2024-02-28   04:30:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2023 50m, Varberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
UGP 2 50m Varberg
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
Gren 10, 400m Frisim Damer A-F 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim 4:56.26
50m: 33.09
100m: 1:10.33
(37.24)
150m: 1:47.86
(37.53)
200m: 2:26.13
(38.27)
250m: 3:04.73
(38.60)
300m: 3:43.20
(38.47)
350m: 4:20.27
(37.07)
400m: 4:56.26
(35.99)
2 Alicia Fredriksson 2005 Kungsbacka Simsällskap 5:07.04 +10.78
50m: 34.88
100m: 1:13.27
(38.39)
150m: 1:52.48
(39.21)
200m: 2:31.35
(38.87)
250m: 3:10.24
(38.89)
300m: 3:49.23
(38.99)
350m: 4:28.41
(39.18)
400m: 5:07.04
(38.63)
3 Gabriella Rolf 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 5:38.56 +42.30
50m: 36.78
100m: 1:17.78
(41.00)
150m: 2:00.18
(42.40)
200m: 2:42.82
(42.64)
250m: 3:26.47
(43.65)
300m: 4:10.40
(43.93)
350m: 4:54.47
(44.07)
400m: 5:38.56
(44.09)
Grenen officiell:  2023-03-11 16:26:22
Gren 10, 400m Frisim Damer A-F 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Ljungdahl 2006 Simklubben Laxen 4:54.65
50m: 32.77
100m: 1:09.26
(36.49)
150m: 1:46.12
(36.86)
200m: 2:23.74
(37.62)
250m: 3:01.34
(37.60)
300m: 3:39.56
(38.22)
350m: 4:17.62
(38.06)
400m: 4:54.65
(37.03)
2 Emma Hejdengård 2006 Föreningen Uddevalla Sim 4:56.94 +2.29
50m: 32.06
100m: 1:08.37
(36.31)
150m: 1:46.32
(37.95)
200m: 2:23.87
(37.55)
250m: 3:02.04
(38.17)
300m: 3:40.69
(38.65)
350m: 4:19.42
(38.73)
400m: 4:56.94
(37.52)
3 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap 5:02.33 +7.68
50m: 34.19
100m: 1:12.25
(38.06)
150m: 1:51.24
(38.99)
200m: 2:30.55
(39.31)
250m: 3:08.47
(37.92)
300m: 3:46.96
(38.49)
350m: 4:25.46
(38.50)
400m: 5:02.33
(36.87)
Grenen officiell:  2023-03-11 16:26:22
Gren 10, 400m Frisim Damer A-F 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Rohman 2007 Föreningen Uddevalla Sim 4:51.50
50m: 32.39
100m: 1:08.53
(36.14)
150m: 1:45.59
(37.06)
200m: 2:22.75
(37.16)
250m: 3:00.20
(37.45)
300m: 3:37.28
(37.08)
350m: 4:14.95
(37.67)
400m: 4:51.50
(36.55)
2 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap 4:56.16 +4.66
50m: 33.27
100m: 1:11.69
(38.42)
150m: 1:50.65
(38.96)
200m: 2:28.61
(37.96)
250m: 3:07.56
(38.95)
300m: 3:45.89
(38.33)
350m: 4:22.28
(36.39)
400m: 4:56.16
(33.88)
3 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 5:04.69 +13.19
50m: 34.88
100m: 1:12.73
(37.85)
150m: 1:51.28
(38.55)
200m: 2:30.18
(38.90)
250m: 3:09.02
(38.84)
300m: 3:48.04
(39.02)
350m: 4:26.92
(38.88)
400m: 5:04.69
(37.77)
4 Malin Östblom 2007 Föreningen Uddevalla Sim 5:08.19 +16.69
50m: 35.11
100m: 1:13.21
(38.10)
150m: 1:51.69
(38.48)
200m: 2:30.60
(38.91)
250m: 3:10.26
(39.66)
300m: 3:49.95
(39.69)
350m: 4:29.01
(39.06)
400m: 5:08.19
(39.18)
5 Saga Eriksson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 5:13.38 +21.88
50m: 35.87
100m: 1:14.82
(38.95)
150m: 1:54.57
(39.75)
200m: 2:35.67
(41.10)
250m: 3:16.04
(40.37)
300m: 3:55.32
(39.28)
350m: 4:35.37
(40.05)
400m: 5:13.38
(38.01)
6 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 5:18.50 +27.00
50m: 35.97
100m: 1:15.98
(40.01)
150m: 1:56.64
(40.66)
200m: 2:37.46
(40.82)
250m: 3:18.13
(40.67)
300m: 3:58.82
(40.69)
350m: 4:39.42
(40.60)
400m: 5:18.50
(39.08)
7 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg 5:30.62 +39.12
50m: 35.42
100m: 1:15.73
(40.31)
150m: 1:57.36
(41.63)
200m: 2:39.71
(42.35)
250m: 3:22.35
(42.64)
300m: 4:05.19
(42.84)
350m: 4:48.27
(43.08)
400m: 5:30.62
(42.35)
8 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 5:34.61 +43.11
50m: 36.81
100m: 1:18.24
(41.43)
150m: 2:00.71
(42.47)
200m: 2:43.09
(42.38)
250m: 3:26.55
(43.46)
300m: 4:10.84
(44.29)
350m: 4:53.24
(42.40)
400m: 5:34.61
(41.37)
9 Sofia Halling 2007 Kungsbacka Simsällskap 5:36.30 +44.80
50m: 38.85
100m: 1:22.37
(43.52)
150m: 2:06.73
(44.36)
200m: 2:51.16
(44.43)
250m: 3:33.59
(42.43)
300m: 4:17.02
(43.43)
350m: 4:59.09
(42.07)
400m: 5:36.30
(37.21)
Grenen officiell:  2023-03-11 16:26:22
Gren 10, 400m Frisim Damer A-F 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabell Wertheim 2008 Kungsbacka Simsällskap 4:39.88
50m: 31.08
100m: 1:06.56
(35.48)
150m: 1:42.57
(36.01)
200m: 2:19.19
(36.62)
250m: 2:54.71
(35.52)
300m: 3:30.85
(36.14)
350m: 4:05.89
(35.04)
400m: 4:39.88
(33.99)
2 Frida Nielsen 2008 Föreningen Uddevalla Sim 5:03.82 +23.94
50m: 34.53
100m: 1:12.14
(37.61)
150m: 1:50.41
(38.27)
200m: 2:29.00
(38.59)
250m: 3:07.98
(38.98)
300m: 3:47.06
(39.08)
350m: 4:26.02
(38.96)
400m: 5:03.82
(37.80)
3 Nathalie Ceveryd 2008 Föreningen Varbergs Sim 5:30.58 +50.70
50m: 35.64
100m: 1:15.81
(40.17)
150m: 1:57.65
(41.84)
200m: 2:39.38
(41.73)
250m: 3:22.48
(43.10)
300m: 4:05.41
(42.93)
350m: 4:47.94
(42.53)
400m: 5:30.58
(42.64)
4 Caroline Jönsson 2008 Kungälvs Simsällskap 5:35.69 +55.81
50m: 36.90
100m: 1:18.24
(41.34)
150m: 2:01.19
(42.95)
200m: 2:44.36
(43.17)
250m: 3:27.71
(43.35)
300m: 4:10.71
(43.00)
350m: 4:53.98
(43.27)
400m: 5:35.69
(41.71)
5 Julia-Hollie Granat 2008 Göteborg Sim 5:44.94 +1:05.06
50m: 38.03
100m: 1:20.79
(42.76)
150m: 2:05.53
(44.74)
200m: 2:50.03
(44.50)
250m: 3:35.06
(45.03)
300m: 4:19.07
(44.01)
350m: 5:02.73
(43.66)
400m: 5:44.94
(42.21)
6 Mollie Berglund 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 5:50.60 +1:10.72
50m: 38.09
100m: 1:19.65
(41.56)
150m: 2:03.40
(43.75)
200m: 2:48.28
(44.88)
250m: 3:33.16
(44.88)
300m: 4:19.20
(46.04)
350m: 5:05.74
(46.54)
400m: 5:50.60
(44.86)
7 Minnda Stude 2008 Kungälvs Simsällskap 5:52.44 +1:12.56
50m: 38.62
100m: 1:23.23
(44.61)
150m: 2:07.21
(43.98)
200m: 2:52.84
(45.63)
250m: 3:38.46
(45.62)
300m: 4:24.47
(46.01)
350m: 5:09.56
(45.09)
400m: 5:52.44
(42.88)
8 Filippa Rudolfsson 2008 Kungsbacka Simsällskap 5:57.54 +1:17.66
50m: 38.61
100m: 1:21.89
(43.28)
150m: 2:07.82
(45.93)
200m: 2:53.77
(45.95)
250m: 3:40.44
(46.67)
300m: 4:27.52
(47.08)
350m: 5:14.11
(46.59)
400m: 5:57.54
(43.43)
9 Alva Holmgren 2008 Simklubben Laxen 6:29.81 +1:49.93
50m: 42.08
100m: 1:30.21
(48.13)
150m: 2:20.28
(50.07)
200m: 3:10.93
(50.65)
250m: 4:02.83
(51.90)
300m: 4:52.94
(50.11)
350m: 5:42.72
(49.78)
400m: 6:29.81
(47.09)
10 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg 6:31.13 +1:51.25
50m: 39.68
100m: 1:28.51
(48.83)
150m: 2:19.46
(50.95)
200m: 3:11.52
(52.06)
250m: 4:02.64
(51.12)
300m: 4:53.64
(51.00)
350m: 5:43.38
(49.74)
400m: 6:31.13
(47.75)
- Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 16:26:22
Gren 10, 400m Frisim Damer A-F 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Johansson 2009 Föreningen Varbergs Sim 4:59.30
50m: 33.63
100m: 1:11.00
(37.37)
150m: 1:48.69
(37.69)
200m: 2:27.61
(38.92)
250m: 3:06.38
(38.77)
300m: 3:44.83
(38.45)
350m: 4:22.73
(37.90)
400m: 4:59.30
(36.57)
2 Mimmi Falk 2009 S 77 Stenungsund 5:03.15 +3.85
50m: 35.26
100m: 1:13.27
(38.01)
150m: 1:52.09
(38.82)
200m: 2:30.52
(38.43)
250m: 3:09.50
(38.98)
300m: 3:48.19
(38.69)
350m: 4:26.72
(38.53)
400m: 5:03.15
(36.43)
3 Livia Berggren 2009 Simklubben Laxen 5:08.02 +8.72
50m: 34.27
100m: 1:12.43
(38.16)
150m: 1:52.38
(39.95)
200m: 2:32.47
(40.09)
250m: 3:12.91
(40.44)
300m: 3:52.77
(39.86)
350m: 4:31.73
(38.96)
400m: 5:08.02
(36.29)
4 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 5:08.15 +8.85
50m: 35.60
100m: 1:14.17
(38.57)
150m: 1:53.81
(39.64)
200m: 2:33.10
(39.29)
250m: 3:13.23
(40.13)
300m: 3:53.00
(39.77)
350m: 4:31.94
(38.94)
400m: 5:08.15
(36.21)
5 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim 5:11.63 +12.33
50m: 35.19
100m: 1:13.85
(38.66)
150m: 1:54.15
(40.30)
200m: 2:34.38
(40.23)
250m: 3:14.76
(40.38)
300m: 3:54.82
(40.06)
350m: 4:34.13
(39.31)
400m: 5:11.63
(37.50)
6 Liv Olesen 2009 Kungsbacka Simsällskap 5:12.97 +13.67
50m: 34.61
100m: 1:14.30
(39.69)
150m: 1:54.97
(40.67)
200m: 2:35.19
(40.22)
250m: 3:15.54
(40.35)
300m: 3:55.78
(40.24)
350m: 4:35.31
(39.53)
400m: 5:12.97
(37.66)
7 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap 5:14.48 +15.18
50m: 34.93
100m: 1:14.52
(39.59)
150m: 1:54.42
(39.90)
200m: 2:35.43
(41.01)
250m: 3:15.23
(39.80)
300m: 3:55.82
(40.59)
350m: 4:35.78
(39.96)
400m: 5:14.48
(38.70)
8 Elma Irewährn 2009 Föreningen Uddevalla Sim 5:17.08 +17.78
50m: 36.16
100m: 1:16.10
(39.94)
150m: 1:56.57
(40.47)
200m: 2:37.30
(40.73)
250m: 3:17.66
(40.36)
300m: 3:58.56
(40.90)
350m: 4:38.39
(39.83)
400m: 5:17.08
(38.69)
9 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund 5:19.60 +20.30
50m: 35.57
100m: 1:15.91
(40.34)
150m: 1:56.87
(40.96)
200m: 2:38.27
(41.40)
250m: 3:19.93
(41.66)
300m: 4:01.04
(41.11)
350m: 4:41.59
(40.55)
400m: 5:19.60
(38.01)
10 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 5:19.70 +20.40
50m: 35.07
100m: 1:14.76
(39.69)
150m: 1:55.57
(40.81)
200m: 2:36.65
(41.08)
250m: 3:18.62
(41.97)
300m: 4:00.23
(41.61)
350m: 4:40.58
(40.35)
400m: 5:19.70
(39.12)
11 Mathilda Ekeklint 2009 S 77 Stenungsund 5:20.15 +20.85
50m: 35.39
100m: 1:14.24
(38.85)
150m: 1:54.72
(40.48)
200m: 2:36.18
(41.46)
250m: 3:17.93
(41.75)
300m: 3:59.16
(41.23)
350m: 4:40.89
(41.73)
400m: 5:20.15
(39.26)
12 Nicole Caira Saand 2009 Göteborg Sim 5:22.73 +23.43
50m: 35.98
100m: 1:16.36
(40.38)
150m: 1:56.85
(40.49)
200m: 2:38.84
(41.99)
250m: 3:20.19
(41.35)
300m: 4:03.06
(42.87)
350m: 4:43.93
(40.87)
400m: 5:22.73
(38.80)
13 Selma Sollenius 2009 Simklubben Laxen 5:23.64 +24.34
50m: 36.39
100m: 1:18.05
(41.66)
150m: 1:59.80
(41.75)
200m: 2:41.67
(41.87)
250m: 3:23.30
(41.63)
300m: 4:05.14
(41.84)
350m: 4:44.19
(39.05)
400m: 5:23.64
(39.45)
14 Lily Carlström Lund 2009 Simklubben S02 5:27.54 +28.24
50m: 36.40
100m: 1:17.41
(41.01)
150m: 1:58.81
(41.40)
200m: 2:41.01
(42.20)
250m: 3:24.25
(43.24)
300m: 4:06.99
(42.74)
350m: 4:48.29
(41.30)
400m: 5:27.54
(39.25)
15 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim 5:37.21 +37.91
50m: 37.44
100m: 1:19.52
(42.08)
150m: 2:02.41
(42.89)
200m: 2:46.68
(44.27)
250m: 3:30.12
(43.44)
300m: 4:13.17
(43.05)
350m: 4:56.13
(42.96)
400m: 5:37.21
(41.08)
16 Elly Härdig Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 5:37.63 +38.33
50m: 37.86
100m: 1:20.43
(42.57)
150m: 2:04.23
(43.80)
200m: 2:47.54
(43.31)
250m: 3:31.39
(43.85)
300m: 4:14.13
(42.74)
350m: 4:56.65
(42.52)
400m: 5:37.63
(40.98)
17 Rut Meurling 2009 Simklubben Laxen 5:38.07 +38.77
50m: 37.58
100m: 1:19.51
(41.93)
150m: 2:02.76
(43.25)
200m: 2:46.74
(43.98)
250m: 3:30.18
(43.44)
300m: 4:13.49
(43.31)
350m: 4:56.59
(43.10)
400m: 5:38.07
(41.48)
18 Sara Celik 2009 Simklubben Laxen 5:44.11 +44.81
50m: 37.25
100m: 1:20.30
(43.05)
150m: 2:04.32
(44.02)
200m: 2:49.23
(44.91)
250m: 3:33.35
(44.12)
300m: 4:17.92
(44.57)
350m: 5:02.07
(44.15)
400m: 5:44.11
(42.04)
19 Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim 5:48.62 +49.32
50m: 37.90
100m: 1:19.40
(41.50)
150m: 2:04.17
(44.77)
200m: 2:49.18
(45.01)
250m: 3:34.96
(45.78)
300m: 4:20.64
(45.68)
350m: 5:06.45
(45.81)
400m: 5:48.62
(42.17)
20 Elin Pettersson 2009 Simklubben Laxen 5:50.95 +51.65
50m: 38.42
100m: 1:21.48
(43.06)
150m: 2:07.30
(45.82)
200m: 2:52.78
(45.48)
250m: 3:39.01
(46.23)
300m: 4:23.94
(44.93)
350m: 5:09.35
(45.41)
400m: 5:50.95
(41.60)
21 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim 5:51.19 +51.89
50m: 38.23
100m: 1:22.08
(43.85)
150m: 2:06.92
(44.84)
200m: 2:52.25
(45.33)
250m: 3:37.65
(45.40)
300m: 4:22.12
(44.47)
350m: 5:08.25
(46.13)
400m: 5:51.19
(42.94)
22 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 5:52.07 +52.77
50m: 37.70
100m: 1:21.55
(43.85)
150m: 2:07.90
(46.35)
200m: 2:54.43
(46.53)
250m: 3:40.51
(46.08)
300m: 4:26.11
(45.60)
350m: 5:11.11
(45.00)
400m: 5:52.07
(40.96)
23 Hilda Cronqvist 2009 Simklubben Laxen 5:58.11 +58.81
50m: 37.97
100m: 1:21.52
(43.55)
150m: 2:07.69
(46.17)
200m: 2:54.38
(46.69)
250m: 3:41.30
(46.92)
300m: 4:28.24
(46.94)
350m: 5:14.19
(45.95)
400m: 5:58.11
(43.92)
24 Kordelia Nord 2009 Simklubben Elfsborg 6:06.25 +1:06.95
50m: 40.27
100m: 1:26.99
(46.72)
150m: 2:14.96
(47.97)
200m: 3:03.22
(48.26)
250m: 3:46.47
(43.25)
300m: 4:34.54
(48.07)
350m: 5:23.26
(48.72)
400m: 6:06.25
(42.99)
25 Alice Hultén 2009 Föreningen Uddevalla Sim 6:17.67 +1:18.37
50m: 39.33
100m: 1:26.03
(46.70)
150m: 2:15.38
(49.35)
200m: 3:04.99
(49.61)
250m: 3:54.43
(49.44)
300m: 4:44.19
(49.76)
350m: 5:32.99
(48.80)
400m: 6:17.67
(44.68)
26 Felicia Fredriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 6:20.16 +1:20.86
50m: 38.85
100m: 1:24.49
(45.64)
150m: 2:12.41
(47.92)
200m: 3:01.71
(49.30)
250m: 3:51.65
(49.94)
300m: 4:41.77
(50.12)
350m: 5:32.03
(50.26)
400m: 6:20.16
(48.13)
27 Lejla Sajdovic 2009 Föreningen Uddevalla Sim 6:23.12 +1:23.82
50m: 38.84
100m: 1:24.46
(45.62)
150m: 2:13.31
(48.85)
200m: 3:03.91
(50.60)
250m: 3:55.00
(51.09)
300m: 4:45.62
(50.62)
350m: 5:35.71
(50.09)
400m: 6:23.12
(47.41)
28 Julia Henberg 2009 Kungsbacka Simsällskap 6:24.71 +1:25.41
50m: 40.79
100m: 1:28.77
(47.98)
150m: 2:17.99
(49.22)
200m: 3:08.88
(50.89)
250m: 3:58.93
(50.05)
300m: 4:50.27
(51.34)
350m: 5:40.60
(50.33)
400m: 6:24.71
(44.11)
29 Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 6:41.52 +1:42.22
50m: 40.50
100m: 1:28.96
(48.46)
150m: 2:20.06
(51.10)
200m: 3:12.10
(52.04)
250m: 4:05.77
(53.67)
300m: 4:58.05
(52.28)
350m: 5:50.26
(52.21)
400m: 6:41.52
(51.26)
30 Moa Adebahr 2009 Kungsbacka Simsällskap 6:43.62 +1:44.32
50m: 43.71
100m: 1:31.41
(47.70)
150m: 2:22.85
(51.44)
200m: 3:15.44
(52.59)
250m: 4:08.80
(53.36)
300m: 5:01.87
(53.07)
350m: 5:54.98
(53.11)
400m: 6:43.62
(48.64)
- Alva Nordberg-Karlden 2009 Föreningen Uddevalla Sim DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 16:26:22
Gren 10, 400m Frisim Damer A-F 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 4:55.81
50m: 33.51
100m: 1:11.24
(37.73)
150m: 1:48.82
(37.58)
200m: 2:26.58
(37.76)
250m: 3:04.76
(38.18)
300m: 3:42.73
(37.97)
350m: 4:20.13
(37.40)
400m: 4:55.81
(35.68)
2 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund 5:19.90 +24.09
50m: 34.77
100m: 1:14.98
(40.21)
150m: 1:55.79
(40.81)
200m: 2:37.23
(41.44)
250m: 3:19.20
(41.97)
300m: 4:00.43
(41.23)
350m: 4:40.65
(40.22)
400m: 5:19.90
(39.25)
3 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund 5:23.20 +27.39
50m: 36.37
100m: 1:17.52
(41.15)
150m: 1:58.61
(41.09)
200m: 2:40.24
(41.63)
250m: 3:22.22
(41.98)
300m: 4:04.04
(41.82)
350m: 4:44.38
(40.34)
400m: 5:23.20
(38.82)
4 Alice Setterberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 5:28.78 +32.97
50m: 37.03
100m: 1:17.96
(40.93)
150m: 2:00.21
(42.25)
200m: 2:42.98
(42.77)
250m: 3:25.50
(42.52)
300m: 4:07.56
(42.06)
350m: 4:49.49
(41.93)
400m: 5:28.78
(39.29)
5 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim 5:29.27 +33.46
50m: 36.49
100m: 1:18.56
(42.07)
150m: 2:01.48
(42.92)
200m: 2:43.86
(42.38)
250m: 3:27.86
(44.00)
300m: 4:10.47
(42.61)
350m: 4:51.85
(41.38)
400m: 5:29.27
(37.42)
6 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 5:34.91 +39.10
50m: 35.89
100m: 1:17.23
(41.34)
150m: 1:59.32
(42.09)
200m: 2:42.47
(43.15)
250m: 3:26.32
(43.85)
300m: 4:10.68
(44.36)
350m: 4:53.97
(43.29)
400m: 5:34.91
(40.94)
7 Maria Torres Perez 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 5:35.64 +39.83
50m: 36.69
100m: 1:18.00
(41.31)
150m: 2:01.05
(43.05)
200m: 2:44.99
(43.94)
250m: 3:29.01
(44.02)
300m: 4:12.53
(43.52)
350m: 4:55.32
(42.79)
400m: 5:35.64
(40.32)
8 Leia Kayal 2010 Föreningen Varbergs Sim 5:38.48 +42.67
50m: 37.49
100m: 1:19.40
(41.91)
150m: 2:03.25
(43.85)
200m: 2:48.60
(45.35)
250m: 3:33.04
(44.44)
300m: 4:15.89
(42.85)
350m: 4:59.16
(43.27)
400m: 5:38.48
(39.32)
9 Celia Höglund 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 5:38.50 +42.69
50m: 37.06
100m: 1:18.16
(41.10)
150m: 2:01.78
(43.62)
200m: 2:45.96
(44.18)
250m: 3:31.03
(45.07)
300m: 4:15.36
(44.33)
350m: 4:58.47
(43.11)
400m: 5:38.50
(40.03)
10 Ingrid Eliasson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 5:42.94 +47.13
50m: 38.19
100m: 1:21.22
(43.03)
150m: 2:05.57
(44.35)
200m: 2:50.46
(44.89)
250m: 3:34.75
(44.29)
300m: 4:19.03
(44.28)
350m: 5:02.76
(43.73)
400m: 5:42.94
(40.18)
11 Elin Asserståhl 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 5:43.48 +47.67
50m: 37.19
100m: 1:20.15
(42.96)
150m: 2:03.69
(43.54)
200m: 2:47.76
(44.07)
250m: 3:32.57
(44.81)
300m: 4:16.93
(44.36)
350m: 5:01.09
(44.16)
400m: 5:43.48
(42.39)
12 Leia Carlsson 2010 Simklubben Laxen 5:45.51 +49.70
50m: 37.32
100m: 1:20.93
(43.61)
150m: 2:05.37
(44.44)
200m: 2:49.66
(44.29)
250m: 3:35.24
(45.58)
300m: 4:18.98
(43.74)
350m: 5:03.77
(44.79)
400m: 5:45.51
(41.74)
13 Klara Dalqvist 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 5:52.80 +56.99
50m: 37.60
100m: 1:21.40
(43.80)
150m: 2:06.54
(45.14)
200m: 2:51.56
(45.02)
250m: 3:37.74
(46.18)
300m: 4:23.79
(46.05)
350m: 5:09.40
(45.61)
400m: 5:52.80
(43.40)
14 Mira Bensryd 2010 S 77 Stenungsund 5:54.87 +59.06
50m: 38.09
100m: 1:23.22
(45.13)
150m: 2:09.03
(45.81)
200m: 2:54.84
(45.81)
250m: 3:40.73
(45.89)
300m: 4:26.62
(45.89)
350m: 5:11.70
(45.08)
400m: 5:54.87
(43.17)
15 Sara Mansur 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 5:57.64 +1:01.83
50m: 38.26
100m: 1:22.70
(44.44)
150m: 2:08.60
(45.90)
200m: 2:54.56
(45.96)
250m: 3:41.77
(47.21)
300m: 4:28.76
(46.99)
350m: 5:14.71
(45.95)
400m: 5:57.64
(42.93)
16 Molly Bengtsson 2010 Föreningen Varbergs Sim 5:57.65 +1:01.84
50m: 38.91
100m: 1:22.43
(43.52)
150m: 2:07.81
(45.38)
200m: 2:53.90
(46.09)
250m: 3:40.94
(47.04)
300m: 4:28.22
(47.28)
350m: 5:13.37
(45.15)
400m: 5:57.65
(44.28)
17 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 6:15.78 +1:19.97
50m: 39.21
100m: 1:23.67
(44.46)
150m: 2:10.01
(46.34)
200m: 2:57.48
(47.47)
250m: 3:47.28
(49.80)
300m: 4:37.31
(50.03)
350m: 5:28.12
(50.81)
400m: 6:15.78
(47.66)
18 Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg 6:21.15 +1:25.34
50m: 40.61
100m: 1:27.40
(46.79)
150m: 2:16.63
(49.23)
200m: 3:05.21
(48.58)
250m: 3:54.65
(49.44)
300m: 4:43.98
(49.33)
350m: 5:33.21
(49.23)
400m: 6:21.15
(47.94)
19 Judith Petersson 2010 Simklubben Laxen 6:55.16 +1:59.35
50m: 41.27
100m: 1:30.67
(49.40)
150m: 2:23.15
(52.48)
200m: 3:17.98
(54.83)
250m: 4:13.04
(55.06)
300m: 5:08.00
(54.96)
350m: 6:02.41
(54.41)
400m: 6:55.16
(52.75)
Grenen officiell:  2023-03-11 16:26:22
2023-03-11 16:26:28 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner