2024-02-28   04:05:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2023 50m, Varberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
UGP 2 50m Varberg
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
Gren 22, 200m Medley Damer A-F 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Warborn 2003 Föreningen Varbergs Sim 2:31.67
50m: 32.87
100m: 1:12.56
(39.69)
150m: 1:54.68
(42.12)
200m: 2:31.67
(36.99)
2 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim 2:50.69 +19.02
50m: 34.50
100m: 1:20.92
(46.42)
150m: 2:09.57
(48.65)
200m: 2:50.69
(41.12)
3 Alice Öberg 2005 Simklubben Stimmet 2:55.38 +23.71
50m: 35.53
100m: 1:21.42
(45.89)
150m: 2:12.86
(51.44)
200m: 2:55.38
(42.52)
Grenen officiell:  2023-03-12 15:15:55
Gren 22, 200m Medley Damer A-F 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Ljungdahl 2006 Simklubben Laxen 2:37.64
50m: 32.66
100m: 1:16.53
(43.87)
150m: 2:02.17
(45.64)
200m: 2:37.64
(35.47)
2 Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:38.15 +0.51
50m: 33.27
100m: 1:15.75
(42.48)
150m: 2:01.29
(45.54)
200m: 2:38.15
(36.86)
3 Maja Borg 2006 Föreningen Uddevalla Sim 2:51.54 +13.90
50m: 37.11
100m: 1:23.62
(46.51)
150m: 2:11.38
(47.76)
200m: 2:51.54
(40.16)
Grenen officiell:  2023-03-12 15:15:55
Gren 22, 200m Medley Damer A-F 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sophia Röhrle 2007 Simklubben Laxen 2:30.35
50m: 31.51
100m: 1:11.41
(39.90)
150m: 1:56.54
(45.13)
200m: 2:30.35
(33.81)
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 2:34.14 +3.79
50m: 33.84
100m: 1:13.39
(39.55)
150m: 1:59.07
(45.68)
200m: 2:34.14
(35.07)
3 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 2:35.73 +5.38
50m: 31.75
100m: 1:12.70
(40.95)
150m: 1:57.40
(44.70)
200m: 2:35.73
(38.33)
4 Alva Rohman 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:36.66 +6.31
50m: 32.78
100m: 1:14.36
(41.58)
150m: 1:59.70
(45.34)
200m: 2:36.66
(36.96)
5 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap 2:37.96 +7.61
50m: 34.42
100m: 1:18.41
(43.99)
150m: 2:02.76
(44.35)
200m: 2:37.96
(35.20)
6 Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:43.35 +13.00
50m: 35.77
100m: 1:20.28
(44.51)
150m: 2:06.82
(46.54)
200m: 2:43.35
(36.53)
7 Tilde Haugsnes 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:43.72 +13.37
50m: 33.85
100m: 1:17.51
(43.66)
150m: 2:03.65
(46.14)
200m: 2:43.72
(40.07)
8 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:45.06 +14.71
50m: 36.40
100m: 1:19.62
(43.22)
150m: 2:07.77
(48.15)
200m: 2:45.06
(37.29)
=9 Saga Eriksson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:47.13 +16.78
50m: 34.39
100m: 1:17.57
(43.18)
150m: 2:05.71
(48.14)
200m: 2:47.13
(41.42)
=9 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 2:47.13 +16.78
50m: 34.28
100m: 1:18.54
(44.26)
150m: 2:08.76
(50.22)
200m: 2:47.13
(38.37)
11 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg 2:53.47 +23.12
50m: 32.80
100m: 1:18.64
(45.84)
150m: 2:12.34
(53.70)
200m: 2:53.47
(41.13)
- Sofia Halling 2007 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-03-12 15:15:55
Gren 22, 200m Medley Damer A-F 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Ahlstedt 2008 Simklubben S02 2:32.16
50m: 33.51
100m: 1:14.22
(40.71)
150m: 1:58.41
(44.19)
200m: 2:32.16
(33.75)
2 Isabell Wertheim 2008 Kungsbacka Simsällskap 2:38.39 +6.23
50m: 33.51
100m: 1:17.12
(43.61)
150m: 2:04.39
(47.27)
200m: 2:38.39
(34.00)
3 Aisling O`Connell 2008 Göteborg Sim 2:41.00 +8.84
50m: 34.22
100m: 1:15.77
(41.55)
150m: 2:05.82
(50.05)
200m: 2:41.00
(35.18)
4 Moa Gårdman 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:48.34 +16.18
50m: 36.83
100m: 1:20.26
(43.43)
150m: 2:08.60
(48.34)
200m: 2:48.34
(39.74)
5 Lily Svanström 2008 Kungälvs Simsällskap 2:49.67 +17.51
50m: 35.78
100m: 1:21.05
(45.27)
150m: 2:11.02
(49.97)
200m: 2:49.67
(38.65)
6 Amanda Nordberg 2008 Simklubben S02 2:51.38 +19.22
50m: 37.99
100m: 1:24.40
(46.41)
150m: 2:11.68
(47.28)
200m: 2:51.38
(39.70)
7 Signe Nilsson 2008 Simklubben Stimmet 2:53.74 +21.58
50m: 36.62
100m: 1:23.19
(46.57)
150m: 2:16.57
(53.38)
200m: 2:53.74
(37.17)
8 Moa Hein 2008 Göteborg Sim 2:54.64 +22.48
50m: 39.99
100m: 1:23.77
(43.78)
150m: 2:16.54
(52.77)
200m: 2:54.64
(38.10)
9 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg 2:58.47 +26.31
50m: 40.11
100m: 1:25.04
(44.93)
150m: 2:18.19
(53.15)
200m: 2:58.47
(40.28)
10 Kerstin Saalman 2008 Göteborg Sim 2:59.00 +26.84
50m: 41.74
100m: 1:26.96
(45.22)
150m: 2:21.05
(54.09)
200m: 2:59.00
(37.95)
11 Sophie Blomqvist 2008 Göteborg Sim 2:59.91 +27.75
50m: 40.04
100m: 1:25.37
(45.33)
150m: 2:17.62
(52.25)
200m: 2:59.91
(42.29)
12 Julia-Hollie Granat 2008 Göteborg Sim 3:02.08 +29.92
50m: 40.67
100m: 1:26.15
(45.48)
150m: 2:20.27
(54.12)
200m: 3:02.08
(41.81)
13 Emilia Skybro Wilhelmsson 2008 Simklubben Vänersborg 3:05.99 +33.83
50m: 46.90
100m: 1:32.80
(45.90)
150m: 2:25.15
(52.35)
200m: 3:05.99
(40.84)
14 Julia Blomqvist 2008 Göteborg Sim 3:07.71 +35.55
50m: 40.02
100m: 1:33.90
(53.88)
150m: 2:24.11
(50.21)
200m: 3:07.71
(43.60)
15 Victoria Drew 2008 Simklubben Vänersborg 3:10.23 +38.07
50m: 41.87
100m: 1:34.84
(52.97)
150m: 2:25.71
(50.87)
200m: 3:10.23
(44.52)
16 Caroline Jönsson 2008 Kungälvs Simsällskap 3:12.70 +40.54
50m: 43.45
100m: 1:33.50
(50.05)
150m: 2:30.13
(56.63)
200m: 3:12.70
(42.57)
17 Filippa Rudolfsson 2008 Kungsbacka Simsällskap 3:14.60 +42.44
50m: 40.14
100m: 1:31.97
(51.83)
150m: 2:30.78
(58.81)
200m: 3:14.60
(43.82)
18 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg 3:18.90 +46.74
50m: 43.10
100m: 1:36.17
(53.07)
150m: 2:32.87
(56.70)
200m: 3:18.90
(46.03)
19 Marta Jolkin 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:19.64 +47.48
50m: 45.68
100m: 1:38.06
(52.38)
150m: 2:37.41
(59.35)
200m: 3:19.64
(42.23)
20 Allis Harrysson 2008 Simklubben Laxen 3:25.65 +53.49
50m: 39.34
100m: 1:38.11
(58.77)
150m: 2:38.63
(1:00.52)
200m: 3:25.65
(47.02)
- Alva Holmgren 2008 Simklubben Laxen DSQ
- Julia Skogsberg 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-03-12 15:15:55
Gren 22, 200m Medley Damer A-F 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Johansson 2009 Föreningen Varbergs Sim 2:41.90
50m: 34.72
100m: 1:19.90
(45.18)
150m: 2:07.22
(47.32)
200m: 2:41.90
(34.68)
2 Liv Olesen 2009 Kungsbacka Simsällskap 2:44.50 +2.60
50m: 33.83
100m: 1:19.21
(45.38)
150m: 2:08.81
(49.60)
200m: 2:44.50
(35.69)
3 Mathilda Ekeklint 2009 S 77 Stenungsund 2:49.10 +7.20
50m: 38.02
100m: 1:22.35
(44.33)
150m: 2:10.95
(48.60)
200m: 2:49.10
(38.15)
4 Mimmi Falk 2009 S 77 Stenungsund 2:50.62 +8.72
50m: 35.80
100m: 1:21.85
(46.05)
150m: 2:13.25
(51.40)
200m: 2:50.62
(37.37)
5 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:51.50 +9.60
50m: 36.57
100m: 1:21.07
(44.50)
150m: 2:12.23
(51.16)
200m: 2:51.50
(39.27)
6 Elma Irewährn 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:51.71 +9.81
50m: 35.57
100m: 1:20.95
(45.38)
150m: 2:14.90
(53.95)
200m: 2:51.71
(36.81)
7 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund 2:52.34 +10.44
50m: 38.65
100m: 1:23.29
(44.64)
150m: 2:13.81
(50.52)
200m: 2:52.34
(38.53)
8 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:53.09 +11.19
50m: 36.91
100m: 1:23.88
(46.97)
150m: 2:15.61
(51.73)
200m: 2:53.09
(37.48)
9 Atena Zamani 2009 Simklubben Laxen 2:53.29 +11.39
50m: 37.61
100m: 1:23.75
(46.14)
150m: 2:13.76
(50.01)
200m: 2:53.29
(39.53)
10 Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:56.08 +14.18
50m: 36.83
100m: 1:23.30
(46.47)
150m: 2:12.27
(48.97)
200m: 2:56.08
(43.81)
11 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:00.23 +18.33
50m: 40.22
100m: 1:26.29
(46.07)
150m: 2:19.80
(53.51)
200m: 3:00.23
(40.43)
12 Nicole Caira Saand 2009 Göteborg Sim 3:00.57 +18.67
50m: 40.55
100m: 1:28.47
(47.92)
150m: 2:22.65
(54.18)
200m: 3:00.57
(37.92)
13 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 3:00.67 +18.77
50m: 41.92
100m: 1:29.50
(47.58)
150m: 2:21.54
(52.04)
200m: 3:00.67
(39.13)
14 Elin Pettersson 2009 Simklubben Laxen 3:05.88 +23.98
50m: 44.19
100m: 1:34.02
(49.83)
150m: 2:26.11
(52.09)
200m: 3:05.88
(39.77)
15 Rut Meurling 2009 Simklubben Laxen 3:07.08 +25.18
50m: 38.72
100m: 1:30.07
(51.35)
150m: 2:26.42
(56.35)
200m: 3:07.08
(40.66)
16 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:09.15 +27.25
50m: 41.56
100m: 1:31.55
(49.99)
150m: 2:27.32
(55.77)
200m: 3:09.15
(41.83)
17 Johanna Stenmark 2009 Simklubben Vänersborg 3:13.35 +31.45
50m: 44.87
100m: 1:38.36
(53.49)
150m: 2:32.87
(54.51)
200m: 3:13.35
(40.48)
18 Kordelia Nord 2009 Simklubben Elfsborg 3:17.72 +35.82
50m: 45.45
100m: 1:37.81
(52.36)
150m: 2:36.38
(58.57)
200m: 3:17.72
(41.34)
19 Moa Adebahr 2009 Kungsbacka Simsällskap 3:20.84 +38.94
50m: 46.97
100m: 1:37.85
(50.88)
150m: 2:32.39
(54.54)
200m: 3:20.84
(48.45)
- Nina Vulicevic 2009 Simklubben Laxen DSQ
Grenen officiell:  2023-03-12 15:15:55
Gren 22, 200m Medley Damer A-F 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 2:36.69
50m: 34.30
100m: 1:15.79
(41.49)
150m: 2:01.77
(45.98)
200m: 2:36.69
(34.92)
2 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund 2:50.89 +14.20
50m: 35.42
100m: 1:23.38
(47.96)
150m: 2:12.48
(49.10)
200m: 2:50.89
(38.41)
3 Lilia Laru 2010 Göteborg Sim 2:52.30 +15.61
50m: 37.53
100m: 1:24.28
(46.75)
150m: 2:13.79
(49.51)
200m: 2:52.30
(38.51)
4 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund 2:53.56 +16.87
50m: 40.68
100m: 1:26.45
(45.77)
150m: 2:15.78
(49.33)
200m: 2:53.56
(37.78)
5 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg 2:54.26 +17.57
50m: 40.24
100m: 1:26.24
(46.00)
150m: 2:16.38
(50.14)
200m: 2:54.26
(37.88)
6 Alice Setterberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:55.10 +18.41
50m: 38.91
100m: 1:23.61
(44.70)
150m: 2:15.52
(51.91)
200m: 2:55.10
(39.58)
7 Leia Kayal 2010 Föreningen Varbergs Sim 2:57.45 +20.76
50m: 39.53
100m: 1:25.38
(45.85)
150m: 2:20.64
(55.26)
200m: 2:57.45
(36.81)
8 Ingrid Eliasson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 2:57.98 +21.29
50m: 38.25
100m: 1:24.06
(45.81)
150m: 2:18.83
(54.77)
200m: 2:57.98
(39.15)
9 Klara Dalqvist 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:03.07 +26.38
50m: 39.55
100m: 1:28.55
(49.00)
150m: 2:21.56
(53.01)
200m: 3:03.07
(41.51)
10 Leia Carlsson 2010 Simklubben Laxen 3:03.45 +26.76
50m: 38.60
100m: 1:26.61
(48.01)
150m: 2:22.37
(55.76)
200m: 3:03.45
(41.08)
11 Molly Bengtsson 2010 Föreningen Varbergs Sim 3:06.52 +29.83
50m: 42.27
100m: 1:28.21
(45.94)
150m: 2:26.05
(57.84)
200m: 3:06.52
(40.47)
12 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim 3:06.96 +30.27
50m: 43.13
100m: 1:32.65
(49.52)
150m: 2:27.04
(54.39)
200m: 3:06.96
(39.92)
13 Artiona Sulaj 2010 Falkenbergs Simklubb 3:11.68 +34.99
50m: 41.61
100m: 1:32.93
(51.32)
150m: 2:29.33
(56.40)
200m: 3:11.68
(42.35)
14 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:12.85 +36.16
50m: 38.83
100m: 1:26.55
(47.72)
150m: 2:25.15
(58.60)
200m: 3:12.85
(47.70)
15 Olivia Pending 2010 Falkenbergs Simklubb 3:13.98 +37.29
50m: 44.46
100m: 1:34.64
(50.18)
150m: 2:29.54
(54.90)
200m: 3:13.98
(44.44)
16 Hedda Axelsson 2010 Simklubben Laxen 3:22.46 +45.77
50m: 45.80
100m: 1:38.27
(52.47)
150m: 2:37.65
(59.38)
200m: 3:22.46
(44.81)
17 Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg 3:25.62 +48.93
50m: 51.14
100m: 1:44.60
(53.46)
150m: 2:40.40
(55.80)
200m: 3:25.62
(45.22)
18 Isabella Liljedahl 2010 Simklubben Laxen 3:27.88 +51.19
50m: 45.70
100m: 1:41.69
(55.99)
150m: 2:44.34
(1:02.65)
200m: 3:27.88
(43.54)
19 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 3:29.17 +52.48
50m: 49.75
100m: 1:44.88
(55.13)
150m: 2:44.96
(1:00.08)
200m: 3:29.17
(44.21)
- Judith Petersson 2010 Simklubben Laxen DSQ
- Mira Bensryd 2010 S 77 Stenungsund DNS
Grenen officiell:  2023-03-12 15:15:55
2023-03-12 15:16:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner