Resultater for Fynlangbane 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitet Odense |
Arrangør |
Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. feb 2023 to 26. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
421 |
2:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.80 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.66 |
411 |
2:33.25 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.23 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.90 |
382 |
2:37.05 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.77 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
Tommerup Svømme Klub |
+0.70 |
352 |
2:41.32 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.19 |
(+6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
+0.74 |
350 |
2:41.73 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.79 |
(-7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
348 |
2:42.05 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.50 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.77 |
345 |
2:42.42 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.18 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.68 |
330 |
2:44.88 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.10 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
277 |
2:54.86 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.05 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
+0.75 |
260 |
2:58.46 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.02 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.53 |
260 |
2:58.47 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.92 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.65 |
252 |
3:00.39 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.27 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
251 |
3:00.51 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.92 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.69 |
245 |
3:02.04 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.71 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.82 |
220 |
3:08.60 |
+36.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.68 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
216 |
3:09.84 |
+37.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.65 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
215 |
3:10.26 |
+38.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.53 |
(-15.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathias Juel Pedersen |
2008 |
Svendborg Svømmeklub |
+0.68 |
202 |
3:14.11 |
+42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
171 |
3:25.29 |
+53.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.11 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Egeberg |
2009 |
Svendborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
Lasse Wilkens Hansen |
2010 |
Svendborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.86 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2023 14:11:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2023 14:15.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|