2024-06-14   08:47:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Taastrup open 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag INDLEDENDE

Document
Resultater
Taastrup Open 2023
Placering: Taastrup svømmehal hal2 Arrangør Swim Team Taastrup
Svømmeh 50m Stævne dato: 12. maj  2023 to 14. maj  2023
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer - Indledende
CR 15-99 2:37.49 Schastine Tabor 2005 Svømmeklubben MK31 ( Taastrup  (DEN) 12-05-2023
CR 13-14  2:47.60 Margrét Anna Lapas 2009 Iceland (ISL) Taastrup  (DEN) 12-05-2023
CR 0-12 å 2:52.38 Nikoline Bryde Nielsen 2011 Svøm Slagelse Korsør (DE Taastrup  (DEN) 12-05-2023
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Schastine Tabor 2005 Svømmeklubben MK31 +0.70 686 2:37.49 Q CR 15-999 år
Entry time: 2:38.30 (-0.81)
50m: 36.83
100m: 1:18.10
(41.27)
150m: 1:58.36
(40.26)
200m: 2:37.49
(39.13)
2 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.78 668 2:38.89 +1.40 DI
Entry time: 2:30.37 (+8.52)
50m: 37.32
100m: 1:16.30
(38.98)
150m: 1:57.31
(41.01)
200m: 2:38.89
(41.58)
3 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 620 2:42.90 +5.41 DI
Entry time: 2:37.21 (+5.69)
50m: 37.38
100m: 1:18.70
(41.32)
150m: 2:00.70
(42.00)
200m: 2:42.90
(42.20)
4 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 +0.71 610 2:43.77 +6.28 DI
Entry time: 2:38.33 (+5.44)
50m: 38.69
100m: 1:19.20
(40.51)
150m: 2:01.29
(42.09)
200m: 2:43.77
(42.48)
5 Wilma Adelhardt Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub +0.69 608 2:44.01 +6.52 DI
Entry time: 2:40.12 (+3.89)
50m: 38.64
100m: 1:22.53
(43.89)
150m: 2:03.96
(41.43)
200m: 2:44.01
(40.05)
6 Josefine Meyer Zebitz 2004 Gentofte Svømme Klub +0.78 604 2:44.30 +6.81 DI
Entry time: 2:34.75 (+9.55)
50m: 37.13
100m: 1:18.64
(41.51)
150m: 2:01.39
(42.75)
200m: 2:44.30
(42.91)
7 Alma Sofie A. Bløcher 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 592 2:45.46 +7.97 Q
Entry time: 2:40.87 (+4.59)
50m: 38.35
100m: 1:20.31
(41.96)
150m: 2:02.44
(42.13)
200m: 2:45.46
(43.02)
8 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 584 2:46.15 +8.66 DI
Entry time: 2:41.77 (+4.38)
50m: 37.65
100m: 1:18.94
(41.29)
150m: 2:02.48
(43.54)
200m: 2:46.15
(43.67)
9 Lara Ghizzaui 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.82 580 2:46.59 +9.10 Q
Entry time: 2:43.70 (+2.89)
50m: 38.56
100m: 1:20.24
(41.68)
150m: 2:02.74
(42.50)
200m: 2:46.59
(43.85)
10 Margrét Anna Lapas 2009 Iceland +0.80 569 2:47.60 +10.11 Q CR 13-14 år
Entry time: 2:46.12 (+1.48)
50m: 39.31
100m: 1:22.71
(43.40)
150m: 2:06.46
(43.75)
200m: 2:47.60
(41.14)
11 Amanda Da Silva B. Madsen 2005 Gentofte Svømme Klub +0.81 559 2:48.65 +11.16 Q
Entry time: 2:47.04 (+1.61)
50m: 38.79
100m: 1:22.70
(43.91)
150m: 2:05.83
(43.13)
200m: 2:48.65
(42.82)
12 Christiane Dreyer Riis 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.81 559 2:48.67 +11.18 Q CR 13-14 år
Entry time: 2:46.12 (+2.55)
50m: 37.78
100m: 1:21.35
(43.57)
150m: 2:05.56
(44.21)
200m: 2:48.67
(43.11)
13 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 557 2:48.85 +11.36 Q
Entry time: 2:41.59 (+7.26)
50m: 37.88
100m: 1:21.25
(43.37)
150m: 2:05.69
(44.44)
200m: 2:48.85
(43.16)
14 Juliane Sarauw Lundsgaard 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.70 543 2:50.24 +12.75 Q
Entry time: 2:42.82 (+7.42)
50m: 38.00
100m: 1:21.20
(43.20)
150m: 2:06.56
(45.36)
200m: 2:50.24
(43.68)
15 Laura Findahl Andersen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.83 531 2:51.52 +14.03 DI
Entry time: 2:33.79 (+17.73)
50m: 38.41
100m: 1:21.63
(43.22)
150m: 2:06.10
(44.47)
200m: 2:51.52
(45.42)
16 Marina Heller Hansen 1994 Søllerød Svømmeklub +0.71 525 2:52.21 +14.72 Q
Entry time: 2:50.48 (+1.73)
50m: 39.75
100m: 1:23.36
(43.61)
150m: 2:07.64
(44.28)
200m: 2:52.21
(44.57)
17 Nikoline Bryde Nielsen 2011 Svøm Slagelse Korsør +0.75 523 2:52.38 +14.89 Q CR 0-12 år
Entry time: 2:54.16 (-1.78)
50m: 38.57
100m: 1:23.48
(44.91)
150m: 2:08.68
(45.20)
200m: 2:52.38
(43.70)
18 Auguste Balciunaite 2011 Iceland +0.84 519 2:52.82 +15.33
Entry time: 2:52.81 (+0.01)
50m: 39.06
100m: 1:24.24
(45.18)
150m: 2:08.73
(44.49)
200m: 2:52.82
(44.09)
19 Frederikke Bjerregaard Hansen 2005 Næstved Svømmeklub +0.77 514 2:53.39 +15.90
Entry time: 2:42.54 (+10.85)
50m: 38.06
100m: 1:21.31
(43.25)
150m: 2:06.52
(45.21)
200m: 2:53.39
(46.87)
20 Josefine Krumbak 2004 Næstved Svømmeklub +0.73 492 2:55.93 +18.44
Entry time: 2:55.56 (+0.37)
50m: 39.69
100m: 1:24.13
(44.44)
150m: 2:10.29
(46.16)
200m: 2:55.93
(45.64)
21 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub +0.77 491 2:56.03 +18.54
Entry time: 2:55.24 (+0.79)
50m: 40.33
100m: 1:25.36
(45.03)
150m: 2:11.08
(45.72)
200m: 2:56.03
(44.95)
22 Helene Heegaard 2007 Søllerød Svømmeklub +0.75 479 2:57.56 +20.07
Entry time: 2:54.75 (+2.81)
50m: 40.67
100m: 1:25.11
(44.44)
150m: 2:10.68
(45.57)
200m: 2:57.56
(46.88)
23 Sofie Larsen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.68 477 2:57.79 +20.30
Entry time: 2:50.47 (+7.32)
50m: 38.95
100m: 1:24.22
(45.27)
150m: 2:10.78
(46.56)
200m: 2:57.79
(47.01)
24 Anne Sepstrup-Skjoldner 2005 Solrød Svømmeklub +0.82 473 2:58.33 +20.84
Entry time: 2:48.16 (+10.17)
50m: 38.39
100m: 1:22.93
(44.54)
150m: 2:09.30
(46.37)
200m: 2:58.33
(49.03)
25 Caroline Marie Rosenmejer 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.79 463 2:59.50 +22.01
Entry time: 3:02.61 (-3.11)
50m: 40.51
100m: 1:26.46
(45.95)
150m: 2:13.56
(47.10)
200m: 2:59.50
(45.94)
26 Johanna F. H. Nedergaard 2008 Lyngby Svømmeklub +0.82 454 3:00.70 +23.21
Entry time: 2:52.80 (+7.90)
50m: 41.84
100m: 1:29.21
(47.37)
150m: 2:15.37
(46.16)
200m: 3:00.70
(45.33)
27 Emilia Pico 2008 Svøm Slagelse Korsør +0.71 451 3:01.10 +23.61
Entry time: 2:50.56 (+10.54)
50m: 41.54
100m: 1:28.07
(46.53)
150m: 2:15.04
(46.97)
200m: 3:01.10
(46.06)
28 Sofie Bak 2003 Hvidovre Svømmeklub +0.98 451 3:01.12 +23.63
Entry time: 2:48.66 (+12.46)
50m: 39.64
100m: 1:25.86
(46.22)
150m: 2:13.60
(47.74)
200m: 3:01.12
(47.52)
29 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.73 430 3:03.95 +26.46
Entry time: 3:01.87 (+2.08)
50m: 40.87
100m: 1:26.08
(45.21)
150m: 2:13.80
(47.72)
200m: 3:03.95
(50.15)
30 Sofia Lindberg 2008 Svømmeklubben MK31 +0.73 425 3:04.68 +27.19
Entry time: 3:07.61 (-2.93)
50m: 41.78
100m: 1:29.06
(47.28)
150m: 2:17.30
(48.24)
200m: 3:04.68
(47.38)
31 Victoria Dolling 2010 Vallensbæk IF Af 1939 +0.79 425 3:04.78 +27.29
Entry time: 3:08.25 (-3.47)
50m: 42.14
100m: 1:29.88
(47.74)
150m: 2:17.69
(47.81)
200m: 3:04.78
(47.09)
32 Maja Tojzan 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 421 3:05.27 +27.78
Entry time: 3:07.86 (-2.59)
50m: 42.06
100m: 1:30.03
(47.97)
150m: 2:17.33
(47.30)
200m: 3:05.27
(47.94)
33 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub +0.73 420 3:05.45 +27.96
Entry time: 2:55.86 (+9.59)
50m: 41.96
100m: 1:30.96
(49.00)
150m: 2:18.17
(47.21)
200m: 3:05.45
(47.28)
34 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 +0.71 417 3:05.90 +28.41
Entry time: 2:58.89 (+7.01)
50m: 42.27
100m: 1:29.87
(47.60)
150m: 2:17.19
(47.32)
200m: 3:05.90
(48.71)
35 Maria Gandrup Nygaard 2010 Svøm Slagelse Korsør +0.79 412 3:06.70 +29.21
Entry time: 3:04.00 (+2.70)
50m: 42.51
100m: 1:30.26
(47.75)
150m: 2:18.64
(48.38)
200m: 3:06.70
(48.06)
36 Emilie Larsen 2005 SvømmeKlubben SYD +0.81 411 3:06.76 +29.27
Entry time: 2:58.30 (+8.46)
50m: 41.05
100m: 1:28.69
(47.64)
150m: 2:17.32
(48.63)
200m: 3:06.76
(49.44)
37 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.80 406 3:07.56 +30.07
Entry time: 3:04.11 (+3.45)
50m: 42.22
100m: 1:30.45
(48.23)
150m: 2:19.19
(48.74)
200m: 3:07.56
(48.37)
38 Emmy Hulte 2005 Karlshamns Simklubb +0.79 403 3:08.03 +30.54
Entry time: 3:05.63 (+2.40)
50m: 42.12
100m: 1:30.30
(48.18)
150m: 2:19.08
(48.78)
200m: 3:08.03
(48.95)
39 Caroline Ploug Høyer 2009 Køge Svømmeklub +0.81 400 3:08.48 +30.99
Entry time: 3:15.68 (-7.20)
50m: 43.58
100m: 1:31.60
(48.02)
150m: 2:20.31
(48.71)
200m: 3:08.48
(48.17)
40 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub +0.67 396 3:09.18 +31.69
Entry time: 2:59.78 (+9.40)
50m: 42.82
100m: 1:31.10
(48.28)
150m: 2:20.28
(49.18)
200m: 3:09.18
(48.90)
41 Rosa Sørensen 2010 Køge Svømmeklub +0.68 390 3:10.05 +32.56
Entry time: 3:29.27 (-19.22)
50m: 44.39
100m: 1:33.01
(48.62)
150m: 2:23.22
(50.21)
200m: 3:10.05
(46.83)
42 Alberte Hansen 2009 Vallensbæk IF Af 1939 +0.82 378 3:12.09 +34.60
Entry time: 3:23.43 (-11.34)
50m: 42.94
100m: 1:32.34
(49.40)
150m: 2:21.34
(49.00)
200m: 3:12.09
(50.75)
43 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.75 371 3:13.31 +35.82
Entry time: 3:08.62 (+4.69)
50m: 44.35
100m: 1:33.18
(48.83)
150m: 2:23.06
(49.88)
200m: 3:13.31
(50.25)
44 Alice Zsigri Dyndgaard 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 359 3:15.33 +37.84
Entry time: 3:05.22 (+10.11)
50m: 43.00
100m: 1:33.76
(50.76)
150m: 2:24.64
(50.88)
200m: 3:15.33
(50.69)
45 Monique Haack 2009 Køge Svømmeklub +0.85 355 3:16.11 +38.62
Entry time: 3:13.63 (+2.48)
50m: 44.53
100m: 1:35.19
(50.66)
150m: 2:25.71
(50.52)
200m: 3:16.11
(50.40)
46 Emma Støtt Holm 2010 Søllerød Svømmeklub +0.84 347 3:17.60 +40.11
Entry time: 3:22.00 (-4.40)
50m: 45.09
100m: 1:35.94
(50.85)
150m: 2:26.95
(51.01)
200m: 3:17.60
(50.65)
47 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.60 334 3:20.20 +42.71
Entry time: 3:02.71 (+17.49)
50m: 43.89
100m: 1:34.15
(50.26)
150m: 2:27.01
(52.86)
200m: 3:20.20
(53.19)
48 Laura Keller Thorgrimson 2010 Svøm Slagelse Korsør +0.74 321 3:22.85 +45.36
Entry time: 3:21.35 (+1.50)
50m: 44.80
100m: 1:36.54
(51.74)
150m: 2:29.19
(52.65)
200m: 3:22.85
(53.66)
49 Rosa Borch 2009 Roskilde Svømning +0.76 285 3:31.01 +53.52
Entry time: 3:28.32 (+2.69)
50m: 46.62
100m: 1:40.82
(54.20)
150m: 2:35.38
(54.56)
200m: 3:31.01
(55.63)
50 Frederikke Rasmussen 2009 Albertslund IF +0.91 248 3:41.05 +1:03.56
Entry time: 3:32.80 (+8.25)
50m: 47.16
100m: 1:43.43
(56.27)
150m: 2:41.26
(57.83)
200m: 3:41.05
(59.79)
51 Caroline Emilia Renard Bjerg 2013 Søllerød Svømmeklub +0.72 219 3:50.28 +1:12.79
Entry time: 4:15.00 (-24.72)
50m: 53.00
100m: 1:53.20
(1:00.20)
150m: 2:51.86
(58.66)
200m: 3:50.28
(58.42)
52 Frida Riber 2013 Søllerød Svømmeklub +0.83 219 3:50.41 +1:12.92
Entry time: 4:15.00 (-24.59)
50m: 51.29
100m: 1:51.82
(1:00.53)
150m: 2:51.38
(59.56)
200m: 3:50.41
(59.03)
- Emma Gabel 2011 Svømmeklubben MK31 SICK
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:20:42
13-05-2023 08:47.41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Swim Team Taastrup

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner