2024-02-26   08:22:12
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for TYR Invite 2023

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 3

Document
Resultat
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
Gren 20, 4x100m Medley Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Solna Sundbyberg SS 04 MG 25 Solna Sundbyberg SS 04 596 4:33.75
Alice Velden 2005 AO2405 +0.76 32.69 1:09.53 1:09.53
Sophia Norén 1998 AN9698 +0.37 34.12 1:13.67 2:23.20
Else Jomaa 2004 AK1204 +0.58 31.08 1:08.83 3:32.03
Therese Baltzarsson 2001 AE5201 +0.16 28.87 1:01.72 4:33.75
2 Täby Sim 16 Täby Sim 576 4:36.78 +3.03
Hedda Härning-Nilsson 2008 AX4808 +0.59 34.36 1:12.22 1:12.22
Olivia Allert 2007 AZ3407 +0.58 38.30 1:22.75 2:34.97
Emmy Hällkvist 2008 AF0208 +0.10 28.54 1:02.04 3:37.01
Emma Alsén 2007 AJ5207 +0.36 28.38 59.77 4:36.78
3 Stockholms Kappsimningsklub 19 Stockholms Kappsimningsklubb 559 4:39.65 +5.90
Elvira Lönnberg Flores 2006 AD9606 +0.63 34.47 1:11.10 1:11.10
Alma Brorson 2008 AT8208 +0.20 35.79 1:17.17 2:28.27
Klara Uddeholt 2009 AI8409 +0.33 31.96 1:10.17 3:38.44
Sara Torstensson 2004 AW3604 +0.35 29.36 1:01.21 4:39.65
4 Solna Sundbyberg SS 04 lag M 24 Solna Sundbyberg SS 04 530 4:44.66 +10.91
Cecilia Krans 2005 BL4805 +0.57 34.50 1:12.12 1:12.12
Sofia Bäckström 2004 CA7404 +0.32 35.85 1:18.09 2:30.21
Elsa Lövquist 2004 BD6604 +0.27 32.48 1:11.81 3:42.02
Hanna Hargsten 1999 AH8899 +0.28 29.99 1:02.64 4:44.66
5 Solna Sundbyberg SS 04 lag M 19 Solna Sundbyberg SS 04 501 4:49.97 +16.22
Emilia Lingman 2006 BI3806 +0.73 35.87 1:16.00 1:16.00
Wilma Danielsson 2006 AJ1206 +0.16 37.25 1:20.62 2:36.62
Sara Arnö 2004 AA1208 +0.33 31.31 1:10.43 3:47.05
Maja Wallberg 2005 AP9605 +0.15 29.36 1:02.92 4:49.97
6 Täby Sim lag 2 14 Täby Sim 480 4:54.07 +20.32
Lovisa Silverbratt 2009 AQ0609 +0.75 35.82 1:13.88 1:13.88
Lily Dymling 2009 AW0409 +0.26 37.20 1:21.18 2:35.06
Ellen Franzén 2009 AS8609 +0.35 32.59 1:14.57 3:49.63
Elin Javehed 2009 AL1809 +0.59 30.14 1:04.44 4:54.07
7 Täby Sim lag 3 16 Täby Sim 470 4:56.14 +22.39
Stina Pedersen 2007 AN5807 +0.64 36.90 1:18.27 1:18.27
Beatrice Hlawatsch 2007 AN1807 +0.14 37.99 1:22.07 2:40.34
Hanna Gong 2007 AN2807 +0.83 33.17 1:11.29 3:51.63
Emilia Rylander 2008 AS7408 +0.42 30.42 1:04.51 4:56.14
8 Danderyd Simklubb lag 2 14 Danderyd Simklubb 445 5:01.75 +28.00
Signe Roos 2009 AQ1009 +0.67 37.40 1:17.76 1:17.76
Julia Dijkstra 2009 AQ0809 +0.28 38.08 1:22.30 2:40.06
Emma von Sydow 2009 AT1209 +0.15 33.16 1:13.12 3:53.18
Ellen Rosander 2009 AI3609 +0.19 32.71 1:08.57 5:01.75
9 Täby Sim lag 4 16 Täby Sim 444 5:01.93 +28.18
Mana Tanaka 2007 BR5807 +0.76 35.46 1:13.77 1:13.77
Nora Mikalsen 2008 AS6808 +0.31 39.10 1:27.21 2:40.98
Caitlin Lenstad 2008 AX4608 +0.13 33.18 1:14.77 3:55.75
Isolde Hamilton 2008 BI7408 +0.53 31.84 1:06.18 5:01.93
10 Stockholms Kappsimningsklub 16 Stockholms Kappsimningsklubb 440 5:02.75 +29.00
Emilia Säther 2008 AZ7208 +0.70 34.31 1:10.93 1:10.93
Cornelia Orheden 2008 AR8608 +0.43 41.33 1:29.51 2:40.44
Svea Knagge 2010 AQ7010 36.33 1:18.81 3:59.25
Julia Karlberg 2007 BL1807 +0.22 30.01 1:03.50 5:02.75
11 Stockholms Kappsimningsklub 16 Stockholms Kappsimningsklubb 434 5:04.09 +30.34
Evelina Kopparberg 2009 AN4809 +0.64 33.89 1:10.86 1:10.86
Isabel Behring 2008 BD6208 +0.38 41.47 1:29.45 2:40.31
Ella Svanholm 2009 BC7609 +0.62 36.77 1:21.79 4:02.10
Sofia Bang 2007 AH4607 +0.32 29.42 1:01.99 5:04.09
12 Danderyd Simklubb 15 Danderyd Simklubb 415 5:08.84 +35.09
Natalie Donoso Hammar 2008 AZ7008 +0.62 38.53 1:22.08 1:22.08
Greta Bruzelius 2008 BE9008 +0.20 39.05 1:25.04 2:47.12
Isabelle Nilsson 2008 AU8208 +0.28 34.12 1:14.64 4:01.76
Micaela Donoso Hammar 2008 BA2408 +0.16 31.22 1:07.08 5:08.84
13 Väsby Simsällskap 14 Väsby Simsällskap 388 5:15.66 +41.91
Edith Lindgren 2009 AC5209 +0.67 35.08 1:15.72 1:15.72
Ida Renholm 2010 AF1610 40.63 1:29.89 2:45.61
Ella Lundgren 2009 AN9609 +0.03 34.28 1:17.59 4:03.20
Nathalie Falk 2010 AJ1410 32.81 1:12.46 5:15.66
14 Täby Sim lag 5 15 Täby Sim 366 5:22.02 +48.27
Sara Hellström 2008 BG4408 +0.75 38.56 1:19.76 1:19.76
Maria Bebenek 2010 AE0410 +0.42 39.59 1:26.14 2:45.90
Elisa Andersson Darin 2008 AX6008 +0.60 38.72 1:23.19 4:09.09
Alva Björk 2008 AS9408 +0.23 34.49 1:12.93 5:22.02
15 Täby Sim lag 6 16 Täby Sim 341 5:29.63 +55.88
Caroline Hermansson 2010 AP7010 +0.71 37.21 1:16.99 1:16.99
Elisabeth Akopian 2008 BE7208 45.03 1:38.20 2:55.19
Sasha Lacy 2007 BP4607 37.08 1:20.61 4:15.80
Idun Berglund 2009 BA2409 +0.03 35.01 1:13.83 5:29.63
16 Täby Sim lag 7 15 Täby Sim 254 6:03.71 +1:29.9
Clara Elander 2008 BE5408 +0.72 42.66 1:29.63 1:29.63
Teodora Pop-Comanici 2010 AY7810 +0.33 46.15 1:39.51 3:09.14
Hedvig Flossing 2010 AJ8810 +0.43 40.68 1:27.55 4:36.69
Maja Magnfält 2010 AP7410 +0.37 37.02 1:27.02 6:03.71
- Luleå Simsällskap 14 Luleå Simsällskap DSQ överv
Stina Ahlström 2010 AL2610 +0.61
Nelly Brevemark 2009 AE6209 -0.07
Sigrid Heintz 2010 AF7810 +0.42
Tyra Vidman 2009 AG4409 -0.09
- Norrtälje Simklubb 19 Norrtälje Simklubb DSQ överv
Viola Blomberg 2007 AJ8807 +0.77
Tyra Hållinder 2007 BC1407 -0.14
Isabella Johansson 2009 AU4609 -0.29
Viktoria Malmström 2004 AW6604 +0.41
- Täby Sim lag 8 13 Täby Sim DSQ överv
Ella Edhäll 2010 AP7610 +0.82 44.65 1:34.82 1:34.82
Tilly Bäckgren 2010 AU2610 +0.32 45.78 1:43.32 3:18.14
Akina Sehasa Meddegoda
Gedara
2010 AY8210 +0.33 41.33 1:39.48 4:57.62
Alicia Ariamard 2010 AP7810
Grenen officiell:  2023-06-03 18:24:19
2023-06-03 18:24:25 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner