2024-03-01   21:09:08
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for UGP2 2023 50m, Varberg

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Pass 4

Document
Resultat
UGP 2 50m Varberg
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar A-F 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen 2:33.89
50m: 32.67
100m: 1:11.69
(39.02)
150m: 1:53.41
(41.72)
200m: 2:33.89
(40.48)
2 Karl Minh Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap 2:38.73 +4.84
50m: 33.85
100m: 1:13.85
(40.00)
150m: 1:56.37
(42.52)
200m: 2:38.73
(42.36)
Grenen officiell:  2023-03-12 14:36:41
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar A-F 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aaron Hullegård 2007 Simklubben Laxen 2:24.41
50m: 31.59
100m: 1:06.99
(35.40)
150m: 1:45.43
(38.44)
200m: 2:24.41
(38.98)
2 Axel Rodin 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:24.92 +0.51
50m: 32.72
100m: 1:10.31
(37.59)
150m: 1:48.41
(38.10)
200m: 2:24.92
(36.51)
3 Ludvig Henriksson 2007 Kungsbacka Simsällskap 2:29.24 +4.83
50m: 32.15
100m: 1:10.50
(38.35)
150m: 1:50.20
(39.70)
200m: 2:29.24
(39.04)
4 Viktor Forsberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:44.45 +20.04
50m: 33.91
100m: 1:14.40
(40.49)
150m: 1:58.28
(43.88)
200m: 2:44.45
(46.17)
Grenen officiell:  2023-03-12 14:36:41
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar A-F 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund 2:27.24
50m: 31.11
100m: 1:08.84
(37.73)
150m: 1:48.31
(39.47)
200m: 2:27.24
(38.93)
2 Axel Wigstrand 2008 Kungälvs Simsällskap 2:40.06 +12.82
50m: 35.40
100m: 1:17.31
(41.91)
150m: 2:00.45
(43.14)
200m: 2:40.06
(39.61)
3 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap 2:43.19 +15.95
50m: 34.68
100m: 1:17.30
(42.62)
150m: 2:00.41
(43.11)
200m: 2:43.19
(42.78)
4 Viktor Alfredsson 2008 Simklubben Vänersborg 2:49.48 +22.24
50m: 35.60
100m: 1:17.69
(42.09)
150m: 2:06.46
(48.77)
200m: 2:49.48
(43.02)
5 Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap 3:09.75 +42.51
50m: 39.16
100m: 1:24.29
(45.13)
150m: 2:15.38
(51.09)
200m: 3:09.75
(54.37)
Grenen officiell:  2023-03-12 14:36:41
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar A-F 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Tullberg Ledel 2009 Kungsbacka Simsällskap 3:03.61
50m: 36.98
100m: 1:22.83
(45.85)
150m: 2:12.48
(49.65)
200m: 3:03.61
(51.13)
2 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap 3:08.61 +5.00
50m: 38.31
100m: 1:26.51
(48.20)
150m: 2:17.49
(50.98)
200m: 3:08.61
(51.12)
Grenen officiell:  2023-03-12 14:36:41
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar A-F 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Holmström 2010 Kungälvs Simsällskap 2:47.58
50m: 36.96
100m: 1:20.61
(43.65)
150m: 2:05.11
(44.50)
200m: 2:47.58
(42.47)
2 Luke Morlok Baeckström 2010 Kungälvs Simsällskap 3:19.07 +31.49
50m: 41.47
100m: 1:32.19
(50.72)
150m: 2:25.21
(53.02)
200m: 3:19.07
(53.86)
Grenen officiell:  2023-03-12 14:36:41
2023-03-12 14:36:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner