2024-04-23   15:31:13
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for UGP2 2023 50m, Varberg

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Pass 2

Document
Resultat
UGP 2 50m Varberg
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
Gren 12, 200m Ryggsim Damer A-F 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg 2:33.10
50m: 35.84
100m: 1:14.05
(38.21)
150m: 1:53.89
(39.84)
200m: 2:33.10
(39.21)
2 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap 2:46.41 +13.31
50m: 38.57
100m: 1:21.63
(43.06)
150m: 2:05.04
(43.41)
200m: 2:46.41
(41.37)
3 Natalie Dahlberg 2006 Simklubben S02 2:53.97 +20.87
50m: 40.20
100m: 1:24.71
(44.51)
150m: 2:09.81
(45.10)
200m: 2:53.97
(44.16)
Grenen officiell:  2023-03-11 17:34:17
Gren 12, 200m Ryggsim Damer A-F 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 2:29.91
50m: 35.64
100m: 1:14.19
(38.55)
150m: 1:52.52
(38.33)
200m: 2:29.91
(37.39)
2 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg 2:34.63 +4.72
50m: 37.34
100m: 1:17.09
(39.75)
150m: 1:56.34
(39.25)
200m: 2:34.63
(38.29)
3 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 2:36.52 +6.61
50m: 35.49
100m: 1:15.07
(39.58)
150m: 1:56.23
(41.16)
200m: 2:36.52
(40.29)
4 Hedvig Lycke 2007 S 77 Stenungsund 2:46.13 +16.22
50m: 38.72
100m: 1:20.70
(41.98)
150m: 2:03.48
(42.78)
200m: 2:46.13
(42.65)
5 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:46.61 +16.70
50m: 39.17
100m: 1:21.06
(41.89)
150m: 2:04.02
(42.96)
200m: 2:46.61
(42.59)
6 Livia Ek 2007 Göteborg Sim 2:47.61 +17.70
50m: 40.85
100m: 1:24.03
(43.18)
150m: 2:07.43
(43.40)
200m: 2:47.61
(40.18)
7 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 2:51.35 +21.44
50m: 41.58
100m: 1:24.50
(42.92)
150m: 2:08.18
(43.68)
200m: 2:51.35
(43.17)
8 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:56.45 +26.54
50m: 40.65
100m: 1:24.45
(43.80)
150m: 2:10.46
(46.01)
200m: 2:56.45
(45.99)
9 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg 2:56.50 +26.59
50m: 39.43
100m: 1:23.96
(44.53)
150m: 2:10.84
(46.88)
200m: 2:56.50
(45.66)
10 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund 3:01.30 +31.39
50m: 43.63
100m: 1:30.18
(46.55)
150m: 2:16.21
(46.03)
200m: 3:01.30
(45.09)
Grenen officiell:  2023-03-11 17:34:17
Gren 12, 200m Ryggsim Damer A-F 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aisling O`Connell 2008 Göteborg Sim 2:39.04
50m: 37.87
100m: 1:18.07
(40.20)
150m: 1:59.05
(40.98)
200m: 2:39.04
(39.99)
2 Moa Gårdman 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:47.39 +8.35
50m: 39.79
100m: 1:21.77
(41.98)
150m: 2:04.72
(42.95)
200m: 2:47.39
(42.67)
3 Moa Hein 2008 Göteborg Sim 2:50.93 +11.89
50m: 41.34
100m: 1:25.17
(43.83)
150m: 2:09.21
(44.04)
200m: 2:50.93
(41.72)
4 Nathalie Ceveryd 2008 Föreningen Varbergs Sim 2:54.92 +15.88
50m: 41.05
100m: 1:25.05
(44.00)
150m: 2:10.28
(45.23)
200m: 2:54.92
(44.64)
5 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg 2:56.45 +17.41
50m: 42.05
100m: 1:27.50
(45.45)
150m: 2:12.92
(45.42)
200m: 2:56.45
(43.53)
6 Adiyat Coles 2008 Falkenbergs Simklubb 2:57.71 +18.67
50m: 41.97
100m: 1:26.87
(44.90)
150m: 2:13.40
(46.53)
200m: 2:57.71
(44.31)
7 Caroline Jönsson 2008 Kungälvs Simsällskap 2:58.36 +19.32
50m: 41.56
100m: 1:26.96
(45.40)
150m: 2:13.11
(46.15)
