Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Mattsson Uinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Keskustan uimahalli |
Järjestäjä: |
Porin Uimaseura Ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.03.2023 - 25.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Sukanen |
2013 |
Vanders |
|
|
49.50 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 48.04 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
52.15 |
+2.65 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 53.30 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Jaakkola |
2013 |
Rauman Uimaseura |
|
|
52.33 |
+2.83 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 55.28 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Salo |
2013 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
55.17 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.95 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemil Uusitalo |
2013 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
58.46 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jesse Nieminen |
2013 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
58.91 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Laakso |
2013 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
1:00.50 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.67 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Justus Nieminen |
2013 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:01.90 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.83 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuel Weichert |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
1:04.62 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.92 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Enso Isosomppi |
2013 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:05.73 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joel Antero Mikkola |
2013 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:06.27 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liam Conniffe |
2013 |
Vanders |
|
|
1:06.78 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.71 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskari Valve |
2013 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.3.2023 12.02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Perähannu |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
50.23 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 51.38 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aku Kokkonen |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
50.53 |
+0.30 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 52.50 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemil Murtomäki |
2012 |
Vanders |
|
|
51.22 |
+0.99 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 53.76 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petr Lovinskii |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
51.28 |
+1.05 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 53.48 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Manni |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
52.78 |
+2.55 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 55.31 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Topi Mäkinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
53.60 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.16 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luca-Damian Iordan |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
54.27 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Heikkilä |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
54.99 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.57 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvar Herckman |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
56.17 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.83 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taito Huilla |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
56.33 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.71 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aapo Heikkinen |
2012 |
Vanders |
|
|
58.97 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joel Laakso |
2012 |
Vanders |
|
|
1:01.40 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.47 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Reeti Ruohomäki |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:03.05 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.49 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tino Saarilehto |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Tamminen |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.3.2023 12.02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jose Bly |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.62 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
41.33 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
|
|
43.60 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
43.66 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.19 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
46.03 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.59 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
|
|
47.40 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.64 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Finnberg |
2009 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
47.46 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.79 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksander Barakov |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
50.88 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.15 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henry Pettinen |
2009 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
51.56 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.37 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arttu Kankaanpää |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
52.48 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.39 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sisu Kuusisto |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
52.92 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.15 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niko Pirhonen |
2009 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
53.26 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.42 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Mustajärvi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
53.64 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.41 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wili Rantoharju |
2010 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
55.77 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.90 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pyry Kivioja |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
56.58 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.83 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikael Rantaoja |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:01.12 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.89 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Ailio |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Otto Heinonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Elias Sällilä |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.3.2023 12.02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
31.02 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
|
|
31.69 |
+0.67 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tomas Morgan Riley |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
32.32 |
+1.30 |
|
SM-raja |
|
|
|
|
4 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
|
33.46 |
+2.44 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasu Nieminen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
33.55 |
+2.53 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 34.36 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aake Nyrhinen |
1997 |
Porin Uimaseura |
|
|
33.84 |
+2.82 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Salo |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
33.98 |
+2.96 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
34.13 |
+3.11 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
34.56 |
+3.54 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 35.32 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
35.04 |
+4.02 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lauri Riitamaa |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
35.50 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
|
35.71 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julius Hilaja |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
37.05 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marko Nieminen |
1977 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
38.36 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Harri Lumme |
1972 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
40.57 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.97 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leevi Lahtinen |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
41.14 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.36 |
(-12.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tuomas Lumme |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
42.15 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.26 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Valtteri Mäkelä |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
43.04 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.62 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ali Mäkelä |
2008 |
Alavuden Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.3.2023 12.02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.03.2023 12.02.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|