2024-07-22   06:12:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Senior/Junior Langbane 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Document
Resultater
Vest Junior-Senior Langbane 2023
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion og AGF
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2023 to 5. mar  2023
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer - Finale
DR 7:25.76 Elitesvøm Esbjerg 1 Elite Svøm Esbjerg Esbjerg (DEN) 09-04-2009
DJR 7:37.66 Vat Drenge 1 Vestegnens Aqua Team Brønshøj (DEN) 28-06-2011
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Vejle 1 23 Vejle Svømmeklub 742 7:42.13
Andreas Hansen 2000 0089AH 26.31 54.29 1:51.99 1:51.99
Magnus Dyg Holme 2002 0205AG 26.73 56.33 1:57.01 3:49.00
Mads Stamholt 2003 0353AM 26.34 55.73 1:55.86 5:44.86
Alexander L. Bjørn 2003 0389AH 27.22 57.56 1:57.27 7:42.13
2 AGF Herrer 1 23 Agfs Svømmeafdeling 723 7:46.18 +4.05
Christian L H Frederiksen 2001 0103AL 26.82 55.25 1:52.78 1:52.78
Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 0007AN 27.18 57.47 1:58.78 3:51.56
Jonas Gaur 2005 0581AK 27.13 57.29 1:58.10 5:49.66
Kasper Johnsen 2003 0357AC 26.72 56.03 1:56.52 7:46.18
3 AS Herrer 1 23 Aalborg Svømmeklub 722 7:46.55 +4.42
Christoffer P. Voldbjerg 2005 0545AH 27.31 57.01 2:00.45 2:00.45
Inas Ilic 2005 0591AE 26.78 57.11 1:58.63 3:59.08
Christian Thorhauge 2005 0545AM 26.31 55.19 1:54.43 5:53.51
Gustav Jørgensen 2000 0075AP 25.91 54.12 1:53.04 7:46.55
4 Esbjerg Herrer 1 31 Esbjerg Svømmeklub 700 7:51.30 +9.17
Jakob Mose 2000 0029AF 27.82 58.09 2:00.75 2:00.75
Alexander Drachmann 2005 0567AF 27.40 57.23 1:58.83 3:59.58
Jonas Kjær 2003 0341AA 26.12 55.58 1:56.50 5:56.08
Frans Johannessen 1992 9277AB 26.01 55.11 1:55.22 7:51.30
5 Thisted Herre 1 19 Thisted Svømmeklub 652 8:02.58 +20.45
Sebastian Jørgensen 2005 0565AD 27.26 57.44 1:58.10 1:58.10
Viktor Enevold Sørensen 2004 0457AL 27.08 58.29 2:00.33 3:58.43
Kristian Kjær 2005 0595AD 27.83 59.44 2:03.89 6:02.32
Mads Sander Andersen 2004 0435AR 27.81 58.00 2:00.26 8:02.58
6 Aarhus Swim Herre 1 19 Aarhus Swim 644 8:04.63 +22.50
Mads Mikkelsen 2004 0491AC 27.31 57.86 2:00.18 2:00.18
Viktor Lei Lamberg 2004 0477AE 28.93 1:01.06 2:07.07 4:07.25
Gustav Dalby Østerberg 2005 0571AC 26.93 58.22 2:01.76 6:09.01
Frederik Lindholm 2004 0451AC 26.15 55.31 1:55.62 8:04.63
7 AS Herrer 2 22 Aalborg Svømmeklub 614 8:12.40 +30.27
Mathias Rasmussen 2001 0175AH 27.51 57.95 2:00.90 2:00.90
Morten H. Kobbelgaard 2005 0587AG 27.56 58.28 2:02.59 4:03.49
Jonatan Schubart Nielsen 2006 0655AP 28.31 59.51 2:04.04 6:07.53
Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 0725AI 27.79 59.39 2:04.87 8:12.40
8 Vejle 2 20 Vejle Svømmeklub 609 8:13.70 +31.57
Thor Majgård 2005 0503AI 28.25 59.31 2:02.40 2:02.40
Daniel Damsbo 2003 0397AH 28.64 59.50 2:03.13 4:05.53
Malthe Elias Wolgast 2006 0631AB 27.82 59.40 2:04.43 6:09.96
Peter Kvorning Mikkelsen 2004 0499AC 27.52 58.58 2:03.74 8:13.70
9 SSK1 Herrer 20 Silkeborg Svømmeklub 594 8:17.73 +35.60
Simon Gaarde 2007 0729AK 28.73 1:01.39 2:06.07 2:06.07
Mikkel Mølgaard 2003 0333AQ 27.11 57.27 2:00.59 4:06.66
Frederik Venø Elling 2003 0339AD 28.04 59.42 2:03.18 6:09.84
Zilas Vilsen 2006 0649AL 28.98 1:01.43 2:07.89 8:17.73
10 Nyborg 18 Nyborg Svømmeklub 553 8:29.82 +47.69
Mikkel Bredal Larsen 2005 0587AB 28.70 1:00.78 2:07.91 2:07.91
Mathias Lykke Sandison 2007 0797AA 29.54 1:02.63 2:07.33 4:15.24
Toke Hjalmar Nielsen 2006 0635AM 28.43 1:00.81 2:08.01 6:23.25
Frederik Nielsen 2006 0659AD 29.15 1:01.18 2:06.57 8:29.82
11 Vejle 3 20 Vejle Svømmeklub 553 8:29.92 +47.79
Malthe Glent-Thule 2007 0783AG 28.69 1:02.15 2:06.53 2:06.53
Mikkel Møller Nielsen 2006 0615AC 28.78 1:01.82 2:10.48 4:17.01
Toke Østergaard Pedersen 2007 0731AL 28.05 1:01.21 2:07.59 6:24.60
Oliver Fenger 2003 0303AO 28.35 1:00.65 2:05.32 8:29.92
12 SwimHorsens Herrer 1 20 Horsens Svømmeklub 546 8:31.98 +49.85
Tobias Wemmelund 2006 0679AO 28.27 59.99 2:06.63 2:06.63
Andreas Egemose Gregersen 2003 0311AS 27.84 59.37 2:06.72 4:13.35
Lasse Knudsgaard 2007 0781AK 29.14 1:01.95 2:09.60 6:22.95
Matti Andersen 2005 0583AL 28.85 1:01.81 2:09.03 8:31.98
13 Esbjerg Herrer 2 18 Esbjerg Svømmeklub 520 8:40.33 +58.20
Jacob Timmermand 2006 0617AL 28.35 1:00.36 2:12.81 2:12.81
Tobias Staghøj Andersen 2006 0621AC 28.63 4:22.38
1:01.53 2:09.57
Andreas Nikolajsen 2005 0595AC 27.95 1:00.16 2:08.88 6:31.26
Nicolas Duvander 2005 0563AE 29.20 1:02.78 2:09.07 8:40.33
14 Aarhus Swim herre 2 18 Aarhus Swim 516 8:41.59 +59.46
David Kilsgaard Andersen 2005 0567AM 29.85 1:01.47 2:05.35 2:05.35
Mads Røddik Thøgersen 2007 0761AO 28.55 1:01.00 2:06.62 4:11.97
Andreas Lindgaard Nielsen 2005 0515AP 30.92 1:05.39 2:15.45 6:27.42
Torri Pietrzak-Jakobsen 2006 0675AN 29.93 1:04.12 2:14.17 8:41.59
15 AGF Herrer 2 18 Agfs Svømmeafdeling 513 8:42.66 +1:00.5
Peter Suder Lassen 2007 0777AM 29.10 1:03.09 2:15.24 2:15.24
Frederik Gadegaard 2005 0591AK 28.82 1:00.77 2:04.72 4:19.96
Nicolai N. H. Sørensen 2006 0665AH 29.99 1:03.99 2:10.06 6:30.02
Kasper Petersen 2006 0625AC 29.29 1:03.23 2:12.64 8:42.66
16 HSC Dragons 1 Herrer 18 Holstebro Svømme Club 485 8:52.56 +1:10.4
Sebastian Stilling 2007 0775AP 31.49 1:07.51 2:25.93 2:25.93
Sophus Hans Christian Møbjerg
Diinhoff Henningsen
2007 0789AA 28.11 59.15 2:02.86 4:28.79
Mads Drechsler 2005 0561AH 29.09 1:02.51 2:13.78 6:42.57
Søren Winther Hald 2005 0551AK 27.84 1:00.50 2:09.99 8:52.56
17 AGF Herrer 3 17 Agfs Svømmeafdeling 467 8:59.33 +1:17.2
Jonas S. H. Frederiksen 2006 0629AG 30.76 1:04.56 2:12.97 2:12.97
Karl B. Jørgensen 2006 0653AI 31.15 1:05.87 2:16.65 4:29.62
Sebastian Rasmussen 2007 0791AJ 30.19 1:03.96 2:11.15 6:40.77
Elias Alminde Pedersen 2006 0627AB 30.78 1:05.39 2:18.56 8:59.33
Løb officielt kl.: 03-03-2023 20:00:14
03-03-2023 20:00.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner