
150m: 2:13.87
(53.11)
200m: 2:52.45
(38.58)
44 Arian Tahmasebi 2009 Simklubben Elfsborg 2:54.00 +37.88
50m: 37.11
100m: 1:24.12
(47.01)
150m: 2:13.86
(49.74)
200m: 2:54.00
(40.14)
45 Theo Söderqvist 2010 Simklubben Elfsborg 2:54.57 +38.45
50m: 36.84
100m: 1:21.40
(44.56)
150m: 2:16.58
(55.18)
200m: 2:54.57
(37.99)
46 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap 2:56.53 +40.41
50m: 33.94
100m: 1:25.10
(51.16)
150m: 2:14.68
(49.58)
200m: 2:56.53
(41.85)
47 Eric Fredgren 2008 Kungsbacka Simsällskap 2:58.91 +42.79
50m: 37.43
100m: 1:25.09
(47.66)
150m: 2:21.38
(56.29)
200m: 2:58.91
(37.53)
48 Sixten Arnrup 2010 Falkenbergs Simklubb 3:03.28 +47.16
50m: 43.32
100m: 1:29.67
(46.35)
150m: 2:23.91
(54.24)
200m: 3:03.28
(39.37)
49 Martin Tronsson 2010 Simklubben Laxen 3:05.27 +49.15
50m: 35.19
100m: 1:27.13
(51.94)
150m: 2:23.12
(55.99)
200m: 3:05.27
(42.15)
50 Kevin Havenfalk 2010 Falkenbergs Simklubb 3:09.00 +52.88
50m: 41.91
100m: 1:30.34
(48.43)
150m: 2:25.84
(55.50)
200m: 3:09.00
(43.16)
51 Alexander Bagge 2009 Simklubben Laxen 3:11.43 +55.31
50m: 42.46
100m: 1:32.95
(50.49)
150m: 2:26.52
(53.57)
200m: 3:11.43
(44.91)
52 Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg 3:21.52 +1:05.40
50m: 45.79
100m: 1:35.21
(49.42)
150m: 2:36.72
(1:01.51)
200m: 3:21.52
(44.80)
53 Wille Åberg 2011 Simklubben Laxen 3:27.13 +1:11.01
50m: 42.78
100m: 1:37.27
(54.49)
150m: 2:40.72
(1:03.45)
200m: 3:27.13
(46.41)
- Måns Bergdahl 2009 Simklubben Laxen DSQ
- Felix Örmgård 2010 Simklubben Laxen DSQ
Grenen officiell:  2023-05-26 18:14:53
2023-05-26 18:15:17 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Laxaleken 2023
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 26 maj 2023 till den 28 maj 2023
Gren 4, 200m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen 2:23.56
50m: 32.16
100m: 1:10.83
(38.67)
150m: 1:49.59
(38.76)
200m: 2:23.56
(33.97)
2 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen 2:25.48 +1.92
50m: 30.73
100m: 1:09.83
(39.10)
150m: 1:51.03
(41.20)
200m: 2:25.48
(34.45)
3 Valeriia Khatsarevych 2006 Simklubben Laxen 2:29.73 +6.17
50m: 32.21
100m: 1:12.51
(40.30)
150m: 1:55.87
(43.36)
200m: 2:29.73
(33.86)
4 Sara Nyqvist 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:30.78 +7.22
50m: 31.82
100m: 1:12.95
(41.13)
150m: 1:56.42
(43.47)
200m: 2:30.78
(34.36)
5 Freja Malmgren 2007 S 71 2:37.33 +13.77
50m: 32.66
100m: 1:13.25
(40.59)
150m: 2:00.02
(46.77)
200m: 2:37.33
(37.31)
6 Maja Ljungdahl 2006 Simklubben Laxen 2:38.36 +14.80
50m: 32.94
100m: 1:17.22
(44.28)
150m: 2:02.32
(45.10)
200m: 2:38.36
(36.04)
7 Livia Berggren 2009 Simklubben Laxen 2:42.34 +18.78
50m: 32.91
100m: 1:16.45
(43.54)
150m: 2:05.83
(49.38)
200m: 2:42.34
(36.51)
8 Liv Olesen 2009 Kungsbacka Simsällskap 2:42.58 +19.02
50m: 33.93
100m: 1:18.96
(45.03)
150m: 2:07.12
(48.16)
200m: 2:42.58
(35.46)
9 Julia Bruér 2007 Simklubben Hajen 2:44.89 +21.33
50m: 35.97
100m: 1:17.82
(41.85)
150m: 2:04.45
(46.63)
200m: 2:44.89
(40.44)
10 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen 2:45.45 +21.89
50m: 34.50
100m: 1:18.20
(43.70)
150m: 2:04.65
(46.45)
200m: 2:45.45
(40.80)
11 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg 2:48.14 +24.58
50m: 36.52
100m: 1:18.47
(41.95)
150m: 2:07.67
(49.20)
200m: 2:48.14
(40.47)
12 Signe Nilsson 2008 Simklubben Stimmet 2:48.95 +25.39
50m: 35.66
100m: 1:18.99
(43.33)
150m: 2:12.83
(53.84)
200m: 2:48.95
(36.12)
13 Lily Carlström Lund 2009 Simklubben S02 2:49.42 +25.86
50m: 36.26
100m: 1:19.86
(43.60)
150m: 2:10.66
(50.80)
200m: 2:49.42
(38.76)
14 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 2:49.65 +26.09
50m: 33.99
100m: 1:19.14
(45.15)
150m: 2:10.48
(51.34)
200m: 2:49.65
(39.17)
15 Elma Irewährn 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:49.75 +26.19
50m: 34.52
100m: 1:17.54
(43.02)
150m: 2:12.07
(54.53)
200m: 2:49.75
(37.68)
16 Adiyat Coles 2008 Falkenbergs Simklubb 2:50.10 +26.54
50m: 34.82
100m: 1:21.01
(46.19)
150m: 2:10.36
(49.35)
200m: 2:50.10
(39.74)
17 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:50.59 +27.03
50m: 36.92
100m: 1:23.84
(46.92)
150m: 2:13.63
(49.79)
200m: 2:50.59
(36.96)
18 Amy Bladh 2008 Simklubben Laxen 2:51.13 +27.57
50m: 39.13
100m: 1:24.81
(45.68)
150m: 2:13.00
(48.19)
200m: 2:51.13
(38.13)
19 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg 2:52.02 +28.46
50m: 34.16
100m: 1:16.94
(42.78)
150m: 2:12.00
(55.06)
200m: 2:52.02
(40.02)
20 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 2:52.65 +29.09
50m: 36.33
100m: 1:25.14
(48.81)
150m: 2:14.25
(49.11)
200m: 2:52.65
(38.40)
21 Nathalie Ceveryd 2008 Föreningen Varbergs Sim 2:52.87 +29.31
50m: 37.99
100m: 1:23.97
(45.98)
150m: 2:10.72
(46.75)
200m: 2:52.87
(42.15)
22 Klara Kylefors 2006 Simklubben Hajen 2:53.34 +29.78
50m: 36.56
100m: 1:24.18
(47.62)
150m: 2:12.97
(48.79)
200m: 2:53.34
(40.37)
23 Amanda Nordberg 2008 Simklubben S02 2:55.39 +31.83
50m: 37.40
100m: 1:24.96
(47.56)
150m: 2:12.63
(47.67)
200m: 2:55.39
(42.76)
24 Clara Hansson 2009 Simklubben 1970 2:57.03 +33.47
50m: 35.73
100m: 1:23.10
(47.37)
150m: 2:16.95
(53.85)
200m: 2:57.03
(40.08)
25 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:57.30 +33.74
50m: 38.40
100m: 1:23.86
(45.46)
150m: 2:16.11
(52.25)
200m: 2:57.30
(41.19)
26 Selma Sollenius 2009 Simklubben Laxen 2:58.44 +34.88
50m: 37.34
100m: 1:24.68
(47.34)
150m: 2:19.55
(54.87)
200m: 2:58.44
(38.89)
27 Elly Härdig Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:58.71 +35.15
50m: 39.47
100m: 1:26.36
(46.89)
150m: 2:17.71
(51.35)
200m: 2:58.71
(41.00)
28 Rut Meurling 2009 Simklubben Laxen 2:59.09 +35.53
50m: 35.63
100m: 1:24.24
(48.61)
150m: 2:18.85
(54.61)
200m: 2:59.09
(40.24)
29 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg 2:59.12 +35.56
50m: 39.65
100m: 1:27.17
(47.52)
150m: 2:18.66
(51.49)
200m: 2:59.12
(40.46)
30 Leia Carlsson 2010 Simklubben Laxen 2:59.68 +36.12
50m: 38.29
100m: 1:25.06
(46.77)
150m: 2:19.66
(54.60)
200m: 2:59.68
(40.02)
31 Alva Strömstedt 2011 Simklubben Laxen 3:00.77 +37.21
50m: 39.08
100m: 1:27.92
(48.84)
150m: 2:21.97
(54.05)
200m: 3:00.77
(38.80)
32 Signe Viola Larsson 2009 Simklubben Laxen 3:00.91 +37.35
50m: 40.68
100m: 1:29.24
(48.56)
150m: 2:21.36
(52.12)
200m: 3:00.91
(39.55)
33 Julia Wertheim 2011 Kungsbacka Simsällskap 3:00.93 +37.37
50m: 41.77
100m: 1:32.30
(50.53)
150m: 2:23.22
(50.92)
200m: 3:00.93
(37.71)
34 Hilda Cronqvist 2009 Simklubben Laxen 3:02.51 +38.95
50m: 39.38
100m: 1:25.37
(45.99)
150m: 2:20.05
(54.68)
200m: 3:02.51
(42.46)
35 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 3:02.58 +39.02
50m: 41.48
100m: 1:28.23
(46.75)
150m: 2:22.25
(54.02)
200m: 3:02.58
(40.33)
36 Sara Celik 2009 Simklubben Laxen 3:02.71 +39.15
50m: 43.02
100m: 1:30.09
(47.07)
150m: 2:23.32
(53.23)
200m: 3:02.71
(39.39)
37 Stella Brofelth 2007 Simklubben Laxen 3:04.11 +40.55
50m: 38.88
100m: 1:27.42
(48.54)
150m: 2:21.23
(53.81)
200m: 3:04.11
(42.88)
38 Agnes Ehrenskär 2010 Simklubben Stimmet 3:04.42 +40.86
50m: 38.20
100m: 1:29.30
(51.10)
150m: 2:23.34
(54.04)
200m: 3:04.42
(41.08)
39 Kara Brorson 2009 Simklubben S02 3:04.63 +41.07
50m: 43.17
100m: 1:30.83
(47.66)
150m: 2:22.15
(51.32)
200m: 3:04.63
(42.48)
40 Ingrid Sundström 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:05.28 +41.72
50m: 39.02
100m: 1:27.95
(48.93)
150m: 2:24.07
(56.12)
200m: 3:05.28
(41.21)
41 Nelly Zetterdahl 2010 Simklubben S02 3:05.99 +42.43
50m: 39.79
100m: 1:28.73
(48.94)
150m: 2:24.51
(55.78)
200m: 3:05.99
(41.48)
42 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:06.06 +42.50
50m: 37.78
100m: 1:27.43
(49.65)
150m: 2:24.01
(56.58)
200m: 3:06.06
(42.05)
43 Clara Landahl 2008 Simklubben S02 3:07.30 +43.74
50m: 40.15
100m: 1:30.61
(50.46)
150m: 2:24.50
(53.89)
200m: 3:07.30
(42.80)
44 Ella Franvin 2009 Simklubben Stimmet 3:08.21 +44.65
50m: 38.12
100m: 1:27.19
(49.07)
150m: 2:23.65
(56.46)
200m: 3:08.21
(44.56)
45 Tyra Secund 2010 Kungsbacka Simsällskap 3:10.34 +46.78
50m: 38.05
100m: 1:25.71
(47.66)
150m: 2:25.97
(1:00.26)
200m: 3:10.34
(44.37)
46 Ffion Rhys 2009 Simklubben S02 3:11.73 +48.17
50m: 42.80
100m: 1:31.40
(48.60)
150m: 2:30.97
(59.57)
200m: 3:11.73
(40.76)
47 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg 3:12.52 +48.96
50m: 41.41
100m: 1:34.62
(53.21)
150m: 2:27.20
(52.58)
200m: 3:12.52
(45.32)
48 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 3:16.41 +52.85
50m: 44.67
100m: 1:37.97
(53.30)
150m: 2:34.60
(56.63)
200m: 3:16.41
(41.81)
49 Nina Vulicevic 2009 Simklubben Laxen 3:19.38 +55.82
50m: 43.35
100m: 1:35.42
(52.07)
150m: 2:35.69
(1:00.27)
200m: 3:19.38
(43.69)
50 Kordelia Nord 2009 Simklubben Elfsborg 3:20.46 +56.90
50m: 42.00
100m: 1:35.83
(53.83)
150m: 2:34.32
(58.49)
200m: 3:20.46
(46.14)
51 Allis Harrysson 2008 Simklubben Laxen 3:21.41 +57.85
50m: 37.05
100m: 1:34.62
(57.57)
150m: 2:32.47
(57.85)
200m: 3:21.41
(48.94)
52 Yrla sannehed 2010 Föreningen Uddevalla Sim 3:26.11 +1:02.55
50m: 43.79
100m: 1:37.22
(53.43)
150m: 2:38.06
(1:00.84)
200m: 3:26.11
(48.05)
53 Fanny Ingemarsson 2008 Simklubben S02 3:33.02 +1:09.46
50m: 43.64
100m: 1:40.22
(56.58)
150m: 2:43.23
(1:03.01)
200m: 3:33.02
(49.79)
- Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg DSQ
- Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
- Hannah Hemberg 2002 Simklubben S02 DSQ
- Elin Pettersson 2009 Simklubben Laxen DSQ
- Annalie Rutter 2007 Kungsbacka Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-05-26 18:41:40
2023-05-26 18:42:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Laxaleken 2023
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 26 maj 2023 till den 28 maj 2023
Gren 5, 400m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabell Wertheim 2008 Kungsbacka Simsällskap 4:39.90
50m: 31.81
100m: 1:07.27
(35.46)
150m: 1:43.62
(36.35)
200m: 2:19.51
(35.89)
250m: 2:54.82
(35.31)
300m: 3:30.56
(35.74)
350m: 4:06.39
(35.83)
400m: 4:39.90
(33.51)
2 Karin Widerberg 2003 Simklubben Laxen 4:40.36 +0.46
50m: 31.93
100m: 1:07.19
(35.26)
150m: 1:43.35
(36.16)
200m: 2:19.45
(36.10)
250m: 2:55.18
(35.73)
300m: 3:31.04
(35.86)
350m: 4:06.57
(35.53)
400m: 4:40.36
(33.79)
3 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap 4:46.48 +6.58
50m: 32.16
100m: 1:08.06
(35.90)
150m: 1:45.40
(37.34)
200m: 2:22.57
(37.17)
250m: 2:59.73
(37.16)
300m: 3:36.52
(36.79)
350m: 4:13.29
(36.77)
400m: 4:46.48
(33.19)
4 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap 4:54.11 +14.21
50m: 32.35
100m: 1:08.21
(35.86)
150m: 1:44.55
(36.34)
200m: 2:21.93
(37.38)
250m: 2:59.54
(37.61)
300m: 3:37.87
(38.33)
350m: 4:15.95
(38.08)
400m: 4:54.11
(38.16)
5 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap 4:55.86 +15.96
50m: 32.64
100m: 1:10.23
(37.59)
150m: 1:48.30
(38.07)
200m: 2:26.64
(38.34)
250m: 3:04.54
(37.90)
300m: 3:42.22
(37.68)
350m: 4:19.81
(37.59)
400m: 4:55.86
(36.05)
6 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 4:58.33 +18.43
50m: 33.20
100m: 1:10.30
(37.10)
150m: 1:48.71
(38.41)
200m: 2:26.46
(37.75)
250m: 3:05.64
(39.18)
300m: 3:43.69
(38.05)
350m: 4:22.44
(38.75)
400m: 4:58.33
(35.89)
7 Ebba Johansson 2009 Föreningen Varbergs Sim 4:58.66 +18.76
50m: 33.46
100m: 1:10.66
(37.20)
150m: 1:48.98
(38.32)
200m: 2:26.82
(37.84)
250m: 3:05.37
(38.55)
300m: 3:44.21
(38.84)
350m: 4:22.12
(37.91)
400m: 4:58.66
(36.54)
8 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap 5:00.80 +20.90
50m: 34.64
100m: 1:13.25
(38.61)
150m: 1:52.26
(39.01)
200m: 2:30.75
(38.49)
250m: 3:09.19
(38.44)
300m: 3:47.64
(38.45)
350m: 4:25.21
(37.57)
400m: 5:00.80
(35.59)
9 Linnéa Fabian 2005 Kungsbacka Simsällskap 5:01.23 +21.33
50m: 33.51
100m: 1:11.38
(37.87)
150m: 1:49.61
(38.23)
200m: 2:27.72
(38.11)
250m: 3:06.11
(38.39)
300m: 3:45.58
(39.47)
350m: 4:23.83
(38.25)
400m: 5:01.23
(37.40)
10 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap 5:03.27 +23.37
50m: 33.10
100m: 1:10.39
(37.29)
150m: 1:48.56
(38.17)
200m: 2:27.83
(39.27)
250m: 3:06.96
(39.13)
300m: 3:46.78
(39.82)
350m: 4:25.53
(38.75)
400m: 5:03.27
(37.74)
11 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap 5:03.52 +23.62
50m: 32.11
100m: 1:09.02
(36.91)
150m: 1:47.79
(38.77)
200m: 2:27.10
(39.31)
250m: 3:06.70
(39.60)
300m: 3:47.09
(40.39)
350m: 4:26.65
(39.56)
400m: 5:03.52
(36.87)
12 Malin Östblom 2007 Föreningen Uddevalla Sim 5:05.13 +25.23
50m: 33.98
100m: 1:11.95
(37.97)
150m: 1:50.17
(38.22)
200m: 2:29.23
(39.06)
250m: 3:08.04
(38.81)
300m: 3:47.54
(39.50)
350m: 4:26.89
(39.35)
400m: 5:05.13
(38.24)
13 Elma Irewährn 2009 Föreningen Uddevalla Sim 5:06.43 +26.53
50m: 34.63
100m: 1:13.39
(38.76)
150m: 1:52.99
(39.60)
200m: 2:33.28
(40.29)
250m: 3:12.52
(39.24)
300m: 3:52.12
(39.60)
350m: 4:30.32
(38.20)
400m: 5:06.43
(36.11)
14 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim 5:07.79 +27.89
50m: 34.68
100m: 1:13.87
(39.19)
150m: 1:53.51
(39.64)
200m: 2:33.84
(40.33)
250m: 3:13.39
(39.55)
300m: 3:52.19
(38.80)
350m: 4:30.88
(38.69)
400m: 5:07.79
(36.91)
15 Karin Palming 2007 Göteborg Sim 5:11.47 +31.57
50m: 34.58
100m: 1:12.76
(38.18)
150m: 1:52.54
(39.78)
200m: 2:32.55
(40.01)
250m: 3:12.83
(40.28)
300m: 3:53.20
(40.37)
350m: 4:33.30
(40.10)
400m: 5:11.47
(38.17)
16 Livia Berggren 2009 Simklubben Laxen 5:14.21 +34.31
50m: 32.56
100m: 1:10.71
(38.15)
150m: 1:50.92
(40.21)
200m: 2:31.62
(40.70)