2024-06-14   07:14:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Taastrup open 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag INDLEDENDE

Document
Resultater
Taastrup Open 2023
Placering: Taastrup svømmehal hal2 Arrangør Swim Team Taastrup
Svømmeh 50m Stævne dato: 12. maj  2023 to 14. maj  2023
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer - Indledende
CR 16-99 2:12.73
CR 14-15  2:14.52 Noa Riis 2008 SvømmeKlubben SYD (DE Taastrup  (DEN) 12-05-2023
CR 0-13 å 2:43.01 Kristoffer Slente 2010 SvømmeKlubben SYD (DE Taastrup  (DEN) 12-05-2023
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Rytter Bech 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.59 589 2:13.46 DI
Entry time: 2:05.92 (+7.54)
50m: 30.81
100m: 1:04.40
(33.59)
150m: 1:38.57
(34.17)
200m: 2:13.46
(34.89)
2 Gustav Steen Andersen 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 589 2:13.49 +0.03 Q
Entry time: 2:10.05 (+3.44)
50m: 31.96
100m: 1:05.79
(33.83)
150m: 1:39.94
(34.15)
200m: 2:13.49
(33.55)
3 Robert E. Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.57 581 2:14.11 +0.65 DI
Entry time: 2:12.41 (+1.70)
50m: 31.39
100m: 1:05.62
(34.23)
150m: 1:40.96
(35.34)
200m: 2:14.11
(33.15)
4 Noa Riis 2008 SvømmeKlubben SYD +0.68 575 2:14.52 +1.06 Q CR 14-15 år
Entry time: 2:09.77 (+4.75)
50m: 31.18
100m: 1:05.26
(34.08)
150m: 1:40.97
(35.71)
200m: 2:14.52
(33.55)
5 Walter N Falborg Pedersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 570 2:14.92 +1.46 Q
Entry time: 2:10.09 (+4.83)
50m: 31.62
100m: 1:05.67
(34.05)
150m: 1:40.38
(34.71)
200m: 2:14.92
(34.54)
6 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub +0.60 561 2:15.66 +2.20 DI
Entry time: 2:25.19 (-9.53)
50m: 31.90
100m: 1:06.93
(35.03)
150m: 1:42.47
(35.54)
200m: 2:15.66
(33.19)
7 Frederik Isaksen 2007 Roskilde Svømning +0.62 532 2:18.07 +4.61 DI
Entry time: 2:18.47 (-0.40)
50m: 30.95
100m: 1:05.90
(34.95)
150m: 1:42.20
(36.30)
200m: 2:18.07
(35.87)
8 Petar Trkulja 2006 Næstved Svømmeklub +0.63 520 2:19.12 +5.66 Q
Entry time: 2:16.02 (+3.10)
50m: 32.33
100m: 1:07.95
(35.62)
150m: 1:43.90
(35.95)
200m: 2:19.12
(35.22)
9 Sebastian Aunt 2007 Næstved Svømmeklub +0.60 505 2:20.51 +7.05 Q
Entry time: 2:11.61 (+8.90)
50m: 32.56
100m: 1:08.63
(36.07)
150m: 1:45.41
(36.78)
200m: 2:20.51
(35.10)
10 Carl Johan Møllenbach 2006 Gentofte Svømme Klub +0.73 502 2:20.73 +7.27 Q
Entry time: 2:11.51 (+9.22)
50m: 33.71
100m: 1:09.48
(35.77)
150m: 1:45.07
(35.59)
200m: 2:20.73
(35.66)
11 Nicolai Hertz 2007 Søllerød Svømmeklub +0.65 499 2:21.07 +7.61 Q
Entry time: 2:19.31 (+1.76)
50m: 33.29
100m: 1:08.80
(35.51)
150m: 1:45.39
(36.59)
200m: 2:21.07
(35.68)
12 Emil Isaksen 2005 Roskilde Svømning +0.62 494 2:21.51 +8.05 Q
Entry time: 2:17.52 (+3.99)
50m: 32.86
100m: 1:08.89
(36.03)
150m: 1:45.56
(36.67)
200m: 2:21.51
(35.95)
13 William Hvid 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.65 493 2:21.62 +8.16 Q
Entry time: 2:20.30 (+1.32)
50m: 33.18
100m: 1:09.81
(36.63)
150m: 1:46.76
(36.95)
200m: 2:21.62
(34.86)
14 Hans Bjørn Legind 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 488 2:22.15 +8.69 Q
Entry time: 2:20.68 (+1.47)
50m: 32.60
100m: 1:09.19
(36.59)
150m: 1:45.84
(36.65)
200m: 2:22.15
(36.31)
15 Matthias Hansen 2001 Næstved Svømmeklub +0.63 475 2:23.36 +9.90
Entry time: 2:10.75 (+12.61)
50m: 32.06
100m: 1:08.90
(36.84)
150m: 1:46.67
(37.77)
200m: 2:23.36
(36.69)
16 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.72 471 2:23.81 +10.35
Entry time: 2:19.55 (+4.26)
50m: 33.13
100m: 1:10.05
(36.92)
150m: 1:47.82
(37.77)
200m: 2:23.81
(35.99)
17 Mathias Hemmingsen 2007 Lyngby Svømmeklub +0.58 470 2:23.88 +10.42
Entry time: 2:15.46 (+8.42)
50m: 33.74
100m: 1:10.04
(36.30)
150m: 1:48.02
(37.98)
200m: 2:23.88
(35.86)
18 Jonathan Nyegaard 2007 Roskilde Svømning +0.63 447 2:26.30 +12.84
Entry time: 2:22.78 (+3.52)
50m: 34.20
100m: 1:11.04
(36.84)
150m: 1:48.59
(37.55)
200m: 2:26.30
(37.71)
19 Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup +0.63 436 2:27.57 +14.11
Entry time: 2:27.54 (+0.03)
50m: 35.01
100m: 1:11.99
(36.98)
150m: 1:50.12
(38.13)
200m: 2:27.57
(37.45)
20 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub +0.66 436 2:27.59 +14.13
Entry time: 2:24.79 (+2.80)
50m: 34.71
100m: 1:12.98
(38.27)
150m: 1:50.94
(37.96)
200m: 2:27.59
(36.65)
21 Emil Harpøth 2008 Svømmeklubben MK31 +0.67 428 2:28.40 +14.94
Entry time: 2:30.55 (-2.15)
50m: 34.56
100m: 1:11.70
(37.14)
150m: 1:49.99
(38.29)
200m: 2:28.40
(38.41)
22 Sebastian R. Bjerg 2007 Søllerød Svømmeklub +0.63 425 2:28.81 +15.35
Entry time: 2:21.21 (+7.60)
50m: 34.47
100m: 1:12.80
(38.33)
150m: 1:51.32
(38.52)
200m: 2:28.81
(37.49)
23 Simon Nyhus 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 391 2:32.96 +19.50
Entry time: 2:43.75 (-10.79)
50m: 35.56
100m: 1:14.47
(38.91)
150m: 1:54.28
(39.81)
200m: 2:32.96
(38.68)
24 Pelle Chr. Severinsen 2008 Køge Svømmeklub +0.71 387 2:33.55 +20.09
Entry time: 2:24.89 (+8.66)
50m: 35.89
100m: 1:15.09
(39.20)
150m: 1:54.20
(39.11)
200m: 2:33.55
(39.35)
25 Charlie Bastillini-Noval 2007 Køge Svømmeklub +0.73 386 2:33.70 +20.24
Entry time: 2:23.90 (+9.80)
50m: 35.79
100m: 1:14.66
(38.87)
150m: 1:54.77
(40.11)
200m: 2:33.70
(38.93)
26 Marcus Bilberg Lund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.64 385 2:33.81 +20.35
Entry time: 2:23.13 (+10.68)
50m: 35.93
100m: 1:14.58
(38.65)
150m: 1:54.65
(40.07)
200m: 2:33.81
(39.16)
27 William Moe Sørensen 2009 Søllerød Svømmeklub +0.72 376 2:35.05 +21.59
Entry time: 2:31.06 (+3.99)
50m: 38.20
100m: 1:19.27
(41.07)
150m: 1:58.54
(39.27)
200m: 2:35.05
(36.51)
28 Frederik Chabert Laxáfoss 2009 Roskilde Svømning +0.74 367 2:36.18 +22.72
Entry time: 2:40.47 (-4.29)
50m: 36.03
100m: 1:16.14
(40.11)
150m: 1:56.86
(40.72)
200m: 2:36.18
(39.32)
29 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.76 366 2:36.38 +22.92
Entry time: 2:35.62 (+0.76)
50m: 36.15
100m: 1:16.70
(40.55)
150m: 1:57.19
(40.49)
200m: 2:36.38
(39.19)
30 Holger Larsen 2008 Svømmeklubben MK31 +0.65 358 2:37.50 +24.04
Entry time: 2:31.55 (+5.95)
50m: 36.60
100m: 1:16.60
(40.00)
150m: 1:57.18
(40.58)
200m: 2:37.50
(40.32)
31 Oliver Bergstedt 2006 Karlshamns Simklubb +0.66 352 2:38.43 +24.97
Entry time: 2:42.20 (-3.77)
50m: 36.54
100m: 1:17.40
(40.86)
150m: 1:58.96
(41.56)
200m: 2:38.43
(39.47)
32 Willum Sullivan Sommer 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.64 348 2:39.07 +25.61
Entry time: 2:46.69 (-7.62)
50m: 35.69
100m: 1:17.72
(42.03)
150m: 1:59.45
(41.73)
200m: 2:39.07
(39.62)
33 Sophus Fosbøl 2009 Søllerød Svømmeklub +0.75 341 2:40.17 +26.71
Entry time: 2:44.77 (-4.60)
50m: 37.16
100m: 1:18.28
(41.12)
150m: 1:59.29
(41.01)
200m: 2:40.17
(40.88)
34 Nicholas Filskov Olsen 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.80 330 2:41.84 +28.38
Entry time: 4:15.00 (-1:33.16)
50m: 36.34
100m: 1:17.35
(41.01)
150m: 2:00.43
(43.08)
200m: 2:41.84
(41.41)
35 Kristoffer Slente 2010 SvømmeKlubben SYD +0.72 323 2:43.01 +29.55 CR 0-13 år
Entry time: 2:50.22 (-7.21)
50m: 39.66
100m: 1:20.76
(41.10)
150m: 2:02.49
(41.73)
200m: 2:43.01
(40.52)
36 Mikkel Frank 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 316 2:44.25 +30.79
Entry time: 2:37.86 (+6.39)
50m: 37.27
100m: 1:20.14
(42.87)
150m: 2:02.64
(42.50)
200m: 2:44.25
(41.61)
37 David Pereira 2008 Søllerød Svømmeklub +0.76 299 2:47.28 +33.82
Entry time: 2:47.74 (-0.46)
50m: 39.60
100m: 1:22.55
(42.95)
150m: 2:06.07
(43.52)
200m: 2:47.28
(41.21)
38 Carl Hertel 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 295 2:47.95 +34.49
Entry time: 3:09.32 (-21.37)
50m: 39.28
100m: 1:21.51
(42.23)
150m: 2:05.96
(44.45)
200m: 2:47.95
(41.99)
39 Villads Elias Friis 2010 Roskilde Svømning +0.68 294 2:48.22 +34.76
Entry time: 3:03.94 (-15.72)
50m: 39.71
100m: 1:23.34
(43.63)
150m: 2:06.60
(43.26)
200m: 2:48.22
(41.62)
40 Sigurd Haakansson 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.64 293 2:48.34 +34.88
Entry time: 2:56.65 (-8.31)
50m: 39.18
100m: 1:22.90
(43.72)
150m: 2:06.53
(43.63)
200m: 2:48.34
(41.81)
41 Emil Franck Kastrup 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 285 2:49.95 +36.49
Entry time: 2:45.43 (+4.52)
50m: 39.70
100m: 1:23.12
(43.42)
150m: 2:06.94
(43.82)
200m: 2:49.95
(43.01)
42 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub +0.83 269 2:53.33 +39.87
Entry time: 2:59.25 (-5.92)
50m: 40.30
100m: 1:24.32
(44.02)
150m: 2:08.94
(44.62)
200m: 2:53.33
(44.39)
43 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub +0.89 235 3:01.20 +47.74
Entry time: 3:12.77 (-11.57)
50m: 42.87
100m: 1:30.45
(47.58)
150m: 2:16.40
(45.95)
200m: 3:01.20
(44.80)
44 Mads Borch 2006 Roskilde Svømning +0.78 235 3:01.26 +47.80
Entry time: 3:03.94 (-2.68)
50m: 42.82
100m: 1:29.34
(46.52)
150m: 2:16.75
(47.41)
200m: 3:01.26
(44.51)
45 Oliver Mejborn 2011 SvømmeKlubben SYD +0.81 232 3:02.08 +48.62
Entry time: 4:15.00 (-1:12.92)
50m: 44.57
100m: 1:31.03
(46.46)
150m: 2:17.36
(46.33)
200m: 3:02.08
(44.72)
46 Bjørn Hardahl 2011 Hvidovre Svømmeklub +0.78 230 3:02.54 +49.08
Entry time: 4:15.00 (-1:12.46)
50m: 42.58
100m: 1:30.18
(47.60)
150m: 2:17.31
(47.13)
200m: 3:02.54
(45.23)
47 Elias Brøndum Andersen 2010 Søllerød Svømmeklub +0.80 227 3:03.31 +49.85
Entry time: 3:14.38 (-11.07)
50m: 43.85
100m: 1:30.96
(47.11)
150m: 2:18.06
(47.10)
200m: 3:03.31
(45.25)
48 Mikkel Skytte Nielsen 2010 SvømmeKlubben SYD +0.67 225 3:03.91 +50.45
Entry time: 3:07.66 (-3.75)
50m: 44.63
100m: 1:31.93
(47.30)
150m: 2:18.10
(46.17)
200m: 3:03.91
(45.81)
49 Jonas Krak Hjorth 2011 Svømmeklubben MK31 +0.71 183 3:16.91 +1:03.45
Entry time: 4:15.00 (-58.09)
50m: 47.80
100m: 1:39.08
(51.28)
150m: 2:30.49
(51.41)
200m: 3:16.91
(46.42)
50 Xander Flygenring 2011 Søllerød Svømmeklub +0.79 168 3:22.72 +1:09.26
Entry time: 4:15.00 (-52.28)
50m: 47.66
100m: 1:41.05
(53.39)
150m: 2:33.15
(52.10)
200m: 3:22.72
(49.57)
51 Isak Rasmussen 2011 Svømmeklubben MK31 +0.75 137 3:36.75 +1:23.29
Entry time: 3:42.43 (-5.68)
50m: 50.90
100m: 1:45.62
(54.72)
150m: 2:41.74
(56.12)
200m: 3:36.75
(55.01)
- Matti Suikkanen 2009 SvømmeKlubben SYD +0.67 DSQ
SW 6.4
- Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub SICK
- Benjamin Olsen 2011 Hvidovre Svømmeklub SICK
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:20:18
14-05-2023 14:10.47 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner