2023-12-04   16:19:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Gentofte Open Langebane 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultater
Gentofte Open 2023 - Langbane
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 14. apr  2023 to 16. apr  2023
Løb 1, 1500m Frisvømning Damer 18-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Malene Reynolds 2005 Svøm Slagelse Korsør 19:36.89
50m: 33.76
100m: 1:12.23
(38.47)
150m: 1:51.80
(39.57)
200m: 2:31.29
(39.49)
250m: 3:11.24
(39.95)
300m: 3:51.16
(39.92)
350m: 4:30.86
(39.70)
400m: 5:11.21
(40.35)
450m: 5:51.58
(40.37)
500m: 6:31.56
(39.98)
550m: 7:10.72
(39.16)
600m: 7:50.28
(39.56)
650m: 8:30.08
(39.80)
700m: 9:10.13
(40.05)
750m: 9:49.45
(39.32)
800m: 10:29.02
(39.57)
850m: 11:08.53
(39.51)
900m: 11:47.59
(39.06)
950m: 12:27.20
(39.61)
1000m: 13:06.87
(39.67)
1050m: 13:45.83
(38.96)
1100m: 14:25.07
(39.24)
1150m: 15:04.35
(39.28)
1200m: 15:43.53
(39.18)
1250m: 16:23.01
(39.48)
1300m: 17:02.17
(39.16)
1350m: 17:41.58
(39.41)
1400m: 18:20.77
(39.19)
1450m: 18:59.64
(38.87)
1500m: 19:36.89
(37.25)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 17:22:34
Løb 1, 1500m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Liechti 2008 Køge Svømmeklub 18:37.99
50m: 32.34
100m: 1:08.83
(36.49)
150m: 1:46.02
(37.19)
200m: 2:23.35
(37.33)
250m: 3:00.05
(36.70)
300m: 3:37.28
(37.23)
350m: 4:14.55
(37.27)
400m: 4:52.05
(37.50)
450m: 5:28.93
(36.88)
500m: 6:06.30
(37.37)
550m: 6:43.18
(36.88)
600m: 7:20.60
(37.42)
650m: 7:57.71
(37.11)
700m: 8:35.65
(37.94)
750m: 9:13.09
(37.44)
800m: 9:51.23
(38.14)
850m: 10:28.70
(37.47)
900m: 11:06.49
(37.79)
950m: 11:44.60
(38.11)
1000m: 12:22.46
(37.86)
1050m: 12:59.99
(37.53)
1100m: 13:37.92
(37.93)
1150m: 14:15.82
(37.90)
1200m: 14:52.95
(37.13)
1250m: 15:30.76
(37.81)
1300m: 16:09.24
(38.48)
1350m: 16:46.52
(37.28)
1400m: 17:24.47
(37.95)
1450m: 18:01.26
(36.79)
1500m: 18:37.99
(36.73)
2 Mathilde Pedersen 2007 Køge Svømmeklub 20:22.74 +1:44.75
50m: 34.65
100m: 1:13.06
(38.41)
150m: 1:53.11
(40.05)
200m: 2:33.01
(39.90)
250m: 3:13.10
(40.09)
300m: 3:53.61
(40.51)
350m: 4:34.23
(40.62)
400m: 5:14.38
(40.15)
450m: 5:54.82
(40.44)
500m: 6:35.70
(40.88)
550m: 7:16.69
(40.99)
600m: 7:57.79
(41.10)
650m: 8:38.87
(41.08)
700m: 9:20.53
(41.66)
750m: 10:01.98
(41.45)
800m: 10:43.23
(41.25)
850m: 11:24.57
(41.34)
900m: 12:06.04
(41.47)
950m: 12:47.58
(41.54)
1000m: 13:29.67
(42.09)
1050m: 14:10.83
(41.16)
1100m: 14:52.82
(41.99)
1150m: 15:34.94
(42.12)
1200m: 16:16.94
(42.00)
1250m: 16:58.21
(41.27)
1300m: 17:40.16
(41.95)
1350m: 18:20.95
(40.79)
1400m: 19:01.75
(40.80)
1450m: 19:42.84
(41.09)
1500m: 20:22.74
(39.90)
3 Frederikke Schwaner-Hansen 2008 Køge Svømmeklub 20:59.31 +2:21.32
50m: 35.74
100m: 1:15.52
(39.78)
150m: 1:57.25
(41.73)
200m: 2:38.42
(41.17)
250m: 3:20.25
(41.83)
300m: 4:01.73
(41.48)
350m: 4:44.33
(42.60)
400m: 5:26.52
(42.19)
450m: 6:09.27
(42.75)
500m: 6:52.03
(42.76)
550m: 7:34.09
(42.06)
600m: 8:17.18
(43.09)
650m: 8:59.15
(41.97)
700m: 9:42.01
(42.86)
750m: 10:24.33
(42.32)
800m: 11:06.88
(42.55)
850m: 11:50.02
(43.14)
900m: 12:32.99
(42.97)
950m: 13:15.46
(42.47)
1000m: 13:57.65
(42.19)
1050m: 14:40.76
(43.11)
1100m: 15:22.89
(42.13)
1150m: 16:05.88
(42.99)
1200m: 16:48.09
(42.21)
1250m: 17:30.41
(42.32)
1300m: 18:13.04
(42.63)
1350m: 18:54.94
(41.90)
1400m: 19:36.39
(41.45)
1450m: 20:18.63
(42.24)
1500m: 20:59.31
(40.68)
4 Liv Emilie Ryberg 2007 Frederikssund Svømmeklub 21:40.26 +3:02.27
50m: 35.57
100m: 1:15.92
(40.35)
150m: 1:57.47
(41.55)
200m: 2:40.38
(42.91)
250m: 3:22.50
(42.12)
300m: 4:04.61
(42.11)
350m: 4:47.77
(43.16)
400m: 5:31.40
(43.63)
450m: 6:14.97
(43.57)
500m: 7:00.10
(45.13)
550m: 7:43.78
(43.68)
600m: 8:28.59
(44.81)
650m: 9:12.29
(43.70)
700m: 9:56.78
(44.49)
750m: 10:40.77
(43.99)
800m: 11:25.15
(44.38)
850m: 12:08.36
(43.21)
900m: 12:52.42
(44.06)
950m: 13:36.17
(43.75)
1000m: 14:21.25
(45.08)
1050m: 15:05.34
(44.09)
1100m: 15:49.21
(43.87)
1150m: 16:33.15
(43.94)
1200m: 17:19.43
(46.28)
1250m: 18:04.97
(45.54)
1300m: 18:49.26
(44.29)
1350m: 19:31.67
(42.41)
1400m: 20:15.64
(43.97)
1450m: 20:57.97
(42.33)
1500m: 21:40.26
(42.29)
5 Alberte Rosenstand 2007 Svøm Slagelse Korsør 22:23.58 +3:45.59
50m: 35.32
100m: 1:16.38
(41.06)
150m: 1:59.39
(43.01)
200m: 2:43.14
(43.75)
250m: 3:27.38
(44.24)
300m: 4:12.02
(44.64)
350m: 4:57.33
(45.31)
400m: 5:43.15
(45.82)
450m: 6:28.86
(45.71)
500m: 7:13.89
(45.03)
550m: 7:58.97
(45.08)
600m: 8:44.33
(45.36)
650m: 9:29.80
(45.47)
700m: 10:16.09
(46.29)
750m: 11:00.75
(44.66)
800m: 11:46.59
(45.84)
850m: 12:32.15
(45.56)
900m: 13:18.53
(46.38)
950m: 14:04.48
(45.95)
1000m: 14:49.94
(45.46)
1050m: 15:36.62
(46.68)
1100m: 16:22.52
(45.90)
1150m: 17:08.83
(46.31)
1200m: 17:55.62
(46.79)
1250m: 18:41.45
(45.83)
1300m: 19:27.73
(46.28)
1350m: 20:12.72
(44.99)
1400m: 20:57.21
(44.49)
1450m: 21:41.42
(44.21)
1500m: 22:23.58
(42.16)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 17:22:34
14-04-2023 17:23.57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open 2023 - Langbane
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 14. apr  2023 to 16. apr  2023
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 19-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Morten Kilhof 2000 Solrød Svømmeklub 4:41.83
50m: 30.59
100m: 1:04.74
(34.15)
150m: 1:40.15
(35.41)
200m: 2:16.13
(35.98)
250m: 2:52.97
(36.84)
300m: 3:29.53
(36.56)
350m: 4:06.62
(37.09)
400m: 4:41.83
(35.21)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 17:44:54
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Joachim Poulsen 2006 Køge Svømmeklub 4:29.64
50m: 29.59
100m: 1:03.96
(34.37)
150m: 1:38.37
(34.41)
200m: 2:13.54
(35.17)
250m: 2:47.97
(34.43)
300m: 3:22.38
(34.41)
350m: 3:56.07
(33.69)
400m: 4:29.64
(33.57)
2 Calvin Christian Axen 2006 Køge Svømmeklub 4:32.86 +3.22
50m: 29.71
100m: 1:04.08
(34.37)
150m: 1:38.73
(34.65)
200m: 2:14.82
(36.09)
250m: 2:50.70
(35.88)
300m: 3:26.94
(36.24)
350m: 4:01.20
(34.26)
400m: 4:32.86
(31.66)
3 Otto Damsgaard Reinicke 2007 Helsingør Svømmeklub 4:33.07 +3.43
50m: 30.08
100m: 1:03.81
(33.73)
150m: 1:38.24
(34.43)
200m: 2:13.68
(35.44)
250m: 2:48.33
(34.65)
300m: 3:24.29
(35.96)
350m: 3:59.79
(35.50)
400m: 4:33.07
(33.28)
4 Sebastian Reyneke 2005 Gentofte Svømme Klub 4:48.62 +18.98
50m: 31.25
100m: 1:07.00
(35.75)
150m: 1:44.09
(37.09)
200m: 2:21.67
(37.58)
250m: 2:59.04
(37.37)
300m: 3:36.49
(37.45)
350m: 4:14.13
(37.64)
400m: 4:48.62
(34.49)
5 Gustav Hejl-Rasmussen 2007 Køge Svømmeklub 4:49.30 +19.66
50m: 31.91
100m: 1:08.93
(37.02)
150m: 1:46.30
(37.37)
200m: 2:23.75
(37.45)
250m: 3:00.85
(37.10)
300m: 3:38.09
(37.24)
350m: 4:14.34
(36.25)
400m: 4:49.30
(34.96)
6 August Bülow Sandersen 2007 Gentofte Svømme Klub 4:49.50 +19.86
50m: 30.40
100m: 1:05.09
(34.69)
150m: 1:41.59
(36.50)
200m: 2:18.78
(37.19)
250m: 2:56.45
(37.67)
300m: 3:33.99
(37.54)
350m: 4:11.56
(37.57)
400m: 4:49.50
(37.94)
7 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub 4:50.23 +20.59
50m: 30.87
100m: 1:06.66
(35.79)
150m: 1:43.65
(36.99)
200m: 2:21.44
(37.79)
250m: 2:59.24
(37.80)
300m: 3:37.08
(37.84)
350m: 4:15.11
(38.03)
400m: 4:50.23
(35.12)
8 Benjamin Schultz Hansen 2005 Farum Svømmeklub 4:51.40 +21.76
50m: 30.36
100m: 1:05.62
(35.26)
150m: 1:42.78
(37.16)
200m: 2:21.00
(38.22)
250m: 2:59.13
(38.13)
300m: 3:37.45
(38.32)
350m: 4:15.21
(37.76)
400m: 4:51.40
(36.19)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 17:44:54
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cornelius Kemnitz 2008 Farum Svømmeklub 4:32.61
50m: 28.68
100m: 1:00.66
(31.98)
150m: 1:35.25
(34.59)
200m: 2:09.54
(34.29)
250m: 2:45.62
(36.08)
300m: 3:21.72
(36.10)
350m: 3:58.25
(36.53)
400m: 4:32.61
(34.36)
2 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub 4:33.51 +0.90
50m: 29.87
100m: 1:03.73
(33.86)
150m: 1:37.89
(34.16)
200m: 2:13.29
(35.40)
250m: 2:48.89
(35.60)
300m: 3:24.87
(35.98)
350m: 4:00.32
(35.45)
400m: 4:33.51
(33.19)
3 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub 4:39.96 +7.35
50m: 31.05
100m: 1:06.21
(35.16)
150m: 1:41.95
(35.74)
200m: 2:19.19
(37.24)
250m: 2:54.76
(35.57)
300m: 3:31.50
(36.74)
350m: 4:06.69
(35.19)
400m: 4:39.96
(33.27)
4 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 4:42.87 +10.26
50m: 30.98
100m: 1:05.88
(34.90)
150m: 1:42.21
(36.33)
200m: 2:19.02
(36.81)
250m: 2:54.58
(35.56)
300m: 3:30.73
(36.15)
350m: 4:06.79
(36.06)
400m: 4:42.87
(36.08)
5 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub 4:45.73 +13.12
50m: 32.06
100m: 1:07.24
(35.18)
150m: 1:44.12
(36.88)
200m: 2:20.93
(36.81)
250m: 2:57.58
(36.65)
300m: 3:34.07
(36.49)
350m: 4:09.88
(35.81)
400m: 4:45.73
(35.85)
6 Gustavs Lopacinskis 2009 Frederikssund Svømmeklub 5:02.42 +29.81
50m: 33.40
100m: 1:10.93
(37.53)
150m: 1:49.59
(38.66)
200m: 2:29.65
(40.06)
250m: 3:09.33
(39.68)
300m: 3:48.76
(39.43)
350m: 4:26.02
(37.26)
400m: 5:02.42
(36.40)
7 Nick Nielsen 2008 Solrød Svømmeklub 5:07.34 +34.73
50m: 32.49
100m: 1:09.95
(37.46)
150m: 1:49.80
(39.85)
200m: 2:29.91
(40.11)
250m: 3:09.90
(39.99)
300m: 3:50.02
(40.12)
350m: 4:29.02
(39.00)
400m: 5:07.34
(38.32)
8 Alexander Groth 2008 Værløse Svømmeklub 5:07.45 +34.84
50m: 32.16
100m: 1:10.51
(38.35)
150m: 1:49.48
(38.97)
200m: 2:29.18
(39.70)
250m: 3:09.27
(40.09)
300m: 3:50.33
(41.06)
350m: 4:30.28
(39.95)
400m: 5:07.45
(37.17)
9 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 5:13.78 +41.17
50m: 34.73
100m: 1:14.88
(40.15)
150m: 1:54.61
(39.73)
200m: 2:35.49
(40.88)
250m: 3:14.99
(39.50)
300m: 3:55.22
(40.23)
350m: 4:35.38
(40.16)
400m: 5:13.78
(38.40)
10 Mads Friis Andersen 2009 Swim Team Taastrup 5:15.61 +43.00
50m: 35.11
100m: 1:14.07
(38.96)
150m: 1:54.01
(39.94)
200m: 2:34.54
(40.53)
250m: 3:15.11
(40.57)
300m: 3:56.04
(40.93)
350m: 4:36.99
(40.95)
400m: 5:15.61
(38.62)
11 Nicholas Filskov Olsen 2008 Hovedstadens Svømmeklub 5:16.47 +43.86
50m: 36.09
100m: 1:15.78
(39.69)
150m: 1:57.13
(41.35)
200m: 2:38.07
(40.94)
250m: 3:18.15
(40.08)
300m: 3:58.67
(40.52)
350m: 4:39.08
(40.41)
400m: 5:16.47
(37.39)
12 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 5:20.79 +48.18
50m: 33.97
100m: 1:13.81
(39.84)
150m: 1:55.41
(41.60)
200m: 2:37.41
(42.00)
250m: 3:17.77
(40.36)
300m: 3:59.93
(42.16)
350m: 4:41.35
(41.42)
400m: 5:20.79
(39.44)
13 Laurits Bach Holm 2008 Gladsaxe Svømmeklub 5:21.94 +49.33
50m: 35.14
100m: 1:13.47
(38.33)
150m: 1:54.96
(41.49)
200m: 2:36.60
(41.64)
250m: 3:20.17
(43.57)
300m: 4:00.88
(40.71)
350m: 4:43.05
(42.17)
400m: 5:21.94
(38.89)
14 Julius Karl Johannsson 2009 Hovedstadens Svømmeklub 5:38.05 +1:05.44
50m: 36.50
100m: 1:17.83
(41.33)
150m: 2:01.10
(43.27)
200m: 2:44.64
(43.54)
250m: 3:28.92
(44.28)
300m: 4:13.15
(44.23)
350m: 4:56.68
(43.53)
400m: 5:38.05
(41.37)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 17:44:54
14-04-2023 17:44.59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open 2023 - Langbane
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 14. apr  2023 to 16. apr  2023
Løb 3, 800m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Søe Jepsen 2007 Svøm Slagelse Korsør 10:21.08
50m: 34.63
100m: 1:13.30
(38.67)
150m: 1:52.40
(39.10)
200m: 2:31.71
(39.31)
250m: 3:11.57
(39.86)
300m: 3:50.41
(38.84)
350m: 4:29.95
(39.54)
400m: 5:09.70
(39.75)
450m: 5:50.19
(40.49)
500m: 6:30.17
(39.98)
550m: 7:10.23
(40.06)
600m: 7:49.29
(39.06)
650m: 8:27.84
(38.55)
700m: 9:06.80
(38.96)
750m: 9:44.68
(37.88)
800m: 10:21.08
(36.40)
2 Amalie Haack 2007 Køge Svømmeklub 10:28.89 +7.81
50m: 35.23
100m: 1:14.13
(38.90)
150m: 1:53.75
(39.62)
200m: 2:33.38
(39.63)
250m: 3:13.07
(39.69)
300m: 3:53.56
(40.49)
350m: 4:33.64
(40.08)
400m: 5:15.02
(41.38)
450m: 5:54.91
(39.89)
500m: 6:34.84
(39.93)
550m: 7:14.65
(39.81)
600m: 7:54.75
(40.10)
650m: 8:34.31
(39.56)
700m: 9:13.27
(38.96)
750m: 9:51.34
(38.07)
800m: 10:28.89
(37.55)
3 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub 10:31.99 +10.91
50m: 35.78
100m: 1:14.60
(38.82)
150m: 1:53.75
(39.15)
200m: 2:32.98
(39.23)
250m: 3:13.28
(40.30)
300m: 3:53.45
(40.17)
350m: 4:33.09
(39.64)
400m: 5:12.84
(39.75)
450m: 5:52.45
(39.61)
500m: 6:32.96
(40.51)
550m: 7:13.56
(40.60)
600m: 7:54.24
(40.68)
750m: 9:54.63
(9:54.63)
800m: 10:31.99
(37.36)
4 Anna Dietrichsen 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 10:35.48 +14.40
50m: 33.25
100m: 1:09.45
(36.20)
150m: 1:46.70
(37.25)
200m: 2:24.93
(38.23)
250m: 3:03.41
(38.48)
300m: 3:42.47
(39.06)
350m: 4:22.46
(39.99)
400m: 5:03.97
(41.51)
450m: 5:44.69
(40.72)
500m: 6:25.77
(41.08)
550m: 7:08.01
(42.24)
600m: 7:50.08
(42.07)
650m: 8:32.08
(42.00)
700m: 9:13.53
(41.45)
750m: 9:54.35
(40.82)
800m: 10:35.48
(41.13)
5 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 10:45.05 +23.97
50m: 34.29
100m: 1:13.29
(39.00)
150m: 1:52.67
(39.38)
200m: 2:32.58
(39.91)
250m: 3:12.83
(40.25)
300m: 3:53.88
(41.05)
350m: 4:33.99
(40.11)
400m: 5:14.73
(40.74)
450m: 5:55.32
(40.59)
500m: 6:37.14
(41.82)
550m: 7:18.79
(41.65)
600m: 8:01.38
(42.59)
650m: 8:43.09
(41.71)
700m: 9:25.02
(41.93)
750m: 10:05.64
(40.62)
800m: 10:45.05
(39.41)
6 Hannah Rørbech 2006 Swim Team Taastrup 10:46.10 +25.02
50m: 34.95
100m: 1:13.66
(38.71)
150m: 1:53.81
(40.15)
200m: 2:33.96
(40.15)
250m: 3:14.94
(40.98)
300m: 3:55.53
(40.59)
350m: 4:36.74
(41.21)
400m: 5:18.01
(41.27)
450m: 7:22.39
(2:04.38)
500m: 6:40.86
()
550m: 8:45.35
(2:04.49)
600m: 8:03.76
()
650m: 10:06.62
(2:02.86)
700m: 9:26.05
()
800m: 10:46.10
(10:46.10)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 18:22:07
Løb 3, 800m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 10:00.39
50m: 33.33
100m: 1:09.66
(36.33)
150m: 1:46.70
(37.04)
200m: 2:24.26
(37.56)
250m: 3:02.51
(38.25)
300m: 3:40.69
(38.18)
350m: 4:18.14
(37.45)
400m: 4:56.11
(37.97)
450m: 5:35.05
(38.94)
500m: 6:13.45
(38.40)
550m: 6:51.75
(38.30)
600m: 7:30.08
(38.33)
650m: 8:08.20
(38.12)
700m: 8:45.93
(37.73)
750m: 9:23.14
(37.21)
800m: 10:00.39
(37.25)
2 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 10:12.14 +11.75
50m: 35.26
100m: 1:13.66
(38.40)
150m: 1:52.35
(38.69)
200m: 2:30.49
(38.14)
250m: 3:09.37
(38.88)
300m: 3:47.84
(38.47)
350m: 4:26.67
(38.83)
400m: 5:06.20
(39.53)
450m: 5:44.32
(38.12)
500m: 6:22.85
(38.53)
550m: 7:01.18
(38.33)
600m: 7:40.12
(38.94)
650m: 8:18.28
(38.16)
700m: 8:57.11
(38.83)
750m: 9:34.70
(37.59)
800m: 10:12.14
(37.44)
3 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 10:31.44 +31.05
50m: 35.81
100m: 1:15.40
(39.59)
150m: 1:55.74
(40.34)
200m: 2:36.19
(40.45)
250m: 3:16.58
(40.39)
300m: 3:56.63
(40.05)
350m: 4:36.99
(40.36)
400m: 5:16.55
(39.56)
450m: 5:56.43
(39.88)
500m: 6:35.44
(39.01)
550m: 7:15.45
(40.01)
600m: 7:55.62
(40.17)
650m: 8:35.03
(39.41)
750m: 9:53.44
(9:53.44)
800m: 10:31.44
(38.00)
4 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 10:40.64 +40.25
50m: 36.15
100m: 1:15.97
(39.82)
150m: 1:56.34
(40.37)
200m: 2:37.07
(40.73)
250m: 3:17.73
(40.66)
300m: 3:57.77
(40.04)
350m: 4:38.59
(40.82)
400m: 5:18.08
(39.49)
450m: 5:59.25
(41.17)
500m: 6:39.18
(39.93)
550m: 7:19.48
(40.30)
600m: 8:00.09
(40.61)
650m: 8:41.58
(41.49)
700m: 9:21.31
(39.73)
750m: 10:01.72
(40.41)
800m: 10:40.64
(38.92)
5 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 10:52.20 +51.81
50m: 35.81
100m: 1:15.39
(39.58)
150m: 1:56.50
(41.11)
200m: 2:37.30
(40.80)
250m: 3:18.24
(40.94)
300m: 3:58.93
(40.69)
350m: 4:39.82
(40.89)
400m: 5:20.70
(40.88)
450m: 6:01.90
(41.20)
550m: 7:25.34
(7:25.34)
600m: 8:06.76
(41.42)
650m: 8:48.43
(41.67)
700m: 9:29.84
(41.41)
800m: 10:52.20
(10:52.20)
6 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 10:56.83 +56.44
50m: 35.29
100m: 1:15.58
(40.29)
150m: 1:56.62
(41.04)
200m: 2:38.30
(41.68)
250m: 3:18.69
(40.39)
300m: 3:59.71
(41.02)
350m: 4:40.42
(40.71)
400m: 5:22.04
(41.62)
450m: 6:03.93
(41.89)
550m: 7:27.99
(7:27.99)
600m: 8:10.41
(42.42)
650m: 8:51.74
(41.33)
700m: 9:34.47
(42.73)
750m: 10:17.13
(42.66)
800m: 10:56.83
(39.70)
7 Thea Fritz Larsen 2009 Solrød Svømmeklub 11:03.39 +1:03.00
50m: 36.11
100m: 1:17.01
(40.90)
150m: 1:59.03
(42.02)
200m: 2:41.37
(42.34)
250m: 3:23.10
(41.73)
300m: 4:05.86
(42.76)
350m: 4:48.97
(43.11)
400m: 5:31.03
(42.06)
450m: 6:13.53
(42.50)
500m: 6:56.22
(42.69)
550m: 7:38.62
(42.40)
600m: 8:20.87
(42.25)
650m: 9:02.69
(41.82)
700m: 9:44.34
(41.65)
750m: 10:23.70
(39.36)
800m: 11:03.39
(39.69)
8 Adrianna Pedersen 2009 Svøm Slagelse Korsør 11:26.61 +1:26.22
50m: 39.08
100m: 1:22.82
(43.74)
150m: 2:08.04
(45.22)
200m: 2:52.45
(44.41)
250m: 3:36.56
(44.11)
300m: 4:20.53
(43.97)
350m: 5:04.85
(44.32)
400m: 5:48.99
(44.14)
450m: 6:32.40
(43.41)
500m: 7:16.09
(43.69)
550m: 7:59.94
(43.85)
600m: 8:43.12
(43.18)
650m: 9:25.63
(42.51)
700m: 10:07.49
(41.86)
750m: 10:48.50
(41.01)
800m: 11:26.61
(38.11)
9 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 11:35.48 +1:35.09
50m: 38.23
100m: 1:21.91
(43.68)
150m: 2:05.83
(43.92)
200m: 2:50.07
(44.24)
250m: 3:34.03
(43.96)
300m: 4:18.31
(44.28)
350m: 5:03.11
(44.80)
400m: 5:47.07
(43.96)
450m: 6:31.15
(44.08)
500m: 7:14.65
(43.50)
550m: 7:59.33
(44.68)
600m: 8:42.21
(42.88)
650m: 9:25.84
(43.63)
700m: 10:09.52
(43.68)
750m: 10:51.63
(42.11)
800m: 11:35.48
(43.85)
10 Olivia Maibøll Iversen 2009 Frederikssund Svømmeklub 11:52.16 +1:51.77
50m: 39.32
100m: 1:24.58
(45.26)
150m: 2:10.98
(46.40)
200m: 2:58.08
(47.10)
250m: 3:44.47
(46.39)
300m: 4:31.43
(46.96)
350m: 5:18.55
(47.12)
400m: 6:04.80
(46.25)
450m: 6:50.94
(46.14)
500m: 7:36.22
(45.28)
550m: 8:22.20
(45.98)
600m: 9:06.63
(44.43)
650m: 9:51.65
(45.02)
700m: 10:33.89
(42.24)
750m: 11:13.37
(39.48)
800m: 11:52.16
(38.79)
11 Karoline Melholt Gentin 2009 Frederikssund Svømmeklub 12:15.57 +2:15.18
50m: 39.21
100m: 1:24.84
(45.63)
150m: 2:11.16
(46.32)
200m: 2:58.26
(47.10)
250m: 3:45.25
(46.99)
300m: 4:32.14
(46.89)
350m: 5:19.53
(47.39)
400m: 6:06.37
(46.84)
450m: 6:52.77
(46.40)
500m: 7:39.47
(46.70)
550m: 8:25.90
(46.43)
600m: 9:13.12
(47.22)
650m: 9:59.46
(46.34)
700m: 10:45.56
(46.10)
750m: 11:31.17
(45.61)
800m: 12:15.57
(44.40)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 18:22:07
14-04-2023 18:22.15 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open 2023 - Langbane
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 14. apr  2023 to 16. apr  2023
Løb 4, 400m Medley Herrer 19-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Stampe Dalgaard 2004 Swim Team Taastrup 5:08.94
50m: 30.78
100m: 1:07.74
(36.96)
150m: 1:52.28
(44.54)
200m: 2:33.38
(41.10)
250m: 3:17.49
(44.11)
300m: 4:03.50
(46.01)
350m: 4:37.88
(34.38)
400m: 5:08.94
(31.06)
2 Malte Hjalholt 2003 Solrød Svømmeklub 5:23.48 +14.54
50m: 30.50
100m: 1:05.90
(35.40)
150m: 1:51.12
(45.22)
200m: 2:32.93
(41.81)
250m: 3:21.41
(48.48)
300m: 4:11.81
(50.40)
350m: 4:48.26
(36.45)
400m: 5:23.48
(35.22)
3 Frederik Schmidt Johansen 2002 Svøm Slagelse Korsør 5:47.42 +38.48
50m: 33.89
100m: 1:13.00
(39.11)
150m: 2:01.85
(48.85)
200m: 2:46.82
(44.97)
250m: 3:37.52
(50.70)
300m: 4:29.55
(52.03)
350m: 5:10.11
(40.56)
400m: 5:47.42
(37.31)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 18:35:25
Løb 4, 400m Medley Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Borup Schärer 2006 Solrød Svømmeklub 4:55.80
50m: 30.86
100m: 1:07.76
(36.90)
150m: 1:45.32
(37.56)
200m: 2:21.45
(36.13)
250m: 3:03.90
(42.45)
300m: 3:47.60
(43.70)
350m: 4:22.07
(34.47)
400m: 4:55.80
(33.73)
2 Emil Olsen 2006 Swim Team Taastrup 5:08.46 +12.66
50m: 30.95
100m: 1:07.08
(36.13)
150m: 1:48.04
(40.96)
200m: 2:27.14
(39.10)
250m: 3:13.40
(46.26)
300m: 4:02.25
(48.85)
350m: 4:36.39
(34.14)
400m: 5:08.46
(32.07)
3 Oscar Høck Just 2006 Farum Svømmeklub 5:12.13 +16.33
50m: 29.80
100m: 1:07.18
(37.38)
150m: 1:48.40
(41.22)
200m: 2:29.77
(41.37)
250m: 3:16.70
(46.93)
300m: 4:05.00
(48.30)
350m: 4:38.95
(33.95)
400m: 5:12.13
(33.18)
4 Karl-Emil Klinggård Nielsen 2007 Swim Team Taastrup 5:21.20 +25.40
50m: 33.28
100m: 1:14.14
(40.86)
150m: 1:59.57
(45.43)
200m: 2:43.38
(43.81)
250m: 3:25.63
(42.25)
300m: 4:07.56
(41.93)
350m: 4:45.49
(37.93)
400m: 5:21.20
(35.71)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 18:35:25
Løb 4, 400m Medley Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 5:25.91
50m: 29.77
100m: 1:05.60
(35.83)
150m: 1:48.64
(43.04)
200m: 2:31.02
(42.38)
250m: 3:19.34
(48.32)
300m: 4:08.89
(49.55)
350m: 4:47.77
(38.88)
400m: 5:25.91
(38.14)
2 Luan Reyneke 2009 Gentofte Svømme Klub 5:27.85 +1.94
50m: 33.01
100m: 1:12.88
(39.87)
150m: 1:58.58
(45.70)
200m: 2:40.97
(42.39)
250m: 3:26.30
(45.33)
300m: 4:11.30
(45.00)
350m: 4:51.13
(39.83)
400m: 5:27.85
(36.72)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 18:35:25
14-04-2023 18:35.30 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open 2023 - Langbane
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 14. apr  2023 to 16. apr  2023
Løb 5, 400m Medley Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 5:39.08
50m: 34.12
100m: 1:13.39
(39.27)
150m: 1:57.81
(44.42)
200m: 2:41.08
(43.27)
250m: 3:31.36
(50.28)
300m: 4:21.67
(50.31)
350m: 5:00.42
(38.75)
400m: 5:39.08
(38.66)
2 Ella Bagger Kjær 2007 Gentofte Svømme Klub 5:40.16 +1.08
50m: 36.24
100m: 1:17.88
(41.64)
150m: 2:02.55
(44.67)
200m: 2:45.72
(43.17)
250m: 3:31.90
(46.18)
300m: 4:19.11
(47.21)
350m: 5:00.62
(41.51)
400m: 5:40.16
(39.54)
3 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim 5:41.64 +2.56
50m: 33.48
100m: 1:14.59
(41.11)
150m: 2:01.87
(47.28)
200m: 2:48.97
(47.10)
250m: 3:34.42
(45.45)
300m: 4:23.41
(48.99)
350m: 5:03.35
(39.94)
400m: 5:41.64
(38.29)
4 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub 6:04.28 +25.20
50m: 38.21
100m: 1:23.31
(45.10)
150m: 2:10.59
(47.28)
200m: 2:57.15
(46.56)
250m: 3:45.28
(48.13)
300m: 4:35.08
(49.80)
350m: 5:20.75
(45.67)
400m: 6:04.28
(43.53)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 18:49:47
Løb 5, 400m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 5:56.66
50m: 36.50
100m: 1:19.40
(42.90)
150m: 2:03.59
(44.19)
200m: 2:47.70
(44.11)
250m: 3:38.66
(50.96)
300m: 4:31.13
(52.47)
350m: 5:15.09
(43.96)
400m: 5:56.66
(41.57)
2 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 6:12.03 +15.37
50m: 38.88
100m: 1:27.64
(48.76)
150m: 2:13.80
(46.16)
200m: 2:58.32
(44.52)
250m: 3:53.59
(55.27)
300m: 4:48.73
(55.14)
350m: 5:31.31
(42.58)
400m: 6:12.03
(40.72)
3 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 6:19.22 +22.56
50m: 41.34
100m: 1:32.72
(51.38)
150m: 2:23.25
(50.53)
200m: 3:11.08
(47.83)
250m: 4:03.68
(52.60)
300m: 4:57.95
(54.27)
350m: 5:40.87
(42.92)
400m: 6:19.22
(38.35)
4 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub 6:19.33 +22.67
50m: 40.10
100m: 1:30.31
(50.21)
150m: 2:18.13
(47.82)
200m: 3:04.33
(46.20)
250m: 3:58.02
(53.69)
300m: 4:53.10
(55.08)
350m: 5:38.36
(45.26)
400m: 6:19.33
(40.97)
5 Josephine S. Christensen 2009 Hovedstadens Svømmeklub 6:30.08 +33.42
50m: 41.85
100m: 1:33.09
(51.24)
150m: 2:24.80
(51.71)
200m: 3:14.54
(49.74)
250m: 4:05.02
(50.48)
300m: 4:56.01
(50.99)
350m: 5:43.66
(47.65)
400m: 6:30.08
(46.42)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 18:49:47
14-04-2023 18:49.56 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open 2023 - Langbane
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 14. apr  2023 to 16. apr  2023
Løb 6, 800m Frisvømning Herrer 19-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Dyrhauge 2004 Farum Svømmeklub 9:12.59
50m: 29.13
100m: 1:03.15
(34.02)
150m: 1:37.71
(34.56)
200m: 2:12.85
(35.14)
250m: 2:47.83
(34.98)
300m: 3:23.64
(35.81)
350m: 3:59.08
(35.44)
400m: 4:33.91
(34.83)
450m: 5:09.26
(35.35)
500m: 5:44.83
(35.57)
550m: 6:19.94
(35.11)
600m: 6:55.82
(35.88)
650m: 7:31.42
(35.60)
700m: 8:06.54
(35.12)
750m: 8:40.04
(33.50)
800m: 9:12.59
(32.55)
2 Philip Krogh Brønnicke 2000 Swim Team Taastrup 9:16.64 +4.05
50m: 29.56
100m: 1:02.70
(33.14)
150m: 1:37.22
(34.52)
200m: 2:11.83
(34.61)
250m: 2:46.63
(34.80)
300m: 3:21.57
(34.94)
350m: 3:56.38
(34.81)
400m: 4:31.83
(35.45)
450m: 5:07.45
(35.62)
500m: 5:43.45
(36.00)
550m: 6:19.85
(36.40)
600m: 6:55.77
(35.92)
650m: 7:31.91
(36.14)
700m: 8:07.68
(35.77)
750m: 8:42.78
(35.10)
800m: 9:16.64
(33.86)
3 Lars Reber Knudsen 2003 Farum Svømmeklub 10:28.12 +1:15.53
50m: 28.91
100m: 1:05.38
(36.47)
150m: 1:43.13
(37.75)
200m: 2:22.63
(39.50)
250m: 3:02.21
(39.58)
300m: 3:42.77
(40.56)
350m: 4:23.13
(40.36)
400m: 5:04.55
(41.42)
450m: 5:45.63
(41.08)
500m: 6:27.03
(41.40)
550m: 7:07.77
(40.74)
600m: 7:48.99
(41.22)
650m: 8:29.50
(40.51)
700m: 9:10.36
(40.86)
750m: 9:50.56
(40.20)
800m: 10:28.12
(37.56)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 19:45:47
Løb 6, 800m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Peter K. M. Petersen 2006 Swim Team Taastrup 9:36.11
50m: 32.08
100m: 1:08.91
(36.83)
150m: 1:45.45
(36.54)
200m: 2:22.29
(36.84)
250m: 2:59.41
(37.12)
300m: 3:36.60
(37.19)
350m: 4:13.08
(36.48)
400m: 4:50.37
(37.29)
450m: 5:26.93
(36.56)
500m: 6:04.28
(37.35)
600m: 7:17.85
(7:17.85)
650m: 7:53.74
(35.89)
700m: 8:29.75
(36.01)
750m: 9:04.28
(34.53)
800m: 9:36.11
(31.83)
2 Simon Hejbroch 2006 Swim Team Taastrup 9:36.23 +0.12
50m: 30.38
100m: 1:05.87
(35.49)
150m: 1:41.88
(36.01)
200m: 2:18.19
(36.31)
250m: 2:54.59
(36.40)
300m: 3:31.42
(36.83)
350m: 4:08.50
(37.08)
400m: 4:44.52
(36.02)
450m: 5:20.55
(36.03)
500m: 5:57.75
(37.20)
550m: 6:34.25
(36.50)
600m: 7:11.17
(36.92)
650m: 7:47.33
(36.16)
700m: 8:22.40
(35.07)
750m: 8:59.43
(37.03)
800m: 9:36.23
(36.80)
3 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub 9:51.84 +15.73
50m: 32.50
100m: 1:08.89
(36.39)
150m: 1:46.62
(37.73)
200m: 2:24.96
(38.34)
250m: 3:03.76
(38.80)
300m: 3:43.19
(39.43)
350m: 4:22.66
(39.47)
400m: 5:00.85
(38.19)
450m: 5:37.69
(36.84)
500m: 6:14.24
(36.55)
550m: 6:52.24
(38.00)
600m: 7:29.00
(36.76)
650m: 8:06.01
(37.01)
700m: 8:41.91
(35.90)
750m: 9:17.93
(36.02)
800m: 9:51.84
(33.91)
4 Charlie Bastillini-Noval 2007 Køge Svømmeklub 9:55.34 +19.23
50m: 32.63
100m: 1:07.45
(34.82)
150m: 1:43.81
(36.36)
200m: 2:20.35
(36.54)
250m: 2:58.08
(37.73)
300m: 3:35.64
(37.56)
350m: 4:13.57
(37.93)
400m: 4:51.40
(37.83)
450m: 5:29.68
(38.28)
500m: 6:07.64
(37.96)
550m: 6:46.54
(38.90)
600m: 7:24.61
(38.07)
650m: 8:03.18
(38.57)
700m: 8:41.20
(38.02)
750m: 9:19.01
(37.81)
800m: 9:55.34
(36.33)
5 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub 10:10.10 +33.99
50m: 33.40
100m: 1:10.24
(36.84)
150m: 1:48.10
(37.86)
200m: 2:26.15
(38.05)
250m: 3:04.66
(38.51)
300m: 3:43.92
(39.26)
350m: 4:22.84
(38.92)
400m: 5:02.25
(39.41)
450m: 5:39.86
(37.61)
500m: 6:18.26
(38.40)
550m: 6:57.43
(39.17)
600m: 7:37.15
(39.72)
650m: 8:16.14
(38.99)
700m: 8:54.80
(38.66)
750m: 9:33.42
(38.62)
800m: 10:10.10
(36.68)
6 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub 10:11.08 +34.97
50m: 34.24
100m: 1:11.90
(37.66)
150m: 1:50.36
(38.46)
200m: 2:29.37
(39.01)
250m: 3:08.46
(39.09)
300m: 3:47.23
(38.77)
350m: 4:26.03
(38.80)
400m: 5:04.93
(38.90)
450m: 5:43.47
(38.54)
500m: 6:21.97
(38.50)
550m: 7:01.05
(39.08)
600m: 7:39.70
(38.65)
650m: 8:17.93
(38.23)
700m: 8:56.47
(38.54)
750m: 9:34.38
(37.91)
800m: 10:11.08
(36.70)
7 Lauritz Viborg Husum 2007 Frederikssund Svømmeklub 10:55.04 +1:18.93
50m: 33.70
100m: 1:12.59
(38.89)
150m: 1:53.65
(41.06)
200m: 2:34.68
(41.03)
250m: 3:16.27
(41.59)
300m: 3:57.61
(41.34)
350m: 4:39.19
(41.58)
400m: 5:21.13
(41.94)
450m: 6:03.08
(41.95)
500m: 6:45.02
(41.94)
550m: 7:27.14
(42.12)
600m: 8:10.01
(42.87)
650m: 8:51.60
(41.59)
700m: 9:33.99
(42.39)
750m: 10:15.93
(41.94)
800m: 10:55.04
(39.11)
Løb officielt kl.: 14-04-2023 19:45:47
Løb 6, 800m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup 9:16.68
50m: 31.66
100m: 1:04.93
(33.27)
150m: 1:39.22
(34.29)
200m: 2:14.16
(34.94)
250m: 2:48.53
(34.37)
300m: 3:24.12
(35.59)
350m: 3:59.21
(35.09)
400m: 4:34.78
(35.57)
450m: 5:10.34
(35.56)
500m: 5:46.56
(36.22)
550m: 6:21.31
(34.75)
600m: 6:57.68
(36.37)
650m: 7:32.75
(35.07)
700m: 8:08.32
(35.57)
750m: 8:42.62
(34.30)
800m: 9:16.68
(34.06)
2 Asger Gregersen 2008 Swim Team Taastrup 10:08.47 +51.79
50m: 33.44
100m: 1:11.61
(38.17)
150m: 1:50.00
(38.39)
200m: 2:28.92
(38.92)
250m: 3:07.65
(38.73)
300m: 3:45.97
(38.32)
350m: 4:24.87
(38.90)
400m: 5:03.55
(38.68)
450m: 5:42.21
(38.66)
500m: 6:20.98
(38.77)
550m: 6:59.79
(38.81)
600m: 7:38.39
(38.60)
650m: 8:16.83
(38.44)
700m: 8:55.61
(38.78)
750m: 9:32.22
(36.61)
800m: 10:08.47
(36.25)
3 Jakob Hansen 2009 Swim Team Taastrup 10:30.53 +1:13.85
50m: 34.77
100m: 1:14.08
(39.31)
150m: 1:54.52
(40.44)
200m: 2:33.66
(39.14)
250m: 3:13.28
(39.62)
300m: 3:52.94
(39.66)
350m: 4:32.89
(39.95)
400m: 5:12.97
(40.08)
450m: 5:52.65
(39.68)
500m: 6:32.98
(40.33)
550m: 7:12.69
(39.71)
600m: 7:52.68
(39.99)
650m: 8:33.11
(40.43)
700m: 9:13.06
(39.95)
750m: 9:52.16
(39.10)
800m: 10:30.53
(38.37)
4 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 10:39.58 +1:22.90
50m: 33.65
100m: 1:12.58
(38.93)
150m: 1:53.35
(40.77)
200m: 2:33.41
(40.06)
250m: 3:14.97
(41.56)
300m: 3:56.49
(41.52)
350m: 4:36.95
(40.46)
400m: 5:18.14
(41.19)
450m: 5:59.22
(41.08)
500m: 6:39.61
(40.39)
550m: 7:20.76
(41.15)
600m: 8:01.44
(40.68)
650m: 8:41.69
(40.25)
700m: 9:21.95
(40.26)