Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer - Indledende |
|
|
CR 15-99 |
2:16.51 |
|
|
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub ( |
Taastrup (DEN) |
12-05-2023 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
2:29.25 |
|
|
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør (DE |
Taastrup (DEN) |
12-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
2:49.24 |
|
|
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
12-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
737 |
2:16.51 |
|
|
|
|
Q |
CR 15-999 år |
|
|
|
Entry time: 2:12.96 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
688 |
2:19.72 |
+3.21 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.82 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
676 |
2:20.53 |
+4.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.03 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
665 |
2:21.27 |
+4.76 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.82 |
(+9.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
599 |
2:26.27 |
+9.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.43 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sunna Arnfinnsdóttir |
2007 |
Iceland |
+0.73 |
596 |
2:26.54 |
+10.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.93 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.59 |
583 |
2:27.62 |
+11.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.82 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.59 |
564 |
2:29.25 |
+12.74 |
|
DI |
CR 13-14 år |
|
|
|
Entry time: 2:26.27 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Iceland |
+0.53 |
559 |
2:29.67 |
+13.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.58 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
557 |
2:29.90 |
+13.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.68 |
(+8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
533 |
2:32.07 |
+15.56 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.75 |
(+10.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dagmar Arna Sigurðardóttir |
2009 |
Iceland |
+0.63 |
529 |
2:32.49 |
+15.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.09 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
521 |
2:33.29 |
+16.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:27.02 |
(+6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.63 |
501 |
2:35.26 |
+18.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:27.83 |
(+7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
500 |
2:35.40 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.79 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
494 |
2:35.99 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.50 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Iceland |
+0.74 |
488 |
2:36.59 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.29 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
487 |
2:36.74 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.39 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
480 |
2:37.51 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.19 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
467 |
2:38.89 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.48 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
467 |
2:38.91 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.87 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
463 |
2:39.36 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.78 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hulda Björg Magnusdóttir Nils |
2008 |
Iceland |
+0.83 |
457 |
2:40.10 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.73 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.54 |
436 |
2:42.67 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.19 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.54 |
432 |
2:43.10 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.63 |
(+8.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
432 |
2:43.11 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.29 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.61 |
429 |
2:43.47 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.20 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
423 |
2:44.22 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.38 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
421 |
2:44.57 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.67 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
412 |
2:45.67 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.59 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
412 |
2:45.68 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.47 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
411 |
2:45.80 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.76 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
409 |
2:46.14 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.63 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
409 |
2:46.15 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.77 |
(-18.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.61 |
408 |
2:46.22 |
+29.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.37 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
394 |
2:48.19 |
+31.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.01 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
394 |
2:48.22 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.36 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
390 |
2:48.79 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.09 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.88 |
387 |
2:49.24 |
+32.73 |
|
|
CR 0-12 år |
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-10.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
386 |
2:49.36 |
+32.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.75 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.64 |
385 |
2:49.50 |
+32.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.21 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.82 |
381 |
2:50.03 |
+33.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.99 |
(-7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
380 |
2:50.17 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.67 |
(-26.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
377 |
2:50.68 |
+34.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.07 |
(+7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.86 |
373 |
2:51.23 |
+34.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.42 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
373 |
2:51.29 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.44 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
368 |
2:52.02 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.68 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
368 |
2:52.08 |
+35.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.00 |
(+8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
364 |
2:52.67 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.76 |
(+7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Linnèa Eriksson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
+0.66 |
364 |
2:52.71 |
+36.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.21 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
363 |
2:52.77 |
+36.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.20 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
360 |
2:53.29 |
+36.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.87 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.78 |
356 |
2:54.02 |
+37.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.44 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
352 |
2:54.66 |
+38.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.02 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.84 |
345 |
2:55.85 |
+39.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.75 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
345 |
2:55.86 |
+39.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.19 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
331 |
2:58.19 |
+41.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.54 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Axelina Kläfverud |
2007 |
Karlshamns Simklubb |
+0.65 |
331 |
2:58.27 |
+41.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.04 |
(+8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
330 |
2:58.46 |
+41.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.33 |
(+10.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.92 |
325 |
2:59.34 |
+42.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.89 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Rebekka Kirkeskov-Frederikse |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.84 |
325 |
2:59.37 |
+42.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.26 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
323 |
2:59.65 |
+43.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.33 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
322 |
2:59.85 |
+43.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-15.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.89 |
322 |
2:59.91 |
+43.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.81 |
(+5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
321 |
3:00.02 |
+43.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.87 |
(+17.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
318 |
3:00.61 |
+44.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.41 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
316 |
3:00.92 |
+44.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-14.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
313 |
3:01.59 |
+45.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.29 |
(+9.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.93 |
313 |
3:01.66 |
+45.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.79 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
309 |
3:02.32 |
+45.81 |
|
|
CR 0-12 år |
|
|
|
Entry time: 3:21.93 |
(-19.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
258 |
3:13.58 |
+57.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.68 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
254 |
3:14.57 |
+58.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.00 |
(-1:00.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.79 |
236 |
3:19.36 |
+1:02.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.00 |
(-55.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Hannah Philippa Nørgaard |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.94 |
212 |
3:26.76 |
+1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.00 |
(-48.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.82 |
208 |
3:28.00 |
+1:11.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.17 |
(-18.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
+0.90 |
202 |
3:30.04 |
+1:13.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-29.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Agnes Havaleschka |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.92 |
188 |
3:35.13 |
+1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.00 |
(-39.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
124 |
4:06.99 |
+1:50.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.00 |
(-8.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:17:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 14:10.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|