Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Ellen Pandrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.98 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:53:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emiley Eberhardt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:53:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:08.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Lund Hansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:37.85 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:41.31 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:07:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:26.66 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:07:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.02 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:22.32 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Tietze Pedersen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.82 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:41.00 |
+29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Klint Craven |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:43.17 |
+31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:07:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:08.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer 8 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Røddik Bak |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
26.46 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigrid Hardahl |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Dyhr Skotte |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.81 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zelda Christiansen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
25.13 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisa Søgaard |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
26.32 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Søe Strømsted |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
26.47 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pipaluk Stouby |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
26.65 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.95 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Kristensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.19 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Marie Lund Hansen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.74 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla Lilleås zwisler |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:14.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer 9 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Petersen-Bach |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Løvenhøj |
2015 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.97 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Haugaard Rico Nielsen |
2015 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
33.43 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:20:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.33 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:20:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Sidenius |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.97 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
25.04 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:20:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Tietze Pedersen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
21.20 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:20:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:21.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 25m Brystsvømning Damer 8 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Røddik Bak |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeline Lund Hansen |
2015 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
38.32 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Jardrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.76 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Epe |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.24 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Alstrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
51.94 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:21:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 25m Brystsvømning Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Dolling |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Dyhr Skotte |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.67 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:21:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 25m Brystsvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bjørk Tolstrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mynte Malucca Thorup Birk H |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.69 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zelda Christiansen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.00 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Nielsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.79 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:21:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 25m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emiley Eberhardt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.83 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:21:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:21.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 25m Brystsvømning Herrer 9 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Løvenhøj |
2015 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Eriksson Groth |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.48 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:22:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 25m Brystsvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Lund Hansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
29.27 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.36 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harald Collet |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.03 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Leth-Andersen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:22:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 25m Brystsvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter James |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:22:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:22.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Ellen Pandrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
49.10 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:03.30 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:23:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:23:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:23.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charles Trasbo |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:17:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolas Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:08.61 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:17:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
44.83 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:17:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:18.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 8 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Røddik Bak |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:00.05 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Epe |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:03.50 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Jardrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:13.18 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Alstrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.46 |
+42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:48:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigrid Hardahl |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:48:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
41.47 |
|
|
MD2 |
|
|
|
|
=1 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.47 |
= |
|
MD1 |
|
|
|
|
3 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.27 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Yue Liang Degn |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.66 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.94 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.97 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.29 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.33 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.08 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50.02 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pipaluk Stouby |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
51.19 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Janett Wang |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
52.34 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mynte Malucca Thorup Birk H |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
53.00 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
53.60 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
53.84 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Hejlesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
54.24 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
54.80 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milla Nielsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
54.95 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:05.95 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla Lilleås zwisler |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:48:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veronica Rana |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Bjerregaard |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
42.76 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Linnemand Fuglheim |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
56.47 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:48:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:48.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 9 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Petersen-Bach |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Eriksson Groth |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:21.03 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
44.60 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.32 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
51.63 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charles Trasbo |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
54.52 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Leth-Andersen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anker Toudal Gerlach |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.70 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.79 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolas Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.97 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.21 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofus Løvenhøj |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
44.89 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Gorm Rolskov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.28 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Lajgaard Brix |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.28 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
48.78 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Robert Jersild |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.27 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albert Sidenius |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.32 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aske Neerstrand Rasmussen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.64 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Walter James |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
52.79 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.17 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.31 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Tietze Pedersen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.97 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
40.50 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:47.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:36:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:36:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:36.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:51.30 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Lajgaard Brix |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:53.96 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:42.76 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Klint Craven |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:44.94 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:46.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rie Nielsen |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:05:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:14.67 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:16.46 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:05:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 13:05.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charles Trasbo |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:56:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:56.41 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:00.71 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Larsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:04.00 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:56:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:56:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:57.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 8 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:36:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigrid Hardahl |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:36:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:50.29 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:51.84 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:51.91 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bjørk Tolstrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:52.23 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Yue Liang Degn |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:56.15 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:58.43 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:58.94 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:01.62 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:08.28 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:10.66 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:11.46 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:13.06 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Janett Wang |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:16.34 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Søe Strømsted |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:35.63 |
+48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:35.80 |
+49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Milla Nielsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:36.47 |
+49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:00.73 |
+1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.5 Svømmeren går på bunden / står på bunden i andet end fri løb |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:36:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:40.69 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:42.47 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:18.55 |
+43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:36:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 13:36.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 9 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Petersen-Bach |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:55:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:56.16 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:09.25 |
+38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:12.40 |
+41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:20.46 |
+49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Harald Collet |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:29.35 |
+58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:34.97 |
+1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Leth-Andersen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:55:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:44.42 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:50.34 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anker Toudal Gerlach |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:54.09 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Lajgaard Brix |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:57.23 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofus Løvenhøj |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:58.96 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:02.16 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Gorm Rolskov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:02.95 |
+31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolas Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:07.17 |
+36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albert Sidenius |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:08.96 |
+37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aske Neerstrand Rasmussen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:09.96 |
+38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Robert Jersild |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:14.28 |
+43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:55:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:34.87 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:55:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 13:56.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Butterfly Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
22.40 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bjørk Tolstrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
23.81 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.30 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:56:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Linnemand Fuglheim |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emiley Eberhardt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.91 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:56:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 13:57.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Butterfly Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
34.70 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:05:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Butterfly Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Løvenhøj |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
22.98 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Gorm Rolskov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.91 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
24.20 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Jersild |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.97 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:05:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:05:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:06.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 8 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Røddik Bak |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Epe |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
26.71 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Jardrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
29.71 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Alstrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.68 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rie Nielsen |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigrid Hardahl |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
23.48 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Dyhr Skotte |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
26.13 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Yue Liang Degn |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Hejlesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
21.70 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pipaluk Stouby |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
21.81 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Søe Strømsted |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
21.92 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisa Søgaard |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
23.42 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zelda Christiansen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
23.61 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Marie Lund Hansen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
26.14 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Kristensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.20 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:10.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 25m Frisvømning Herrer 9 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Petersen-Bach |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Haugaard Rico Nielsen |
2015 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
28.11 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie Eriksson Groth |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.70 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:10:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 25m Frisvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:10:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 25m Frisvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aske Neerstrand Rasmussen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:10:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 25m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:10:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:10.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer 8 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madeline Lund Hansen |
2015 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Epe |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:05.92 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Jardrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:07.15 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Alstrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.44 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:15:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Dolling |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:15:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
53.34 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
58.71 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Malucca Thorup Birk H |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
58.88 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:06.11 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:15:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Bjerregaard |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veronica Rana |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50.17 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
56.68 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emiley Eberhardt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:08.99 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:15:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:16.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harald Collet |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
58.90 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Louis Leth-Andersen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:29:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Larsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
47.59 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
52.26 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter James |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:02.53 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:29:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.25 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
42.86 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.23 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.28 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Klint Craven |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50.15 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:29:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:29.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
56.83 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
57.05 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Bjørk Tolstrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
57.48 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Ellen Pandrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
57.68 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
57.89 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
59.32 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:00.53 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Janett Wang |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:02.97 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Hejlesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:14.47 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.27 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:28:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50.02 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Bjerregaard |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:06.18 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Linnemand Fuglheim |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:15.97 |
+26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:28:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:29.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer 9 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Løvenhøj |
2015 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Eriksson Groth |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:35.53 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:25:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:02.62 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:11.77 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charles Trasbo |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:12.90 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:15.18 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:18.09 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harald Collet |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:28.91 |
+35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:25:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anker Toudal Gerlach |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:02.85 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:25:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Tietze Pedersen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.03 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Klint Craven |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:09.77 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:25:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:26.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:53.86 |
+1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:01.80 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:30.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|