2024-06-14   07:40:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Taastrup open 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag INDLEDENDE

Document
Resultater
Taastrup Open 2023
Placering: Taastrup svømmehal hal2 Arrangør Swim Team Taastrup
Svømmeh 50m Stævne dato: 12. maj  2023 to 14. maj  2023
Løb 3, 200m Butterfly Damer Åben Klasse - Indledende
CR 15-99 2:13.80 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kas Taastrup  (DEN) 12-05-2023
CR 13-14  2:31.36 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub (DE Taastrup  (DEN) 12-05-2023
CR 0-12 å 60:39.99
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.78 754 2:13.80 DI CR 15-999 år
Entry time: 2:13.18 (+0.62)
50m: 29.01
100m: 1:03.18
(34.17)
150m: 1:38.56
(35.38)
200m: 2:13.80
(35.24)
2 Marina Heller Hansen 1994 Søllerød Svømmeklub +0.79 721 2:15.83 +2.03 Q
Entry time: 2:12.84 (+2.99)
50m: 30.58
100m: 1:04.93
(34.35)
150m: 1:40.29
(35.36)
200m: 2:15.83
(35.54)
3 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub +0.76 569 2:26.97 +13.17 Q
Entry time: 2:21.15 (+5.82)
50m: 32.50
100m: 1:09.13
(36.63)
150m: 1:47.26
(38.13)
200m: 2:26.97
(39.71)
4 Kamma Rasmussen 2006 Gladsaxe Svømmeklub +0.62 546 2:28.99 +15.19 Q
Entry time: 2:20.96 (+8.03)
50m: 31.98
100m: 1:08.35
(36.37)
150m: 1:46.84
(38.49)
200m: 2:28.99
(42.15)
5 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.83 521 2:31.36 +17.56 Q CR 13-14 år
Entry time: 2:29.02 (+2.34)
50m: 33.16
100m: 1:11.36
(38.20)
150m: 1:51.60
(40.24)
200m: 2:31.36
(39.76)
6 Nicole Damhøj Andersen 2006 Solrød Svømmeklub +0.81 460 2:37.70 +23.90 Q
Entry time: 2:34.41 (+3.29)
50m: 34.10
100m: 1:12.72
(38.62)
150m: 1:55.00
(42.28)
200m: 2:37.70
(42.70)
7 Elísabet Arnoddsdóttir 2009 Iceland +0.83 447 2:39.21 +25.41 DI
Entry time: 2:35.28 (+3.93)
50m: 33.14
100m: 1:12.93
(39.79)
150m: 1:55.90
(42.97)
200m: 2:39.21
(43.31)
8 Anna Andersen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.81 444 2:39.64 +25.84 DI
Entry time: 2:26.35 (+13.29)
50m: 33.47
100m: 1:14.60
(41.13)
150m: 1:58.50
(43.90)
200m: 2:39.64
(41.14)
9 Anna Nørskov 2004 Søllerød Svømmeklub +0.83 439 2:40.24 +26.44 DI
Entry time: 2:37.23 (+3.01)
50m: 34.06
100m: 1:15.21
(41.15)
150m: 1:57.98
(42.77)
200m: 2:40.24
(42.26)
10 Annabella Nathansen 2007 Søllerød Svømmeklub +0.73 389 2:46.79 +32.99 DI
Entry time: 2:48.64 (-1.85)
50m: 34.79
100m: 1:16.94
(42.15)
150m: 2:01.24
(44.30)
200m: 2:46.79
(45.55)
11 Emilia Pico 2008 Svøm Slagelse Korsør +0.80 387 2:47.12 +33.32 Q
Entry time: 2:38.28 (+8.84)
50m: 35.28
100m: 1:18.34
(43.06)
150m: 2:02.22
(43.88)
200m: 2:47.12
(44.90)
12 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub +0.87 362 2:50.83 +37.03 DI
Entry time: 2:54.36 (-3.53)
50m: 36.28
100m: 1:20.26
(43.98)
150m: 2:05.51
(45.25)
200m: 2:50.83
(45.32)
13 Naja Koch Heschel 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 340 2:54.36 +40.56 Q
Entry time: 2:59.52 (-5.16)
50m: 37.18
100m: 1:22.56
(45.38)
150m: 2:08.38
(45.82)
200m: 2:54.36
(45.98)
14 Frida Fly Haastrup 2008 Svømmeklubben MK31 +0.78 333 2:55.65 +41.85 Q
Entry time: 2:46.15 (+9.50)
50m: 36.62
100m: 1:20.69
(44.07)
150m: 2:08.14
(47.45)
200m: 2:55.65
(47.51)
15 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.89 318 2:58.35 +44.55 Q
Entry time: 2:51.20 (+7.15)
50m: 38.30
100m: 1:23.33
(45.03)
150m: 2:09.19
(45.86)
200m: 2:58.35
(49.16)
16 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub +0.83 295 3:02.79 +48.99 Q
Entry time: 3:09.22 (-6.43)
50m: 35.96
100m: 1:22.07
(46.11)
150m: 2:12.58
(50.51)
200m: 3:02.79
(50.21)
17 Caroline Ploug Høyer 2009 Køge Svømmeklub +0.76 267 3:08.97 +55.17
Entry time: 3:10.00 (-1.03)
50m: 40.60
100m: 1:29.36
(48.76)
150m: 2:18.63
(49.27)
200m: 3:08.97
(50.34)
- Marie Munk 2008 Vallensbæk IF Af 1939 DNS
- Viktoria Freja Sørensen 2004 Vallensbæk IF Af 1939 DNS
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:10:01
14-05-2023 14:09.46 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner