2024-05-25   19:59:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Cetus Games 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Tulokset
Cetus Games
Paikka: Järjestäjä: Cetus
Allas: 50m Päivämäärä: 18.03.2023 - 18.03.2023
Laji 15, 200m Vapaauinti Tytöt 13 and younger - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki +0.82 2:23.11
Entry time: 2:24.45 (-1.34)
50m: 33.13
100m: 1:10.19
(37.06)
150m: 1:47.81
(37.62)
200m: 2:23.11
(35.30)
2 Juuli Salum 2010 Lahden Uimaseura +0.65 2:24.71 +1.60
Entry time: 2:26.11 (-1.40)
50m: 32.80
100m: 1:09.29
(36.49)
150m: 1:47.56
(38.27)
200m: 2:24.71
(37.15)
3 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo +0.71 2:27.15 +4.04
Entry time: 2:28.20 (-1.05)
50m: 34.15
100m: 1:11.39
(37.24)
150m: 1:50.07
(38.68)
200m: 2:27.15
(37.08)
4 Lauriina Peltoniemi 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.78 2:27.44 +4.33
Entry time: 2:32.24 (-4.80)
50m: 34.26
100m: 1:13.88
(39.62)
150m: 1:51.75
(37.87)
200m: 2:27.44
(35.69)
5 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.70 2:29.56 +6.45
Entry time: 2:33.92 (-4.36)
50m: 32.42
100m: 1:10.27
(37.85)
150m: 1:50.06
(39.79)
200m: 2:29.56
(39.50)
6 Helmi Illukka 2010 Cetus Espoo +0.79 2:31.06 +7.95
Entry time: 2:30.57 (+0.49)
50m: 34.81
100m: 1:13.74
(38.93)
150m: 1:53.30
(39.56)
200m: 2:31.06
(37.76)
7 Marie Keskinen 2010 Nummelan Kisaajat +0.78 2:33.99 +10.88
Entry time: 2:40.93 (-6.94)
50m: 36.62
100m: 1:15.56
(38.94)
150m: 1:56.34
(40.78)
200m: 2:33.99
(37.65)
8 Lumia Pitkänen 2010 Cetus Espoo +0.92 2:34.13 +11.02
Entry time: 2:31.06 (+3.07)
50m: 35.43
100m: 1:15.23
(39.80)
150m: 1:55.24
(40.01)
200m: 2:34.13
(38.89)
9 Saaga Vesterbacka 2010 Cetus Espoo +0.72 2:34.63 +11.52
Entry time: 2:37.93 (-3.30)
50m: 35.54
100m: 1:14.90
(39.36)
150m: 1:55.74
(40.84)
200m: 2:34.63
(38.89)
10 Aino Pirkkalainen 2010 Cetus Espoo +0.77 2:39.02 +15.91
Entry time: 2:37.31 (+1.71)
50m: 35.49
100m: 1:16.14
(40.65)
150m: 1:58.27
(42.13)
200m: 2:39.02
(40.75)
11 Nessa Salminen 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.78 2:42.69 +19.58
Entry time: 2:46.68 (-3.99)
50m: 37.07
100m: 1:19.47
(42.40)
150m: 2:02.88
(43.41)
200m: 2:42.69
(39.81)
12 Isabel Oravainen 2010 Cetus Espoo +0.80 2:45.13 +22.02
Entry time: 2:43.55 (+1.58)
50m: 38.24
100m: 1:21.78
(43.54)
150m: 2:04.53
(42.75)
200m: 2:45.13
(40.60)
13 Ella Villanen 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.77 2:46.30 +23.19
Entry time: 2:54.73 (-8.43)
50m: 36.71
100m: 1:18.79
(42.08)
150m: 2:03.73
(44.94)
200m: 2:46.30
(42.57)
14 Lilli Häyrynen 2010 Cetus Espoo +0.78 2:47.23 +24.12
Entry time: 2:43.16 (+4.07)
50m: 37.53
100m: 1:19.64
(42.11)
150m: 2:04.00
(44.36)
200m: 2:47.23
(43.23)
15 Veera Vainio 2011 Nummelan Kisaajat +0.75 2:48.60 +25.49
Entry time: 3:14.42 (-25.82)
50m: 36.89
100m: 1:21.65
(44.76)
150m: 2:06.59
(44.94)
200m: 2:48.60
(42.01)
16 Karoliina Patosaari 2010 Vanders +0.63 2:48.77 +25.66
Entry time: 2:54.07 (-5.30)
50m: 38.34
100m: 1:22.08
(43.74)
150m: 2:06.98
(44.90)
200m: 2:48.77
(41.79)
17 Ella Åström 2010 Cetus Espoo +0.65 2:49.13 +26.02
Entry time: 2:49.86 (-0.73)
50m: 38.09
100m: 1:21.70
(43.61)
150m: 2:06.45
(44.75)
200m: 2:49.13
(42.68)
18 Seera Jartti 2010 Cetus Espoo +0.72 2:51.11 +28.00
Entry time: 2:54.82 (-3.71)
50m: 38.43
100m: 1:23.58
(45.15)
150m: 2:08.88
(45.30)
200m: 2:51.11
(42.23)
19 Elsa Jussila 2011 Nummelan Kisaajat +0.66 2:55.46 +32.35
Entry time: 3:31.07 (-35.61)
50m: 38.07
100m: 1:22.82
(44.75)
150m: 2:08.84
(46.02)
200m: 2:55.46
(46.62)
20 Lilja Sorsa 2010 Nummelan Kisaajat +0.85 3:00.02 +36.91
Entry time: 3:07.23 (-7.21)
50m: 40.56
100m: 1:26.74
(46.18)
150m: 2:13.67
(46.93)
200m: 3:00.02
(46.35)
21 Olivia Pääkkö 2010 Nummelan Kisaajat +0.86 3:10.31 +47.20
Entry time: 3:27.19 (-16.88)
50m: 44.23
100m: 1:34.85
(50.62)
150m: 2:25.72
(50.87)
200m: 3:10.31
(44.59)
22 Mariia Butenko 2013 Cetus Espoo +0.83 3:16.26 +53.15
50m: 44.36
100m: 1:36.93
(52.57)
150m: 2:28.79
(51.86)
200m: 3:16.26
(47.47)
- Nea Kailio 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.64 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 3/18/2023 1:51:43 PM
Laji 15, 200m Vapaauinti Tytöt 14-15 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.77 2:13.90
Entry time: 2:14.17 (-0.27)
50m: 30.13
100m: 1:04.21
(34.08)
150m: 1:39.30
(35.09)
200m: 2:13.90
(34.60)
2 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura +0.76 2:17.08 +3.18
Entry time: 2:16.58 (+0.50)
50m: 31.56
100m: 1:05.83
(34.27)
150m: 1:41.61
(35.78)
200m: 2:17.08
(35.47)
3 Karola Paju 2008 Viimsi Veeklubi +0.72 2:18.06 +4.16
Entry time: 2:20.03 (-1.97)
50m: 31.94
100m: 1:07.65
(35.71)
150m: 1:44.10
(36.45)
200m: 2:18.06
(33.96)
4 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo +0.69 2:18.20 +4.30
Entry time: 2:16.76 (+1.44)
50m: 32.05
100m: 1:07.29
(35.24)
150m: 1:43.55
(36.26)
200m: 2:18.20
(34.65)
5 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo +0.72 2:18.40 +4.50
Entry time: 2:19.24 (-0.84)
50m: 31.84
100m: 1:06.79
(34.95)
150m: 1:43.40
(36.61)
200m: 2:18.40
(35.00)
6 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura +0.70 2:18.48 +4.58
Entry time: 2:21.75 (-3.27)
50m: 31.29
100m: 1:07.09
(35.80)
150m: 1:43.47
(36.38)
200m: 2:18.48
(35.01)
7 Alisa Myllykoski 2009 Vanders +0.71 2:23.79 +9.89
Entry time: 2:21.38 (+2.41)
50m: 33.20
100m: 1:09.92
(36.72)
150m: 1:47.85
(37.93)
200m: 2:23.79
(35.94)
8 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo +0.81 2:24.54 +10.64
Entry time: 2:18.17 (+6.37)
50m: 33.26
100m: 1:09.94
(36.68)
150m: 1:47.16
(37.22)
200m: 2:24.54
(37.38)
9 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo +0.80 2:24.58 +10.68
Entry time: 2:26.58 (-2.00)
50m: 33.57
100m: 1:10.36
(36.79)
150m: 1:47.82
(37.46)
200m: 2:24.58
(36.76)
10 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo +0.74 2:24.71 +10.81
Entry time: 2:26.46 (-1.75)
50m: 32.58
100m: 1:09.87
(37.29)
150m: 1:47.88
(38.01)
200m: 2:24.71
(36.83)
11 Maria Smirnova 2008 Viimsi Veeklubi +0.72 2:26.53 +12.63
Entry time: 2:26.04 (+0.49)
50m: 33.65
100m: 1:11.06
(37.41)
150m: 1:49.02
(37.96)
200m: 2:26.53
(37.51)
12 Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.79 2:26.68 +12.78
Entry time: 2:23.14 (+3.54)
50m: 33.63
100m: 1:11.53
(37.90)
150m: 1:49.51
(37.98)
200m: 2:26.68
(37.17)
13 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry +0.72 2:27.07 +13.17
Entry time: 2:18.95 (+8.12)
50m: 32.93
100m: 1:10.42
(37.49)
150m: 1:49.39
(38.97)
200m: 2:27.07
(37.68)
14 Krisete Tamm 2008 Viimsi Veeklubi +0.74 2:28.70 +14.80
Entry time: 2:24.84 (+3.86)
50m: 32.99
100m: 1:10.77
(37.78)
150m: 1:50.41
(39.64)
200m: 2:28.70
(38.29)
15 Frida Viinikainen 2009 Cetus Espoo +0.69 2:32.05 +18.15
Entry time: 2:33.73 (-1.68)
50m: 35.27
100m: 1:14.00
(38.73)
150m: 1:53.89
(39.89)
200m: 2:32.05
(38.16)
16 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo +0.77 2:34.14 +20.24
Entry time: 2:23.14 (+11.00)
50m: 33.41
100m: 1:12.01
(38.60)
150m: 1:53.28
(41.27)
200m: 2:34.14
(40.86)
17 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo +0.80 2:36.05 +22.15
Entry time: 2:37.02 (-0.97)
50m: 34.86
100m: 1:14.58
(39.72)
150m: 1:55.84
(41.26)
200m: 2:36.05
(40.21)
18 Mette Alanen 2008 Cetus Espoo +0.70 2:36.84 +22.94
Entry time: 2:32.90 (+3.94)
50m: 36.42
100m: 1:17.50
(41.08)
150m: 1:58.31
(40.81)
200m: 2:36.84
(38.53)
19 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat +0.88 2:37.04 +23.14
Entry time: 2:40.01 (-2.97)
50m: 35.69
100m: 1:15.82
(40.13)
150m: 1:56.94
(41.12)
200m: 2:37.04
(40.10)
20 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry 2:37.23 +23.33
Entry time: 2:44.28 (-7.05)
50m: 34.24
100m: 1:14.19
(39.95)
150m: 1:56.21
(42.02)
200m: 2:37.23
(41.02)
21 Iina Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.81 2:38.35 +24.45
Entry time: 2:35.98 (+2.37)
50m: 34.85
100m: 1:16.00
(41.15)
150m: 1:57.79
(41.79)
200m: 2:38.35
(40.56)
22 Lila Eskola 2009 Cetus Espoo +0.81 2:39.72 +25.82
Entry time: 2:36.76 (+2.96)
50m: 34.38
100m: 1:14.60
(40.22)
150m: 1:57.61
(43.01)
200m: 2:39.72
(42.11)
23 Sana Kanerva 2009 Nurmijärven Uinti +0.72 2:41.23 +27.33
Entry time: 3:00.12 (-18.89)
50m: 35.87
100m: 1:16.62
(40.75)
150m: 2:01.23
(44.61)
200m: 2:41.23
(40.00)
24 Pipsa Männistö 2009 Helsingin Uimarit +0.78 2:42.30 +28.40
Entry time: 2:40.02 (+2.28)
50m: 37.15
100m: 1:18.40
(41.25)
150m: 2:01.28
(42.88)
200m: 2:42.30
(41.02)
25 Kaisla Hirvasniemi 2009 Nummelan Kisaajat +0.79 2:45.65 +31.75
Entry time: 2:46.13 (-0.48)
50m: 37.51
100m: 1:19.43
(41.92)
150m: 2:03.28
(43.85)
200m: 2:45.65
(42.37)
26 Eine Färkkilä 2009 Cetus Espoo +0.88 2:47.45 +33.55
Entry time: 2:50.03 (-2.58)
50m: 38.41
100m: 1:22.15
(43.74)
150m: 2:06.96
(44.81)
200m: 2:47.45
(40.49)
27 Isabel Meriläinen 2009 Cetus Espoo +0.84 2:48.82 +34.92
Entry time: 2:45.01 (+3.81)
50m: 39.11
100m: 1:22.83
(43.72)
150m: 2:07.62
(44.79)
200m: 2:48.82
(41.20)
28 Pikka Rissanen 2009 HTU Stadi +0.87 2:49.96 +36.06
50m: 37.55
100m: 1:20.88
(43.33)
150m: 2:06.71
(45.83)
200m: 2:49.96
(43.25)
29 Alla Voronchikhina 2008 Cetus Espoo +0.68 2:50.28 +36.38
Entry time: 2:55.61 (-5.33)
50m: 38.82
100m: 1:22.66
(43.84)
150m: 2:08.08
(45.42)
200m: 2:50.28
(42.20)
30 Elsa Mänttäri 2009 Cetus Espoo +0.83 2:50.57 +36.67
Entry time: 2:47.77 (+2.80)
50m: 39.04
100m: 1:23.14
(44.10)
150m: 2:08.82
(45.68)
200m: 2:50.57
(41.75)
31 Noora Lausala 2008 Cetus Espoo +0.92 2:50.66 +36.76
Entry time: 2:48.64 (+2.02)
50m: 38.03
100m: 1:24.04
(46.01)
150m: 2:09.93
(45.89)
200m: 2:50.66
(40.73)
32 Aada Kaila 2009 Cetus Espoo +0.76 2:51.10 +37.20
Entry time: 2:47.94 (+3.16)
50m: 37.98
100m: 1:22.39
(44.41)
150m: 2:08.39
(46.00)
200m: 2:51.10
(42.71)
33 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo +0.34 2:56.62 +42.72
Entry time: 2:53.01 (+3.61)
50m: 40.60
100m: 1:25.61
(45.01)
150m: 2:11.80
(46.19)
200m: 2:56.62
(44.82)
34 Fiona Gardberg 2009 Cetus Espoo +0.85 2:57.54 +43.64
Entry time: 3:00.72 (-3.18)
50m: 42.10
100m: 1:27.46
(45.36)
150m: 2:13.97
(46.51)
200m: 2:57.54
(43.57)
35 Siiri Kaartinen 2009 Nummelan Kisaajat +0.86 3:08.23 +54.33
Entry time: 3:12.50 (-4.27)
50m: 40.48
100m: 1:28.90
(48.42)
150m: 2:18.88
(49.98)
200m: 3:08.23
(49.35)
- Lumi Lintula 2008 Helsingin Uimarit DNS
Laji virallinen: 3/18/2023 1:51:43 PM
Laji 15, 200m Vapaauinti Tytöt 16-17 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.74 2:07.95
Entry time: 2:07.25 (+0.70)
50m: 30.31
100m: 1:03.14
(32.83)
150m: 1:36.53
(33.39)
200m: 2:07.95
(31.42)
2 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.75 2:08.16 +0.21
Entry time: 2:07.14 (+1.02)
50m: 30.52
100m: 1:03.25
(32.73)
150m: 1:36.76
(33.51)
200m: 2:08.16
(31.40)
3 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo +0.72 2:09.71 +1.76
Entry time: 2:11.13 (-1.42)
50m: 30.82
100m: 1:03.45
(32.63)
150m: 1:36.95
(33.50)
200m: 2:09.71
(32.76)
4 Naomi Hillers 2007 Espoon Kilpauinti +0.68 2:09.83 +1.88
Entry time: 2:11.63 (-1.80)
50m: 29.50
100m: 1:02.31
(32.81)
150m: 1:36.41
(34.10)
200m: 2:09.83
(33.42)
5 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.63 2:11.81 +3.86
Entry time: 2:12.38 (-0.57)
50m: 30.55
100m: 1:04.10
(33.55)
150m: 1:38.23
(34.13)
200m: 2:11.81
(33.58)
6 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.75 2:13.41 +5.46
Entry time: 2:17.60 (-4.19)
50m: 30.67
100m: 1:04.82
(34.15)
150m: 1:38.76
(33.94)
200m: 2:13.41
(34.65)
7 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.70 2:16.69 +8.74
Entry time: 2:10.95 (+5.74)
50m: 31.10
100m: 1:06.19
(35.09)
150m: 1:41.91
(35.72)
200m: 2:16.69
(34.78)
8 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.69 2:18.84 +10.89
Entry time: 2:15.81 (+3.03)
50m: 31.15
100m: 1:06.51
(35.36)
150m: 1:42.96
(36.45)
200m: 2:18.84
(35.88)
9 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo +0.82 2:18.91 +10.96
Entry time: 2:19.16 (-0.25)
50m: 32.86
100m: 1:07.46
(34.60)
150m: 1:43.62
(36.16)
200m: 2:18.91
(35.29)
10 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.71 2:20.84 +12.89
Entry time: 2:19.28 (+1.56)
50m: 33.61
100m: 1:09.82
(36.21)
150m: 1:45.86
(36.04)
200m: 2:20.84
(34.98)
11 Eine Idman 2007 Cetus Espoo +0.75 2:21.03 +13.08
Entry time: 2:24.53 (-3.50)
50m: 32.44
100m: 1:08.81
(36.37)
150m: 1:45.45
(36.64)
200m: 2:21.03
(35.58)
12 Veera Oila 2007 Vanders +0.73 2:22.85 +14.90
Entry time: 2:16.30 (+6.55)
50m: 31.56
100m: 1:06.68
(35.12)
150m: 1:44.10
(37.42)
200m: 2:22.85
(38.75)
13 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura +0.82 2:23.36 +15.41
Entry time: 2:23.44 (-0.08)
50m: 31.92
100m: 1:08.12
(36.20)
150m: 1:46.36
(38.24)
200m: 2:23.36
(37.00)
14 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.67 2:25.36 +17.41
Entry time: 2:26.34 (-0.98)
50m: 33.44
100m: 1:10.39
(36.95)
150m: 1:48.21
(37.82)
200m: 2:25.36
(37.15)
15 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi +0.70 2:26.29 +18.34
50m: 32.46
100m: 1:09.92
(37.46)
150m: 1:48.66
(38.74)
200m: 2:26.29
(37.63)
16 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat +0.78 2:27.51 +19.56
Entry time: 2:29.06 (-1.55)
50m: 32.78
100m: 1:10.44
(37.66)
150m: 1:50.13
(39.69)
200m: 2:27.51
(37.38)
17 Krista Kurvinen 2007 Heinolan Isku +0.74 2:31.85 +23.90
Entry time: 2:29.74 (+2.11)
50m: 33.87
100m: 1:12.66
(38.79)
150m: 1:52.75
(40.09)
200m: 2:31.85
(39.10)
18 Iina Vänttinen 2006 HTU Stadi +0.75 2:33.99 +26.04
Entry time: 2:36.99 (-3.00)
50m: 34.45
100m: 1:14.43
(39.98)
150m: 1:54.81
(40.38)
200m: 2:33.99
(39.18)
19 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo +0.80 2:36.04 +28.09
Entry time: 2:28.98 (+7.06)
50m: 34.23
100m: 1:12.98
(38.75)
150m: 1:54.10
(41.12)
200m: 2:36.04
(41.94)
20 Anni Luhtanen 2007 HTU Stadi +0.83 2:45.73 +37.78
50m: 36.43
100m: 1:17.92
(41.49)
150m: 2:02.98
(45.06)
200m: 2:45.73
(42.75)
21 Ronja Ryynänen 2007 HTU Stadi +0.88 2:50.30 +42.35
50m: 38.31
100m: 1:21.40
(43.09)
150m: 2:06.46
(45.06)
200m: 2:50.30
(43.84)
22 Ronja Hampf 2006 Helsingfors Simsällskap 3:03.84 +55.89 S11
50m: 41.02
100m: 1:28.24
(47.22)
150m: 2:16.87
(48.63)
200m: 3:03.84
(46.97)
Laji virallinen: 3/18/2023 1:51:43 PM
18.03.2023 13:51:51 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Cetus Espoo

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner