2024-06-14   08:22:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim (50m) 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 12 juli 2023 kl. 17:00

Document
Resultat
Sum-Sim (50m) 2023
Plats: Brottet Arrangör: Svensk Simidrott & SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 jul 2023 till den 16 jul 2023
Gren 2, 4x200m frisim flickor 13-14 - Direktfinal
Sponsor: Depend
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Simklubben Neptun 14 Simklubben Neptun 586 9:08.70
Melissa Stålhammar
Kierkegaard
2009 AE6609 0.56 29.81 1:04.14 2:15.05 2:15.05
Victoria Jensen 2009 AM7009 0.49 29.89 1:03.65 2:16.27 4:31.32
Hedvig Kinnunen 2009 AG9609 0.60 29.52 1:03.77 2:18.87 6:50.19
Malva Sjödahl 2009 AD8809 0.57 30.43 1:04.25 2:18.51 9:08.70
2 Järfälla Simsällskap 14 Järfälla Simsällskap 556 9:18.44 +9.74
Thea Lindberg Emilsson 2009 AB3209 0.76 30.36 1:04.72 2:14.76 2:14.76
Ella Lind 2010 AA1410 0.21 31.07 1:06.12 2:17.86 4:32.62
Leia Bergling 2009 AJ5409 0.16 31.48 1:08.89 2:24.40 6:57.02
Freja Kroll Hallin 2010 AA2410 0.32 32.60 1:09.06 2:21.42 9:18.44
3 Malmö Kappsimningsklubb 14 Malmö Kappsimningsklubb 548 9:21.04 +12.34
Ella Ekelund 2009 AA7609 0.71 29.87 1:04.00 2:13.57 2:13.57
Amanda Erixon 2009 AJ4209 0.27 31.60 1:05.98 2:16.83 4:30.40
Angeliki Marinidis 2009 AI6409 0.30 31.60 1:07.60 2:23.47 6:53.87
Mirella Dragojevic Armandt 2010 AE4410 0.25 31.35 1:09.23 2:27.17 9:21.04
4 Linköpings Allmänna SS 14 Linköpings Allmänna SS 539 9:24.14 +15.44
Lovisa Comstedt 2009 AI2609 0.81 32.35 1:07.62 2:21.14 2:21.14
Majken Nygren 2010 AC8610 0.73 33.25 1:10.29 2:28.02 4:49.16
Matilda Elmberg 2010 AL6210 0.01 30.77 1:06.34 2:19.64 7:08.80
Ellen Borg 2009 AE2209 0.01 29.31 1:03.19 2:15.34 9:24.14
5 Helsingborgs Simsällskap 14 Helsingborgs Simsällskap 517 9:31.95 +23.25
Laura Bartolek 2010 AK8410 0.74 32.46 1:08.03 2:20.37 2:20.37
Kajsa Berg 2009 AE0409 0.37 31.28 1:07.59 2:23.49 4:43.86
Estelle Johansson 2010 AA4810 0.23 32.55 1:09.14 2:23.85 7:07.71
Ellinor Nilsson 2009 AN8209 0.45 31.19 1:07.74 2:24.24 9:31.95
6 Täby Sim 14 Täby Sim 510 9:34.51 +25.81
Lily Dymling 2009 AW0409 0.71 31.26 1:07.31 2:24.28 2:24.28
Lovisa Silverbratt 2009 AQ0609 0.65 31.67 1:07.53 2:22.71 4:46.99
Ellen Franzén 2009 AS8609 0.36 31.54 1:07.55 2:24.71 7:11.70
Elin Javehed 2009 AL1809 0.65 31.40 1:07.85 2:22.81 9:34.51
7 Växjö Simsällskap 14 Växjö Simsällskap 498 9:39.12 +30.42
Agnes Andersson 2009 AA6409 0.56 32.97 1:09.68 2:27.82 2:27.82
Tuva Rudenius 2009 AW6609 0.24 33.21 1:10.08 2:26.27 4:54.09
Mylana-Maria Rozvadovska 2009 AY6809 0.28 30.68 1:04.89 2:16.40 7:10.49
Tira Thordin 2009 AM7409 0.22 32.61 1:10.95 2:28.63 9:39.12
8 Stockholms Kappsimningsklub 14 Stockholms Kappsimningsklubb 495 9:40.27 +31.57
Svea Knagge 2010 AQ7010 0.76 32.09 1:08.22 2:22.83 2:22.83
Ella Svanholm 2009 BC7609 0.52 31.73 1:07.15 2:21.58 4:44.41
Evelina Kopparberg 2009 AN4809 0.41 30.42 1:04.92 2:20.18 7:04.59
Maja Wessén 2010 AQ6810 0.14 33.01 1:11.65 2:35.68 9:40.27
9 Simklubben Neptun lag 2 14 Simklubben Neptun 491 9:42.17 +33.47
Felicia Forss 2009 AL0409 0.65 31.65 1:06.43 2:22.80 2:22.80
Alicia Uebel 2010 AD9810 0.28 30.84 1:07.23 2:23.07 4:45.87
Emilia Lindberg 2010 AB7210 0.54 32.39 1:10.42 2:26.40 7:12.27
Sofia Fahlen 2009 AL0609 0.26 31.46 1:08.90 2:29.90 9:42.17
10 Föreningen Uddevalla Sim 14 Föreningen Uddevalla Sim 473 9:49.46 +40.76
Elma Irewährn 2009 AU8409 0.71 32.37 1:09.10 2:22.96 2:22.96
Tilda Sahlsten 2009 AP4409 0.33 32.07 1:08.86 2:26.81 4:49.77
Märta Daneberg 2010 AO1010 0.17 32.87 1:10.75 2:27.98 7:17.75
Elly Härdig Gunnarsson 2009 BA7409 0.48 34.06 1:12.66 2:31.71 9:49.46
11 Simklubben Laxen 14 Simklubben Laxen 472 9:49.57 +40.87
Selma Sollenius 2009 AY8209 0.75 33.98 1:12.21 2:29.59 2:29.59
Livia Berggren 2009 AF1809 0.31 31.38 1:06.75 2:21.17 4:50.76
Signe Viola Larsson 2009 AR8809 0.15 32.60 1:10.78 2:30.55 7:21.31
Atena Zamani 2009 BE4008 0.03 33.34 1:10.63 2:28.26 9:49.57
12 Södertörns Simsällskap 14 Södertörns Simsällskap 471 9:49.90 +41.20
Stella Svensson 2009 AJ6809 0.69 30.24 1:04.73 2:14.85 2:14.85
Emelie Dahlborn 2009 AJ0809 0.28 31.98 1:07.95 2:23.99 4:38.84
Meya Svanljung 2010 AF6410 0.31 34.22 1:12.84 2:32.87 7:11.71
Sonja Duhlin 2010 AB8410 0.38 34.03 1:13.93 2:38.19 9:49.90
13 Upsala Simsällskap 14 Upsala Simsällskap 471 9:50.28 +41.58
Tilda Isenstam 2009 AC9809 0.77 32.39 1:08.78 2:24.62 2:24.62
Inez Lundqvist 2009 AD2209 0.56 31.99 1:08.42 2:25.45 4:50.07
Ida Schönberg 2009 AP5809 0.51 33.83 1:12.23 2:32.73 7:22.80
Saga Jägare 2010 AF0410 0.31 31.17 1:08.44 2:27.48 9:50.28
14 Simklubben Poseidon 14 Simklubben Poseidon 470 9:50.55 +41.85
Ester Giselsson Tholin 2009 AL1209 0.74 32.00 1:07.65 2:24.42 2:24.42
Anja Lindroth 2009 AD1409 0.32 34.96 1:13.96 2:34.18 4:58.60
Elsa Holmqvist 2009 AO6209 0.26 31.88 1:08.59 2:25.96 7:24.56
Hilda L Christensen 2010 AC9410 0.27 31.40 1:08.75 2:25.99 9:50.55
15 Strängnäs Simklubb 14 Strängnäs Simklubb 458 9:55.56 +46.86
Jonna Scholz 2009 AO6809 0.60 32.01 1:08.63 2:21.71 2:21.71
Astrid Zellin 2010 AR4810 0.50 32.36 1:11.45 2:33.69 4:55.40
Siri Thermaenius 2009 AQ4609 0.36 34.14 1:11.76 2:28.58 7:23.98
Clara Lindblom 2010 AM2410 0.47 33.75 1:12.86 2:31.58 9:55.56
16 Luleå Simsällskap 14 Luleå Simsällskap 457 9:56.00 +47.30
Nelly Brevemark 2009 AE6209 0.62 30.16 1:04.37 2:15.97 2:15.97
Tyra Vidman 2009 AG4409 0.13 34.55 1:15.58 2:42.33 4:58.30
Sigrid Heintz 2010 AF7810 0.24 32.43 1:09.75 2:31.44 7:29.74
Stina Ahlström 2010 AL2610 0.07 31.65 1:08.95 2:26.26 9:56.00
17 Danderyd Simklubb 14 Danderyd Simklubb 450 9:59.22 +50.52
Signe Roos 2009 AQ1009 0.71 32.28 1:09.80 2:26.06 2:26.06
Emma von Sydow 2009 AT1209 0.24 32.58 1:11.61 2:34.32 5:00.38
Julia Dijkstra 2009 AQ0809 0.30 32.51 1:10.45 2:28.74 7:29.12
Ellen Rosander 2009 AI3609 0.39 32.85 1:11.20 2:30.10 9:59.22
18 Helsingborgs Simsällskap lag 2 14 Helsingborgs Simsällskap 445 10:01.51 +52.81
Saga Jaxmar 2010 AK9010 0.78 32.16 1:09.67 2:28.60 2:28.60
Elin Haugen 2009 AM0809 0.26 34.70 1:14.76 2:34.35 5:02.95
Felicia Jönsson 2009 AE1409 0.21 33.52 1:11.57 2:28.61 7:31.56
Astrid Fältman 2010 AM9810 0.48 32.02 1:10.34 2:29.95 10:01.51
19 S 77 Stenungsund 14 S 77 Stenungsund 443 10:02.27 +53.57
Clara Carlén 2009 AM9209 0.63 33.37 1:10.93 2:29.86 2:29.86
Mimmi Falk 2009 AE4209 0.21 35.56 1:13.61 2:31.38 5:01.24
Svea Röhss 2010 AL7610 0.20 33.57 1:12.25 2:29.66 7:30.90
Mathilda Ekeklint 2009 AP9209 0.24 32.63 1:10.99 2:31.37 10:02.27
20 Simklubben Ran 14 Simklubben Ran 442 10:02.67 +53.97
Alicia Johansson-Lindvist 2010 AO9010 0.73 34.38 1:14.29 2:34.23 2:34.23
Amanda Nettleingham 2009 AL4609 0.51 32.89 1:11.29 2:27.35 5:01.58
Freja Johansson 2010 AE3210 0.47 32.15 1:11.02 2:32.25 7:33.83
Mathilda Molin 2009 AE1609 0.31 33.49 1:12.46 2:28.84 10:02.67
21 Jönköpings Simsällskap 14 Jönköpings Simsällskap 441 10:03.38 +54.68
Ebba Pantzar 2009 AE4609 0.68 31.88 1:08.20 2:24.11 2:24.11
Tuva Svensson 2009 AE7609 0.27 32.65 1:10.44 2:29.15 4:53.26
Nikki Malm 2010 AD5210 0.60 35.73 1:14.61 2:33.05 7:26.31
Lilly Rogö 2009 AJ3609 0.38 35.16 1:14.62 2:37.07 10:03.38
22 Mölndals Allmänna Simsällska 14 Mölndals Allmänna Simsällskap 436 10:05.25 +56.55
Agnes Dahlström Berg 2010 AC6811 0.78 32.96 1:09.90 2:31.02 2:31.02
Alva Finnäs 2009 AQ3209 0.28 32.60 1:09.45 2:29.32 5:00.34
Celia Höglund 2010 AC4410 0.53 32.80 1:11.10 2:32.73 7:33.07
Linnea Dicander 2009 AH8409 0.38 33.54 1:11.92 2:32.18 10:05.25
- Linköpings Allmänna SS lag 2 14 Linköpings Allmänna SS DSQ
Agnes Karlberg 2009 AP5409 0.74 32.40 1:08.78 2:26.63 2:26.63
Julia Axelsson 2010 AH3610 0.34 33.58 1:11.82 2:30.26 4:56.89
Molly Lindberg 2009 AZ6609 -0.07
Wilma Pawlowski 2009 AZ7009 0.49
- Örebro Simallians 0 Örebro Simallians DNS
Grenen officiell:  2023-07-12 18:11:26
2023-07-12 18:12:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner