2024-03-01   21:27:11
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for UGP2 2023 50m, Varberg

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 4

Document
Resultat
UGP 2 50m Varberg
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-F 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Öberg 2005 Simklubben Stimmet 1:21.51
50m: 39.15
100m: 1:21.51
(42.36)
Grenen officiell:  2023-03-12 16:45:07
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-F 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg 1:10.34
50m: 34.34
100m: 1:10.34
(36.00)
2 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:12.32 +1.98
50m: 34.70
100m: 1:12.32
(37.62)
3 Emma Hejdengård 2006 Föreningen Uddevalla Sim 1:19.20 +8.86
50m: 35.69
100m: 1:19.20
(43.51)
4 Natalie Dahlberg 2006 Simklubben S02 1:19.28 +8.94
50m: 37.50
100m: 1:19.28
(41.78)
5 Maja McAdam 2006 Falkenbergs Simklubb 1:21.79 +11.45
50m: 39.94
100m: 1:21.79
(41.85)
6 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:23.97 +13.63
50m: 39.63
100m: 1:23.97
(44.34)
Grenen officiell:  2023-03-12 16:45:07
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-F 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 1:09.40
50m: 33.96
100m: 1:09.40
(35.44)
2 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 1:10.68 +1.28
50m: 33.74
100m: 1:10.68
(36.94)
3 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg 1:11.49 +2.09
50m: 34.62
100m: 1:11.49
(36.87)
4 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 1:13.10 +3.70
50m: 34.98
100m: 1:13.10
(38.12)
5 Hedvig Lycke 2007 S 77 Stenungsund 1:16.04 +6.64
50m: 36.47
100m: 1:16.04
(39.57)
6 Livia Kaipiainen 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:18.88 +9.48
50m: 37.91
100m: 1:18.88
(40.97)
7 Ingrid Josefson 2007 Föreningen Varbergs Sim 1:19.28 +9.88
50m: 38.58
100m: 1:19.28
(40.70)
8 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:20.47 +11.07
50m: 38.95
100m: 1:20.47
(41.52)
9 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 1:21.72 +12.32
50m: 39.54
100m: 1:21.72
(42.18)
10 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund 1:23.62 +14.22
50m: 40.71
100m: 1:23.62
(42.91)
11 Alice Killius 2007 Simklubben S02 1:28.68 +19.28
50m: 43.35
100m: 1:28.68
(45.33)
12 Stella Förstberg 2007 Föreningen Varbergs Sim 1:31.22 +21.82
50m: 44.78
100m: 1:31.22
(46.44)
13 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:31.93 +22.53
50m: 42.21
100m: 1:31.93
(49.72)
- Alma Göransson 2007 Föreningen Varbergs Sim DNS
- Sophia Röhrle 2007 Simklubben Laxen DNS
Grenen officiell:  2023-03-12 16:45:07
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-F 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Johansson 2008 Simklubben Elfsborg 1:16.79
50m: 36.33
100m: 1:16.79
(40.46)
2 Lily Svanström 2008 Kungälvs Simsällskap 1:19.37 +2.58
50m: 38.85
100m: 1:19.37
(40.52)
3 Moa Gårdman 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:20.28 +3.49
50m: 39.28
100m: 1:20.28
(41.00)
4 Nathalie Ceveryd 2008 Föreningen Varbergs Sim 1:20.97 +4.18
50m: 38.47
100m: 1:20.97
(42.50)
5 Signe Nilsson 2008 Simklubben Stimmet 1:21.06 +4.27
50m: 39.46
100m: 1:21.06
(41.60)
6 Ingrid Öhman 2008 Föreningen Uddevalla Sim 1:21.41 +4.62
50m: 38.91
100m: 1:21.41
(42.50)
7 Frida Nielsen 2008 Föreningen Uddevalla Sim 1:21.87 +5.08
50m: 39.42
100m: 1:21.87
(42.45)
8 Kerstin Saalman 2008 Göteborg Sim 1:21.99 +5.20
50m: 39.53
100m: 1:21.99
(42.46)
9 Julie Capkova 2008 Göteborg Sim 1:22.73 +5.94
50m: 40.35
100m: 1:22.73
(42.38)
10 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg 1:22.78 +5.99
50m: 40.52
100m: 1:22.78
(42.26)
11 Caroline Jönsson 2008 Kungälvs Simsällskap 1:24.81 +8.02
50m: 40.73
100m: 1:24.81
(44.08)
12 Mollie Berglund 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:25.82 +9.03
50m: 40.81
100m: 1:25.82
(45.01)
13 Elsa Gentzel 2008 Kungsbacka Simsällskap 1:26.27 +9.48
50m: 41.74
100m: 1:26.27
(44.53)
14 Julia-Hollie Granat 2008 Göteborg Sim 1:26.30 +9.51
50m: 42.16
100m: 1:26.30
(44.14)
15 Elvira Lindeborg Lundh 2008 Simklubben Laxen 1:28.40 +11.61
50m: 43.13
100m: 1:28.40
(45.27)
16 Linnea  Edström 2008 Simklubben Vänersborg 1:29.91 +13.12
50m: 43.83
100m: 1:29.91
(46.08)
17 Marta Jolkin 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:32.40 +15.61
50m: 45.40
100m: 1:32.40
(47.00)
18 Julia Skogsberg 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:33.87 +17.08
50m: 44.75
100m: 1:33.87
(49.12)
19 Filippa Rudolfsson 2008 Kungsbacka Simsällskap 1:35.28 +18.49
50m: 45.72
100m: 1:35.28
(49.56)
20 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg 1:36.74 +19.95
50m: 45.65
100m: 1:36.74
(51.09)
21 Ella Andersson 2008 Simklubben Laxen 1:37.47 +20.68
50m: 46.99
100m: 1:37.47
(50.48)
22 Fanny Ingemarsson 2008 Simklubben S02 1:48.28 +31.49
50m: 50.65
100m: 1:48.28
(57.63)
Grenen officiell:  2023-03-12 16:45:07
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-F 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås 1:10.56
50m: 34.84
100m: 1:10.56
(35.72)
2 Livia Berggren 2009 Simklubben Laxen 1:15.18 +4.62
50m: 36.62
100m: 1:15.18
(38.56)
3 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:15.97 +5.41
50m: 37.57
100m: 1:15.97
(38.40)
4 Adriana Zeqiraj 2009 Göteborg Sim 1:17.12 +6.56
50m: 37.05
100m: 1:17.12
(40.07)
5 Emmie Fransson 2009 Simklubben Laxen 1:18.82 +8.26
50m: 37.96
100m: 1:18.82
(40.86)
6 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:20.97 +10.41
50m: 39.69
100m: 1:20.97
(41.28)
7 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:22.91 +12.35
50m: 40.58
100m: 1:22.91
(42.33)
8 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 1:23.61 +13.05
50m: 40.27
100m: 1:23.61
(43.34)
9 Selma Sollenius 2009 Simklubben Laxen 1:24.49 +13.93
50m: 41.30
100m: 1:24.49
(43.19)
10 Hilda Cronqvist 2009 Simklubben Laxen 1:24.56 +14.00
50m: 40.09
100m: 1:24.56
(44.47)
11 Elly Härdig Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:25.88 +15.32
50m: 42.39
100m: 1:25.88
(43.49)
12 Nicole Caira Saand 2009 Göteborg Sim 1:27.90 +17.34
50m: 43.21
100m: 1:27.90
(44.69)
13 Felicia Fredriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:28.05 +17.49
50m: 41.93
100m: 1:28.05
(46.12)
14 Sara Hakopian 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:28.07 +17.51
50m: 43.20
100m: 1:28.07
(44.87)
15 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:30.24 +19.68
50m: 44.02
100m: 1:30.24
(46.22)
16 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:32.20 +21.64
50m: 45.11
100m: 1:32.20
(47.09)
17 Evelina Radoi 2009 Simklubben Laxen 1:32.23 +21.67
50m: 46.45
100m: 1:32.23
(45.78)
18 Moa Adebahr 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:32.67 +22.11
50m: 44.10
100m: 1:32.67
(48.57)
19 Hayley Krol 2009 Simklubben Alingsås 1:33.47 +22.91
50m: 44.85
100m: 1:33.47
(48.62)
20 Hedda Bergendorff 2009 Simklubben Stimmet 1:33.64 +23.08
50m: 45.00
100m: 1:33.64
(48.64)
21 Siri Dahlin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:35.26 +24.70
50m: 45.50
100m: 1:35.26
(49.76)
22 Nina Vulicevic 2009 Simklubben Laxen 1:35.56 +25.00
50m: 46.71
100m: 1:35.56
(48.85)
23 Kordelia Nord 2009 Simklubben Elfsborg 1:37.96 +27.40
50m: 47.55
100m: 1:37.96
(50.41)
24 Alma Bengtsson 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:44.08 +33.52
50m: 48.61
100m: 1:44.08
(55.47)
Grenen officiell:  2023-03-12 16:45:07
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-F 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 Stenungsund 1:14.81
50m: 35.67
100m: 1:14.81
(39.14)
2 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 1:16.09 +1.28
50m: 37.11
100m: 1:16.09
(38.98)
3 Celia Höglund 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:17.83 +3.02
50m: 36.48
100m: 1:17.83
(41.35)
4 Maria Torres Perez 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:20.12 +5.31
50m: 39.20
100m: 1:20.12
(40.92)
5 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås 1:20.43 +5.62
50m: 40.45
100m: 1:20.43
(39.98)
6 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 1:23.01 +8.20
50m: 39.31
100m: 1:23.01
(43.70)
7 Molly Bengtsson 2010 Föreningen Varbergs Sim 1:23.69 +8.88
50m: 40.79
100m: 1:23.69
(42.90)
8 Sara Mansur 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:25.64 +10.83
50m: 42.06
100m: 1:25.64
(43.58)
9 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:26.05 +11.24
50m: 41.04
100m: 1:26.05
(45.01)
10 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg 1:27.32 +12.51
50m: 42.42
100m: 1:27.32
(44.90)
11 Hedvig Töpel 2010 Göteborg Sim 1:27.60 +12.79
50m: 41.79
100m: 1:27.60
(45.81)
12 Olivia Pending 2010 Falkenbergs Simklubb 1:29.23 +14.42
50m: 43.14
100m: 1:29.23
(46.09)
13 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:29.91 +15.10
50m: 44.13
100m: 1:29.91
(45.78)
14 Ebba Arrhén 2010 Göteborg Sim 1:30.68 +15.87
50m: 43.12
100m: 1:30.68
(47.56)
15 Artiona Sulaj 2010 Falkenbergs Simklubb 1:31.14 +16.33
50m: 42.48
100m: 1:31.14
(48.66)
16 Elin Asserståhl 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:31.46 +16.65
50m: 44.88
100m: 1:31.46
(46.58)
17 Alva Wägander 2010 Simklubben 1970 1:37.43 +22.62
50m: 47.04
100m: 1:37.43
(50.39)
18 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 1:38.21 +23.40
50m: 48.41
100m: 1:38.21
(49.80)
19 Cornelia Persson 2010 Föreningen Varbergs Sim 1:40.01 +25.20
50m: 47.72
100m: 1:40.01
(52.29)
20 Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg 1:40.63 +25.82
50m: 48.53
100m: 1:40.63
(52.10)
21 Julia Jensen 2010 Göteborg Sim 1:41.31 +26.50
50m: 49.19
100m: 1:41.31
(52.12)
22 Isabella Liljedahl 2010 Simklubben Laxen 1:41.38 +26.57
50m: 49.74
100m: 1:41.38
(51.64)
23 Tuva Paulin 2010 Simklubben S02 1:43.72 +28.91
50m: 50.95
100m: 1:43.72
(52.77)
Grenen officiell:  2023-03-12 16:45:07
2023-03-12 16:45:17 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner