2024-07-25   12:56:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2023 50m, Varberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 2 50m Varberg
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
Gren 3, 100m Bröstsim Damer A-F 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Tingstorp 2005 Föreningen Varbergs Sim 1:19.17
50m: 36.94
100m: 1:19.17
(42.23)
2 Tilda Hilbert 2004 Föreningen Varbergs Sim 1:21.24 +2.07
50m: 36.88
100m: 1:21.24
(44.36)
3 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 1:22.16 +2.99
50m: 37.26
100m: 1:22.16
(44.90)
4 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim 1:28.17 +9.00
50m: 41.57
100m: 1:28.17
(46.60)
5 Gabriella Rolf 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:40.65 +21.48
50m: 47.41
100m: 1:40.65
(53.24)
- Selma Hahne 2004 Simklubben S02 DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 10:05:12
Gren 3, 100m Bröstsim Damer A-F 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Ljungdahl 2006 Simklubben Laxen 1:24.47
50m: 39.33
100m: 1:24.47
(45.14)
2 Maja McAdam 2006 Falkenbergs Simklubb 1:40.20 +15.73
50m: 45.96
100m: 1:40.20
(54.24)
3 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:44.61 +20.14
50m: 49.24
100m: 1:44.61
(55.37)
- Maja Borg 2006 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
- Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 10:05:12
Gren 3, 100m Bröstsim Damer A-F 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilde Haugsnes 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:18.54
50m: 36.35
100m: 1:18.54
(42.19)
2 Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:20.17 +1.63
50m: 37.77
100m: 1:20.17
(42.40)
3 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap 1:20.88 +2.34
50m: 38.38
100m: 1:20.88
(42.50)
4 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 1:21.01 +2.47
50m: 37.23
100m: 1:21.01
(43.78)
5 Saga Eriksson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 1:24.21 +5.67
50m: 40.16
100m: 1:24.21
(44.05)
6 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 1:25.77 +7.23
50m: 41.10
100m: 1:25.77
(44.67)
7 Livia Ek 2007 Göteborg Sim 1:31.51 +12.97
50m: 41.80
100m: 1:31.51
(49.71)
8 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:31.79 +13.25
50m: 42.42
100m: 1:31.79
(49.37)
9 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 1:32.76 +14.22
50m: 43.63
100m: 1:32.76
(49.13)
10 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund 1:37.21 +18.67
50m: 45.93
100m: 1:37.21
(51.28)
11 Filippa Halvardsson 2007 Simklubben S02 1:38.39 +19.85
50m: 45.47
100m: 1:38.39
(52.92)
12 Stella Förstberg 2007 Föreningen Varbergs Sim 1:41.73 +23.19
50m: 48.02
100m: 1:41.73
(53.71)
13 Alma Göransson 2007 Föreningen Varbergs Sim 1:43.06 +24.52
50m: 48.29
100m: 1:43.06
(54.77)
14 Mira Arvidsson 2007 Simklubben Laxen 1:47.29 +28.75
50m: 45.66
100m: 1:47.29
(1:01.63)
- Stella Brofelth 2007 Simklubben Laxen DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 10:05:12
Gren 3, 100m Bröstsim Damer A-F 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Billström 2008 Kungsbacka Simsällskap 1:18.44
50m: 36.60
100m: 1:18.44
(41.84)
2 Louise Ahlstedt 2008 Simklubben S02 1:19.61 +1.17
50m: 39.16
100m: 1:19.61
(40.45)
3 Moa Gårdman 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:25.54 +7.10
50m: 39.99
100m: 1:25.54
(45.55)
4 Amanda Nordberg 2008 Simklubben S02 1:25.75 +7.31
50m: 38.48
100m: 1:25.75
(47.27)
5 Nathalie Ceveryd 2008 Föreningen Varbergs Sim 1:26.93 +8.49
50m: 41.41
100m: 1:26.93
(45.52)
6 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund 1:27.08 +8.64
50m: 40.45
100m: 1:27.08
(46.63)
7 Adiyat Coles 2008 Falkenbergs Simklubb 1:27.54 +9.10
50m: 40.36
100m: 1:27.54
(47.18)
8 Julia Blomqvist 2008 Göteborg Sim 1:30.25 +11.81
50m: 42.48
100m: 1:30.25
(47.77)
9 Magdalena Ödman 2008 Simklubben Elfsborg 1:32.12 +13.68
50m: 42.23
100m: 1:32.12
(49.89)
10 Moa Hein 2008 Göteborg Sim 1:32.39 +13.95
50m: 44.42
100m: 1:32.39
(47.97)
11 Ingrid Öhman 2008 Föreningen Uddevalla Sim 1:32.62 +14.18
50m: 43.56
100m: 1:32.62
(49.06)
12 Sophie Blomqvist 2008 Göteborg Sim 1:35.34 +16.90
50m: 44.88
100m: 1:35.34
(50.46)
13 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg 1:35.94 +17.50
50m: 44.88
100m: 1:35.94
(51.06)
14 Alva Holmgren 2008 Simklubben Laxen 1:40.56 +22.12
50m: 47.74
100m: 1:40.56
(52.82)
15 Minnda Stude 2008 Kungälvs Simsällskap 1:43.22 +24.78
50m: 47.61
100m: 1:43.22
(55.61)
16 Elvira Lindeborg Lundh 2008 Simklubben Laxen 1:45.24 +26.80
50m: 49.84
100m: 1:45.24
(55.40)
17 Mollie Berglund 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:46.33 +27.89
50m: 49.84
100m: 1:46.33
(56.49)
18 Fanny Ingemarsson 2008 Simklubben S02 1:47.94 +29.50
50m: 49.18
100m: 1:47.94
(58.76)
19 Filippa Rudolfsson 2008 Kungsbacka Simsällskap 1:48.17 +29.73
50m: 48.51
100m: 1:48.17
(59.66)
- Annie Alsterstad 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 10:05:12
Gren 3, 100m Bröstsim Damer A-F 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Olesen 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:22.07
50m: 38.79
100m: 1:22.07
(43.28)
2 Ebba Johansson 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:27.71 +5.64
50m: 41.42
100m: 1:27.71
(46.29)
3 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 1:29.38 +7.31
50m: 42.74
100m: 1:29.38
(46.64)
4 Atena Zamani 2009 Simklubben Laxen 1:30.55 +8.48
50m: 43.54
100m: 1:30.55
(47.01)
5 Lily Carlström Lund 2009 Simklubben S02 1:32.16 +10.09
50m: 43.18
100m: 1:32.16
(48.98)
6 Elly Härdig Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:33.13 +11.06
50m: 44.83
100m: 1:33.13
(48.30)
7 Nora Larsen Valkama 2009 Simklubben Elfsborg 1:33.32 +11.25
50m: 43.76
100m: 1:33.32
(49.56)
8 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund 1:34.43 +12.36
50m: 45.09
100m: 1:34.43
(49.34)
9 Hayley Krol 2009 Simklubben Alingsås 1:36.65 +14.58
50m: 45.91
100m: 1:36.65
(50.74)
10 Elin Pettersson 2009 Simklubben Laxen 1:37.89 +15.82
50m: 46.83
100m: 1:37.89
(51.06)
11 Emmie Fransson 2009 Simklubben Laxen 1:37.97 +15.90
50m: 45.93
100m: 1:37.97
(52.04)
12 Adriana Zeqiraj 2009 Göteborg Sim 1:39.30 +17.23
50m: 45.92
100m: 1:39.30
(53.38)
13 Sara Celik 2009 Simklubben Laxen 1:39.73 +17.66
50m: 46.56
100m: 1:39.73
(53.17)
14 Lejla Sajdovic 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:40.29 +18.22
50m: 45.86
100m: 1:40.29
(54.43)
15 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:40.56 +18.49
50m: 47.93
100m: 1:40.56
(52.63)
16 Rut Meurling 2009 Simklubben Laxen 1:41.28 +19.21
50m: 47.92
100m: 1:41.28
(53.36)
17 Selma Sollenius 2009 Simklubben Laxen 1:42.15 +20.08
50m: 49.29
100m: 1:42.15
(52.86)
18 Alice Hultén 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:42.82 +20.75
50m: 45.64
100m: 1:42.82
(57.18)
19 Hilda Cronqvist 2009 Simklubben Laxen 1:42.92 +20.85
50m: 48.72
100m: 1:42.92
(54.20)
20 Sara Hakopian 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:42.95 +20.88
50m: 48.09
100m: 1:42.95
(54.86)
21 Agnes Svensson 2009 S 77 Stenungsund 1:44.03 +21.96
50m: 49.44
100m: 1:44.03
(54.59)
22 Julia Henberg 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:44.57 +22.50
50m: 49.97
100m: 1:44.57
(54.60)
23 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:44.72 +22.65
50m: 49.14
100m: 1:44.72
(55.58)
24 Alva Nordberg-Karlden 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:46.02 +23.95
50m: 50.01
100m: 1:46.02
(56.01)
25 Alma Bengtsson 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:46.38 +24.31
50m: 49.38
100m: 1:46.38
(57.00)
26 Felicia Fredriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:47.92 +25.85
50m: 49.06
100m: 1:47.92
(58.86)
27 Kordelia Nord 2009 Simklubben Elfsborg 1:48.31 +26.24
50m: 50.83
100m: 1:48.31
(57.48)
28 Imra Axelsson 2009 Simklubben S02 1:48.35 +26.28
50m: 51.17
100m: 1:48.35
(57.18)
29 Nina Vulicevic 2009 Simklubben Laxen 1:52.47 +30.40
50m: 52.13
100m: 1:52.47
(1:00.34)
- Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
- Mathilda Ekeklint 2009 S 77 Stenungsund DSQ
- Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
- Moa Adebahr 2009 Kungsbacka Simsällskap DNS
- Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 10:05:12
Gren 3, 100m Bröstsim Damer A-F 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Celia Höglund 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:28.41
50m: 41.48
100m: 1:28.41
(46.93)
2 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund 1:28.67 +0.26
50m: 41.95
100m: 1:28.67
(46.72)
3 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 1:29.63 +1.22
50m: 42.40
100m: 1:29.63
(47.23)
4 Lilia Laru 2010 Göteborg Sim 1:33.13 +4.72
50m: 43.72
100m: 1:33.13
(49.41)
5 Julia Rosman 2010 Kungälvs Simsällskap 1:33.19 +4.78
50m: 42.66
100m: 1:33.19
(50.53)
6 Klara Dalqvist 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:33.66 +5.25
50m: 44.65
100m: 1:33.66
(49.01)
7 Sara Mansur 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:33.75 +5.34
50m: 45.47
100m: 1:33.75
(48.28)
8 Alice Setterberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:34.43 +6.02
50m: 44.40
100m: 1:34.43
(50.03)
9 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg 1:34.93 +6.52
50m: 44.83
100m: 1:34.93
(50.10)
10 Julia Jensen 2010 Göteborg Sim 1:35.53 +7.12
50m: 46.00
100m: 1:35.53
(49.53)
11 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund 1:35.67 +7.26
50m: 45.55
100m: 1:35.67
(50.12)
12 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:36.04 +7.63
50m: 46.03
100m: 1:36.04
(50.01)
13 Ingrid Eliasson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:37.71 +9.30
50m: 45.10
100m: 1:37.71
(52.61)
14 Maria Torres Perez 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:37.92 +9.51
50m: 46.04
100m: 1:37.92
(51.88)
15 Olivia Pending 2010 Falkenbergs Simklubb 1:38.40 +9.99
50m: 45.48
100m: 1:38.40
(52.92)
16 Artiona Sulaj 2010 Falkenbergs Simklubb 1:39.05 +10.64
50m: 46.27
100m: 1:39.05
(52.78)
17 Elin Asserståhl 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:39.69 +11.28
50m: 47.11
100m: 1:39.69
(52.58)
18 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:41.04 +12.63
50m: 47.43
100m: 1:41.04
(53.61)
19 Tuva Paulin 2010 Simklubben S02 1:41.17 +12.76
50m: 47.55
100m: 1:41.17
(53.62)
20 Hedvig Töpel 2010 Göteborg Sim 1:42.40 +13.99
50m: 48.08
100m: 1:42.40
(54.32)
21 Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg 1:43.41 +15.00
50m: 47.69
100m: 1:43.41
(55.72)
22 Leia Carlsson 2010 Simklubben Laxen 1:44.26 +15.85
50m: 49.34
100m: 1:44.26
(54.92)
23 Mira Bensryd 2010 S 77 Stenungsund 1:48.07 +19.66
50m: 50.90
100m: 1:48.07
(57.17)
24 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 1:48.29 +19.88
50m: 51.85
100m: 1:48.29
(56.44)
25 Hedda Axelsson 2010 Simklubben Laxen 1:50.07 +21.66
50m: 50.22
100m: 1:50.07
(59.85)
26 Alma Becic 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:52.08 +23.67
50m: 54.08
100m: 1:52.08
(58.00)
27 Judith Petersson 2010 Simklubben Laxen 1:52.56 +24.15
50m: 52.95
100m: 1:52.56
(59.61)
28 Isabella Liljedahl 2010 Simklubben Laxen 1:56.78 +28.37
50m: 55.44
100m: 1:56.78
(1:01.34)
- Alicia Börjesson 2010 Föreningen Uddevalla Sim DNS
- Stina Levinsson 2010 Simklubben Elfsborg DNS
- Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-03-11 10:05:12
2023-03-11 15:03:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner