Tulokset Cetus Games 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Aamujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.03.2023 - 18.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
3:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.15 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.70 |
|
3:10.92 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.20 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.75 |
|
3:17.47 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.50 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stella Koistinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
|
3:21.75 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nessa Salminen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.85 |
|
3:21.79 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.95 |
|
4:08.64 |
+1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/18/2023 11:30:16 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
+0.72 |
|
2:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.76 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karola Paju |
2008 |
Viimsi Veeklubi |
+0.77 |
|
2:46.84 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.01 |
(+6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.76 |
|
2:59.25 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.68 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
+0.70 |
|
2:59.87 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.82 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
3:00.79 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.78 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aida Laukkanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.81 |
|
3:06.27 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.80 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.68 |
|
3:06.93 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.30 |
(-9.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
|
3:07.60 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.02 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.75 |
|
3:10.47 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.66 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Lahtinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.71 |
|
3:14.14 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.83 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
3:14.20 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.68 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
3:19.46 |
+36.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.20 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emmi Sintonen |
2009 |
Simmis Grani |
+0.74 |
|
3:21.13 |
+38.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.06 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppi Stolt |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.53 |
|
3:24.91 |
+42.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.96 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
3:26.11 |
+43.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.67 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
3:29.62 |
+46.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.34 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.74 |
|
3:32.44 |
+49.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.27 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
|
3:47.90 |
+1:05.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.37 |
(+13.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/18/2023 11:30:16 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
|
2:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.51 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.85 |
|
2:49.89 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.59 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.69 |
|
2:50.73 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.09 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.56 |
|
2:52.05 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.41 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
2:55.71 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.62 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/18/2023 11:30:16 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18.03.2023 11:30:25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|