2024-02-26   09:01:21
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for TYR Invite 2023

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 3

Document
Resultat
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
Gren 12, 400m Frisim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.50 597 4:40.64
50m: 31.54
100m: 1:06.79
(35.25)
150m: 1:42.88
(36.09)
200m: 2:18.94
(36.06)
250m: 2:54.86
(35.92)
300m: 3:30.56
(35.70)
350m: 4:06.74
(36.18)
400m: 4:40.64
(33.90)
2 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.71 583 4:42.94 +2.30
50m: 31.62
100m: 1:06.99
(35.37)
150m: 1:43.30
(36.31)
200m: 2:19.89
(36.59)
250m: 2:56.63
(36.74)
300m: 3:32.64
(36.01)
350m: 4:08.62
(35.98)
400m: 4:42.94
(34.32)
3 Helena Fältman 1980 Spårvägen Simförening +0.56 349 5:35.56 +54.92 S10
50m: 37.39
100m: 1:17.30
(39.91)
150m: 1:58.92
(41.62)
200m: 2:41.93
(43.01)
250m: 3:25.05
(43.12)
300m: 4:09.06
(44.01)
350m: 4:53.38
(44.32)
400m: 5:35.56
(42.18)
Grenen officiell:  2023-06-03 15:39:08
Gren 12, 400m Frisim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Bang 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 634 4:35.17
50m: 31.50
100m: 1:05.52
(34.02)
150m: 1:39.76
(34.24)
200m: 2:14.49
(34.73)
250m: 2:49.30
(34.81)
300m: 3:24.90
(35.60)
350m: 4:00.31
(35.41)
400m: 4:35.17
(34.86)
2 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 597 4:40.65 +5.48
50m: 32.14
100m: 1:06.34
(34.20)
150m: 1:41.82
(35.48)
200m: 2:17.61
(35.79)
250m: 2:54.11
(36.50)
300m: 3:30.48
(36.37)
350m: 4:06.78
(36.30)
400m: 4:40.65
(33.87)
3 Julia Karlberg 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 529 4:52.30 +17.13
50m: 32.58
100m: 1:08.56
(35.98)
150m: 1:45.40
(36.84)
200m: 2:22.68
(37.28)
250m: 3:00.34
(37.66)
300m: 3:37.88
(37.54)
350m: 4:15.32
(37.44)
400m: 4:52.30
(36.98)
4 Hanna Gong 2007 Täby Sim +0.78 510 4:55.82 +20.65
50m: 34.39
100m: 1:11.36
(36.97)
150m: 1:48.42
(37.06)
200m: 2:25.95
(37.53)
250m: 3:03.76
(37.81)
300m: 3:42.13
(38.37)
350m: 4:18.93
(36.80)
400m: 4:55.82
(36.89)
5 Ester Isaksson 2006 Luleå Simsällskap +0.54 447 5:09.05 +33.88
50m: 34.01
100m: 1:11.33
(37.32)
150m: 1:50.45
(39.12)
200m: 2:29.89
(39.44)
250m: 3:09.62
(39.73)
300m: 3:49.96
(40.34)
350m: 4:29.65
(39.69)
400m: 5:09.05
(39.40)
6 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.67 422 5:14.99 +39.82
50m: 34.65
100m: 1:13.10
(38.45)
150m: 1:53.07
(39.97)
200m: 2:33.27
(40.20)
250m: 3:13.69
(40.42)
300m: 3:54.36
(40.67)
350m: 4:35.63
(41.27)
400m: 5:14.99
(39.36)
7 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 418 5:16.03 +40.86
50m: 36.10
100m: 1:15.66
(39.56)
150m: 1:56.24
(40.58)
200m: 2:36.66
(40.42)
250m: 3:17.15
(40.49)
300m: 3:57.09
(39.94)
350m: 4:37.59
(40.50)
400m: 5:16.03
(38.44)
8 Sasha Lacy 2007 Täby Sim +0.44 408 5:18.68 +43.51
50m: 35.53
100m: 1:14.37
(38.84)
150m: 1:55.19
(40.82)
200m: 2:36.31
(41.12)
250m: 3:18.02
(41.71)
300m: 3:59.52
(41.50)
350m: 4:40.60
(41.08)
400m: 5:18.68
(38.08)
9 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.65 361 5:32.00 +56.83
50m: 37.54
100m: 1:18.97
(41.43)
150m: 2:01.34
(42.37)
200m: 2:43.72
(42.38)
250m: 3:26.88
(43.16)
300m: 4:09.66
(42.78)
350m: 4:52.61
(42.95)
400m: 5:32.00
(39.39)
10 Amanda Eriksson 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.78 201 6:42.91 +2:07.74
50m: 42.05
100m: 1:32.15
(50.10)
150m: 2:27.63
(55.48)
200m: 3:20.79
(53.16)
250m: 4:11.84
(51.05)
300m: 5:05.56
(53.72)
350m: 5:57.10
(51.54)
400m: 6:42.91
(45.81)
Grenen officiell:  2023-06-03 15:39:08
Gren 12, 400m Frisim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim +0.62 580 4:43.36
50m: 31.24
100m: 1:06.73
(35.49)
150m: 1:42.49
(35.76)
200m: 2:18.65
(36.16)
250m: 2:55.47
(36.82)
300m: 3:32.61
(37.14)
350m: 4:09.00
(36.39)
400m: 4:43.36
(34.36)
2 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap +0.48 523 4:53.29 +9.93
50m: 32.31
100m: 1:09.54
(37.23)
150m: 1:46.56
(37.02)
200m: 2:24.50
(37.94)
250m: 3:02.24
(37.74)
300m: 3:40.15
(37.91)
350m: 4:17.52
(37.37)
400m: 4:53.29
(35.77)
3 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 506 4:56.64 +13.28
50m: 34.38
100m: 1:11.62
(37.24)
150m: 1:49.93
(38.31)
200m: 2:28.14
(38.21)
250m: 3:06.30
(38.16)
300m: 3:44.81
(38.51)
350m: 4:22.16
(37.35)
400m: 4:56.64
(34.48)
4 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim 496 4:58.46 +15.10
50m: 34.38
100m: 1:11.72
(37.34)
150m: 1:49.53
(37.81)
200m: 2:27.09
(37.56)
250m: 3:04.88
(37.79)
300m: 3:43.06
(38.18)
350m: 4:20.86
(37.80)
400m: 4:58.46
(37.60)
5 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 491 4:59.65 +16.29
50m: 32.72
100m: 1:09.27
(36.55)
150m: 1:46.91
(37.64)
200m: 2:25.00
(38.09)
250m: 3:03.84
(38.84)
300m: 3:42.40
(38.56)
350m: 4:21.52
(39.12)
400m: 4:59.65
(38.13)
6 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 480 5:01.76 +18.40
50m: 34.07
100m: 1:11.51
(37.44)
150m: 1:50.27
(38.76)
200m: 2:28.95
(38.68)
250m: 3:07.53
(38.58)
300m: 3:46.30
(38.77)
350m: 4:24.50
(38.20)
400m: 5:01.76
(37.26)
7 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim +0.78 462 5:05.74 +22.38
50m: 34.00
100m: 1:11.93
(37.93)
150m: 1:51.11
(39.18)
200m: 2:30.67
(39.56)
250m: 3:09.49
(38.82)
300m: 3:47.95
(38.46)
350m: 4:27.48
(39.53)
400m: 5:05.74
(38.26)
8 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.74 457 5:06.85 +23.49
50m: 33.17
100m: 1:11.49
(38.32)
150m: 1:50.12
(38.63)
200m: 2:29.43
(39.31)
250m: 3:09.09
(39.66)
300m: 3:49.07
(39.98)
350m: 4:28.37
(39.30)
400m: 5:06.85
(38.48)
9 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap +0.62 438 5:11.20 +27.84
50m: 33.91
100m: 1:10.95
(37.04)
150m: 1:49.84
(38.89)
200m: 2:29.41
(39.57)
250m: 3:09.57
(40.16)
300m: 3:50.56
(40.99)
350m: 4:31.68
(41.12)
400m: 5:11.20
(39.52)
10 Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap 438 5:11.28 +27.92
50m: 34.87
100m: 1:12.78
(37.91)
150m: 1:52.71
(39.93)
200m: 2:32.82
(40.11)
250m: 3:13.04
(40.22)
300m: 3:52.93
(39.89)
350m: 4:33.23
(40.30)
400m: 5:11.28
(38.05)
11 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 409 5:18.38 +35.02
50m: 36.37
100m: 1:16.55
(40.18)
150m: 1:57.31
(40.76)
200m: 2:37.64
(40.33)
250m: 3:17.98
(40.34)
300m: 3:58.27
(40.29)
350m: 4:38.98
(40.71)
400m: 5:18.38
(39.40)
12 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim 390 5:23.53 +40.17
50m: 35.88
100m: 1:16.72
(40.84)
150m: 1:58.32
(41.60)
200m: 2:40.14
(41.82)
250m: 3:22.12
(41.98)
300m: 4:04.14
(42.02)
350m: 4:44.81
(40.67)
400m: 5:23.53
(38.72)
13 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap 386 5:24.57 +41.21
50m: 35.74
100m: 1:16.45
(40.71)
150m: 1:58.10
(41.65)
200m: 2:39.86
(41.76)
250m: 3:21.30
(41.44)
300m: 4:02.98
(41.68)
350m: 4:44.99
(42.01)
400m: 5:24.57
(39.58)
14 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.69 364 5:30.91 +47.55
50m: 35.96
100m: 1:15.95
(39.99)
150m: 1:58.04
(42.09)
200m: 2:40.03
(41.99)
250m: 3:24.05
(44.02)
300m: 4:07.27
(43.22)
350m: 4:50.60
(43.33)
400m: 5:30.91
(40.31)
15 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim +0.62 360 5:32.12 +48.76
50m: 36.24
100m: 1:17.50
(41.26)
150m: 2:00.48
(42.98)
200m: 2:42.84
(42.36)
250m: 3:26.51
(43.67)
300m: 4:09.39
(42.88)
350m: 4:50.89
(41.50)
400m: 5:32.12
(41.23)
16 Cornelia Orheden 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.59 359 5:32.46 +49.10
50m: 36.08
100m: 1:16.50
(40.42)
150m: 1:58.45
(41.95)
200m: 2:40.46
(42.01)
250m: 3:23.73
(43.27)
300m: 4:06.81
(43.08)
350m: 4:50.27
(43.46)
400m: 5:32.46
(42.19)
17 Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb +0.59 309 5:49.40 +1:06.04
50m: 36.62
100m: 1:19.01
(42.39)
150m: 2:02.54
(43.53)
200m: 2:47.69
(45.15)
250m: 3:33.76
(46.07)
300m: 4:19.85
(46.09)
350m: 5:06.03
(46.18)
400m: 5:49.40
(43.37)
18 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 292 5:56.10 +1:12.74
50m: 39.20
100m: 1:24.30
(45.10)
150m: 2:10.48
(46.18)
200m: 2:55.71
(45.23)
250m: 3:41.40
(45.69)
300m: 4:27.86
(46.46)
350m: 5:14.86
(47.00)
400m: 5:56.10
(41.24)
19 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 278 6:01.96 +1:18.60
50m: 40.52
100m: 1:25.42
(44.90)
150m: 2:12.29
(46.87)
200m: 2:58.05
(45.76)
250m: 3:44.44
(46.39)
300m: 4:30.98
(46.54)
350m: 5:17.11
(46.13)
400m: 6:01.96
(44.85)
20 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 276 6:03.07 +1:19.71
50m: 41.08
100m: 1:26.92
(45.84)
150m: 2:14.12
(47.20)
200m: 3:01.09
(46.97)
250m: 3:48.27
(47.18)
300m: 4:34.98
(46.71)
350m: 5:20.67
(45.69)
400m: 6:03.07
(42.40)
21 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb +0.68 273 6:04.10 +1:20.74
50m: 39.78
100m: 1:24.67
(44.89)
150m: 2:11.93
(47.26)
200m: 2:57.36
(45.43)
250m: 3:45.78
(48.42)
300m: 4:32.47
(46.69)
350m: 5:19.11
(46.64)
400m: 6:04.10
(44.99)
22 Lilly Andersson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni 235 6:22.66 +1:39.30
50m: 40.99
100m: 1:28.75
(47.76)
150m: 2:17.86
(49.11)
200m: 3:07.08
(49.22)
250m: 3:56.11
(49.03)
300m: 4:45.60
(49.49)
350m: 5:34.27
(48.67)
400m: 6:22.66
(48.39)
Grenen officiell:  2023-06-03 15:39:08
Gren 12, 400m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap +0.59 498 4:58.19
50m: 33.94
100m: 1:11.01
(37.07)
150m: 1:48.95
(37.94)
200m: 2:26.89
(37.94)
250m: 3:05.16
(38.27)
300m: 3:43.56
(38.40)
350m: 4:21.38
(37.82)
400m: 4:58.19
(36.81)
2 Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 478 5:02.34 +4.15
50m: 33.38
100m: 1:10.56
(37.18)
150m: 1:48.81
(38.25)
200m: 2:28.78
(39.97)
250m: 3:07.96
(39.18)
300m: 3:46.57
(38.61)
350m: 4:25.77
(39.20)
400m: 5:02.34
(36.57)
3 Freja Kroll Hallin 2010 Järfälla Simsällskap 455 5:07.18 +8.99
50m: 34.28
100m: 1:11.89
(37.61)
150m: 1:50.39
(38.50)
200m: 2:29.15
(38.76)
250m: 3:08.96
(39.81)
300m: 3:49.27
(40.31)
350m: 4:29.18
(39.91)
400m: 5:07.18
(38.00)
4 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap +0.54 432 5:12.61 +14.42
50m: 34.32
100m: 1:12.67
(38.35)
150m: 1:52.02
(39.35)
200m: 2:32.86
(40.84)
250m: 3:12.85
(39.99)
300m: 3:53.78
(40.93)
350m: 4:34.17
(40.39)
400m: 5:12.61
(38.44)
5 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb +0.76 411 5:17.87 +19.68
50m: 35.25
100m: 1:14.83
(39.58)
150m: 1:54.68
(39.85)
200m: 2:35.58
(40.90)
250m: 3:16.22
(40.64)
300m: 3:57.47
(41.25)
350m: 4:38.05
(40.58)
400m: 5:17.87
(39.82)
6 Stina Ahlström 2010 Luleå Simsällskap +0.48 388 5:24.05 +25.86
50m: 33.13
100m: 1:14.45
(41.32)
150m: 1:55.03
(40.58)
200m: 2:36.05
(41.02)
250m: 3:17.09
(41.04)
300m: 3:59.40
(42.31)
350m: 4:41.36
(41.96)
400m: 5:24.05
(42.69)
7 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap 358 5:32.88 +34.69
50m: 37.76
100m: 1:19.70
(41.94)
150m: 2:01.37
(41.67)
200m: 2:44.95
(43.58)
250m: 3:26.90
(41.95)
300m: 4:09.76
(42.86)
350m: 4:51.83
(42.07)
400m: 5:32.88
(41.05)
8 Silja Kristjansdottir 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 319 5:45.88 +47.69
50m: 38.47
100m: 1:22.24
(43.77)
150m: 2:06.86
(44.62)
200m: 2:52.38
(45.52)
250m: 3:37.47
(45.09)
300m: 4:22.52
(45.05)
350m: 5:06.81
(44.29)
400m: 5:45.88
(39.07)
9 Julia Bergendorff 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.75 316 5:47.00 +48.81
50m: 37.53
100m: 1:23.04
(45.51)
150m: 2:09.02
(45.98)
200m: 2:54.74
(45.72)
250m: 3:39.88
(45.14)
300m: 4:25.61
(45.73)
350m: 5:08.53
(42.92)
400m: 5:47.00
(38.47)
10 Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim 266 6:07.18 +1:08.99
50m: 39.10
100m: 1:25.36
(46.26)
150m: 2:13.22
(47.86)
200m: 3:01.30
(48.08)
250m: 3:47.35
(46.05)
300m: 4:34.60
(47.25)
350m: 5:20.97
(46.37)
400m: 6:07.18
(46.21)
11 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim 256 6:12.05 +1:13.86
50m: 41.65
100m: 1:28.86
(47.21)
150m: 2:17.57
(48.71)
200m: 3:06.03
(48.46)
250m: 3:54.74
(48.71)
300m: 4:43.00
(48.26)
350m: 5:30.50
(47.50)
400m: 6:12.05
(41.55)
12 Alicia Ariamard 2010 Täby Sim 226 6:27.66 +1:29.47
50m: 40.94
100m: 1:27.76
(46.82)
150m: 2:17.70
(49.94)
200m: 3:08.49
(50.79)
250m: 3:58.64
(50.15)
300m: 4:49.22
(50.58)
350m: 5:39.23
(50.01)
400m: 6:27.66
(48.43)
13 Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim 218 6:32.39 +1:34.20
50m: 40.93
100m: 1:28.35
(47.42)
150m: 2:18.63
(50.28)
200m: 3:08.78
(50.15)
250m: 3:59.33
(50.55)
300m: 4:50.81
(51.48)
350m: 5:42.00
(51.19)
400m: 6:32.39
(50.39)
Grenen officiell:  2023-06-03 15:39:08
2023-06-03 15:39:12 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner