Results for Sydkystens Børne- og Årgangscup 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne og Årgangs Cup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Finn Nillund |
2008 |
AB0308 |
|
32.33 |
|
|
|
|
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Rosberg |
2008 |
AE6508 |
|
34.07 |
|
|
|
|
1:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lennartsson |
2008 |
AB6708 |
|
31.86 |
|
|
|
|
1:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Thomassen |
2008 |
AL7508 |
|
27.36 |
|
|
|
|
2:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:08.41 |
+2.79 |
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
31.22 |
|
|
|
|
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
|
39.40 |
|
|
|
|
1:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
28.12 |
|
|
|
|
1:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Avril |
2010 |
1067AL |
|
29.67 |
|
|
|
|
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GTI Dolphins 1 |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:13.67 |
+8.05 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
34.18 |
|
|
|
|
34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
|
37.11 |
|
|
|
|
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
|
32.41 |
|
|
|
|
1:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clint Schrøder |
2008 |
0897AL |
|
29.97 |
|
|
|
|
2:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb lag 2 |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:17.22 |
+11.60 |
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
AB5510 |
|
34.49 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
AD4310 |
|
39.35 |
|
|
|
|
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
AJ8910 |
|
35.46 |
|
|
|
|
1:49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
AI7507 |
|
27.92 |
|
|
|
|
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bøllerne 1 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:26.88 |
+21.26 |
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
|
39.51 |
|
|
|
|
39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
37.65 |
|
|
|
|
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
|
36.27 |
|
|
|
|
1:53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
1041AI |
|
33.45 |
|
|
|
|
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KVIK 2 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:43.82 |
+38.20 |
|
|
|
|
Axel Krogsæter |
2011 |
1187AH |
|
42.83 |
|
|
|
|
42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Sikora |
2012 |
1265AE |
|
51.26 |
|
|
|
|
1:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nor Englund |
2012 |
1243AE |
|
34.68 |
|
|
|
|
2:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
1241AE |
|
35.05 |
|
|
|
|
2:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Roskilde Drenge 1 |
14 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:47.13 |
+41.51 |
|
|
|
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
1063AI |
|
44.42 |
|
|
|
|
44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
0965AF |
|
50.55 |
|
|
|
|
1:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
1153AB |
|
32.80 |
|
|
|
|
2:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Kejser |
2013 |
1307AC |
|
39.36 |
|
|
|
|
2:47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bøllerne 2 |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:53.90 |
+48.28 |
|
|
|
|
Emil Langvad |
2011 |
1183AF |
|
44.94 |
|
|
|
|
44.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Milani |
2011 |
1127AI |
|
49.66 |
|
|
|
|
1:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kai Zhang |
2011 |
1111AI |
|
41.07 |
|
|
|
|
2:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
1103AC |
|
38.23 |
|
|
|
|
2:53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb lag 3 |
12 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:58.69 |
+53.07 |
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
AE0112 |
|
43.08 |
|
|
|
|
43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
AC8512 |
|
50.26 |
|
|
|
|
1:33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
AC8312 |
|
46.45 |
|
|
|
|
2:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
AE1911 |
|
38.90 |
|
|
|
|
2:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KVIK 3 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
1189AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
1177AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
1139AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
1191AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:15.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|