2023-03-30   17:01:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Cetus Games 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Tulokset
Cetus Games
Paikka: Järjestäjä: Cetus
Allas: 50m Päivämäärä: 18.03.2023 - 18.03.2023
Laji 16, 200m Vapaauinti Pojat 14 and younger - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Paul Pasonen 2009 Cetus Espoo +0.72 2:13.39
Entry time: 2:17.82 (-4.43)
50m: 30.16
100m: 1:04.07
(33.91)
150m: 1:39.55
(35.48)
200m: 2:13.39
(33.84)
2 Jaakko Bogdanov 2009 Lahden Uimaseura +0.66 2:17.22 +3.83
Entry time: 2:15.44 (+1.78)
50m: 30.66
100m: 1:05.28
(34.62)
150m: 1:41.24
(35.96)
200m: 2:17.22
(35.98)
3 Eemeli Kuusisto 2009 Nurmijärven Uinti 2:23.09 +9.70
Entry time: 2:25.22 (-2.13)
50m: 33.28
100m: 1:09.72
(36.44)
150m: 1:47.22
(37.50)
200m: 2:23.09
(35.87)
4 Timi Tervo 2009 Lahden Uimaseura +0.59 2:25.16 +11.77
Entry time: 2:30.92 (-5.76)
50m: 33.14
100m: 1:10.78
(37.64)
150m: 1:49.72
(38.94)
200m: 2:25.16
(35.44)
5 Oiva Numminen 2009 Nurmijärven Uinti +0.74 2:26.37 +12.98
Entry time: 2:27.95 (-1.58)
50m: 31.88
100m: 1:09.04
(37.16)
150m: 1:49.04
(40.00)
200m: 2:26.37
(37.33)
6 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki +0.65 2:28.92 +15.53
Entry time: 2:39.26 (-10.34)
50m: 34.13
100m: 1:13.85
(39.72)
150m: 1:53.12
(39.27)
200m: 2:28.92
(35.80)
7 Aapo Ellonen 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.69 2:29.53 +16.14
Entry time: 2:42.81 (-13.28)
50m: 34.25
100m: 1:14.11
(39.86)
150m: 1:54.42
(40.31)
200m: 2:29.53
(35.11)
8 Joonas Walldén 2009 Cetus Espoo +0.72 2:30.25 +16.86
Entry time: 2:30.79 (-0.54)
50m: 34.65
100m: 1:13.25
(38.60)
150m: 1:53.07
(39.82)
200m: 2:30.25
(37.18)
9 Markus Paju 2010 Viimsi Veeklubi +0.84 2:31.27 +17.88
Entry time: 2:24.05 (+7.22)
50m: 33.95
100m: 1:12.51
(38.56)
150m: 1:52.00
(39.49)
200m: 2:31.27
(39.27)
10 Oskar Kaisto 2009 Helsingin Uimarit +0.70 2:32.44 +19.05
Entry time: 2:33.16 (-0.72)
50m: 34.59
100m: 1:13.97
(39.38)
150m: 1:54.01
(40.04)
200m: 2:32.44
(38.43)
11 Moritz Kull 2009 Cetus Espoo +0.81 2:33.36 +19.97
Entry time: 2:32.81 (+0.55)
50m: 34.81
100m: 1:13.56
(38.75)
150m: 1:54.14
(40.58)
200m: 2:33.36
(39.22)
12 Niko Ruotinen 2010 Nummelan Kisaajat +0.81 2:52.00 +38.61
50m: 37.82
100m: 1:21.55
(43.73)
150m: 2:08.22
(46.67)
200m: 2:52.00
(43.78)
13 Linus Löytäinen 2009 Nurmijärven Uinti +0.91 3:03.89 +50.50
Entry time: 3:17.64 (-13.75)
50m: 40.88
100m: 1:28.90
(48.02)
150m: 2:17.38
(48.48)
200m: 3:03.89
(46.51)
14 Jaromir Gussev 2012 Cetus Espoo 3:07.32 +53.93
Entry time: 3:12.42 (-5.10)
50m: 43.20
100m: 1:31.08
(47.88)
150m: 2:20.44
(49.36)
200m: 3:07.32
(46.88)
15 Aaron Fabritius 2010 Octopus Lohja +0.87 3:18.25 +1:04.86
Entry time: 3:16.97 (+1.28)
50m: 42.57
100m: 1:33.64
(51.07)
150m: 2:27.35
(53.71)
200m: 3:18.25
(50.90)
Laji virallinen: 3/18/2023 2:20:17 PM
Laji 16, 200m Vapaauinti Pojat 15-16 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Nicolas Nyström 2008 Espoon Kilpauinti +0.32 2:02.99
Entry time: 2:05.71 (-2.72)
50m: 28.75
100m: 1:00.08
(31.33)
150m: 1:32.10
(32.02)
200m: 2:02.99
(30.89)
2 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo +0.77 2:06.48 +3.49
Entry time: 2:07.19 (-0.71)
50m: 28.98
100m: 1:00.78
(31.80)
150m: 1:34.03
(33.25)
200m: 2:06.48
(32.45)
3 Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila +0.64 2:07.85 +4.86
Entry time: 2:06.53 (+1.32)
50m: 29.12
100m: 1:01.41
(32.29)
150m: 1:34.88
(33.47)
200m: 2:07.85
(32.97)
4 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura +0.72 2:08.70 +5.71
Entry time: 2:07.86 (+0.84)
50m: 29.11
100m: 1:01.77
(32.66)
150m: 1:35.53
(33.76)
200m: 2:08.70
(33.17)
5 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo +0.73 2:08.82 +5.83
Entry time: 2:05.51 (+3.31)
50m: 29.55
100m: 1:03.90
(34.35)
150m: 1:38.16
(34.26)
200m: 2:08.82
(30.66)
6 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.83 2:09.54 +6.55
Entry time: 2:10.95 (-1.41)
50m: 30.42
100m: 1:03.13
(32.71)
150m: 1:36.45
(33.32)
200m: 2:09.54
(33.09)
7 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo +0.83 2:11.22 +8.23
Entry time: 2:10.65 (+0.57)
50m: 30.22
100m: 1:03.19
(32.97)
150m: 1:36.95
(33.76)
200m: 2:11.22
(34.27)
8 Alvar Tuomenoksa 2008 Octopus Lohja +0.86 2:11.69 +8.70
Entry time: 2:14.57 (-2.88)
50m: 31.27
100m: 1:05.44
(34.17)
150m: 1:39.16
(33.72)
200m: 2:11.69
(32.53)
9 Taavi  Tedresaar 2008 Cetus Espoo 2:12.61 +9.62
Entry time: 2:18.52 (-5.91)
50m: 30.14
100m: 1:04.15
(34.01)
150m: 1:38.91
(34.76)
200m: 2:12.61
(33.70)
10 Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani +0.76 2:12.64 +9.65
Entry time: 2:15.59 (-2.95)
50m: 31.11
100m: 1:05.28
(34.17)
150m: 1:39.18
(33.90)
200m: 2:12.64
(33.46)
11 Veikka Savonen 2008 Cetus Espoo +0.68 2:12.81 +9.82
Entry time: 2:13.24 (-0.43)
50m: 30.23
100m: 1:04.26
(34.03)
150m: 1:39.15
(34.89)
200m: 2:12.81
(33.66)
12 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.69 2:15.89 +12.90
Entry time: 2:14.97 (+0.92)
50m: 30.38
100m: 1:04.38
(34.00)
150m: 1:40.12
(35.74)
200m: 2:15.89
(35.77)
13 Lauri Rantsi 2008 Vanders +0.76 2:18.66 +15.67
Entry time: 2:19.32 (-0.66)
50m: 30.92
100m: 1:06.98
(36.06)
150m: 1:43.57
(36.59)
200m: 2:18.66
(35.09)
14 Eino Lantto 2008 Cetus Espoo +0.80 2:19.09 +16.10
Entry time: 2:19.77 (-0.68)
50m: 32.01
100m: 1:07.66
(35.65)
150m: 1:44.18
(36.52)
200m: 2:19.09
(34.91)
15 Aleksi Salo 2008 Lahden Uimaseura +0.73 2:20.85 +17.86
Entry time: 2:18.47 (+2.38)
50m: 31.77
100m: 1:07.65
(35.88)
150m: 1:44.76
(37.11)
200m: 2:20.85
(36.09)
16 Maksim Fursov 2008 Uimaseura Helsinki +0.81 2:24.34 +21.35
50m: 31.46
100m: 1:07.82
(36.36)
150m: 1:46.24
(38.42)
200m: 2:24.34
(38.10)
17 Jere Pasanen 2008 Helsingin Uimarit +0.74 2:25.18 +22.19
Entry time: 2:21.88 (+3.30)
50m: 32.90
100m: 1:09.47
(36.57)
150m: 1:48.17
(38.70)
200m: 2:25.18
(37.01)
18 Lenni Nevalainen 2007 Cetus Espoo +0.73 2:25.27 +22.28
Entry time: 2:29.56 (-4.29)
50m: 32.87
100m: 1:10.75
(37.88)
150m: 1:49.73
(38.98)
200m: 2:25.27
(35.54)
19 Mikael Suni 2007 Cetus Espoo +0.84 2:28.26 +25.27
Entry time: 2:28.95 (-0.69)
50m: 34.46
100m: 1:13.75
(39.29)
150m: 1:53.18
(39.43)
200m: 2:28.26
(35.08)
20 Artjom Andrejev 2007 Cetus Espoo +0.82 2:28.32 +25.33
Entry time: 2:32.74 (-4.42)
50m: 34.08
100m: 1:13.47
(39.39)
150m: 1:51.78
(38.31)
200m: 2:28.32
(36.54)
21 Sasu Valtonen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.84 2:31.23 +28.24
Entry time: 2:43.88 (-12.65)
50m: 34.96
100m: 1:13.81
(38.85)
150m: 1:53.67
(39.86)
200m: 2:31.23
(37.56)
22 Johannes Felin 2008 Lahden Uimaseura +0.78 2:31.57 +28.58
Entry time: 2:27.90 (+3.67)
50m: 35.03
100m: 1:15.79
(40.76)
150m: 1:55.02
(39.23)
200m: 2:31.57
(36.55)
23 Elias Manskinen 2008 Heinolan Isku +0.75 2:34.66 +31.67
Entry time: 2:31.51 (+3.15)
50m: 34.33
100m: 1:14.08
(39.75)
150m: 1:55.25
(41.17)
200m: 2:34.66
(39.41)
24 Tuomas Lumme 2008 Loimaan Uimaseura +0.75 2:35.00 +32.01
Entry time: 3:08.53 (-33.53)
50m: 32.00
100m: 1:13.50
(41.50)
150m: 1:54.96
(41.46)
200m: 2:35.00
(40.04)
25 firat burak böke 2008 Cetus Espoo +0.79 2:44.55 +41.56
Entry time: 2:39.79 (+4.76)
50m: 34.50
100m: 1:15.56
(41.06)
150m: 2:00.22
(44.66)
200m: 2:44.55
(44.33)
26 Niilo Kommeri 2007 Helsingin Uimarit +0.70 2:45.08 +42.09
Entry time: 2:42.47 (+2.61)
50m: 35.37
100m: 1:16.51
(41.14)
150m: 2:01.27
(44.76)
200m: 2:45.08
(43.81)
- Lauri Csere 2008 Cetus Espoo +0.68 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo DNS
- Alvar Rintamäki 2008 Cetus Espoo DNS
Laji virallinen: 3/18/2023 2:20:17 PM
Laji 16, 200m Vapaauinti Pojat 17-18 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.66 1:56.84
Entry time: 1:56.86 (-0.02)
50m: 26.67
100m: 56.48
(29.81)
150m: 1:26.99
(30.51)
200m: 1:56.84
(29.85)
2 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo +0.71 2:02.21 +5.37
Entry time: 1:59.15 (+3.06)
50m: 27.81
100m: 58.12
(30.31)
150m: 1:29.93
(31.81)
200m: 2:02.21
(32.28)
3 Jimi Kojo 2005 Uimaseura Aquila +0.95 2:07.44 +10.60
Entry time: 2:06.91 (+0.53)
50m: 29.04
100m: 1:00.23
(31.19)
150m: 1:33.88
(33.65)
200m: 2:07.44
(33.56)
4 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat +0.67 2:07.57 +10.73
Entry time: 2:08.64 (-1.07)
50m: 28.83
100m: 1:00.81
(31.98)
150m: 1:34.34
(33.53)
200m: 2:07.57
(33.23)
5 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.66 2:08.13 +11.29
50m: 29.61
100m: 1:02.71
(33.10)
150m: 1:36.55
(33.84)
200m: 2:08.13
(31.58)
6 Christian Nummi 2006 Cetus Espoo +0.71 2:09.13 +12.29
Entry time: 2:05.24 (+3.89)
50m: 30.38
100m: 1:03.19
(32.81)
150m: 1:37.45
(34.26)
200m: 2:09.13
(31.68)
7 Tomas Lipponen 2005 Simmis Grani +0.40 2:09.71 +12.87
Entry time: 2:09.42 (+0.29)
50m: 29.77
100m: 1:02.80
(33.03)
150m: 1:36.80
(34.00)
200m: 2:09.71
(32.91)
8 Jorven Nopponen 2005 Viimsi Veeklubi +0.62 2:10.03 +13.19
Entry time: 2:06.03 (+4.00)
50m: 28.28
100m: 1:00.79
(32.51)
150m: 1:35.30
(34.51)
200m: 2:10.03
(34.73)
9 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo +0.67 2:11.62 +14.78
Entry time: 2:12.65 (-1.03)
50m: 30.45
100m: 1:03.67
(33.22)
150m: 1:38.41
(34.74)
200m: 2:11.62
(33.21)
10 Vladislav Shavyrin 2005 Uimaseura Aquila 2:12.20 +15.36
Entry time: 2:13.99 (-1.79)
50m: 30.61
100m: 1:03.89
(33.28)
150m: 1:37.79
(33.90)
200m: 2:12.20
(34.41)
11 Uuri Aaron Ilmari Ranz 2006 Simmis Grani +0.73 2:12.78 +15.94
Entry time: 2:08.85 (+3.93)
50m: 31.14
100m: 1:04.92
(33.78)
150m: 1:39.26
(34.34)
200m: 2:12.78
(33.52)
12 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo +0.70 2:13.10 +16.26
Entry time: 2:10.02 (+3.08)
50m: 31.16
100m: 1:06.41
(35.25)
150m: 1:40.88
(34.47)
200m: 2:13.10
(32.22)
13 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo +0.71 2:13.12 +16.28
Entry time: 2:10.52 (+2.60)
50m: 29.70
100m: 1:03.42
(33.72)
150m: 1:38.03
(34.61)
200m: 2:13.12
(35.09)
14 Artem Khotenovskii 2006 Tuusulan Uimaseura ry +0.72 2:13.33 +16.49
Entry time: 2:26.64 (-13.31)
50m: 31.86
100m: 1:07.20
(35.34)
150m: 1:42.33
(35.13)
200m: 2:13.33
(31.00)
15 Valtteri Muranen 2005 Uimaseura Aquila +0.84 2:15.68 +18.84
Entry time: 2:11.70 (+3.98)
50m: 30.73
100m: 1:04.44
(33.71)
150m: 1:39.62
(35.18)
200m: 2:15.68
(36.06)
16 Urho Käkelä 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.70 2:17.15 +20.31
Entry time: 2:19.63 (-2.48)
50m: 30.88
100m: 1:05.67
(34.79)
150m: 1:42.00
(36.33)
200m: 2:17.15
(35.15)
17 Benjamin Winqvist 2006 Cetus Espoo +0.70 2:25.35 +28.51
Entry time: 2:19.40 (+5.95)
50m: 31.09
100m: 1:07.47
(36.38)
150m: 1:46.75
(39.28)
200m: 2:25.35
(38.60)
18 Henri Piipponen 2005 Helsingin Uimarit +0.88 2:30.72 +33.88
Entry time: 2:36.67 (-5.95)
50m: 33.31
100m: 1:11.56
(38.25)
150m: 1:52.09
(40.53)
200m: 2:30.72
(38.63)
19 Patrick Tiihonen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.74 2:33.58 +36.74
Entry time: 2:35.72 (-2.14)
50m: 35.07
100m: 1:14.00
(38.93)
150m: 1:54.22
(40.22)
200m: 2:33.58
(39.36)
20 Manan Khalil 2006 Cetus Espoo +0.73 2:36.05 +39.21
Entry time: 2:25.72 (+10.33)
50m: 34.23
100m: 1:12.97
(38.74)
150m: 1:55.38
(42.41)
200m: 2:36.05
(40.67)
21 Bruno Aleksanteri Patrakka 2005 Helsingin Uimarit +0.84 2:42.73 +45.89
Entry time: 2:43.58 (-0.85)
50m: 35.23
100m: 1:16.48
(41.25)
150m: 1:59.82
(43.34)
200m: 2:42.73
(42.91)
22 Otso Koskela 2005 Helsingin Uimarit +0.75 2:43.03 +46.19
Entry time: 2:33.60 (+9.43)
50m: 37.26
100m: 1:18.46
(41.20)
150m: 2:02.48
(44.02)
200m: 2:43.03
(40.55)
- Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo DNS
Laji virallinen: 3/18/2023 2:20:17 PM
18.03.2023 14:20:21 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Cetus Espoo

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner