Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Indledende |
|
|
CR 16-99 |
29.38 |
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
30.72 |
|
|
Rio Halawi |
2008 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
37.58 |
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
329 |
37.58 |
|
|
|
Q |
CR 0-13 år |
|
|
|
Entry time: 38.23 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
261 |
40.59 |
+3.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.45 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
256 |
40.82 |
+3.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 44.12 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
215 |
43.28 |
+5.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
201 |
44.23 |
+6.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 43.02 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
197 |
44.53 |
+6.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 48.91 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.79 |
197 |
44.56 |
+6.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 47.85 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.79 |
191 |
45.03 |
+7.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 45.20 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.81 |
186 |
45.44 |
+7.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
185 |
45.49 |
+7.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.38 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
180 |
45.88 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.50 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
179 |
46.00 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.89 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.78 |
175 |
46.37 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.31 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
172 |
46.63 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.11 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
172 |
46.66 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.33 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sander Larsen |
2011 |
Albertslund IF |
+0.66 |
162 |
47.58 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.94 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.39 |
158 |
47.96 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.89 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.53 |
153 |
48.51 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.66 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
152 |
48.55 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.46 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
150 |
48.79 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.02 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
150 |
48.82 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.52 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
143 |
49.55 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.38 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.83 |
140 |
49.88 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.05 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.81 |
137 |
50.22 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.64 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Noah Kepser |
2010 |
Albertslund IF |
+0.76 |
135 |
50.58 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.45 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
131 |
51.08 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.55 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
127 |
51.54 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.98 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
127 |
51.54 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.88 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Xander Flygenring |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
113 |
53.59 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.89 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
113 |
53.64 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.49 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Storm Junior |
2012 |
Albertslund IF |
+0.64 |
112 |
53.75 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.62 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.78 |
111 |
53.96 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.42 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
110 |
54.06 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.64 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aske Kannegaard |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
105 |
54.87 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.99 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
105 |
54.99 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emil Asmussen |
2011 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.77 |
101 |
55.63 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.15 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emil Husebø |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
99 |
56.07 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.88 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
97 |
56.42 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.28 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
96 |
56.55 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.59 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.83 |
95 |
56.73 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.84 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
-0.15 |
94 |
57.04 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.58 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.78 |
81 |
59.88 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Andreas Timmerman |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.81 |
77 |
1:00.83 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(-9.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Christopher Munkholt-Hansen |
2013 |
Svømmeklubben MK31 |
|
68 |
1:03.45 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(-8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.86 |
66 |
1:04.04 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.14 |
(-11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.94 |
52 |
1:09.13 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Arthur Rosselló-Tang |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
34 |
1:19.91 |
+42.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+19.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigurd Bønlykke Olsen |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:33:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Indledende |
|
|
CR 16-99 |
29.38 |
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
30.72 |
|
|
Rio Halawi |
2008 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
37.58 |
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
602 |
30.72 |
|
|
|
Q |
CR 14-15 år |
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Björnsson |
2008 |
Iceland |
+0.63 |
497 |
32.75 |
+2.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Iceland |
+0.71 |
490 |
32.90 |
+2.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.85 |
480 |
33.14 |
+2.42 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
445 |
33.98 |
+3.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
433 |
34.30 |
+3.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Iceland |
+0.71 |
417 |
34.73 |
+4.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
408 |
34.97 |
+4.25 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.64 |
379 |
35.85 |
+5.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.66 |
367 |
36.23 |
+5.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
366 |
36.25 |
+5.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
340 |
37.18 |
+6.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.81 |
337 |
37.28 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
310 |
38.32 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.32 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
310 |
38.34 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
304 |
38.59 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
302 |
38.66 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
298 |
38.85 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.77 |
298 |
38.85 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
292 |
39.10 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.75 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
292 |
39.11 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
280 |
39.65 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
273 |
39.96 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.94 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.64 |
241 |
41.68 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.30 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
235 |
42.05 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
230 |
42.31 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.79 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
228 |
42.47 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.94 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
217 |
43.18 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.18 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
201 |
44.30 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.93 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
198 |
44.50 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.43 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
190 |
45.09 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.79 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
182 |
45.75 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.44 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
159 |
47.81 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
139 |
50.05 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:33:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Indledende |
|
|
CR 16-99 |
29.38 |
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 14-15 |
30.72 |
|
|
Rio Halawi |
2008 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-13 å |
37.58 |
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
636 |
30.17 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
583 |
31.05 |
+0.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
535 |
31.96 |
+1.79 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristján Magnússon |
2005 |
Iceland |
+0.67 |
511 |
32.44 |
+2.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
508 |
32.52 |
+2.35 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.77 |
497 |
32.75 |
+2.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
486 |
33.00 |
+2.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
477 |
33.20 |
+3.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
465 |
33.49 |
+3.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.50 |
450 |
33.84 |
+3.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
448 |
33.91 |
+3.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malte Olsson |
2005 |
Karlshamns Simklubb |
+0.80 |
440 |
34.10 |
+3.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.61 |
435 |
34.24 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.51 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
424 |
34.52 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.74 |
418 |
34.70 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
416 |
34.76 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
411 |
34.89 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
410 |
34.92 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.32 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karl-Emil Klinggård Nielsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
405 |
35.05 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
397 |
35.30 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
+0.63 |
389 |
35.52 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
388 |
35.56 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
384 |
35.69 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathias Korsman Ankersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.59 |
355 |
36.63 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.79 |
337 |
37.27 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
323 |
37.79 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.94 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.88 |
322 |
37.86 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:33:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 13:55.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|