2024-02-26   08:52:58
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for TYR Invite 2023

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 3

Document
Resultat
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
Gren 13, 100m Frisim Herrar 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.60 703 52.69
50m: 25.53
100m: 52.69
(27.16)
2 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.66 661 53.79 +1.10
50m: 26.11
100m: 53.79
(27.68)
3 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 642 54.30 +1.61
50m: 26.20
100m: 54.30
(28.10)
4 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.70 617 55.02 +2.33
50m: 26.32
100m: 55.02
(28.70)
5 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyd Simklubb +0.70 605 55.39 +2.70
50m: 26.63
100m: 55.39
(28.76)
6 Philip Bentzer 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 598 55.59 +2.90
50m: 26.64
100m: 55.59
(28.95)
7 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim +0.56 579 56.20 +3.51
50m: 26.76
100m: 56.20
(29.44)
8 Karl Frylmark 1999 Väsby Simsällskap +0.50 565 56.66 +3.97
50m: 26.94
100m: 56.66
(29.72)
9 Alexander Arnö 2005 Väsby Simsällskap +0.71 555 56.99 +4.30
50m: 26.63
100m: 56.99
(30.36)
10 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.60 540 57.54 +4.85
50m: 27.25
100m: 57.54
(30.29)
11 Jakob Wassberg 2003 Väsby Simsällskap +0.64 533 57.79 +5.10
50m: 27.33
100m: 57.79
(30.46)
12 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.75 530 57.90 +5.21
50m: 28.02
100m: 57.90
(29.88)
13 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening +0.74 519 58.30 +5.61
50m: 27.27
100m: 58.30
(31.03)
14 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap +0.66 489 59.45 +6.76
50m: 27.76
100m: 59.45
(31.69)
15 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 488 59.49 +6.80
50m: 27.95
100m: 59.49
(31.54)
16 Ludvig Aronsson 2005 Lidingö Simklubb +0.64 488 59.50 +6.81
50m: 28.35
100m: 59.50
(31.15)
17 Rasmus Skyving 2003 Väsby Simsällskap +0.53 487 59.53 +6.84
50m: 28.19
100m: 59.53
(31.34)
18 Eric Hansson 2002 Spårvägen Simförening +0.64 479 59.89 +7.20
50m: 27.94
100m: 59.89
(31.95)
19 William Lernå 2002 Väsby Simsällskap +0.66 477 59.96 +7.27
50m: 28.51
100m: 59.96
(31.45)
20 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening +0.64 450 1:01.11 +8.42
50m: 29.45
100m: 1:01.11
(31.66)
21 Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb +0.70 421 1:02.49 +9.80
50m: 29.07
100m: 1:02.49
(33.42)
22 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 417 1:02.69 +10.00
50m: 29.96
100m: 1:02.69
(32.73)
23 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.59 345 1:06.80 +14.11
50m: 30.76
100m: 1:06.80
(36.04)
24 Theo Tollbring 2005 Lidingö Simklubb +0.65 323 1:08.29 +15.60
50m: 32.14
100m: 1:08.29
(36.15)
Grenen officiell:  2023-06-03 16:04:09
Gren 13, 100m Frisim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Gladare 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 568 56.58
50m: 27.20
100m: 56.58
(29.38)
2 William Lagerlöf 2007 Täby Sim +0.67 558 56.91 +0.33
50m: 27.81
100m: 56.91
(29.10)
3 Filip Lindeberg 2007 Väsby Simsällskap +0.55 555 57.02 +0.44
50m: 27.39
100m: 57.02
(29.63)
4 Dominic Calgar Lindin 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.63 520 58.26 +1.68
50m: 26.82
100m: 58.26
(31.44)
5 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap +0.45 518 58.33 +1.75
50m: 28.17
100m: 58.33
(30.16)
=6 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.56 517 58.38 +1.80
50m: 28.59
100m: 58.38
(29.79)
=6 Leo Jönsson 2007 Väsby Simsällskap +0.64 517 58.38 +1.80
50m: 27.40
100m: 58.38
(30.98)
8 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.56 511 58.60 +2.02
50m: 27.94
100m: 58.60
(30.66)
9 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.54 495 59.20 +2.62
50m: 28.38
100m: 59.20
(30.82)
10 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb +0.55 488 59.49 +2.91
50m: 28.61
100m: 59.49
(30.88)
11 Eric Risland 2006 Täby Sim +0.66 485 59.63 +3.05
50m: 28.60
100m: 59.63
(31.03)
12 Daniel Bebenek 2006 Väsby Simsällskap +0.65 481 59.78 +3.20
50m: 28.38
100m: 59.78
(31.40)
13 Erik Talipov 2007 Täby Sim +0.54 480 59.84 +3.26
50m: 28.73
100m: 59.84
(31.11)
14 Gabriel Romero 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.62 448 1:01.24 +4.66
50m: 28.35
100m: 1:01.24
(32.89)
15 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb +0.55 445 1:01.37 +4.79
50m: 28.69
100m: 1:01.37
(32.68)
16 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.63 441 1:01.55 +4.97
50m: 29.18
100m: 1:01.55
(32.37)
17 Anton Kamakin 2007 Täby Sim +0.58 440 1:01.61 +5.03
50m: 29.71
100m: 1:01.61
(31.90)
18 Emil Fällgren 2006 Lidingö Simklubb +0.66 430 1:02.04 +5.46
50m: 28.47
100m: 1:02.04
(33.57)
19 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim +0.57 426 1:02.27 +5.69
50m: 30.18
100m: 1:02.27
(32.09)
20 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap +0.67 388 1:04.23 +7.65
50m: 29.41
100m: 1:04.23
(34.82)
21 Saimonas Pranckevicius 2007 Södertörns Simsällskap +0.59 372 1:05.10 +8.52
50m: 30.42
100m: 1:05.10
(34.68)
22 Yurii Khomiak 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.61 366 1:05.48 +8.90
50m: 30.92
100m: 1:05.48
(34.56)
23 Arvid Larsson 2007 Täby Sim +0.78 361 1:05.81 +9.23
50m: 30.93
100m: 1:05.81
(34.88)
24 Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim +0.54 351 1:06.39 +9.81
50m: 31.42
100m: 1:06.39
(34.97)
25 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim +0.58 344 1:06.82 +10.24
50m: 27.70
100m: 1:06.82
(39.12)
26 Mitat Delen 2007 Södertörns Simsällskap +0.42 262 1:13.19 +16.61
50m: 34.76
100m: 1:13.19
(38.43)
Grenen officiell:  2023-06-03 16:04:09
Gren 13, 100m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Rizell 2008 Väsby Simsällskap +0.56 578 56.25
50m: 26.99
100m: 56.25
(29.26)
2 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 535 57.70 +1.45
50m: 27.56
100m: 57.70
(30.14)
3 Troy Sevonen 2008 Täby Sim +0.65 503 58.92 +2.67
50m: 27.97
100m: 58.92
(30.95)
4 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.52 500 59.02 +2.77
50m: 28.24
100m: 59.02
(30.78)
5 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.55 484 59.67 +3.42
50m: 28.79
100m: 59.67
(30.88)
6 Tor Carlén 2008 Täby Sim +0.70 474 1:00.09 +3.84
50m: 28.38
100m: 1:00.09
(31.71)
7 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 466 1:00.42 +4.17
50m: 28.60
100m: 1:00.42
(31.82)
8 Anders Watanabe 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 456 1:00.87 +4.62
50m: 29.39
100m: 1:00.87
(31.48)
9 Albin Holmgren 2009 Täby Sim +0.57 454 1:00.95 +4.70
50m: 29.70
100m: 1:00.95
(31.25)
10 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 448 1:01.24 +4.99
50m: 29.28
100m: 1:01.24
(31.96)
11 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap +0.61 440 1:01.59 +5.34
50m: 29.49
100m: 1:01.59
(32.10)
12 William Vide 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 435 1:01.83 +5.58
50m: 29.04
100m: 1:01.83
(32.79)
13 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 434 1:01.86 +5.61
50m: 28.82
100m: 1:01.86
(33.04)
14 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap +0.51 423 1:02.39 +6.14
50m: 30.27
100m: 1:02.39
(32.12)
15 Oscar Smids 2009 Täby Sim +0.57 415 1:02.80 +6.55
50m: 30.35
100m: 1:02.80
(32.45)
16 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.63 413 1:02.90 +6.65
50m: 29.90
100m: 1:02.90
(33.00)
17 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap +0.65 411 1:03.02 +6.77
50m: 30.12
100m: 1:03.02
(32.90)
18 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb +0.73 405 1:03.29 +7.04
50m: 29.95
100m: 1:03.29
(33.34)
19 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 402 1:03.49 +7.24
50m: 30.71
100m: 1:03.49
(32.78)
20 Arvid Larsson 2009 Täby Sim +0.54 399 1:03.63 +7.38
50m: 30.77
100m: 1:03.63
(32.86)
21 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 395 1:03.82 +7.57
50m: 30.56
100m: 1:03.82
(33.26)
22 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 390 1:04.13 +7.88
50m: 30.12
100m: 1:04.13
(34.01)
23 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.55 388 1:04.23 +7.98
50m: 30.22
100m: 1:04.23
(34.01)
24 Willem Holmgren 2008 Lidingö Simklubb +0.61 386 1:04.34 +8.09
50m: 29.70
100m: 1:04.34
(34.64)
25 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim +0.50 383 1:04.50 +8.25
50m: 31.12
100m: 1:04.50
(33.38)
26 Axel Sköld 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 380 1:04.66 +8.41
50m: 31.07
100m: 1:04.66
(33.59)
27 Andreas Kvist 2009 Ösmo Simsällskap +0.62 379 1:04.73 +8.48
50m: 31.11
100m: 1:04.73
(33.62)
28 Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.61 368 1:05.36 +9.11
50m: 31.75
100m: 1:05.36
(33.61)
29 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.50 368 1:05.37 +9.12
50m: 31.36
100m: 1:05.37
(34.01)
30 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap +0.56 358 1:05.98 +9.73
50m: 30.65
100m: 1:05.98
(35.33)
31 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap +0.71 353 1:06.30 +10.05
50m: 31.91
100m: 1:06.30
(34.39)
32 Max Alsen 2009 Täby Sim +0.51 345 1:06.79 +10.54
50m: 32.13
100m: 1:06.79
(34.66)
33 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap +0.51 339 1:07.16 +10.91
50m: 31.77
100m: 1:07.16
(35.39)
34 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap +0.41 338 1:07.24 +10.99
50m: 31.33
100m: 1:07.24
(35.91)
35 Einar Rutberg 2009 Danderyd Simklubb +0.55 326 1:08.02 +11.77
50m: 32.82
100m: 1:08.02
(35.20)
36 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim +0.51 324 1:08.20 +11.95
50m: 32.55
100m: 1:08.20
(35.65)
37 Albin Eriksson-Stubbans 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 322 1:08.30 +12.05
50m: 33.34
100m: 1:08.30
(34.96)
38 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb 308 1:09.36 +13.11
50m: 32.97
100m: 1:09.36
(36.39)
39 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 305 1:09.60 +13.35
50m: 33.06
100m: 1:09.60
(36.54)
40 Nils Bach Lindfors 2009 Ösmo Simsällskap 269 1:12.56 +16.31
50m: 34.52
100m: 1:12.56
(38.04)
41 Raoul Danes 2008 Täby Sim 267 1:12.71 +16.46
50m: 34.22
100m: 1:12.71
(38.49)
42 Oskar Edgren Sönnergren 2009 Lidingö Simklubb +0.47 264 1:12.97 +16.72
50m: 33.63
100m: 1:12.97
(39.34)
43 Frank Jilkén 2009 Danderyd Simklubb +0.78 262 1:13.19 +16.94
50m: 34.84
100m: 1:13.19
(38.35)
44 Alex Ström 2009 Borlänge Simsällskap 255 1:13.82 +17.57
50m: 33.43
100m: 1:13.82
(40.39)
45 Alexander Zhukau 2009 Södertörns Simsällskap +0.68 251 1:14.26 +18.01
50m: 34.98
100m: 1:14.26
(39.28)
46 Jacob Grefberg 2009 Täby Sim +0.45 249 1:14.47 +18.22
50m: 35.78
100m: 1:14.47
(38.69)
47 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.63 234 1:15.96 +19.71
50m: 35.94
100m: 1:15.96
(40.02)
48 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb +0.78 211 1:18.59 +22.34
50m: 35.92
100m: 1:18.59
(42.67)
- Carl Joseph Michel 2009 Lidingö Simklubb +0.20 DSQ Gick innan signal
Grenen officiell:  2023-06-03 16:04:09
Gren 13, 100m Frisim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap 445 1:01.36
50m: 29.04
100m: 1:01.36
(32.32)
2 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap +0.65 412 1:02.97 +1.61
50m: 30.06
100m: 1:02.97
(32.91)
3 Alexander Andrason 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.51 399 1:03.65 +2.29
50m: 30.62
100m: 1:03.65
(33.03)
4 Bosse Johansson 2010 Väsby Simsällskap 352 1:06.32 +4.96
50m: 31.53
100m: 1:06.32
(34.79)
5 Jesselton von Walden 2010 Väsby Simsällskap +0.44 346 1:06.73 +5.37
50m: 31.96
100m: 1:06.73
(34.77)
6 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb +0.70 343 1:06.88 +5.52
50m: 32.20
100m: 1:06.88
(34.68)
7 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap +0.49 331 1:07.69 +6.33
50m: 32.32
100m: 1:07.69
(35.37)
8 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.34 312 1:09.08 +7.72
50m: 32.90
100m: 1:09.08
(36.18)
9 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb +0.74 280 1:11.57 +10.21
50m: 33.42
100m: 1:11.57
(38.15)
10 Alexander Wettle 2010 Täby Sim 275 1:12.05 +10.69
50m: 34.17
100m: 1:12.05
(37.88)
11 Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim 268 1:12.60 +11.24
50m: 34.66
100m: 1:12.60
(37.94)
12 Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim 267 1:12.70 +11.34
50m: 34.30
100m: 1:12.70
(38.40)
13 Ludvig Fredholm 2010 Täby Sim +0.52 260 1:13.41 +12.05
50m: 34.26
100m: 1:13.41
(39.15)
14 Erik Chechel 2010 Södertälje Simsällskap 243 1:15.07 +13.71
50m: 35.75
100m: 1:15.07
(39.32)
15 Linus Kramar 2010 Södertälje Simsällskap 241 1:15.22 +13.86
50m: 35.80
100m: 1:15.22
(39.42)
16 Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 241 1:15.23 +13.87
50m: 34.63
100m: 1:15.23
(40.60)
17 Leonard Burström 2010 Danderyd Simklubb +0.48 200 1:20.07 +18.71
50m: 36.27
100m: 1:20.07
(43.80)
18 Tage Carlén 2010 Täby Sim 169 1:24.74 +23.38
50m: 38.13
100m: 1:24.74
(46.61)
Grenen officiell:  2023-06-03 16:04:09
2023-06-03 16:28:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner