2024-07-22   06:21:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Senior/Junior Langbane 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Document
Resultater
Vest Junior-Senior Langbane 2023
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Dansk Svømmeunion og AGF
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. mar  2023 to 5. mar  2023
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer - Finale
DR 8:08.65 Sigma Nordsjælland 1 Sigma Swim Esbjerg (DEN) 08-04-2009
DJR 8:28.49 Nordsjælland 1 Sigma Sigma Swim Esbjerg (DEN) 28-03-2010
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 AS Damer 1 23 Aalborg Svømmeklub 794 8:18.32
Snæfridur Sol 2000 0082AL 28.57 59.64 2:00.61 2:00.61
Fenja Romanski 2005 0598AH 29.34 1:01.49 2:08.18 4:08.79
Helena Rosendahl Bach 2000 0074AM 28.17 59.01 2:02.11 6:10.90
Thea Søe Bach 2002 0222AD 29.03 1:01.50 2:07.42 8:18.32
2 Gentofte damer 1 21 Gentofte Svømme Klub 712 8:36.74 +18.42
Elisabeth Sabroe Ebbesen 2002 0206AG 28.65 59.85 2:05.11 2:05.11
Cecilie Carøe Helmark 2005 0502AL 30.63 1:04.68 2:13.19 4:18.30
Clara Rybak-Andersen 2003 0342AO 28.91 1:01.58 2:08.21 6:26.51
Kristine Nilsson Norby 2005 0534AC 29.54 1:02.65 2:10.23 8:36.74
3 AS Damer 2 19 Aalborg Svømmeklub 711 8:36.85 +18.53
Emma Kutsko Jensen 2004 0458AO 30.26 1:03.25 2:11.99 2:11.99
Karoline Kjelstrup 2006 0634AK 29.30 1:01.16 2:06.07 4:18.06
Cecilie Nørgaard Frost 2005 0598AM 30.05 1:03.43 2:11.59 6:29.65
Kristiane Frøslev 2007 0784AI 29.32 1:02.30 2:07.20 8:36.85
4 Vejle 1 20 Vejle Svømmeklub 671 8:46.90 +28.58
Sofie Theophil Petersen 2003 0312AH 29.50 1:01.39 2:07.65 2:07.65
Anne Thastrup-Hansen 2006 0688AV 29.45 1:01.46 2:06.19 4:13.84
Clara Dam Lukowski 2007 0748AT 29.93 1:04.18 2:14.29 6:28.13
Agnete Boelt 2006 0652AD 31.70 1:07.41 2:18.77 8:46.90
5 Aarhus swim damer 1 20 Aarhus Swim 639 8:55.55 +37.23
Emilie Wolf Sørensen 2003 0362AL 31.29 1:05.50 2:14.72 2:14.72
Anne Katrine Dige 2006 0654AF 30.86 1:05.20 2:15.15 4:29.87
Rikke Friis Kanstrup 2006 0634AR 30.83 1:04.84 2:13.43 6:43.30
Laura Marie Dige 2004 0404AE 30.63 1:04.10 2:12.25 8:55.55
6 AGF Damer 1 20 Agfs Svømmeafdeling 621 9:00.86 +42.54
Mia Borgensgaard 2003 0368AT 29.75 1:01.18 2:06.00 2:06.00
Laura Vedel Larsen 2005 0554AK 30.80 1:04.49 2:14.34 4:20.34
Johanne Schleimann 2007 0766AP 32.23 1:08.15 2:20.23 6:40.57
Tilde N. H. Sørensen 2007 0764AH 31.03 1:06.47 2:20.29 9:00.86
7 AS Damer 3 18 Aalborg Svømmeklub 613 9:03.03 +44.71
Livia Weidick Frische 2007 0736AI 30.85 1:05.42 2:15.99 2:15.99
Camilla Nørgaard Frost 2005 0588AM 30.26 1:04.86 2:16.21 4:32.20
Matilde Bager 2005 0524AN 31.20 1:04.43 2:13.15 6:45.35
Victoria Amdi Brinkmann 2007 0758AG 30.94 1:05.85 2:17.68 9:03.03
8 SwimHorsens Damer 1 17 Horsens Svømmeklub 609 9:04.18 +45.86
Signe Holst Jacobsen 2007 0794AG 30.04 1:02.38 2:11.02 2:11.02
Katrine Stoltenhoff 2006 0672AM 29.87 1:03.62 2:15.65 4:26.67
Sofie Schmidt-Petersen 2007 0762AV 31.87 1:07.94 2:20.54 6:47.21
Frida Gode Agersbæk 2007 0754AV 29.67 1:04.46 2:16.97 9:04.18
9 Aarhus Swim damer 2 19 Aarhus Swim 585 9:11.60 +53.28
Martha Bjerg 2004 0454AK 31.75 1:06.00 2:16.04 2:16.04
Julie Ravn Holst 2007 0744AM 31.62 1:05.44 2:13.25 4:29.29
Ida-Marie J. C. Hansen 2007 0706AN 32.11 1:07.61 2:21.78 6:51.07
Marie Bertram 2006 0672AQ 31.95 1:08.48 2:20.53 9:11.60
10 Stefans tøser 16 Ringe Svømme Klub 561 9:19.40 +1:01.0
Sofie Bak 2008 0856AG 31.26 1:07.19 2:21.63 2:21.63
Emilie Hemmeløff 2008 0848AB 32.03 1:07.85 2:21.12 4:42.75
Sofie Dyrelund Rasmussen 2007 0722AG 32.36 1:08.39 2:23.24 7:05.99
Freja Zaugg Rasmussen 2008 0834AO 29.67 1:03.40 2:13.41 9:19.40
11 SwimHorsens Damer 2 16 Horsens Svømmeklub 491 9:44.98 +1:26.6
Julie Olsen 2008 0848AN 31.59 1:07.31 2:19.94 2:19.94
Sille Augustesen 2008 0824AB 32.42 1:10.59 2:31.06 4:51.00
Sarah Lyse Søe 2007 0764AB 32.43 1:11.15 2:32.29 7:23.29
Karen Klarskov Henriksen 2008 0894AM 31.83 1:08.10 2:21.69 9:44.98
12 Aarhus Swim damer 3 18 Aarhus Swim 482 9:48.39 +1:30.0
Sofia Gad 2007 0748AE 32.06 1:07.84 2:22.85 2:22.85
Freja Krøjgaard Olesen 2005 0506AP 32.90 1:09.49 2:23.14 4:45.99
Anna Katrine Willems 2008 0816AL 33.88 1:12.36 2:31.41 7:17.40
Sophie Hvergel 2008 0858AU 34.11 1:13.01 2:30.99 9:48.39
13 HSC Dragons 1 Piger 18 Holstebro Svømme Club 382 10:35.70 +2:17.3
Alma Kruse 2008 0854AW 34.69 1:14.91 2:38.00 2:38.00
Mathilde Kongsgaard Jakobsen 2007 0784AY 35.03 5:17.00
1:16.25 2:39.00
Karoline Andersen Krabbe 2005 0524AQ 37.81 1:19.85 2:45.71 8:02.71
Andrea Kramer Liboriussen 2007 0736AY 34.65 1:13.59 2:32.99 10:35.70
Løb officielt kl.: 03-03-2023 19:35:20
03-03-2023 19:45.56 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner