2024-03-01   22:13:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för TYR Invite 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
Gren 1, 800m Frisim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening 461 10:27.43
800m: 10:27.43
(10:27.43)
2 Linnea Sjöström 2005 Täby Sim +0.51 371 11:14.08 +46.65
50m: 35.62
100m: 1:17.38
(41.76)
150m: 2:00.10
(42.72)
200m: 2:43.48
(43.38)
250m: 3:26.90
(43.42)
300m: 4:10.57
(43.67)
350m: 4:53.89
(43.32)
400m: 5:37.19
(43.30)
450m: 6:20.07
(42.88)
500m: 7:02.96
(42.89)
550m: 7:46.19
(43.23)
600m: 8:28.68
(42.49)
650m: 9:10.74
(42.06)
700m: 9:52.95
(42.21)
750m: 10:34.28
(41.33)
800m: 11:14.08
(39.80)
3 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap +0.67 342 11:33.16 +1:05.73
50m: 35.35
100m: 1:15.62
(40.27)
150m: 1:57.81
(42.19)
200m: 2:41.19
(43.38)
250m: 3:25.02
(43.83)
300m: 4:08.74
(43.72)
350m: 4:53.04
(44.30)
400m: 5:37.04
(44.00)
450m: 6:21.58
(44.54)
500m: 7:06.29
(44.71)
550m: 7:51.36
(45.07)
600m: 8:35.63
(44.27)
650m: 9:21.01
(45.38)
700m: 10:05.32
(44.31)
750m: 10:49.77
(44.45)
800m: 11:33.16
(43.39)
Grenen officiell:  2023-06-02 19:01:13
Gren 1, 800m Frisim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Bang 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 627 9:26.41
800m: 9:26.41
(9:26.41)
2 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 599 9:35.03 +8.62
800m: 9:35.03
(9:35.03)
3 Lovisa Lindberg 2007 Simklubben Neptun 475 10:20.98 +54.57
800m: 10:20.98
(10:20.98)
4 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap 458 10:28.54 +1:02.13
800m: 10:28.54
(10:28.54)
5 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 399 10:58.03 +1:31.62
50m: 36.34
100m: 1:15.67
(39.33)
150m: 1:56.56
(40.89)
200m: 2:37.70
(41.14)
250m: 3:19.72
(42.02)
300m: 4:01.42
(41.70)
350m: 4:43.07
(41.65)
400m: 5:24.91
(41.84)
450m: 6:06.83
(41.92)
500m: 6:48.98
(42.15)
550m: 7:31.20
(42.22)
600m: 8:13.24
(42.04)
650m: 8:55.34
(42.10)
700m: 9:37.36
(42.02)
750m: 10:18.55
(41.19)
800m: 10:58.03
(39.48)
6 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 396 10:59.81 +1:33.40
800m: 10:59.81
(10:59.81)
7 Sasha Lacy 2007 Täby Sim 383 11:07.34 +1:40.93
50m: 36.24
100m: 1:16.46
(40.22)
150m: 1:56.68
(40.22)
200m: 2:37.70
(41.02)
250m: 3:19.27
(41.57)
300m: 4:02.00
(42.73)
350m: 4:44.33
(42.33)
400m: 5:27.56
(43.23)
450m: 6:10.40
(42.84)
500m: 6:53.29
(42.89)
550m: 7:36.50
(43.21)
600m: 8:19.89
(43.39)
650m: 9:03.86
(43.97)
700m: 9:47.50
(43.64)
750m: 10:29.58
(42.08)
800m: 11:07.34
(37.76)
8 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap 365 11:17.78 +1:51.37
50m: 36.49
100m: 1:16.45
(39.96)
150m: 1:58.54
(42.09)
200m: 2:40.40
(41.86)
250m: 3:23.38
(42.98)
300m: 4:06.45
(43.07)
350m: 4:49.74
(43.29)
400m: 5:32.98
(43.24)
450m: 6:17.12
(44.14)
500m: 7:00.34
(43.22)
550m: 7:43.88
(43.54)
600m: 8:27.44
(43.56)
650m: 9:10.56
(43.12)
700m: 9:53.30
(42.74)
750m: 10:36.65
(43.35)
800m: 11:17.78
(41.13)
9 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.79 365 11:18.18 +1:51.77
50m: 37.91
100m: 1:19.57
(41.66)
150m: 2:01.91
(42.34)
200m: 2:43.30
(41.39)
250m: 3:27.21
(43.91)
300m: 4:10.22
(43.01)
350m: 4:53.50
(43.28)
400m: 5:35.39
(41.89)
450m: 6:19.52
(44.13)
500m: 7:02.46
(42.94)
550m: 7:46.74
(44.28)
600m: 8:29.25
(42.51)
650m: 9:12.74
(43.49)
700m: 9:56.19
(43.45)
750m: 10:38.90
(42.71)
800m: 11:18.18
(39.28)
10 Elina Rodemar 2007 Södertörns Simsällskap +0.63 325 11:45.04 +2:18.63
50m: 38.14
100m: 1:20.40
(42.26)
150m: 2:04.14
(43.74)
200m: 2:48.23
(44.09)
250m: 3:33.11
(44.88)
300m: 4:17.97
(44.86)
350m: 5:02.31
(44.34)
400m: 5:46.13
(43.82)
450m: 6:32.55
(46.42)
500m: 7:15.96
(43.41)
550m: 8:02.55
(46.59)
600m: 8:46.71
(44.16)
650m: 9:33.19
(46.48)
700m: 10:17.02
(43.83)
750m: 11:02.21
(45.19)
800m: 11:45.04
(42.83)
Grenen officiell:  2023-06-02 19:01:13
Gren 1, 800m Frisim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melissa Stålhammar Kierkegaa 2009 Simklubben Neptun 561 9:47.58
800m: 9:47.58
(9:47.58)
2 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 514 10:04.83 +17.25
800m: 10:04.83
(10:04.83)
3 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.59 464 10:26.16 +38.58
50m: 35.17
100m: 1:13.92
(38.75)
150m: 1:52.96
(39.04)
200m: 2:31.27
(38.31)
250m: 3:11.14
(39.87)
300m: 3:50.03
(38.89)
350m: 4:30.46
(40.43)
400m: 5:09.76
(39.30)
450m: 5:49.93
(40.17)
500m: 6:29.74
(39.81)
550m: 7:09.96
(40.22)
600m: 7:50.05
(40.09)
650m: 8:29.75
(39.70)
700m: 9:09.68
(39.93)
750m: 9:49.13
(39.45)
800m: 10:26.16
(37.03)
4 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap +0.83 420 10:46.90 +59.32
50m: 35.11
100m: 1:14.84
(39.73)
150m: 1:55.90
(41.06)
200m: 2:37.30
(41.40)
250m: 3:18.01
(40.71)
300m: 3:58.92
(40.91)
350m: 4:40.34
(41.42)
400m: 5:21.87
(41.53)
450m: 6:03.54
(41.67)
500m: 6:45.55
(42.01)
550m: 7:27.23
(41.68)
600m: 8:08.91
(41.68)
650m: 8:50.14
(41.23)
700m: 9:31.01
(40.87)
750m: 10:09.53
(38.52)
800m: 10:46.90
(37.37)
5 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.62 383 11:07.17 +1:19.59
50m: 37.38
100m: 1:18.61
(41.23)
150m: 2:01.05
(42.44)
200m: 2:43.78
(42.73)
250m: 3:26.31
(42.53)
300m: 4:09.01
(42.70)
350m: 4:52.59
(43.58)
400m: 5:35.89
(43.30)
450m: 6:17.89
(42.00)
500m: 7:00.05
(42.16)
550m: 7:42.17
(42.12)
600m: 8:23.41
(41.24)
650m: 9:05.31
(41.90)
700m: 9:47.12
(41.81)
750m: 10:28.48
(41.36)
800m: 11:07.17
(38.69)
6 Cornelia Orheden 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 340 11:34.38 +1:46.80
50m: 36.64
100m: 1:17.53
(40.89)
150m: 2:00.67
(43.14)
200m: 2:43.75
(43.08)
250m: 3:27.50
(43.75)
300m: 4:11.51
(44.01)
350m: 4:56.14
(44.63)
400m: 5:40.29
(44.15)
450m: 6:25.29
(45.00)
500m: 7:09.72
(44.43)
550m: 7:55.10
(45.38)
600m: 8:39.12
(44.02)
650m: 9:23.63
(44.51)
700m: 10:08.08
(44.45)
750m: 10:51.86
(43.78)
800m: 11:34.38
(42.52)
7 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim 326 11:43.91 +1:56.33
50m: 37.80
100m: 1:21.81
(44.01)
150m: 2:06.44
(44.63)
200m: 2:50.31
(43.87)
250m: 3:36.13
(45.82)
300m: 4:21.12
(44.99)
350m: 5:07.12
(46.00)
400m: 5:52.42
(45.30)
450m: 6:37.71
(45.29)
500m: 7:22.18
(44.47)
550m: 8:06.93
(44.75)
600m: 8:50.62
(43.69)
650m: 9:34.77
(44.15)
700m: 10:18.70
(43.93)
750m: 11:03.56
(44.86)
800m: 11:43.91
(40.35)
8 Moa Frejd 2008 Södertörns Simsällskap 260 12:39.31 +2:51.73
50m: 38.82
100m: 1:24.01
(45.19)
150m: 2:10.37
(46.36)
200m: 2:57.78
(47.41)
250m: 3:44.86
(47.08)
300m: 4:33.66
(48.80)
350m: 5:22.20
(48.54)
400m: 6:11.19
(48.99)
450m: 6:59.70
(48.51)
500m: 7:48.27
(48.57)
550m: 8:37.50
(49.23)
600m: 9:25.79
(48.29)
650m: 10:15.24
(49.45)
700m: 11:03.81
(48.57)
750m: 11:52.47
(48.66)
800m: 12:39.31
(46.84)
9 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 258 12:41.05 +2:53.47
50m: 40.30
100m: 1:27.54
(47.24)
150m: 2:15.65
(48.11)
200m: 3:05.11
(49.46)
250m: 3:53.90
(48.79)
300m: 4:41.54
(47.64)
350m: 5:30.51
(48.97)
400m: 6:20.80
(50.29)
450m: 7:09.96
(49.16)
500m: 7:59.40
(49.44)
550m: 8:47.67
(48.27)
600m: 9:36.44
(48.77)
650m: 10:24.08
(47.64)
700m: 11:11.92
(47.84)
750m: 11:58.41
(46.49)
800m: 12:41.05
(42.64)
10 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 248 12:51.02 +3:03.44
50m: 43.00
100m: 1:31.41
(48.41)
150m: 2:21.10
(49.69)
200m: 3:10.08
(48.98)
250m: 3:59.68
(49.60)
300m: 4:49.19
(49.51)
350m: 5:38.21
(49.02)
400m: 6:27.33
(49.12)
450m: 7:16.90
(49.57)
500m: 8:05.10
(48.20)
550m: 8:54.46
(49.36)
600m: 9:42.62
(48.16)
650m: 10:31.13
(48.51)
700m: 11:18.62
(47.49)
750m: 12:05.91
(47.29)
800m: 12:51.02
(45.11)
11 Isabella Nilsson 2009 Södertörns Simsällskap +0.76 248 12:51.08 +3:03.50
50m: 40.29
100m: 1:25.95
(45.66)
150m: 2:12.98
(47.03)
200m: 3:00.67
(47.69)
250m: 3:49.87
(49.20)
300m: 4:39.60
(49.73)
350m: 5:28.16
(48.56)
400m: 6:17.86
(49.70)
450m: 7:07.69
(49.83)
500m: 7:57.38
(49.69)
550m: 8:47.15
(49.77)
600m: 9:36.04
(48.89)
650m: 10:25.62
(49.58)
700m: 11:15.76
(50.14)
750m: 12:04.39
(48.63)
800m: 12:51.08
(46.69)
Grenen officiell:  2023-06-02 19:01:13
Gren 1, 800m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap +0.73 413 10:50.50
50m: 33.64
100m: 1:11.75
(38.11)
150m: 1:51.43
(39.68)
200m: 2:31.07
(39.64)
250m: 3:11.51
(40.44)
300m: 3:52.49
(40.98)
350m: 4:34.61
(42.12)
400m: 5:15.81
(41.20)
450m: 5:58.06
(42.25)
500m: 6:39.96
(41.90)
550m: 7:22.56
(42.60)
600m: 8:05.11
(42.55)
650m: 8:47.76
(42.65)
700m: 9:29.37
(41.61)
750m: 10:10.66
(41.29)
800m: 10:50.50
(39.84)
2 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.53 365 11:17.92 +27.42
50m: 37.38
100m: 1:20.09
(42.71)
150m: 2:03.35
(43.26)
200m: 2:47.38
(44.03)
250m: 3:30.53
(43.15)
300m: 4:13.84
(43.31)
350m: 4:56.74
(42.90)
400m: 5:39.96
(43.22)
450m: 6:24.04
(44.08)
500m: 7:07.91
(43.87)
550m: 7:51.92
(44.01)
600m: 8:34.32
(42.40)
650m: 9:17.66
(43.34)
700m: 9:59.23
(41.57)
750m: 10:39.59
(40.36)
800m: 11:17.92
(38.33)
3 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap +0.64 327 11:43.63 +53.13
50m: 39.92
100m: 1:25.12
(45.20)
150m: 2:09.94
(44.82)
200m: 2:55.47
(45.53)
250m: 3:40.47
(45.00)
300m: 4:26.04
(45.57)
350m: 5:10.97
(44.93)
400m: 5:56.15
(45.18)
450m: 6:40.22
(44.07)
500m: 7:23.66
(43.44)
550m: 8:08.70
(45.04)
600m: 8:53.11
(44.41)
650m: 9:36.39
(43.28)
700m: 10:19.45
(43.06)
750m: 11:02.11
(42.66)
800m: 11:43.63
(41.52)
Grenen officiell:  2023-06-02 19:01:13
2023-06-02 19:02:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner