Resultat för Kronborg Open 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag Formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
10. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Herrer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Svømmespecialisten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
|
570 |
2:13.51 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.22 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Burmester |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
|
561 |
2:14.22 |
+0.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.69 |
(+6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
|
506 |
2:18.87 |
+5.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.47 |
(+12.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
485 |
2:20.90 |
+7.39 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.23 |
(+10.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
468 |
2:22.62 |
+9.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.87 |
(+7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
418 |
2:28.06 |
+14.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.41 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
414 |
2:28.48 |
+14.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.23 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
227 |
3:01.49 |
+47.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:58.49 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:14:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 11:42.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|