Resultater for Parastævne 5
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Damer Børn/årgang - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madeleine Højer Ringgaard |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.66 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
34.34 |
-15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.49 |
-9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.22 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:34:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Damer Junior/senior - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.39 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jórun Mai Smith |
2007 |
Parasport Fæøerne |
|
|
46.51 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.72 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Pillov |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.34 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.63 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Bidstrup |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:00.44 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.56 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:34:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Parastævne 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Pedersen |
1979 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
46.78 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.56 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirsten Christmann |
1985 |
Vordingborg Handicap Idræt |
|
|
47.46 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.75 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Emilie Nersting |
1994 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
52.20 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.82 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lene Olsen |
1979 |
Københavns Idrætsforening for |
|
|
54.50 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.96 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Ipsen |
1991 |
Slagelse Handicap Idrætsforenin |
|
|
1:36.97 |
+56.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.09 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 14:34:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 14:42.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|