Resultater for Regionsmesterskab Langbane, 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x100m Holdmedley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vejle piger 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Knudsen |
2009 |
0944AB |
+0.71 |
37.19 |
1:17.21 |
|
|
|
1:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
1022AO |
+0.48 |
40.64 |
1:29.60 |
|
|
|
2:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
+0.40 |
33.45 |
1:11.88 |
|
|
|
3:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
+0.58 |
30.31 |
1:03.77 |
|
|
|
5:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nyborg Girlzz |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:24.36 |
+21.90 |
|
|
|
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
1040AF |
+0.80 |
40.27 |
1:22.57 |
|
|
|
1:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Krogshede |
2009 |
0920AJ |
+0.04 |
41.16 |
1:29.92 |
|
|
|
2:52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
0938AA |
+0.39 |
33.33 |
1:15.24 |
|
|
|
4:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Johannsen |
2009 |
0964BH |
+0.60 |
36.69 |
1:16.63 |
|
|
|
5:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vejle piger 2 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:26.67 |
+24.21 |
|
|
|
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
+0.80 |
38.62 |
1:20.92 |
|
|
|
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
0946AD |
+0.76 |
45.22 |
1:37.92 |
|
|
|
2:58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla H Graversen |
2010 |
1046AE |
+0.24 |
35.93 |
1:19.76 |
|
|
|
4:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
+0.50 |
31.65 |
1:08.07 |
|
|
|
5:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ringes Damer |
14 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
5:28.88 |
+26.42 |
|
|
|
|
Rebekka Elholm |
2009 |
0916AI |
+0.72 |
40.11 |
1:21.92 |
|
|
|
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Lundgreen |
2010 |
1076AE |
+0.06 |
42.81 |
1:34.15 |
|
|
|
2:56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
0946AB |
+0.50 |
33.92 |
1:19.27 |
|
|
|
4:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
1186AB |
+0.24 |
33.69 |
1:13.54 |
|
|
|
5:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fredericia piger |
14 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:37.17 |
+34.71 |
|
|
|
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
0932BD |
+0.95 |
42.77 |
1:28.20 |
|
|
|
1:28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
0938BA |
+0.26 |
42.83 |
1:32.48 |
|
|
|
3:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
0934BD |
+0.36 |
37.11 |
1:28.54 |
|
|
|
4:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kawa |
2010 |
1090AH |
+0.45 |
32.57 |
1:07.95 |
|
|
|
5:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theas Turbo Tøser |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:02.29 |
+59.83 |
|
|
|
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
1186AD |
+0.72 |
39.64 |
1:22.04 |
|
|
|
1:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
1180AI |
+0.47 |
52.14 |
1:50.16 |
|
|
|
3:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Perrier |
2011 |
1114AL |
+0.08 |
40.77 |
1:34.54 |
|
|
|
4:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
1174AI |
|
35.45 |
1:15.55 |
|
|
|
6:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ringes Piger |
13 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
6:07.90 |
+1:05.4 |
|
|
|
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
1010AM |
+1.07 |
45.65 |
1:34.47 |
|
|
|
1:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Jusslin |
2011 |
1198AE |
+0.55 |
45.33 |
1:39.99 |
|
|
|
3:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
1068AL |
+0.65 |
41.74 |
1:36.01 |
|
|
|
4:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
1252AG |
+0.64 |
36.02 |
1:17.43 |
|
|
|
6:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vejle piger 3 |
12 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:52.87 |
+1:50.4 |
|
|
|
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
1104AJ |
+0.86 |
43.74 |
1:32.89 |
|
|
|
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
1228AJ |
+0.50 |
1:32.89 |
2:14.31 |
|
|
|
3:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Lindberg |
2011 |
1180AH |
|
34.73 |
1:27.71 |
|
|
|
5:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
1198AL |
+0.67 |
45.80 |
1:37.96 |
|
|
|
6:52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victorias Vandhunde |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
1080AI |
+0.78 |
37.82 |
1:19.84 |
|
|
|
1:19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Grene |
2011 |
1136AH |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksah Perrier |
2009 |
0908BJ |
-0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
1068AE |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 10:53:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 11:21.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 4x100m Holdmedley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vejle drenge 1 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
+0.76 |
33.30 |
1:08.03 |
|
|
|
1:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
+0.52 |
37.01 |
1:20.08 |
|
|
|
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
+0.31 |
29.04 |
1:03.01 |
|
|
|
3:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saleh Ayyach |
2009 |
0937BA |
+0.64 |
30.26 |
1:02.99 |
|
|
|
4:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
STO Drenge 1 |
15 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
4:38.57 |
+4.46 |
|
|
|
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
0821AK |
+0.69 |
33.19 |
1:09.06 |
|
|
|
1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.69 |
33.19 |
1:09.06 |
|
|
|
1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
0801AR |
+0.49 |
38.25 |
1:24.91 |
|
|
|
2:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.49 |
38.25 |
1:24.91 |
|
|
|
2:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
0849AI |
+0.19 |
28.29 |
1:03.66 |
|
|
|
3:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.19 |
28.29 |
1:03.66 |
|
|
|
3:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
0851AK |
+0.01 |
28.00 |
1:00.94 |
|
|
|
4:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.01 |
28.00 |
1:00.94 |
|
|
|
4:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fredericia drenge 1 |
15 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:41.67 |
+7.56 |
|
|
|
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
+0.67 |
33.38 |
1:08.78 |
|
|
|
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
0841AN |
+0.45 |
40.47 |
1:25.90 |
|
|
|
2:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
0899AH |
+0.20 |
29.50 |
1:04.59 |
|
|
|
3:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Søe |
2009 |
0923AD |
+0.45 |
29.82 |
1:02.40 |
|
|
|
4:41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esbjerg sølv drenge |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:43.18 |
+9.07 |
|
|
|
|
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
+0.72 |
33.65 |
1:10.89 |
|
|
|
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Louie Lindblad |
2010 |
1087AF |
+0.76 |
37.31 |
1:19.59 |
|
|
|
2:30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
+0.14 |
29.97 |
1:09.44 |
|
|
|
3:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Hågensen |
2008 |
0837AG |
+0.25 |
29.75 |
1:03.26 |
|
|
|
4:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sønderborg Drenge |
14 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
4:51.64 |
+17.53 |
|
|
|
|
Niclas Petersen |
2009 |
0997BA |
+0.73 |
32.96 |
1:08.29 |
|
|
|
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Kuettel |
2009 |
0993AF |
+0.32 |
38.57 |
1:24.71 |
|
|
|
2:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
0985BA |
+0.40 |
30.98 |
1:07.49 |
|
|
|
3:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
1171AE |
+0.56 |
33.18 |
1:11.15 |
|
|
|
4:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nyborg Boyzz |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:53.77 |
+19.66 |
|
|
|
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
0867AB |
+0.77 |
37.20 |
1:16.59 |
|
|
|
1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
+0.33 |
37.27 |
1:20.55 |
|
|
|
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
+0.41 |
33.25 |
1:15.14 |
|
|
|
3:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
+0.16 |
28.12 |
1:01.49 |
|
|
|
4:53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nyborg Boyzz 2 |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:06.00 |
+31.89 |
|
|
|
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
0915AA |
+0.66 |
37.56 |
1:18.30 |
|
|
|
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
0877AB |
+0.59 |
37.86 |
1:20.32 |
|
|
|
2:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Nielsen |
2008 |
0847AM |
+0.54 |
34.88 |
1:17.80 |
|
|
|
3:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
0889AD |
+0.49 |
32.64 |
1:09.58 |
|
|
|
5:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
RSK slaggere |
15 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
5:08.23 |
+34.12 |
|
|
|
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
0839AB |
+0.76 |
34.56 |
1:12.71 |
|
|
|
1:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
0975BH |
+0.49 |
44.17 |
1:33.82 |
|
|
|
2:46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Mygind |
2009 |
0933AD |
+0.65 |
30.20 |
1:06.94 |
|
|
|
3:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
0955AC |
+0.52 |
34.61 |
1:14.76 |
|
|
|
5:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vejle drenge 2 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:19.43 |
+45.32 |
|
|
|
|
Asger Juel |
2009 |
0939AB |
+0.79 |
38.98 |
1:19.19 |
|
|
|
1:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Rugholm |
2009 |
0975AF |
+0.36 |
40.66 |
1:30.31 |
|
|
|
2:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Breinholt |
2008 |
0843AB |
+0.40 |
35.98 |
1:18.05 |
|
|
|
4:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
1053AK |
+0.59 |
32.49 |
1:11.88 |
|
|
|
5:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fredericia drenge 2 |
15 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:23.14 |
+49.03 |
|
|
|
|
Malthe Petersen |
2009 |
0955BE |
+0.67 |
35.60 |
1:16.18 |
|
|
|
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Iversen |
2008 |
0855AQ |
+0.65 |
42.37 |
22.03 |
|
|
|
1:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
0837AN |
|
1:44.18 |
1:07.96 |
|
|
|
2:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Germansen |
2010 |
1097AN |
+0.54 |
2:46.17 |
2:36.97 |
|
|
|
5:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vejle drenge 3 |
13 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
Oliver Skov |
2011 |
1137AH |
+0.79 |
46.70 |
1:36.99 |
|
|
|
1:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rixen |
2011 |
1125AC |
|
58.18 |
2:05.71 |
|
|
|
3:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
1165AB |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Hansen |
2010 |
1007AO |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 11:21.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.69 |
679 |
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
604 |
32.15 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
588 |
32.44 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
515 |
33.90 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
507 |
34.08 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.86 |
463 |
35.12 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.88 |
439 |
35.75 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.76 |
406 |
36.69 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
389 |
37.23 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
376 |
37.65 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
370 |
37.84 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.80 |
340 |
38.91 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
337 |
39.04 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.75 |
330 |
39.33 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
+0.86 |
229 |
44.41 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding SK |
+0.72 |
214 |
45.38 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.92 |
211 |
45.59 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
449 |
35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
439 |
35.76 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
392 |
37.11 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
+0.60 |
392 |
37.12 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.74 |
390 |
37.18 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
356 |
38.35 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.89 |
349 |
38.58 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.78 |
330 |
39.33 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.83 |
328 |
39.40 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
257 |
42.70 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
252 |
42.98 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.80 |
241 |
43.67 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.77 |
214 |
45.44 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Rungstrøm |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+1.00 |
206 |
46.00 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
+0.85 |
187 |
47.47 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.86 |
436 |
35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.86 |
425 |
36.14 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
350 |
38.55 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
336 |
39.08 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.86 |
263 |
42.37 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
263 |
42.38 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Hylle-Wiig |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
256 |
42.76 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
199 |
46.54 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Andrea Rigel Hermannse |
2011 |
Frem Odense |
+0.91 |
198 |
46.61 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
168 |
49.24 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.82 |
163 |
49.67 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
157 |
50.31 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
148 |
51.37 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Hoffmann |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.63 |
146 |
51.52 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
144 |
51.83 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+1.12 |
120 |
55.09 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.90 |
108 |
56.98 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Nørlyng Ipsen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
101 |
58.34 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Hjortkær Wintervad |
2011 |
Frem Odense |
+0.69 |
82 |
1:02.32 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
61 |
1:08.70 |
+32.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.55 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.84 |
209 |
45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.66 |
126 |
54.20 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
|
122 |
54.67 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
92 |
1:00.12 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
ej samt berør v vend |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 11:28.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
700 |
27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
571 |
29.29 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
555 |
29.57 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
537 |
29.89 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
526 |
30.11 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
+0.78 |
480 |
31.03 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
470 |
31.25 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
469 |
31.28 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
448 |
31.76 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
+0.78 |
438 |
31.99 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
435 |
32.06 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
431 |
32.17 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.87 |
348 |
34.55 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
327 |
35.27 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
+0.73 |
290 |
36.70 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.80 |
259 |
38.11 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
226 |
39.86 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
202 |
41.39 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:30:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.75 |
460 |
31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.57 |
459 |
31.50 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.70 |
444 |
31.85 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
405 |
32.85 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
401 |
32.94 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
400 |
32.98 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.81 |
370 |
33.84 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
335 |
34.98 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Hoang |
2009 |
Frem Odense |
+0.85 |
290 |
36.70 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
284 |
36.97 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.74 |
276 |
37.33 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
+0.75 |
255 |
38.31 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
193 |
42.03 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Karow |
2009 |
Kolding SK |
+0.86 |
171 |
43.76 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.82 |
121 |
49.07 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
113 |
50.24 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Benjamin Beslaga |
2009 |
Frem Odense |
+0.95 |
71 |
58.51 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.54 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Westermark |
2009 |
Frem Odense |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:30:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
384 |
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.55 |
298 |
36.38 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
262 |
37.96 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
245 |
38.80 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
208 |
41.01 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.55 |
159 |
44.79 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
148 |
45.88 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.90 |
135 |
47.37 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.84 |
105 |
51.41 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Fuglsang Klicman |
2010 |
Frem Odense |
+0.83 |
104 |
51.59 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
82 |
55.90 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:30:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
320 |
35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.58 |
305 |
36.08 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.71 |
288 |
36.77 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.85 |
164 |
44.41 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.56 |
127 |
48.31 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
122 |
48.89 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.80 |
106 |
51.29 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
103 |
51.82 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
90 |
54.21 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.83 |
39 |
1:11.68 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:30:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 11:43.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
546 |
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
522 |
1:15.28 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.83 |
450 |
1:19.07 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.65 |
444 |
1:19.43 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.96 |
422 |
1:20.78 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
383 |
1:23.42 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
370 |
1:24.41 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
358 |
1:25.35 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
285 |
1:32.08 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.86 |
228 |
1:39.16 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
160 |
1:51.48 |
+37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helena Udengaard Christensen |
2009 |
Frem Odense |
+0.74 |
140 |
1:56.53 |
+42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:38:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
457 |
1:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
445 |
1:19.41 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.77 |
263 |
1:34.54 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
220 |
1:40.41 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:38:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
269 |
1:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
+0.86 |
216 |
1:41.00 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
129 |
1:59.88 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:38:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 11:43.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
451 |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
420 |
1:11.93 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
344 |
1:16.88 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
330 |
1:17.96 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
302 |
1:20.29 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
299 |
1:20.59 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.53 |
247 |
1:25.83 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:46:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
387 |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
355 |
1:16.09 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
353 |
1:16.20 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
311 |
1:19.50 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
219 |
1:29.41 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
189 |
1:33.79 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.85 |
72 |
2:09.14 |
+55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:46:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.82 |
395 |
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
394 |
1:13.47 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.78 |
212 |
1:30.31 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
209 |
1:30.77 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.74 |
115 |
1:50.81 |
+37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:46:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.56 |
85 |
2:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:46:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 11:51.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
560 |
2:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:55:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 12:42.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
545 |
2:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.70 |
315 |
2:57.52 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
275 |
3:05.82 |
+37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:56:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.82 |
464 |
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 11:56:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 13:19.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
648 |
2:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
640 |
2:39.13 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.85 |
529 |
2:49.58 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
526 |
2:49.89 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
525 |
2:49.97 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
508 |
2:51.88 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
493 |
2:53.57 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
467 |
2:56.79 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
463 |
2:57.28 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.87 |
456 |
2:58.18 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
444 |
2:59.72 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
439 |
3:00.52 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
436 |
3:00.90 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
409 |
3:04.75 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.83 |
399 |
3:06.24 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
391 |
3:07.47 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
390 |
3:07.72 |
+29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.95 |
388 |
3:08.05 |
+29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.87 |
368 |
3:11.32 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
345 |
3:15.48 |
+36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.80 |
345 |
3:15.53 |
+37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
+0.91 |
343 |
3:15.90 |
+37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.79 |
342 |
3:16.16 |
+37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
334 |
3:17.64 |
+39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
316 |
3:21.34 |
+42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding SK |
+0.83 |
278 |
3:30.00 |
+51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Helena Udengaard Christensen |
2009 |
Frem Odense |
+0.69 |
231 |
3:43.60 |
+1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 12:44:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.80 |
507 |
2:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.88 |
504 |
2:52.30 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
463 |
2:57.28 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
435 |
3:00.98 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
426 |
3:02.21 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.85 |
425 |
3:02.48 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.77 |
424 |
3:02.60 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
416 |
3:03.66 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.90 |
412 |
3:04.30 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
408 |
3:04.90 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.85 |
379 |
3:09.44 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.88 |
368 |
3:11.34 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
+0.77 |
356 |
3:13.52 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.76 |
343 |
3:15.96 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.83 |
334 |
3:17.73 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.90 |
296 |
3:25.81 |
+33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
+0.82 |
252 |
3:37.16 |
+45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
ryglig 102m |
|
|
|
SW 9.2 Ej brystliggende før ben eller armtag |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 12:44:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.84 |
439 |
3:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
409 |
3:04.72 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.91 |
399 |
3:06.26 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
375 |
3:10.17 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
369 |
3:11.26 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
317 |
3:21.10 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
307 |
3:23.27 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
+0.83 |
303 |
3:24.16 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
291 |
3:26.83 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
281 |
3:29.46 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
273 |
3:31.31 |
+30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Hylle-Wiig |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.83 |
268 |
3:32.70 |
+32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
248 |
3:38.09 |
+37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.90 |
245 |
3:39.17 |
+38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+1.08 |
239 |
3:41.03 |
+40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Hoffmann |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
205 |
3:52.62 |
+52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.66 |
193 |
3:57.04 |
+56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.97 |
190 |
3:58.30 |
+57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
188 |
3:59.13 |
+58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.93 |
187 |
3:59.53 |
+59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 12:44:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
+0.92 |
332 |
3:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.68 |
263 |
3:33.96 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
245 |
3:39.21 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.83 |
226 |
3:45.09 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.88 |
201 |
3:53.89 |
+35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
+0.97 |
155 |
4:14.91 |
+56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 12:44:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 13:19.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.84 |
606 |
2:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
574 |
2:28.04 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
565 |
2:28.84 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
560 |
2:29.28 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
560 |
2:29.29 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
502 |
2:34.80 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
499 |
2:35.17 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
486 |
2:36.47 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.80 |
481 |
2:37.02 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
478 |
2:37.35 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
463 |
2:39.08 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.83 |
451 |
2:40.49 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
425 |
2:43.64 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
410 |
2:45.66 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
398 |
2:47.22 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
398 |
2:47.22 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.80 |
379 |
2:49.96 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
369 |
2:51.57 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
364 |
2:52.27 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
329 |
2:58.17 |
+32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
324 |
2:59.06 |
+33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.83 |
283 |
3:07.31 |
+41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
269 |
3:10.56 |
+45.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
- |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 13:49:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.78 |
526 |
2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.73 |
505 |
2:34.51 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
488 |
2:36.30 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.68 |
484 |
2:36.68 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
428 |
2:43.29 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
386 |
2:48.93 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
385 |
2:49.12 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
372 |
2:51.05 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
367 |
2:51.84 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
366 |
2:52.05 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
354 |
2:53.96 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
311 |
3:01.58 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.90 |
297 |
3:04.31 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
268 |
3:10.85 |
+38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.84 |
259 |
3:12.95 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.56 |
256 |
3:13.82 |
+41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
+0.80 |
239 |
3:18.28 |
+45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.85 |
181 |
3:37.54 |
+1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.75 |
171 |
3:41.41 |
+1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Karow |
2009 |
Kolding SK |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Westermark |
2009 |
Frem Odense |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 13:49:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
484 |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
483 |
2:36.89 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.80 |
423 |
2:43.97 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
325 |
2:58.92 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.66 |
307 |
3:02.39 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
307 |
3:02.39 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
288 |
3:06.31 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
260 |
3:12.71 |
+36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
256 |
3:13.67 |
+36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.80 |
253 |
3:14.61 |
+37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
251 |
3:14.99 |
+38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
199 |
3:30.59 |
+53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.80 |
198 |
3:30.94 |
+54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
172 |
3:41.04 |
+1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.91 |
162 |
3:45.38 |
+1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 13:49:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.53 |
340 |
2:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.79 |
326 |
2:58.77 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.57 |
286 |
3:06.71 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.75 |
254 |
3:14.37 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
195 |
3:31.94 |
+35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.61 |
174 |
3:40.36 |
+44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
160 |
3:46.69 |
+50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
152 |
3:50.21 |
+53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
147 |
3:52.87 |
+56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
115 |
4:12.49 |
+1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
|
88 |
4:35.90 |
+1:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 13:49:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 14:42.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
604 |
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
493 |
36.75 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
493 |
36.77 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.87 |
413 |
38.98 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.90 |
369 |
40.49 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 13:56:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
594 |
34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
411 |
39.07 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Rungstrøm |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.92 |
301 |
43.30 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.78 |
259 |
45.54 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 13:56:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+1.09 |
380 |
40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.90 |
357 |
40.92 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
+1.01 |
279 |
44.43 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.99 |
215 |
48.44 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hoffmann |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.71 |
207 |
49.07 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+1.35 |
187 |
50.77 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Hjortkær Wintervad |
2011 |
Frem Odense |
+0.66 |
164 |
53.03 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Andrea Rigel Hermannse |
2011 |
Frem Odense |
+0.84 |
145 |
55.27 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Nørlyng Ipsen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.92 |
117 |
59.32 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 13:56:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.78 |
324 |
42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 13:56:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 14:42.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
519 |
32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.76 |
479 |
33.09 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
389 |
35.45 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
255 |
40.82 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.88 |
238 |
41.75 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.90 |
216 |
43.16 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
191 |
44.97 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:01:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
430 |
34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.97 |
392 |
35.37 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.86 |
336 |
37.24 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.89 |
336 |
37.25 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
303 |
38.53 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
300 |
38.66 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.67 |
259 |
40.59 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Hoang |
2009 |
Frem Odense |
+0.78 |
221 |
42.80 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Westermark |
2009 |
Frem Odense |
+0.85 |
121 |
52.35 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Beslaga |
2009 |
Frem Odense |
+0.80 |
116 |
53.01 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:01:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.93 |
354 |
36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.92 |
308 |
38.34 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.92 |
218 |
43.03 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Fuglsang Klicman |
2010 |
Frem Odense |
+0.84 |
147 |
49.07 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:01:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.84 |
187 |
45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
+1.08 |
119 |
52.53 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:01:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 14:42.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
670 |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
558 |
1:15.96 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.84 |
492 |
1:19.19 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
490 |
1:19.31 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
470 |
1:20.40 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.94 |
451 |
1:21.53 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
385 |
1:25.91 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+1.01 |
357 |
1:28.12 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+1.09 |
332 |
1:30.31 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
327 |
1:30.78 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
+0.68 |
312 |
1:32.17 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helena Udengaard Christensen |
2009 |
Frem Odense |
+0.82 |
216 |
1:44.12 |
+32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding SK |
+0.98 |
200 |
1:46.79 |
+35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:20:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.86 |
544 |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
477 |
1:20.00 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
465 |
1:20.68 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.88 |
405 |
1:24.49 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
352 |
1:28.52 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
352 |
1:28.54 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
+0.73 |
347 |
1:28.95 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.89 |
334 |
1:30.15 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.78 |
294 |
1:33.97 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+1.17 |
277 |
1:35.95 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:20:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
469 |
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
444 |
1:21.99 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
378 |
1:26.45 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.99 |
312 |
1:32.16 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
308 |
1:32.54 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.91 |
287 |
1:34.76 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.93 |
277 |
1:35.91 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
271 |
1:36.59 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.78 |
261 |
1:37.78 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
260 |
1:37.94 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Hylle-Wiig |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.84 |
221 |
1:43.35 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
212 |
1:44.90 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.64 |
194 |
1:47.90 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
191 |
1:48.44 |
+27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+1.00 |
133 |
2:02.39 |
+41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:20:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
+0.76 |
311 |
1:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.76 |
275 |
1:36.10 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.82 |
203 |
1:46.26 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Ladekjær |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.90 |
171 |
1:52.54 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
+0.92 |
148 |
1:58.04 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:20:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 14:50.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.84 |
595 |
1:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
534 |
1:08.79 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.75 |
508 |
1:09.90 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
481 |
1:11.21 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.67 |
464 |
1:12.04 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
455 |
1:12.54 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
401 |
1:15.63 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
334 |
1:20.36 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
+0.72 |
301 |
1:23.27 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.92 |
294 |
1:23.84 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
257 |
1:27.76 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:29:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
362 |
1:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+1.10 |
357 |
1:18.62 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.90 |
296 |
1:23.72 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.75 |
251 |
1:28.40 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
238 |
1:29.95 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
+0.73 |
223 |
1:31.94 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.87 |
192 |
1:36.69 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
158 |
1:43.12 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Karow |
2009 |
Kolding SK |
+1.10 |
138 |
1:47.74 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:29:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.90 |
337 |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.89 |
303 |
1:23.01 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.94 |
276 |
1:25.68 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
258 |
1:27.66 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
220 |
1:32.42 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.83 |
171 |
1:40.47 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.92 |
141 |
1:47.10 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
116 |
1:54.33 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:29:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
320 |
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.76 |
318 |
1:21.69 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
245 |
1:29.08 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.89 |
178 |
1:39.09 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.92 |
177 |
1:39.30 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
160 |
1:42.61 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.89 |
154 |
1:43.92 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
147 |
1:45.72 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
133 |
1:49.28 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
132 |
1:49.38 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:29:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 14:50.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.88 |
553 |
2:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
490 |
2:51.61 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+1.53 |
445 |
2:57.23 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.96 |
407 |
3:02.55 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
379 |
3:07.01 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.88 |
374 |
3:07.74 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.97 |
360 |
3:10.15 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
342 |
3:13.36 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.96 |
325 |
3:16.84 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
+0.83 |
302 |
3:21.71 |
+36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:42:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
455 |
2:55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.92 |
427 |
2:59.60 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
396 |
3:04.25 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
+0.73 |
334 |
3:15.00 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:42:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
+0.95 |
258 |
3:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.94 |
243 |
3:36.78 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
+1.00 |
212 |
3:46.84 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Nørlyng Ipsen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.95 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:42:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.91 |
255 |
3:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:42:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 15:09.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
541 |
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.68 |
511 |
2:31.53 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
+0.75 |
498 |
2:32.84 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
459 |
2:37.06 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
+0.75 |
451 |
2:37.95 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
450 |
2:38.12 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
431 |
2:40.38 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.90 |
385 |
2:46.60 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.82 |
351 |
2:51.77 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
346 |
2:52.57 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.86 |
331 |
2:55.15 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
276 |
3:06.06 |
+37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:53:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.81 |
532 |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.89 |
435 |
2:39.88 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.88 |
430 |
2:40.51 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
356 |
2:50.93 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.77 |
301 |
3:00.83 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:53:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.68 |
523 |
2:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
245 |
3:13.48 |
+43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.84 |
217 |
3:21.67 |
+51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+1.04 |
200 |
3:27.01 |
+56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 14:53:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 15:03.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Holdmedley ben m plade - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sønderborg Mix |
14 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
3:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Niclas Petersen |
2009 |
0997BA |
+0.96 |
43.33 |
|
|
|
|
43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
1034AE |
|
1:04.57 |
|
|
|
|
1:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Træger |
2012 |
1258AD |
|
1:01.30 |
|
|
|
|
2:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
0985BA |
|
39.37 |
|
|
|
|
3:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredericia mix 1 |
13 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:58.89 |
+1:30.3 |
|
|
|
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
1045AK |
+0.92 |
1:11.50 |
|
|
|
|
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emely Byskov |
2012 |
1246AE |
|
1:27.70 |
|
|
|
|
2:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
1103AG |
|
1:07.25 |
|
|
|
|
3:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Ladekjær |
2012 |
1268AG |
|
1:12.44 |
|
|
|
|
4:58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2023 15:01:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 15:02.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4x100m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vejle piger 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Knudsen |
2009 |
0944AB |
+0.84 |
32.65 |
1:09.05 |
|
|
|
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
+0.39 |
29.82 |
1:03.03 |
|
|
|
2:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
+0.38 |
32.26 |
1:08.39 |
|
|
|
3:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
+0.13 |
31.80 |
1:06.66 |
|
|
|
4:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nyborg Girlzz |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:37.08 |
+9.95 |
|
|
|
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
1040AF |
+0.76 |
32.04 |
1:09.17 |
|
|
|
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Krogshede |
2009 |
0920AJ |
+0.40 |
33.27 |
1:09.28 |
|
|
|
2:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Johannsen |
2009 |
0964BH |
+0.23 |
34.39 |
1:13.08 |
|
|
|
3:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
0938AA |
+0.40 |
31.18 |
1:05.55 |
|
|
|
4:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
RSK Piger |
14 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:37.47 |
+10.34 |
|
|
|
|
Rebekka Elholm |
2009 |
0916AI |
+0.74 |
30.40 |
1:04.89 |
|
|
|
1:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
1068AL |
+0.56 |
34.43 |
1:13.61 |
|
|
|
2:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Lundgreen |
2010 |
1076AE |
+0.34 |
34.61 |
1:13.29 |
|
|
|
3:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
0946AB |
+0.27 |
30.47 |
1:05.68 |
|
|
|
4:37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle piger 2 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:48.31 |
+21.18 |
|
|
|
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
1048AP |
+0.84 |
33.96 |
1:11.35 |
|
|
|
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
1022AO |
+0.10 |
33.58 |
1:15.16 |
|
|
|
2:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
+0.42 |
32.06 |
1:09.38 |
|
|
|
3:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla H Graversen |
2010 |
1046AE |
+0.16 |
34.14 |
1:12.42 |
|
|
|
4:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fredericia Piger 1 |
14 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:53.72 |
+26.59 |
|
|
|
|
Freja Kawa |
2010 |
1090AH |
+0.79 |
33.71 |
1:09.05 |
|
|
|
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
0934BD |
+0.69 |
34.18 |
1:13.13 |
|
|
|
2:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
0932BD |
+0.33 |
37.43 |
1:19.42 |
|
|
|
3:41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
0938BA |
+0.47 |
30.96 |
1:12.12 |
|
|
|
4:53.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
FREM KLOVNFISK |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
4:58.85 |
+31.72 |
|
|
|
|
Mille Strømkjær |
2009 |
0980BA |
+0.89 |
35.30 |
1:13.71 |
|
|
|
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
0984BH |
+0.56 |
36.49 |
1:17.87 |
|
|
|
2:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
1072AG |
+0.77 |
37.14 |
1:18.90 |
|
|
|
3:50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Larsen |
2009 |
0954AF |
+0.89 |
33.53 |
1:08.37 |
|
|
|
4:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
RSK piger 2 |
13 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
5:17.85 |
+50.72 |
|
|
|
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
1186AB |
+0.78 |
34.49 |
1:13.52 |
|
|
|
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Jusslin |
2011 |
1198AE |
+0.50 |
39.45 |
1:25.76 |
|
|
|
2:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Rungstrøm |
2010 |
1026AQ |
+0.89 |
37.78 |
1:19.16 |
|
|
|
3:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
1252AG |
+0.54 |
36.95 |
1:19.41 |
|
|
|
5:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fredericia piger 2 |
13 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:35.23 |
+1:08.1 |
|
|
|
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
1056AK |
+0.79 |
36.70 |
1:17.45 |
|
|
|
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hylle-Wiig |
2011 |
1188AC |
+0.70 |
41.94 |
1:26.56 |
|
|
|
2:44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
1278AE |
+0.59 |
41.37 |
1:27.68 |
|
|
|
4:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emely Byskov |
2012 |
1246AE |
+0.83 |
38.60 |
1:23.54 |
|
|
|
5:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sønderborg Piger |
13 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
5:37.32 |
+1:10.1 |
|
|
|
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
1034AE |
+0.84 |
32.24 |
1:09.88 |
|
|
|
1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Træger |
2012 |
1258AD |
+0.82 |
39.78 |
1:29.48 |
|
|
|
2:39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
1110AN |
+0.87 |
41.93 |
1:35.74 |
|
|
|
4:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Spilling |
2010 |
1032AP |
+0.79 |
37.79 |
1:22.22 |
|
|
|
5:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vejle Piger |
12 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:55.04 |
+1:27.9 |
|
|
|
|
Sille Lindberg |
2011 |
1180AH |
+0.79 |
37.10 |
1:19.08 |
|
|
|
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
1228AJ |
+0.26 |
46.33 |
1:38.24 |
|
|
|
2:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
1198AL |
|
43.08 |
1:30.84 |
|
|
|
4:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
1104AM |
+1.96 |
38.94 |
1:26.88 |
|
|
|
5:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
STO Piger |
12 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
5:56.31 |
+1:29.1 |
|
|
|
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
1132AJ |
|
42.63 |
1:32.00 |
|
|
|
1:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
1244AF |
|
41.53 |
1:29.55 |
|
|
|
3:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
1150AI |
|
39.68 |
1:26.36 |
|
|
|
4:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Maagaard |
2011 |
1160AM |
|
41.77 |
1:28.40 |
|
|
|
5:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
FREM piger |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
5:58.37 |
+1:31.2 |
|
|
|
|
Helena Udengaard Christensen |
2009 |
0988BL |
+0.68 |
37.94 |
1:23.35 |
|
|
|
1:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.68 |
37.94 |
1:23.35 |
|
|
|
1:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
1034AG |
+0.56 |
39.38 |
1:21.79 |
|
|
|
2:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.56 |
39.38 |
1:21.79 |
|
|
|
2:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Andrea Rigel Hermannsen |
2011 |
1158AK |
+0.75 |
43.98 |
1:37.99 |
|
|
|
4:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.75 |
43.98 |
1:37.99 |
|
|
|
4:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Hjortkær Wintervad |
2011 |
1188AG |
+0.89 |
43.75 |
1:35.24 |
|
|
|
5:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.89 |
43.75 |
1:35.24 |
|
|
|
5:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 10:43:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 10:47.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 4x100m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vejle drenge 1 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Saleh Ayyach |
2009 |
0937BA |
+0.72 |
30.64 |
1:03.75 |
|
|
|
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
+0.29 |
27.57 |
58.41 |
|
|
|
2:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
+0.38 |
28.75 |
59.90 |
|
|
|
3:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
+0.47 |
3:02.06 |
58.77 |
|
|
|
4:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
STO Drenge 1 |
15 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
4:01.70 |
+0.87 |
|
|
|
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
0849AI |
+0.75 |
27.30 |
57.03 |
|
|
|
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
0851AK |
+0.37 |
28.24 |
1:00.88 |
|
|
|
1:57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
0821AK |
+0.50 |
28.35 |
1:00.72 |
|
|
|
2:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
1031AB |
+0.35 |
29.85 |
1:03.07 |
|
|
|
4:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nyborg Boyzz |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:09.09 |
+8.26 |
|
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
+0.80 |
30.09 |
1:03.43 |
|
|
|
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
0867AB |
+0.26 |
29.26 |
1:03.52 |
|
|
|
2:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
+0.19 |
30.13 |
1:03.46 |
|
|
|
3:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
+0.35 |
27.34 |
58.68 |
|
|
|
4:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredericia Drenge 1 |
15 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:10.32 |
+9.49 |
|
|
|
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
0899AH |
+0.71 |
28.67 |
59.89 |
|
|
|
59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
+0.25 |
28.80 |
1:00.44 |
|
|
|
2:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Petersen |
2009 |
0955BE |
+0.27 |
31.28 |
1:06.94 |
|
|
|
3:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Søe |
2009 |
0923AD |
+0.15 |
30.51 |
1:03.05 |
|
|
|
4:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esbjerg sølv |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:10.50 |
+9.67 |
|
|
|
|
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
+0.66 |
30.34 |
1:03.98 |
|
|
|
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Hågensen |
2008 |
0837AG |
+0.26 |
30.16 |
1:03.97 |
|
|
|
2:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
+0.31 |
28.17 |
59.54 |
|
|
|
3:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie Lindblad |
2010 |
1087AF |
+0.58 |
30.57 |
1:03.01 |
|
|
|
4:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nyborg Boyzz 2 |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:20.88 |
+20.05 |
|
|
|
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
0915AA |
+0.70 |
30.72 |
1:05.49 |
|
|
|
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
0877AB |
+0.61 |
31.14 |
1:04.61 |
|
|
|
2:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Nielsen |
2008 |
0847AM |
+1.71 |
31.10 |
1:06.51 |
|
|
|
3:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
0849AM |
+0.44 |
30.51 |
1:04.27 |
|
|
|
4:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sønderborg Drenge |
14 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
4:27.83 |
+27.00 |
|
|
|
|
Oliver Kuettel |
2009 |
0993AF |
+0.72 |
32.57 |
1:08.66 |
|
|
|
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Niclas Petersen |
2009 |
0997BA |
+0.54 |
29.83 |
1:02.85 |
|
|
|
2:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
1171AE |
+0.65 |
34.64 |
1:14.11 |
|
|
|
3:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
0985BA |
+0.24 |
29.15 |
1:02.21 |
|
|
|
4:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
RSK Boys |
15 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:38.10 |
+37.27 |
|
|
|
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
0839AB |
+0.85 |
29.94 |
1:04.41 |
|
|
|
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
0955AC |
+0.40 |
34.47 |
1:15.12 |
|
|
|
2:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Plauborg |
2010 |
1059AA |
+0.40 |
34.17 |
1:13.69 |
|
|
|
3:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Mygind |
2009 |
0933AD |
+0.53 |
29.89 |
1:04.88 |
|
|
|
4:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
FREM drenge |
15 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
4:40.65 |
+39.82 |
|
|
|
|
Malthe Petersen |
2008 |
0885AA |
+0.73 |
34.37 |
1:12.51 |
|
|
|
1:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Neset Demiral |
2009 |
0905AC |
+0.63 |
36.99 |
1:19.42 |
|
|
|
2:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Johansen |
2008 |
0897AQ |
+0.41 |
29.22 |
1:02.32 |
|
|
|
3:34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
0881AH |
+0.67 |
30.97 |
1:06.40 |
|
|
|
4:40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vejle drenge 2 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:42.28 |
+41.45 |
|
|
|
|
Alexander Breinholt |
2008 |
0843AB |
+0.75 |
31.98 |
1:08.18 |
|
|
|
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Juel |
2009 |
0939AB |
+0.45 |
33.10 |
1:09.95 |
|
|
|
2:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Møller |
2010 |
1049AO |
+0.73 |
36.37 |
1:16.90 |
|
|
|
3:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Rugholm |
2009 |
0975AF |
+0.50 |
32.41 |
1:07.25 |
|
|
|
4:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fredericia Drenge 2 |
15 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:44.82 |
+43.99 |
|
|
|
|
Simon Germansen |
2010 |
1097AN |
+0.78 |
32.85 |
1:08.69 |
|
|
|
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Berthram Byskov |
2009 |
0975AE |
+0.33 |
34.86 |
1:15.45 |
|
|
|
2:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
0837AN |
+0.74 |
32.54 |
1:09.49 |
|
|
|
3:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
0841AN |
+0.54 |
32.97 |
1:11.19 |
|
|
|
4:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kolding Boizzzz |
15 |
Kolding SK |
|
|
|
|
|
4:48.52 |
+47.69 |
|
|
|
|
Mads Kvorning |
2008 |
0825AR |
+0.80 |
29.73 |
1:02.26 |
|
|
|
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niclas Rathcke |
2010 |
1023AP |
+0.58 |
35.66 |
1:16.47 |
|
|
|
2:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Karow |
2009 |
0967BJ |
+0.63 |
38.09 |
1:21.55 |
|
|
|
3:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
0815AM |
+0.40 |
33.01 |
1:08.24 |
|
|
|
4:48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
STO drenge 2 |
13 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
5:18.50 |
+1:17.6 |
|
|
|
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
1185AA |
+0.76 |
33.94 |
1:10.99 |
|
|
|
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.76 |
33.94 |
1:10.99 |
|
|
|
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milad Fahim |
2011 |
1181AB |
+0.69 |
39.29 |
1:23.77 |
|
|
|
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.69 |
39.29 |
1:23.77 |
|
|
|
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Outze Maiborg |
2010 |
1061AL |
+1.00 |
40.02 |
1:27.99 |
|
|
|
4:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+1.00 |
40.02 |
1:27.99 |
|
|
|
4:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Trebbien |
2011 |
1173AD |
+0.59 |
35.03 |
1:15.75 |
|
|
|
5:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.59 |
35.03 |
1:15.75 |
|
|
|
5:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fredericia drenge 3 |
14 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:38.37 |
+1:37.5 |
|
|
|
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
0977BI |
+0.71 |
37.43 |
1:20.34 |
|
|
|
1:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
0929BD |
+0.36 |
41.09 |
1:27.50 |
|
|
|
2:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
1103AG |
|
41.38 |
1:30.19 |
|
|
|
4:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
1045AK |
+0.55 |
38.32 |
1:20.34 |
|
|
|
5:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vejle Drenge |
13 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:07.93 |
+2:07.1 |
|
|
|
|
Marcus Hansen |
2010 |
1007AO |
+0.74 |
38.64 |
1:23.89 |
|
|
|
1:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Eg |
2010 |
1009AF |
+0.09 |
43.19 |
1:37.27 |
|
|
|
3:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
1165AB |
+0.30 |
42.37 |
1:30.91 |
|
|
|
4:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rixen |
2011 |
1125AC |
+0.54 |
44.07 |
1:35.86 |
|
|
|
6:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 10:55:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 11:00.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
558 |
38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
543 |
39.00 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
466 |
41.04 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.93 |
454 |
41.40 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
440 |
41.83 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
440 |
41.84 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.71 |
424 |
42.34 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.88 |
364 |
44.57 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.78 |
335 |
45.81 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.81 |
334 |
45.84 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.81 |
326 |
46.21 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
278 |
48.74 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
276 |
48.86 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.94 |
271 |
49.17 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.49 |
269 |
49.28 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
225 |
52.26 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena Udengaard Christensen |
2009 |
Frem Odense |
+0.71 |
218 |
52.87 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
Frem Odense |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
417 |
42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.80 |
382 |
43.85 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
348 |
45.25 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.87 |
331 |
45.98 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.83 |
327 |
46.17 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.96 |
325 |
46.25 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
311 |
46.97 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
+0.73 |
264 |
49.61 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
262 |
49.74 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
221 |
52.63 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
+0.76 |
205 |
53.90 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Rungstrøm |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+1.04 |
111 |
1:06.20 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
322 |
46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
306 |
47.20 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.97 |
261 |
49.75 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.93 |
194 |
54.97 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.81 |
146 |
1:00.41 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Hjortkær Wintervad |
2011 |
Frem Odense |
+0.63 |
94 |
1:09.86 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
89 |
1:11.08 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
+0.85 |
294 |
47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.83 |
206 |
53.88 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
149 |
59.93 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Ladekjær |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 11:57.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
452 |
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
413 |
37.98 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
410 |
38.08 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.79 |
397 |
38.49 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
396 |
38.53 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
+0.73 |
366 |
39.55 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
343 |
40.39 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
286 |
42.94 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:18:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
315 |
41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
281 |
43.16 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
276 |
43.45 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
240 |
45.49 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.56 |
165 |
51.52 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Paul Benedikt Fükking |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.76 |
154 |
52.71 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Karow |
2009 |
Kolding SK |
+0.90 |
97 |
1:01.57 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Hoang |
2009 |
Frem Odense |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
- |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:18:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
493 |
35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.90 |
326 |
41.10 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
264 |
44.10 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
261 |
44.23 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
205 |
47.96 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
204 |
48.00 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Fuglsang Klicman |
2010 |
Frem Odense |
+0.80 |
198 |
48.54 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.75 |
187 |
49.44 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
155 |
52.66 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.85 |
140 |
54.38 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
134 |
55.19 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:18:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.60 |
323 |
41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.71 |
260 |
44.29 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.91 |
124 |
56.66 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
114 |
58.31 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:18:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 11:57.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
534 |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.65 |
443 |
1:31.47 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
427 |
1:32.59 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
415 |
1:33.50 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
405 |
1:34.29 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.87 |
389 |
1:35.51 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
+0.88 |
381 |
1:36.16 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
357 |
1:38.34 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding SK |
+0.65 |
333 |
1:40.57 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
301 |
1:44.03 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.89 |
291 |
1:45.28 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.69 |
285 |
1:45.95 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:25:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
443 |
1:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.78 |
403 |
1:34.43 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
330 |
1:40.91 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
321 |
1:41.84 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
313 |
1:42.65 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.75 |
313 |
1:42.74 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:25:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.85 |
348 |
1:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
337 |
1:40.18 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
322 |
1:41.74 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.87 |
319 |
1:42.11 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
+0.85 |
296 |
1:44.59 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
282 |
1:46.39 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
277 |
1:47.01 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
239 |
1:52.37 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
211 |
1:57.08 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Hylle-Wiig |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.83 |
199 |
1:59.32 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.94 |
187 |
2:01.96 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Andrea Rigel Hermannse |
2011 |
Frem Odense |
+0.88 |
168 |
2:06.40 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.91 |
167 |
2:06.46 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.89 |
162 |
2:07.79 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Nørlyng Ipsen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.65 |
151 |
2:10.79 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
119 |
2:21.82 |
+42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:25:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.85 |
204 |
1:58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.90 |
188 |
2:01.76 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
177 |
2:04.15 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
v 50 m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:25:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 11:58.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
459 |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
447 |
1:21.65 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.82 |
405 |
1:24.35 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.88 |
403 |
1:24.52 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.63 |
400 |
1:24.75 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
395 |
1:25.09 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
383 |
1:25.97 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.84 |
365 |
1:27.31 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
364 |
1:27.40 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
+0.70 |
356 |
1:28.06 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
+0.76 |
351 |
1:28.46 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
346 |
1:28.89 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
323 |
1:31.00 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.84 |
310 |
1:32.24 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
294 |
1:33.91 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
+0.75 |
275 |
1:35.92 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
260 |
1:37.81 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
227 |
1:42.26 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
v. 20m |
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
371 |
1:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.75 |
370 |
1:26.92 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.67 |
359 |
1:27.84 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
321 |
1:31.17 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
317 |
1:31.52 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.55 |
227 |
1:42.35 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
+0.79 |
221 |
1:43.19 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
205 |
1:45.88 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
198 |
1:47.09 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
157 |
1:55.63 |
+28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Beslaga |
2009 |
Frem Odense |
+0.88 |
133 |
2:02.32 |
+35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Westermark |
2009 |
Frem Odense |
+0.98 |
74 |
2:28.34 |
+1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
406 |
1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
331 |
1:30.20 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
231 |
1:41.74 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
220 |
1:43.31 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.81 |
166 |
1:53.42 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.97 |
159 |
1:55.26 |
+30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
296 |
1:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
265 |
1:37.13 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
143 |
1:59.34 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.65 |
141 |
1:59.77 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
106 |
2:11.95 |
+38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
94 |
2:17.05 |
+43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 11:45.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
435 |
3:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.68 |
402 |
3:23.67 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
400 |
3:24.00 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
+0.68 |
355 |
3:32.44 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:49:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
387 |
3:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.80 |
344 |
3:34.54 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.78 |
312 |
3:41.76 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:49:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.56 |
326 |
3:38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.81 |
277 |
3:50.69 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Hoffmann |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.66 |
266 |
3:53.74 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:49:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 11:52.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
448 |
2:57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
412 |
3:02.71 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
357 |
3:11.73 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
340 |
3:14.91 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:56:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
477 |
2:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.77 |
476 |
2:54.19 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.76 |
417 |
3:02.04 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
362 |
3:10.71 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
236 |
3:40.09 |
+45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:56:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niclas Rathcke |
2010 |
Kolding SK |
+0.89 |
235 |
3:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 11:56:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 14:49.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.74 |
591 |
5:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
565 |
5:53.84 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.82 |
561 |
5:54.79 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
541 |
5:59.12 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.88 |
519 |
6:03.99 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.80 |
486 |
6:12.12 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
480 |
6:13.74 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.77 |
475 |
6:15.00 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.80 |
467 |
6:17.08 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
450 |
6:21.87 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
430 |
6:27.55 |
+38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.85 |
425 |
6:29.22 |
+40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
414 |
6:32.62 |
+43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.93 |
412 |
6:33.16 |
+44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
377 |
6:44.89 |
+56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.81 |
373 |
6:46.37 |
+57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.75 |
368 |
6:48.17 |
+59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.94 |
354 |
6:53.45 |
+1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.82 |
351 |
6:54.52 |
+1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.97 |
338 |
6:59.75 |
+1:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
+0.90 |
333 |
7:02.04 |
+1:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.95 |
322 |
7:06.86 |
+1:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
312 |
7:11.06 |
+1:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
309 |
7:12.61 |
+1:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
Frem Odense |
+0.87 |
307 |
7:13.68 |
+1:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helena Udengaard Christensen |
2009 |
Frem Odense |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
crben90m |
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 13:35:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
541 |
5:58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
469 |
6:16.48 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.88 |
464 |
6:17.87 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.86 |
432 |
6:26.86 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
416 |
6:31.99 |
+33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+1.03 |
414 |
6:32.40 |
+33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
410 |
6:33.78 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.94 |
374 |
6:45.98 |
+47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.87 |
352 |
6:54.39 |
+55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
+0.71 |
350 |
6:55.12 |
+56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
337 |
7:00.50 |
+1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.77 |
332 |
7:02.26 |
+1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.86 |
310 |
7:12.20 |
+1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.80 |
282 |
7:25.87 |
+1:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
+0.80 |
239 |
7:51.18 |
+1:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
200m |
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+1.05 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 13:35:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
431 |
6:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
386 |
6:41.58 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.78 |
379 |
6:44.12 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
375 |
6:45.71 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
340 |
6:59.28 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.81 |
319 |
7:07.88 |
+40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.58 |
311 |
7:11.47 |
+44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
+0.91 |
287 |
7:23.38 |
+56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
286 |
7:24.11 |
+56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
276 |
7:29.20 |
+1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+1.07 |
217 |
8:06.58 |
+1:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
207 |
8:14.21 |
+1:46.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
207 |
8:14.37 |
+1:47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.90 |
201 |
8:18.98 |
+1:51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.85 |
191 |
8:28.07 |
+2:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 13:35:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
+1.05 |
330 |
7:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
169 |
8:48.97 |
+1:45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 13:35:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 13:41.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.82 |
602 |
5:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
601 |
5:15.34 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
565 |
5:21.76 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
537 |
5:27.23 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
537 |
5:27.33 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
530 |
5:28.86 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.79 |
517 |
5:31.42 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
505 |
5:34.04 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
478 |
5:40.29 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
470 |
5:42.24 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
+0.82 |
455 |
5:45.95 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.92 |
452 |
5:46.69 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
443 |
5:48.94 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
414 |
5:56.88 |
+41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
413 |
5:57.15 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
371 |
6:10.25 |
+55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.79 |
370 |
6:10.59 |
+55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
341 |
6:20.78 |
+1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
324 |
6:27.37 |
+1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
298 |
6:38.28 |
+1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.87 |
279 |
6:47.22 |
+1:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.86 |
266 |
6:53.53 |
+1:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
259 |
6:57.43 |
+1:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:39:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.70 |
521 |
5:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.74 |
518 |
5:31.22 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
514 |
5:32.09 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.89 |
369 |
6:10.74 |
+40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.72 |
369 |
6:11.04 |
+40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
364 |
6:12.44 |
+41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
364 |
6:12.47 |
+41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
342 |
6:20.31 |
+49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
339 |
6:21.32 |
+50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.79 |
337 |
6:22.20 |
+51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.80 |
266 |
6:53.42 |
+1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
260 |
6:56.93 |
+1:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.55 |
256 |
6:59.07 |
+1:28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
+0.84 |
228 |
7:15.48 |
+1:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paul Benedikt Fükking |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
100m |
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:39:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.81 |
494 |
5:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
493 |
5:36.83 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
446 |
5:48.22 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
312 |
6:32.24 |
+55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.82 |
293 |
6:40.54 |
+1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.74 |
286 |
6:43.73 |
+1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.82 |
281 |
6:45.86 |
+1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
277 |
6:48.02 |
+1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.76 |
276 |
6:48.61 |
+1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
222 |
7:19.14 |
+1:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
163 |
8:06.53 |
+2:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
129 |
8:46.37 |
+3:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.86 |
|
|
DSQ |
|
|
|
300m |
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
|
|
DNF |
|
|
|
100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:39:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.73 |
334 |
6:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.79 |
334 |
6:23.43 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.82 |
262 |
6:55.43 |
+32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
181 |
7:50.31 |
+1:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
138 |
8:34.96 |
+2:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:39:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 14:48.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
630 |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
599 |
30.60 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
596 |
30.65 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
557 |
31.34 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.88 |
452 |
33.60 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.79 |
424 |
34.34 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
563 |
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.93 |
482 |
32.89 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.85 |
387 |
35.40 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.84 |
333 |
37.19 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.76 |
485 |
32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
444 |
33.81 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
430 |
34.16 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.88 |
361 |
36.22 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.82 |
332 |
37.25 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.93 |
267 |
40.06 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.99 |
261 |
40.33 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Andrea Rigel Hermannse |
2011 |
Frem Odense |
+0.92 |
249 |
40.96 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.92 |
247 |
41.12 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.87 |
242 |
41.37 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Hjortkær Wintervad |
2011 |
Frem Odense |
+0.79 |
231 |
42.04 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
228 |
42.19 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Nørlyng Ipsen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.88 |
208 |
43.49 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
202 |
43.94 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Hoffmann |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.66 |
171 |
46.48 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Hylle-Wiig |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
+0.91 |
424 |
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.88 |
331 |
37.28 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.71 |
312 |
38.01 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 15:02.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
655 |
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.72 |
536 |
28.29 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.85 |
512 |
28.72 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.59 |
463 |
29.70 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
+0.78 |
429 |
30.47 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
+0.58 |
378 |
31.77 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
+0.77 |
344 |
32.80 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
320 |
33.60 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:46:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Hoang |
2009 |
Frem Odense |
+0.77 |
466 |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
438 |
30.25 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.84 |
359 |
32.32 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.84 |
279 |
35.15 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Karow |
2009 |
Kolding SK |
+0.88 |
264 |
35.83 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Beslaga |
2009 |
Frem Odense |
+0.85 |
184 |
40.40 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Westermark |
2009 |
Frem Odense |
+0.92 |
160 |
42.32 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:46:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.76 |
413 |
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.76 |
295 |
34.52 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Rathcke |
2010 |
Kolding SK |
+1.03 |
286 |
34.89 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.90 |
234 |
37.29 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Fuglsang Klicman |
2010 |
Frem Odense |
+0.82 |
213 |
38.49 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:46:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.62 |
397 |
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
238 |
37.05 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.66 |
229 |
37.55 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
185 |
40.32 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.82 |
174 |
41.14 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
+0.90 |
162 |
42.14 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:46:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 14:52.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.83 |
602 |
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.85 |
572 |
1:07.40 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
561 |
1:07.82 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.86 |
523 |
1:09.44 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.84 |
450 |
1:12.96 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
+0.90 |
415 |
1:14.97 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.79 |
403 |
1:15.72 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.94 |
368 |
1:18.04 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
350 |
1:19.32 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding SK |
+0.69 |
323 |
1:21.47 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helena Udengaard Christensen |
2009 |
Frem Odense |
+0.74 |
305 |
1:23.08 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
+0.78 |
253 |
1:28.36 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:56:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.82 |
531 |
1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
531 |
1:09.07 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
494 |
1:10.76 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.85 |
467 |
1:12.07 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
384 |
1:16.94 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
365 |
1:18.24 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Rungstrøm |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+1.08 |
328 |
1:21.11 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
+0.90 |
298 |
1:23.70 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:56:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.89 |
411 |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
326 |
1:21.26 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
311 |
1:22.58 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+1.11 |
302 |
1:23.31 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
292 |
1:24.29 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.94 |
248 |
1:28.95 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
194 |
1:36.49 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:56:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
286 |
1:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.83 |
285 |
1:25.00 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
+0.96 |
164 |
1:42.01 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Ladekjær |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 14:56:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 15:02.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
664 |
57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
539 |
1:01.62 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
443 |
1:05.78 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.87 |
434 |
1:06.22 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
426 |
1:06.65 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
426 |
1:06.66 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
343 |
1:11.61 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.87 |
324 |
1:13.04 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 15:05:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.69 |
491 |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
475 |
1:04.26 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
475 |
1:04.28 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
457 |
1:05.09 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.59 |
301 |
1:14.83 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
267 |
1:17.85 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.86 |
262 |
1:18.38 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
+0.85 |
243 |
1:20.35 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paul Benedikt Fükking |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.78 |
240 |
1:20.65 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.75 |
194 |
1:26.55 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 15:05:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
451 |
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.81 |
416 |
1:07.17 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
303 |
1:14.62 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
263 |
1:18.30 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
208 |
1:24.54 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
139 |
1:36.66 |
+31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 15:05:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.74 |
336 |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
145 |
1:35.34 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
138 |
1:37.04 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 15:05:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 15:21.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
663 |
2:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
625 |
2:22.06 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
621 |
2:22.37 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
541 |
2:29.06 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.80 |
539 |
2:29.24 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
533 |
2:29.76 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
429 |
2:40.97 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.84 |
426 |
2:41.44 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
423 |
2:41.77 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
406 |
2:44.06 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.91 |
398 |
2:45.11 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
383 |
2:47.23 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
362 |
2:50.38 |
+31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
Frem Odense |
+1.00 |
358 |
2:51.00 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
343 |
2:53.43 |
+34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 15:21:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
533 |
2:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
429 |
2:41.02 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
400 |
2:44.81 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.82 |
398 |
2:45.14 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
393 |
2:45.75 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.75 |
375 |
2:48.39 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
357 |
2:51.15 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
+0.71 |
340 |
2:54.01 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
307 |
3:00.00 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 15:21:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
379 |
2:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
+0.88 |
314 |
2:58.62 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
297 |
3:02.03 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
247 |
3:13.50 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.97 |
223 |
3:20.15 |
+32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
+1.02 |
221 |
3:20.66 |
+32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.93 |
202 |
3:26.73 |
+38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.83 |
202 |
3:26.96 |
+39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
185 |
3:32.92 |
+45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Andrea Rigel Hermannse |
2011 |
Frem Odense |
+0.88 |
183 |
3:33.83 |
+46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Nørlyng Ipsen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.86 |
151 |
3:47.77 |
+59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 15:21:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.80 |
269 |
3:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.82 |
266 |
3:08.68 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.86 |
223 |
3:20.07 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 15:21:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 16:46.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.75 |
584 |
2:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
574 |
2:12.62 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
572 |
2:12.77 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
570 |
2:12.92 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
513 |
2:17.69 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
512 |
2:17.76 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.88 |
507 |
2:18.21 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
483 |
2:20.44 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
+0.86 |
477 |
2:21.03 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
476 |
2:21.18 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
464 |
2:22.36 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
+0.77 |
407 |
2:28.72 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
+0.78 |
397 |
2:30.00 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.84 |
380 |
2:32.18 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
368 |
2:33.85 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
364 |
2:34.41 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 15:42:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
486 |
2:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.69 |
472 |
2:21.60 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.75 |
425 |
2:26.61 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
403 |
2:29.26 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
385 |
2:31.53 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
380 |
2:32.10 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
361 |
2:34.84 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
357 |
2:35.37 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
279 |
2:48.57 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Hoang |
2009 |
Frem Odense |
+0.80 |
271 |
2:50.22 |
+30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.85 |
236 |
2:58.35 |
+38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Karow |
2009 |
Kolding SK |
+0.86 |
197 |
3:09.32 |
+49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Beslaga |
2009 |
Frem Odense |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 15:42:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.84 |
477 |
2:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
355 |
2:35.63 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
349 |
2:36.55 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
280 |
2:48.48 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
257 |
2:53.36 |
+32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.84 |
227 |
3:00.52 |
+39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.97 |
199 |
3:08.56 |
+47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.91 |
191 |
3:11.26 |
+50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niclas Rathcke |
2010 |
Kolding SK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 15:42:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
362 |
2:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.66 |
301 |
2:44.42 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.67 |
242 |
2:56.78 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
187 |
3:12.80 |
+38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.62 |
176 |
3:16.39 |
+41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
173 |
3:17.65 |
+43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
+1.01 |
142 |
3:31.03 |
+56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2023 15:42:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 15:51.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|