200m: 2:58.36
(45.25)
8 Elsa Gentzel 2008 Kungsbacka Simsällskap 3:05.39 +26.35
50m: 43.46
100m: 1:31.20
(47.74)
150m: 2:18.99
(47.79)
200m: 3:05.39
(46.40)
9 Minnda Stude 2008 Kungälvs Simsällskap 3:24.13 +45.09
50m: 46.81
100m: 1:38.78
(51.97)
150m: 2:30.99
(52.21)
200m: 3:24.13
(53.14)
10 Alva Holmgren 2008 Simklubben Laxen 3:28.60 +49.56
50m: 46.90
100m: 1:41.79
(54.89)
150m: 2:36.98
(55.19)
200m: 3:28.60
(51.62)
- Mollie Berglund 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 17:34:17
Gren 12, 200m Ryggsim Damer A-F 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Livia Berggren 2009 Simklubben Laxen 2:44.40
50m: 38.39
100m: 1:20.30
(41.91)
150m: 2:03.07
(42.77)
200m: 2:44.40
(41.33)
2 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:45.74 +1.34
50m: 39.80
100m: 1:22.14
(42.34)
150m: 2:04.47
(42.33)
200m: 2:45.74
(41.27)
3 Adriana Zeqiraj 2009 Göteborg Sim 2:49.07 +4.67
50m: 39.08
100m: 1:23.03
(43.95)
150m: 2:06.76
(43.73)
200m: 2:49.07
(42.31)
4 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:50.87 +6.47
50m: 40.66
100m: 1:24.18
(43.52)
150m: 2:08.07
(43.89)
200m: 2:50.87
(42.80)
5 Atena Zamani 2009 Simklubben Laxen 2:54.24 +9.84
50m: 41.10
100m: 1:24.91
(43.81)
150m: 2:10.41
(45.50)
200m: 2:54.24
(43.83)
6 Emmie Fransson 2009 Simklubben Laxen 2:55.12 +10.72
50m: 39.53
100m: 1:24.88
(45.35)
150m: 2:09.66
(44.78)
200m: 2:55.12
(45.46)
7 Selma Sollenius 2009 Simklubben Laxen 2:57.06 +12.66
50m: 42.87
100m: 1:28.45
(45.58)
150m: 2:13.99
(45.54)
200m: 2:57.06
(43.07)
8 Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:58.79 +14.39
50m: 41.40
100m: 1:27.06
(45.66)
150m: 2:13.29
(46.23)
200m: 2:58.79
(45.50)
9 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim 2:59.03 +14.63
50m: 43.13
100m: 1:28.00
(44.87)
150m: 2:14.42
(46.42)
200m: 2:59.03
(44.61)
10 Elly Härdig Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:03.07 +18.67
50m: 44.16
100m: 1:31.12
(46.96)
150m: 2:18.30
(47.18)
200m: 3:03.07
(44.77)
11 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap 3:03.43 +19.03
50m: 42.24
100m: 1:29.21
(46.97)
150m: 2:16.93
(47.72)
200m: 3:03.43
(46.50)
12 Agnes Svensson 2009 S 77 Stenungsund 3:03.68 +19.28
50m: 45.29
100m: 1:32.58
(47.29)
150m: 2:19.42
(46.84)
200m: 3:03.68
(44.26)
13 Hilda Cronqvist 2009 Simklubben Laxen 3:08.07 +23.67
50m: 43.52
100m: 1:32.06
(48.54)
150m: 2:21.23
(49.17)
200m: 3:08.07
(46.84)
14 Elin Pettersson 2009 Simklubben Laxen 3:12.36 +27.96
50m: 46.54
100m: 1:35.39
(48.85)
150m: 2:24.88
(49.49)
200m: 3:12.36
(47.48)
15 Sara Celik 2009 Simklubben Laxen 3:13.64 +29.24
50m: 44.91
100m: 1:35.21
(50.30)
150m: 2:24.90
(49.69)
200m: 3:13.64
(48.74)
16 Evelina Radoi 2009 Simklubben Laxen 3:16.21 +31.81
50m: 46.26
100m: 1:37.73
(51.47)
150m: 2:28.87
(51.14)
200m: 3:16.21
(47.34)
17 Felicia Fredriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:22.16 +37.76
50m: 44.79
100m: 1:37.97
(53.18)
150m: 2:32.67
(54.70)
200m: 3:22.16
(49.49)
18 Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:26.83 +42.43
50m: 46.82
100m: 1:40.27
(53.45)
150m: 2:35.64
(55.37)
200m: 3:26.83
(51.19)
19 Alice Hultén 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:32.05 +47.65
50m: 48.83
100m: 1:43.78
(54.95)
150m: 2:39.85
(56.07)
200m: 3:32.05
(52.20)
20 Lejla Sajdovic 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:34.43 +50.03
50m: 46.82
100m: 1:41.90
(55.08)
150m: 2:39.72
(57.82)
200m: 3:34.43
(54.71)
21 Alva Nordberg-Karlden 2009 Föreningen Uddevalla Sim 3:45.30 +1:00.90
50m: 49.21
100m: 1:46.66
(57.45)
150m: 2:46.09
(59.43)
200m: 3:45.30
(59.21)
- Imra Axelsson 2009 Simklubben S02 DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 17:34:17
Gren 12, 200m Ryggsim Damer A-F 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg 2:49.29
50m: 40.24
100m: 1:23.82
(43.58)
150m: 2:08.31
(44.49)
200m: 2:49.29
(40.98)
2 Alice Setterberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:51.15 +1.86
50m: 40.06
100m: 1:23.90
(43.84)
150m: 2:08.96
(45.06)
200m: 2:51.15
(42.19)
3 Maria Torres Perez 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:52.80 +3.51
50m: 41.47
100m: 1:25.87
(44.40)
150m: 2:10.21
(44.34)
200m: 2:52.80
(42.59)
4 Lilia Laru 2010 Göteborg Sim 2:56.62 +7.33
50m: 42.52
100m: 1:28.02
(45.50)
150m: 2:13.82
(45.80)
200m: 2:56.62
(42.80)
5 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 2:56.65 +7.36
50m: 41.07
100m: 1:26.69
(45.62)
150m: 2:12.24
(45.55)
200m: 2:56.65
(44.41)
6 Molly Bengtsson 2010 Föreningen Varbergs Sim 2:59.63 +10.34
50m: 42.41
100m: 1:28.34
(45.93)
150m: 2:14.27
(45.93)
200m: 2:59.63
(45.36)
7 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg 3:01.10 +11.81
50m: 43.10
100m: 1:30.00
(46.90)
150m: 2:16.29
(46.29)
200m: 3:01.10
(44.81)
8 Sara Mansur 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:01.66 +12.37
50m: 43.34
100m: 1:29.66
(46.32)
150m: 2:17.17
(47.51)
200m: 3:01.66
(44.49)
9 Leia Kayal 2010 Föreningen Varbergs Sim 3:02.47 +13.18
50m: 43.27
100m: 1:30.33
(47.06)
150m: 2:17.93
(47.60)
200m: 3:02.47
(44.54)
10 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:04.18 +14.89
50m: 42.34
100m: 1:29.64
(47.30)
150m: 2:18.33
(48.69)
200m: 3:04.18
(45.85)
11 Ingrid Eliasson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 3:06.17 +16.88
50m: 42.68
100m: 1:30.00
(47.32)
150m: 2:18.79
(48.79)
200m: 3:06.17
(47.38)
12 Olivia Pending 2010 Falkenbergs Simklubb 3:08.16 +18.87
50m: 42.45
100m: 1:29.84
(47.39)
150m: 2:19.39
(49.55)
200m: 3:08.16
(48.77)
13 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg 3:08.54 +19.25
50m: 45.11
100m: 1:34.22
(49.11)
150m: 2:22.62
(48.40)
200m: 3:08.54
(45.92)
14 Hedvig Töpel 2010 Göteborg Sim 3:08.75 +19.46
50m: 43.99
100m: 1:32.34
(48.35)
150m: 2:21.46
(49.12)
200m: 3:08.75
(47.29)
15 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim 3:09.86 +20.57
50m: 45.41
100m: 1:34.70
(49.29)
150m: 2:23.86
(49.16)
200m: 3:09.86
(46.00)
16 Leia Carlsson 2010 Simklubben Laxen 3:10.91 +21.62
50m: 44.00
100m: 1:33.74
(49.74)
150m: 2:23.36
(49.62)
200m: 3:10.91
(47.55)
17 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 3:21.30 +32.01
50m: 47.78
100m: 1:40.72
(52.94)
150m: 2:32.62
(51.90)
200m: 3:21.30
(48.68)
18 Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg 3:28.87 +39.58
50m: 49.54
100m: 1:43.26
(53.72)
150m: 2:37.24
(53.98)
200m: 3:28.87
(51.63)
- Elin Asserståhl 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Hedda Axelsson 2010 Simklubben Laxen DSQ
Grenen officiell:  2023-03-11 17:34:17
2023-03-11 17:34:20 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner