2024-05-23   01:51:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for UGP2 2023 50m, Varberg

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Pass 2

Document
Resultat
UGP 2 50m Varberg
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
Gren 9, 200m Medley Herrar A-F 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Klasson 2003 Simklubben 1970 2:25.80
50m: 30.59
100m: 1:11.25
(40.66)
150m: 1:53.50
(42.25)
200m: 2:25.80
(32.30)
2 Max Holmberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:31.73 +5.93
50m: 30.44
100m: 1:10.48
(40.04)
150m: 1:56.59
(46.11)
200m: 2:31.73
(35.14)
3 Örn Kato Arnarsson 2005 Kungsbacka Simsällskap 2:35.11 +9.31
50m: 36.56
100m: 1:21.12
(44.56)
150m: 2:02.79
(41.67)
200m: 2:35.11
(32.32)
4 Willgot Malmström 2005 Föreningen Varbergs Sim 2:37.91 +12.11
50m: 32.99
100m: 1:17.36
(44.37)
150m: 2:02.28
(44.92)
200m: 2:37.91
(35.63)
5 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 2:47.49 +21.69
50m: 32.16
100m: 1:16.02
(43.86)
150m: 2:07.30
(51.28)
200m: 2:47.49
(40.19)
6 Albert Vestergren Lindroth 2005 Göteborg Sim 2:58.68 +32.88
50m: 35.00
100m: 1:22.96
(47.96)
150m: 2:18.59
(55.63)
200m: 2:58.68
(40.09)
Grenen officiell:  2023-03-11 15:22:16
Gren 9, 200m Medley Herrar A-F 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Måns Bengtsson 2006 Föreningen Varbergs Sim 2:22.18
50m: 31.03
100m: 1:07.14
(36.11)
150m: 1:49.39
(42.25)
200m: 2:22.18
(32.79)
2 Jonathan Larsson 2006 Göteborg Sim 2:25.89 +3.71
50m: 32.12
100m: 1:10.68
(38.56)
150m: 1:52.54
(41.86)
200m: 2:25.89
(33.35)
3 Lucas Larsson 2006 Göteborg Sim 2:28.96 +6.78
50m: 30.78
100m: 1:11.47
(40.69)
150m: 1:54.78
(43.31)
200m: 2:28.96
(34.18)
4 Frej Andersson-Öberg 2006 Kungälvs Simsällskap 2:29.30 +7.12
50m: 31.98
100m: 1:13.51
(41.53)
150m: 1:55.27
(41.76)
200m: 2:29.30
(34.03)
5 David Happe 2006 Föreningen Uddevalla Sim 2:30.32 +8.14
50m: 31.53
100m: 1:12.97
(41.44)
150m: 1:56.49
(43.52)
200m: 2:30.32
(33.83)
6 Albin Amrén 2006 Kungsbacka Simsällskap 2:32.44 +10.26
50m: 31.29
100m: 1:12.29
(41.00)
150m: 1:55.21
(42.92)
200m: 2:32.44
(37.23)
7 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen 2:41.50 +19.32
50m: 30.70
100m: 1:14.67
(43.97)
150m: 2:01.48
(46.81)
200m: 2:41.50
(40.02)
8 Erik Paulin 2006 Simklubben S02 2:41.71 +19.53
50m: 34.46
100m: 1:19.99
(45.53)
150m: 2:04.59
(44.60)
200m: 2:41.71
(37.12)
9 Karl Minh Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap 2:43.04 +20.86
50m: 31.30
100m: 1:12.51
(41.21)
150m: 2:03.76
(51.25)
200m: 2:43.04
(39.28)
Grenen officiell:  2023-03-11 15:22:16
Gren 9, 200m Medley Herrar A-F 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Hedström 2007 Simklubben Laxen 2:19.93
50m: 29.81
100m: 1:08.24
(38.43)
150m: 1:47.77
(39.53)
200m: 2:19.93
(32.16)
2 Gustav Karlsson 2007 Simklubben Laxen 2:24.09 +4.16
50m: 29.52
100m: 1:08.04
(38.52)
150m: 1:51.81
(43.77)
200m: 2:24.09
(32.28)
3 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen 2:30.54 +10.61
50m: 32.75
100m: 1:13.93
(41.18)
150m: 1:56.91
(42.98)
200m: 2:30.54
(33.63)
4 Axel Rodin 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:31.43 +11.50
50m: 30.75
100m: 1:10.75
(40.00)
150m: 1:56.23
(45.48)
200m: 2:31.43
(35.20)
5 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 2:33.48 +13.55
50m: 31.97
100m: 1:14.21
(42.24)
150m: 1:59.10
(44.89)
200m: 2:33.48
(34.38)
6 Ludvig Henriksson 2007 Kungsbacka Simsällskap 2:34.85 +14.92
50m: 31.17
100m: 1:12.66
(41.49)
150m: 2:01.41
(48.75)
200m: 2:34.85
(33.44)
7 Gustav Jacobsson 2007 Simklubben Laxen 2:36.16 +16.23
50m: 32.51
100m: 1:09.74
(37.23)
150m: 1:59.79
(50.05)
200m: 2:36.16
(36.37)
8 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 2:39.22 +19.29
50m: 33.63
100m: 1:14.77
(41.14)
150m: 2:02.88
(48.11)
200m: 2:39.22
(36.34)
9 Gustav Landgren 2007 Kungsbacka Simsällskap 2:41.51 +21.58
50m: 34.84
100m: 1:19.84
(45.00)
150m: 2:04.90
(45.06)
200m: 2:41.51
(36.61)
10 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap 2:47.57 +27.64
50m: 31.39
100m: 1:16.87
(45.48)
150m: 2:09.22
(52.35)
200m: 2:47.57
(38.35)
11 Andreas Caspersen 2007 Simklubben Alingsås 2:48.96 +29.03
50m: 33.80
100m: 1:19.33
(45.53)
150m: 2:10.57
(51.24)
200m: 2:48.96
(38.39)
12 Axel Ekdala 2007 Kungälvs Simsällskap 2:54.73 +34.80
50m: 37.01
100m: 1:22.81
(45.80)
150m: 2:10.64
(47.83)
200m: 2:54.73
(44.09)
13 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap 2:55.78 +35.85
50m: 35.81
100m: 1:25.77
(49.96)
150m: 2:17.92
(52.15)
200m: 2:55.78
(37.86)
14 Victor Lidman 2007 Göteborg Sim 2:56.45 +36.52
50m: 37.37
100m: 1:25.25
(47.88)
150m: 2:15.37
(50.12)
200m: 2:56.45
(41.08)
- Isac Dolck 2007 Simklubben Laxen DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 15:22:16
Gren 9, 200m Medley Herrar A-F 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hans Feng 2008 Göteborg Sim 2:25.08
50m: 30.71
100m: 1:09.69
(38.98)
150m: 1:51.67
(41.98)
200m: 2:25.08
(33.41)
2 Axel Lambertsson 2008 Föreningen Varbergs Sim 2:27.25 +2.17
50m: 30.43
100m: 1:08.62
(38.19)
150m: 1:54.52
(45.90)
200m: 2:27.25
(32.73)
3 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund 2:32.23 +7.15
50m: 30.41
100m: 1:12.39
(41.98)
150m: 1:57.77
(45.38)
200m: 2:32.23
(34.46)
4 Hugo Svensson 2008 Föreningen Varbergs Sim 2:32.76 +7.68
50m: 33.26
100m: 1:13.04
(39.78)
150m: 1:59.84
(46.80)
200m: 2:32.76
(32.92)
5 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim 2:38.30 +13.22
50m: 31.26
100m: 1:12.94
(41.68)
150m: 2:01.97
(49.03)
200m: 2:38.30
(36.33)
6 Axel Wärja 2008 Kungsbacka Simsällskap 2:39.28 +14.20
50m: 33.74
100m: 1:17.91
(44.17)
150m: 2:02.98
(45.07)
200m: 2:39.28
(36.30)
7 Adam Ellison 2008 Simklubben S02 2:39.32 +14.24
50m: 33.98
100m: 1:17.00
(43.02)
150m: 2:04.73
(47.73)
200m: 2:39.32
(34.59)
8 Axel Wigstrand 2008 Kungälvs Simsällskap 2:40.75 +15.67
50m: 33.36
100m: 1:13.76
(40.40)
150m: 2:04.70
(50.94)
200m: 2:40.75
(36.05)
9 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås 2:43.01 +17.93
50m: 34.12
100m: 1:17.35
(43.23)
150m: 2:06.69
(49.34)
200m: 2:43.01
(36.32)
10 Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap 2:43.08 +18.00
50m: 35.78
100m: 1:19.51
(43.73)
150m: 2:08.83
(49.32)
200m: 2:43.08
(34.25)
11 Arda Beybutov 2008 Simklubben S02 2:45.48 +20.40
50m: 34.69
100m: 1:17.69
(43.00)
150m: 2:07.11
(49.42)
200m: 2:45.48
(38.37)
12 Jon Zeqiraj 2008 Göteborg Sim 2:49.02 +23.94
50m: 34.18
100m: 1:18.06
(43.88)
150m: 2:10.87
(52.81)
200m: 2:49.02
(38.15)
13 Olof Nihlén 2008 Simklubben S02 2:49.18 +24.10
50m: 34.15
100m: 1:21.40
(47.25)
150m: 2:14.34
(52.94)
200m: 2:49.18
(34.84)
14 Anton Ekstrand 2008 Simklubben Laxen 2:49.75 +24.67
50m: 34.31
100m: 1:19.68
(45.37)
150m: 2:09.74
(50.06)
200m: 2:49.75
(40.01)
15 Edvard Spangenberg 2008 Föreningen Uddevalla Sim 2:55.29 +30.21
50m: 40.19
100m: 1:25.34
(45.15)
150m: 2:15.21
(49.87)
200m: 2:55.29
(40.08)
16 Albin Wiik 2008 Simklubben S02 2:56.28 +31.20
50m: 35.89
100m: 1:22.20
(46.31)
150m: 2:15.16
(52.96)
200m: 2:56.28
(41.12)
17 Elias Doydu 2008 Kungälvs Simsällskap 2:57.26 +32.18
50m: 36.21
100m: 1:22.73
(46.52)
150m: 2:22.55
(59.82)
200m: 2:57.26
(34.71)
18 Hakob Hakopian 2008 Föreningen Varbergs Sim 2:59.44 +34.36
50m: 39.32
100m: 1:27.19
(47.87)
150m: 2:20.85
(53.66)
200m: 2:59.44
(38.59)
Grenen officiell:  2023-03-11 15:22:16
Gren 9, 200m Medley Herrar A-F 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Björn Johansson 2009 Skövde Simsällskap 2:25.49
50m: 30.52
100m: 1:07.47
(36.95)
150m: 1:51.01
(43.54)
200m: 2:25.49
(34.48)
2 Eddie Eriksson 2009 Simklubben 1970 2:33.28 +7.79
50m: 30.88
100m: 1:12.07
(41.19)
150m: 1:58.62
(46.55)
200m: 2:33.28
(34.66)
3 Elis Berntsson 2009 Åmåls Simsällskap 2:34.80 +9.31
50m: 30.70
100m: 1:11.48
(40.78)
150m: 1:57.98
(46.50)
200m: 2:34.80
(36.82)
4 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap 2:35.91 +10.42
50m: 33.05
100m: 1:15.45
(42.40)
150m: 2:00.47
(45.02)
200m: 2:35.91
(35.44)
5 Gustav Westerlind Olsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:38.13 +12.64
50m: 34.44
100m: 1:15.86
(41.42)
150m: 2:01.67
(45.81)
200m: 2:38.13
(36.46)
6 Isak Henly 2009 Simklubben Elfsborg 2:43.08 +17.59
50m: 33.65
100m: 1:17.73
(44.08)
150m: 2:07.63
(49.90)
200m: 2:43.08
(35.45)
7 David-Mihai Adamescu Radian 2009 Simklubben Laxen 2:43.77 +18.28
50m: 33.97
100m: 1:18.82
(44.85)
150m: 2:07.80
(48.98)
200m: 2:43.77
(35.97)
8 Alexander Ahlin 2009 Göteborg Sim 2:43.85 +18.36
50m: 35.93
100m: 1:22.03
(46.10)
150m: 2:07.29
(45.26)
200m: 2:43.85
(36.56)
9 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim 2:43.87 +18.38
50m: 35.22
100m: 1:17.26
(42.04)
150m: 2:07.10
(49.84)
200m: 2:43.87
(36.77)
10 Isak Tullberg Ledel 2009 Kungsbacka Simsällskap 2:47.02 +21.53
50m: 34.47
100m: 1:18.82
(44.35)
150m: 2:13.14
(54.32)
200m: 2:47.02
(33.88)
11 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg 2:48.04 +22.55
50m: 35.33
100m: 1:20.77
(45.44)
150m: 2:12.12
(51.35)
200m: 2:48.04
(35.92)
12 Nabil Kayal 2009 Föreningen Varbergs Sim 2:51.68 +26.19
50m: 35.04
100m: 1:20.53
(45.49)
150m: 2:13.12
(52.59)
200m: 2:51.68
(38.56)
13 Måns Bergdahl 2009 Simklubben Laxen 2:51.84 +26.35
50m: 35.21
100m: 1:20.86
(45.65)
150m: 2:14.17
(53.31)
200m: 2:51.84
(37.67)
14 Melvin Lindell 2009 Simklubben Laxen 2:52.15 +26.66
50m: 36.53
100m: 1:25.26
(48.73)
150m: 2:13.44
(48.18)
200m: 2:52.15
(38.71)
15 Malte Tyrberg 2009 Simklubben Alingsås 2:59.66 +34.17
50m: 38.33
100m: 1:27.55
(49.22)
150m: 2:19.41
(51.86)
200m: 2:59.66
(40.25)
16 Jonathan Hellberg 2009 Skövde Simsällskap 3:00.86 +35.37
50m: 33.96
100m: 1:20.30
(46.34)
150m: 2:21.90
(1:01.60)
200m: 3:00.86
(38.96)
17 Olle Jacobsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:01.07 +35.58
50m: 40.30
100m: 1:29.39
(49.09)
150m: 2:20.28
(50.89)
200m: 3:01.07
(40.79)
18 Hugo Bergelin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:04.38 +38.89
50m: 39.41
100m: 1:30.21
(50.80)
150m: 2:24.20
(53.99)
200m: 3:04.38
(40.18)
19 Erik Hellman 2009 Kungälvs Simsällskap 3:05.29 +39.80
50m: 40.76
100m: 1:30.94
(50.18)
150m: 2:24.39
(53.45)
200m: 3:05.29
(40.90)
20 Albert Bergstrand 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:06.01 +40.52
50m: 39.06
100m: 1:30.14
(51.08)
150m: 2:25.66
(55.52)
200m: 3:06.01
(40.35)
21 Daniel Zarghami 2009 Simklubben S02 3:06.05 +40.56
50m: 39.06
100m: 1:25.47
(46.41)
150m: 2:22.99
(57.52)
200m: 3:06.05
(43.06)
22 Jonas Bjerklund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:12.26 +46.77
50m: 42.83
100m: 1:30.20
(47.37)
150m: 2:28.78
(58.58)
200m: 3:12.26
(43.48)
23 Exisio Backéus 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:15.82 +50.33
50m: 43.11
100m: 1:36.08
(52.97)
150m: 2:32.52
(56.44)
200m: 3:15.82
(43.30)
24 Victor Bräck 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:29.09 +1:03.60
50m: 47.23
100m: 1:39.15
(51.92)
150m: 2:41.14
(1:01.99)
200m: 3:29.09
(47.95)
- Alexander Bagge 2009 Simklubben Laxen DSQ
- Gustav Möller 2009 Simklubben S02 DSQ
- Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen DSQ
- Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Sean Hjelm 2009 Simklubben Elfsborg DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 15:22:16
Gren 9, 200m Medley Herrar A-F 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Holmström 2010 Kungälvs Simsällskap 2:49.22
50m: 34.90
100m: 1:18.71
(43.81)
150m: 2:11.44
(52.73)
200m: 2:49.22
(37.78)
2 Luke Morlok Baeckström 2010 Kungälvs Simsällskap 2:49.69 +0.47
50m: 38.21
100m: 1:22.89
(44.68)
150m: 2:10.55
(47.66)
200m: 2:49.69
(39.14)
3 Sandor Brink 2010 S 77 Stenungsund 2:57.14 +7.92
50m: 40.75
100m: 1:28.44
(47.69)
150m: 2:19.20
(50.76)
200m: 2:57.14
(37.94)
4 Felix Örmgård 2010 Simklubben Laxen 2:57.33 +8.11
50m: 39.56
100m: 1:23.57
(44.01)
150m: 2:18.80
(55.23)
200m: 2:57.33
(38.53)
5 Ludvig Schöbel Dahlberg 2010 Simklubben Laxen 3:04.18 +14.96
50m: 40.03
100m: 1:29.40
(49.37)
150m: 2:23.24
(53.84)
200m: 3:04.18
(40.94)
6 Noah Almquist 2010 Simklubben Laxen 3:04.68 +15.46
50m: 39.81
100m: 1:29.33
(49.52)
150m: 2:26.01
(56.68)
200m: 3:04.68
(38.67)
7 Theo Söderqvist 2010 Simklubben Elfsborg 3:07.40 +18.18
50m: 40.36
100m: 1:30.23
(49.87)
150m: 2:28.51
(58.28)
200m: 3:07.40
(38.89)
8 Martin Tronsson 2010 Simklubben Laxen 3:08.07 +18.85
50m: 37.08
100m: 1:29.44
(52.36)
150m: 2:26.03
(56.59)
200m: 3:08.07
(42.04)
9 Sixten Arnrup 2010 Falkenbergs Simklubb 3:11.44 +22.22
50m: 42.99
100m: 1:32.03
(49.04)
150m: 2:28.41
(56.38)
200m: 3:11.44
(43.03)
10 Filip Signori 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:28.57 +39.35
50m: 44.26
100m: 1:41.31
(57.05)
150m: 2:39.55
(58.24)
200m: 3:28.57
(49.02)
- Elis Brandberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Filip Granlund 2010 S 77 Stenungsund DSQ
- Kevin Havenfalk 2010 Falkenbergs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 15:22:16
2023-03-11 15:22:20 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner