2024-02-28   02:35:05
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for TYR Invite 2023

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Document
Resultat
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
Gren 1, 800m Frisim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening 461 10:27.43
800m: 10:27.43
(10:27.43)
2 Linnea Sjöström 2005 Täby Sim +0.51 371 11:14.08 +46.65
50m: 35.62
100m: 1:17.38
(41.76)
150m: 2:00.10
(42.72)
200m: 2:43.48
(43.38)
250m: 3:26.90
(43.42)
300m: 4:10.57
(43.67)
350m: 4:53.89
(43.32)
400m: 5:37.19
(43.30)
450m: 6:20.07
(42.88)
500m: 7:02.96
(42.89)
550m: 7:46.19
(43.23)
600m: 8:28.68
(42.49)
650m: 9:10.74
(42.06)
700m: 9:52.95
(42.21)
750m: 10:34.28
(41.33)
800m: 11:14.08
(39.80)
3 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap +0.67 342 11:33.16 +1:05.73
50m: 35.35
100m: 1:15.62
(40.27)
150m: 1:57.81
(42.19)
200m: 2:41.19
(43.38)
250m: 3:25.02
(43.83)
300m: 4:08.74
(43.72)
350m: 4:53.04
(44.30)
400m: 5:37.04
(44.00)
450m: 6:21.58
(44.54)
500m: 7:06.29
(44.71)
550m: 7:51.36
(45.07)
600m: 8:35.63
(44.27)
650m: 9:21.01
(45.38)
700m: 10:05.32
(44.31)
750m: 10:49.77
(44.45)
800m: 11:33.16
(43.39)
Grenen officiell:  2023-06-02 19:01:13
Gren 1, 800m Frisim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Bang 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 627 9:26.41
800m: 9:26.41
(9:26.41)
2 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 599 9:35.03 +8.62
800m: 9:35.03
(9:35.03)
3 Lovisa Lindberg 2007 Simklubben Neptun 475 10:20.98 +54.57
800m: 10:20.98
(10:20.98)
4 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap 458 10:28.54 +1:02.13
800m: 10:28.54
(10:28.54)
5 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 399 10:58.03 +1:31.62
50m: 36.34
100m: 1:15.67
(39.33)
150m: 1:56.56
(40.89)
200m: 2:37.70
(41.14)
250m: 3:19.72
(42.02)
300m: 4:01.42
(41.70)
350m: 4:43.07
(41.65)
400m: 5:24.91
(41.84)
450m: 6:06.83
(41.92)
500m: 6:48.98
(42.15)
550m: 7:31.20
(42.22)
600m: 8:13.24
(42.04)
650m: 8:55.34
(42.10)
700m: 9:37.36
(42.02)
750m: 10:18.55
(41.19)
800m: 10:58.03
(39.48)
6 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 396 10:59.81 +1:33.40
800m: 10:59.81
(10:59.81)
7 Sasha Lacy 2007 Täby Sim 383 11:07.34 +1:40.93
50m: 36.24
100m: 1:16.46
(40.22)
150m: 1:56.68
(40.22)
200m: 2:37.70
(41.02)
250m: 3:19.27
(41.57)
300m: 4:02.00
(42.73)
350m: 4:44.33
(42.33)
400m: 5:27.56
(43.23)
450m: 6:10.40
(42.84)
500m: 6:53.29
(42.89)
550m: 7:36.50
(43.21)
600m: 8:19.89
(43.39)
650m: 9:03.86
(43.97)
700m: 9:47.50
(43.64)
750m: 10:29.58
(42.08)
800m: 11:07.34
(37.76)
8 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap 365 11:17.78 +1:51.37
50m: 36.49
100m: 1:16.45
(39.96)
150m: 1:58.54
(42.09)
200m: 2:40.40
(41.86)
250m: 3:23.38
(42.98)
300m: 4:06.45
(43.07)
350m: 4:49.74
(43.29)
400m: 5:32.98
(43.24)
450m: 6:17.12
(44.14)
500m: 7:00.34
(43.22)
550m: 7:43.88
(43.54)
600m: 8:27.44
(43.56)
650m: 9:10.56
(43.12)
700m: 9:53.30
(42.74)
750m: 10:36.65
(43.35)
800m: 11:17.78
(41.13)
9 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.79 365 11:18.18 +1:51.77
50m: 37.91
100m: 1:19.57
(41.66)
150m: 2:01.91
(42.34)
200m: 2:43.30
(41.39)
250m: 3:27.21
(43.91)
300m: 4:10.22
(43.01)
350m: 4:53.50
(43.28)
400m: 5:35.39
(41.89)
450m: 6:19.52
(44.13)
500m: 7:02.46
(42.94)
550m: 7:46.74
(44.28)
600m: 8:29.25
(42.51)
650m: 9:12.74
(43.49)
700m: 9:56.19
(43.45)
750m: 10:38.90
(42.71)
800m: 11:18.18
(39.28)
10 Elina Rodemar 2007 Södertörns Simsällskap +0.63 325 11:45.04 +2:18.63
50m: 38.14
100m: 1:20.40
(42.26)
150m: 2:04.14
(43.74)
200m: 2:48.23
(44.09)
250m: 3:33.11
(44.88)
300m: 4:17.97
(44.86)
350m: 5:02.31
(44.34)
400m: 5:46.13
(43.82)
450m: 6:32.55
(46.42)
500m: 7:15.96
(43.41)
550m: 8:02.55
(46.59)
600m: 8:46.71
(44.16)
650m: 9:33.19
(46.48)
700m: 10:17.02
(43.83)
750m: 11:02.21
(45.19)
800m: 11:45.04
(42.83)
Grenen officiell:  2023-06-02 19:01:13
Gren 1, 800m Frisim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melissa Stålhammar Kierkegaa 2009 Simklubben Neptun 561 9:47.58
800m: 9:47.58
(9:47.58)
2 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 514 10:04.83 +17.25
800m: 10:04.83
(10:04.83)
3 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.59 464 10:26.16 +38.58
50m: 35.17
100m: 1:13.92
(38.75)
150m: 1:52.96
(39.04)
200m: 2:31.27
(38.31)
250m: 3:11.14
(39.87)
300m: 3:50.03
(38.89)
350m: 4:30.46
(40.43)
400m: 5:09.76
(39.30)
450m: 5:49.93
(40.17)
500m: 6:29.74
(39.81)
550m: 7:09.96
(40.22)
600m: 7:50.05
(40.09)
650m: 8:29.75
(39.70)
700m: 9:09.68
(39.93)
750m: 9:49.13
(39.45)
800m: 10:26.16
(37.03)
4 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap +0.83 420 10:46.90 +59.32
50m: 35.11
100m: 1:14.84
(39.73)
150m: 1:55.90
(41.06)
200m: 2:37.30
(41.40)
250m: 3:18.01
(40.71)
300m: 3:58.92
(40.91)
350m: 4:40.34
(41.42)
400m: 5:21.87
(41.53)
450m: 6:03.54
(41.67)
500m: 6:45.55
(42.01)
550m: 7:27.23
(41.68)
600m: 8:08.91
(41.68)
650m: 8:50.14
(41.23)
700m: 9:31.01
(40.87)
750m: 10:09.53
(38.52)
800m: 10:46.90
(37.37)
5 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.62 383 11:07.17 +1:19.59
50m: 37.38
100m: 1:18.61
(41.23)
150m: 2:01.05
(42.44)
200m: 2:43.78
(42.73)
250m: 3:26.31
(42.53)
300m: 4:09.01
(42.70)
350m: 4:52.59
(43.58)
400m: 5:35.89
(43.30)
450m: 6:17.89
(42.00)
500m: 7:00.05
(42.16)
550m: 7:42.17
(42.12)
600m: 8:23.41
(41.24)
650m: 9:05.31
(41.90)
700m: 9:47.12
(41.81)
750m: 10:28.48
(41.36)
800m: 11:07.17
(38.69)
6 Cornelia Orheden 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 340 11:34.38 +1:46.80
50m: 36.64
100m: 1:17.53
(40.89)
150m: 2:00.67
(43.14)
200m: 2:43.75
(43.08)
250m: 3:27.50
(43.75)
300m: 4:11.51
(44.01)
350m: 4:56.14
(44.63)
400m: 5:40.29
(44.15)
450m: 6:25.29
(45.00)
500m: 7:09.72
(44.43)
550m: 7:55.10
(45.38)
600m: 8:39.12
(44.02)
650m: 9:23.63
(44.51)
700m: 10:08.08
(44.45)
750m: 10:51.86
(43.78)
800m: 11:34.38
(42.52)
7 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim 326 11:43.91 +1:56.33
50m: 37.80
100m: 1:21.81
(44.01)
150m: 2:06.44
(44.63)
200m: 2:50.31
(43.87)
250m: 3:36.13
(45.82)
300m: 4:21.12
(44.99)
350m: 5:07.12
(46.00)
400m: 5:52.42
(45.30)
450m: 6:37.71
(45.29)
500m: 7:22.18
(44.47)
550m: 8:06.93
(44.75)
600m: 8:50.62
(43.69)
650m: 9:34.77
(44.15)
700m: 10:18.70
(43.93)
750m: 11:03.56
(44.86)
800m: 11:43.91
(40.35)
8 Moa Frejd 2008 Södertörns Simsällskap 260 12:39.31 +2:51.73
50m: 38.82
100m: 1:24.01
(45.19)
150m: 2:10.37
(46.36)
200m: 2:57.78
(47.41)
250m: 3:44.86
(47.08)
300m: 4:33.66
(48.80)
350m: 5:22.20
(48.54)
400m: 6:11.19
(48.99)
450m: 6:59.70
(48.51)
500m: 7:48.27
(48.57)
550m: 8:37.50
(49.23)
600m: 9:25.79
(48.29)
650m: 10:15.24
(49.45)
700m: 11:03.81
(48.57)
750m: 11:52.47
(48.66)
800m: 12:39.31
(46.84)
9 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 258 12:41.05 +2:53.47
50m: 40.30
100m: 1:27.54
(47.24)
150m: 2:15.65
(48.11)
200m: 3:05.11
(49.46)
250m: 3:53.90
(48.79)
300m: 4:41.54
(47.64)
350m: 5:30.51
(48.97)
400m: 6:20.80
(50.29)
450m: 7:09.96
(49.16)
500m: 7:59.40
(49.44)
550m: 8:47.67
(48.27)
600m: 9:36.44
(48.77)
650m: 10:24.08
(47.64)
700m: 11:11.92
(47.84)
750m: 11:58.41
(46.49)
800m: 12:41.05
(42.64)
10 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 248 12:51.02 +3:03.44
50m: 43.00
100m: 1:31.41
(48.41)
150m: 2:21.10
(49.69)
200m: 3:10.08
(48.98)
250m: 3:59.68
(49.60)
300m: 4:49.19
(49.51)
350m: 5:38.21
(49.02)
400m: 6:27.33
(49.12)
450m: 7:16.90
(49.57)
500m: 8:05.10
(48.20)
550m: 8:54.46
(49.36)
600m: 9:42.62
(48.16)
650m: 10:31.13
(48.51)
700m: 11:18.62
(47.49)
750m: 12:05.91
(47.29)
800m: 12:51.02
(45.11)
11 Isabella Nilsson 2009 Södertörns Simsällskap +0.76 248 12:51.08 +3:03.50
50m: 40.29
100m: 1:25.95
(45.66)
150m: 2:12.98
(47.03)
200m: 3:00.67
(47.69)
250m: 3:49.87
(49.20)
300m: 4:39.60
(49.73)
350m: 5:28.16
(48.56)
400m: 6:17.86
(49.70)
450m: 7:07.69
(49.83)
500m: 7:57.38
(49.69)
550m: 8:47.15
(49.77)
600m: 9:36.04
(48.89)
650m: 10:25.62
(49.58)
700m: 11:15.76
(50.14)
750m: 12:04.39
(48.63)
800m: 12:51.08
(46.69)
Grenen officiell:  2023-06-02 19:01:13
Gren 1, 800m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap +0.73 413 10:50.50
50m: 33.64
100m: 1:11.75
(38.11)
150m: 1:51.43
(39.68)
200m: 2:31.07
(39.64)
250m: 3:11.51
(40.44)
300m: 3:52.49
(40.98)
350m: 4:34.61
(42.12)
400m: 5:15.81
(41.20)
450m: 5:58.06
(42.25)
500m: 6:39.96
(41.90)
550m: 7:22.56
(42.60)
600m: 8:05.11
(42.55)
650m: 8:47.76
(42.65)
700m: 9:29.37
(41.61)
750m: 10:10.66
(41.29)
800m: 10:50.50
(39.84)
2 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.53 365 11:17.92 +27.42
50m: 37.38
100m: 1:20.09
(42.71)
150m: 2:03.35
(43.26)
200m: 2:47.38
(44.03)
250m: 3:30.53
(43.15)
300m: 4:13.84
(43.31)
350m: 4:56.74
(42.90)
400m: 5:39.96
(43.22)
450m: 6:24.04
(44.08)
500m: 7:07.91
(43.87)
550m: 7:51.92
(44.01)
600m: 8:34.32
(42.40)
650m: 9:17.66
(43.34)
700m: 9:59.23
(41.57)
750m: 10:39.59
(40.36)
800m: 11:17.92
(38.33)
3 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap +0.64 327 11:43.63 +53.13
50m: 39.92
100m: 1:25.12
(45.20)
150m: 2:09.94
(44.82)
200m: 2:55.47
(45.53)
250m: 3:40.47
(45.00)
300m: 4:26.04
(45.57)
350m: 5:10.97
(44.93)
400m: 5:56.15
(45.18)
450m: 6:40.22
(44.07)
500m: 7:23.66
(43.44)
550m: 8:08.70
(45.04)
600m: 8:53.11
(44.41)
650m: 9:36.39
(43.28)
700m: 10:19.45
(43.06)
750m: 11:02.11
(42.66)
800m: 11:43.63
(41.52)
Grenen officiell:  2023-06-02 19:01:13
2023-06-02 19:02:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
Gren 2, 800m Frisim Herrar 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.72 629 8:47.52
50m: 29.23
100m: 1:01.56
(32.33)
150m: 1:34.31
(32.75)
200m: 2:07.67
(33.36)
250m: 2:41.15
(33.48)
300m: 3:14.58
(33.43)
350m: 3:48.20
(33.62)
400m: 4:21.64
(33.44)
450m: 4:55.21
(33.57)
500m: 5:28.81
(33.60)
550m: 6:02.28
(33.47)
600m: 6:36.02
(33.74)
650m: 7:09.54
(33.52)
700m: 7:42.94
(33.40)
750m: 8:16.14
(33.20)
800m: 8:47.52
(31.38)
2 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.62 609 8:53.32 +5.80
50m: 28.87
100m: 1:01.74
(32.87)
150m: 1:34.97
(33.23)
200m: 2:08.34
(33.37)
250m: 2:42.04
(33.70)
300m: 3:16.07
(34.03)
350m: 3:49.87
(33.80)
400m: 4:23.58
(33.71)
450m: 4:57.87
(34.29)
500m: 5:32.32
(34.45)
550m: 6:06.69
(34.37)
600m: 6:40.59
(33.90)
650m: 7:14.83
(34.24)
700m: 7:48.93
(34.10)
750m: 8:21.78
(32.85)
800m: 8:53.32
(31.54)
3 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.66 599 8:56.14 +8.62
50m: 29.39
100m: 1:02.02
(32.63)
150m: 1:35.61
(33.59)
200m: 2:09.57
(33.96)
250m: 2:43.58
(34.01)
300m: 3:17.56
(33.98)
350m: 3:51.63
(34.07)
400m: 4:25.21
(33.58)
450m: 4:59.83
(34.62)
500m: 5:34.37
(34.54)
550m: 6:09.00
(34.63)
600m: 6:43.20
(34.20)
650m: 7:17.78
(34.58)
700m: 7:52.20
(34.42)
750m: 8:26.08
(33.88)
800m: 8:56.14
(30.06)
Grenen officiell:  2023-06-02 19:29:15
Gren 2, 800m Frisim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 596 8:57.05
50m: 29.38
100m: 1:01.92
(32.54)
150m: 1:35.40
(33.48)
200m: 2:09.36
(33.96)
250m: 2:43.91
(34.55)
300m: 3:18.25
(34.34)
350m: 3:52.72
(34.47)
400m: 4:27.92
(35.20)
450m: 5:03.26
(35.34)
500m: 5:38.18
(34.92)
550m: 6:12.86
(34.68)
600m: 6:47.04
(34.18)
650m: 7:19.65
(32.61)
700m: 7:52.81
(33.16)
750m: 8:25.98
(33.17)
800m: 8:57.05
(31.07)
2 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun +0.74 595 8:57.43 +0.38
50m: 31.35
100m: 1:04.74
(33.39)
150m: 1:38.75
(34.01)
200m: 2:12.94
(34.19)
250m: 2:47.59
(34.65)
300m: 3:22.05
(34.46)
350m: 3:56.35
(34.30)
400m: 4:30.33
(33.98)
450m: 5:04.51
(34.18)
500m: 5:38.50
(33.99)
550m: 6:12.65
(34.15)
600m: 6:46.46
(33.81)
650m: 7:20.20
(33.74)
700m: 7:54.11
(33.91)
750m: 8:27.98
(33.87)
800m: 8:57.43
(29.45)
3 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.58 454 9:48.04 +50.99
50m: 31.10
100m: 1:06.56
(35.46)
150m: 1:42.61
(36.05)
200m: 2:18.90
(36.29)
250m: 2:55.18
(36.28)
300m: 3:32.07
(36.89)
350m: 4:09.00
(36.93)
400m: 4:46.24
(37.24)
450m: 5:24.45
(38.21)
500m: 6:02.43
(37.98)
550m: 6:39.29
(36.86)
600m: 7:17.16
(37.87)
650m: 7:55.58
(38.42)
700m: 8:33.62
(38.04)
750m: 9:11.92
(38.30)
800m: 9:48.04
(36.12)
4 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.54 418 10:04.47 +1:07.42
50m: 32.28
100m: 1:09.52
(37.24)
150m: 1:47.73
(38.21)
200m: 2:25.32
(37.59)
250m: 3:04.73
(39.41)
300m: 3:42.68
(37.95)
350m: 4:21.59
(38.91)
400m: 5:00.25
(38.66)
450m: 5:38.28
(38.03)
500m: 6:16.37
(38.09)
550m: 6:54.84
(38.47)
600m: 7:33.54
(38.70)
650m: 8:11.98
(38.44)
700m: 8:50.43
(38.45)
750m: 9:28.91
(38.48)
800m: 10:04.47
(35.56)
5 Arvid Larsson 2007 Täby Sim +0.67 347 10:42.82 +1:45.77
50m: 32.60
100m: 1:10.64
(38.04)
150m: 1:49.82
(39.18)
200m: 2:29.99
(40.17)
250m: 3:09.05
(39.06)
300m: 3:48.47
(39.42)
350m: 4:28.75
(40.28)
400m: 5:08.14
(39.39)
450m: 5:50.49
(42.35)
500m: 6:32.01
(41.52)
550m: 7:15.08
(43.07)
600m: 7:57.86
(42.78)
650m: 8:38.72
(40.86)
700m: 9:20.37
(41.65)
750m: 10:02.36
(41.99)
800m: 10:42.82
(40.46)
Grenen officiell:  2023-06-02 19:29:15
Gren 2, 800m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 513 9:24.52
50m: 32.35
100m: 1:08.20
(35.85)
150m: 1:44.25
(36.05)
200m: 2:20.20
(35.95)
250m: 2:56.01
(35.81)
300m: 3:31.97
(35.96)
350m: 4:07.98
(36.01)
400m: 4:43.63
(35.65)
450m: 5:19.33
(35.70)
500m: 5:55.09
(35.76)
550m: 6:30.85
(35.76)
600m: 7:06.44
(35.59)
650m: 7:41.77
(35.33)
700m: 8:16.87
(35.10)
750m: 8:51.73
(34.86)
800m: 9:24.52
(32.79)
2 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.50 480 9:37.34 +12.82
50m: 33.90
100m: 1:09.81
(35.91)
150m: 1:46.09
(36.28)
200m: 2:22.34
(36.25)
250m: 2:58.85
(36.51)
300m: 3:35.73
(36.88)
350m: 4:12.20
(36.47)
400m: 4:48.82
(36.62)
450m: 5:25.32
(36.50)
500m: 6:01.56
(36.24)
550m: 6:37.65
(36.09)
600m: 7:14.06
(36.41)
650m: 7:50.04
(35.98)
700m: 8:26.07
(36.03)
750m: 9:01.98
(35.91)
800m: 9:37.34
(35.36)
3 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap 455 9:47.63 +23.11
50m: 31.59
100m: 1:07.64
(36.05)
150m: 1:44.17
(36.53)
200m: 2:21.16
(36.99)
250m: 2:58.79
(37.63)
300m: 3:36.24
(37.45)
350m: 4:14.24
(38.00)
400m: 4:51.51
(37.27)
450m: 5:29.29
(37.78)
500m: 6:06.61
(37.32)
550m: 6:44.35
(37.74)
600m: 7:21.29
(36.94)
650m: 7:58.46
(37.17)
700m: 8:35.23
(36.77)
750m: 9:12.38
(37.15)
800m: 9:47.63
(35.25)
4 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.66 410 10:08.46 +43.94
50m: 30.35
100m: 1:04.86
(34.51)
150m: 1:40.78
(35.92)
200m: 2:17.51
(36.73)
250m: 2:54.96
(37.45)
300m: 3:32.41
(37.45)
350m: 4:11.07
(38.66)
400m: 4:50.24
(39.17)
450m: 5:30.05
(39.81)
500m: 6:09.91
(39.86)
550m: 6:50.50
(40.59)
600m: 7:30.63
(40.13)
650m: 8:10.89
(40.26)
700m: 8:51.16
(40.27)
750m: 9:31.19
(40.03)
800m: 10:08.46
(37.27)
5 Melvin Zetterlund 2009 Simklubben Neptun +0.77 392 10:17.64 +53.12
50m: 33.59
100m: 1:12.09
(38.50)
150m: 1:51.53
(39.44)
200m: 2:30.88
(39.35)
250m: 3:09.69
(38.81)
300m: 3:48.52
(38.83)
350m: 4:27.46
(38.94)
400m: 5:06.58
(39.12)
450m: 5:46.14
(39.56)
500m: 6:25.73
(39.59)
550m: 7:05.42
(39.69)
600m: 7:44.76
(39.34)
650m: 8:24.49
(39.73)
700m: 9:03.52
(39.03)
750m: 9:41.44
(37.92)
800m: 10:17.64
(36.20)
6 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap +0.70 388 10:19.68 +55.16
50m: 34.88
100m: 1:13.28
(38.40)
150m: 1:52.67
(39.39)
200m: 2:32.08
(39.41)
250m: 3:11.09
(39.01)
300m: 3:50.69
(39.60)
350m: 4:30.29
(39.60)
400m: 5:10.13
(39.84)
450m: 5:49.35
(39.22)
500m: 6:28.69
(39.34)
550m: 7:08.73
(40.04)
600m: 7:48.04
(39.31)
650m: 8:26.78
(38.74)
700m: 9:05.29
(38.51)
750m: 9:43.47
(38.18)
800m: 10:19.68
(36.21)
7 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.60 384 10:21.72 +57.20
50m: 32.34
100m: 1:10.54
(38.20)
150m: 1:49.20
(38.66)
200m: 2:28.26
(39.06)
250m: 3:07.93
(39.67)
300m: 3:46.95
(39.02)
350m: 4:26.57
(39.62)
400m: 5:06.44
(39.87)
450m: 5:45.86
(39.42)
500m: 6:26.20
(40.34)
550m: 7:06.32
(40.12)
600m: 7:45.78
(39.46)
650m: 8:25.62
(39.84)
700m: 9:05.51
(39.89)
750m: 9:43.26
(37.75)
800m: 10:21.72
(38.46)
8 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim +0.49 306 11:10.89 +1:46.37
50m: 37.12
100m: 1:20.00
(42.88)
150m: 2:03.59
(43.59)
200m: 2:48.21
(44.62)
250m: 3:31.51
(43.30)
300m: 4:13.25
(41.74)
350m: 4:56.92
(43.67)
400m: 5:39.75
(42.83)
450m: 6:22.64
(42.89)
500m: 7:04.90
(42.26)
550m: 7:47.32
(42.42)
600m: 8:29.67
(42.35)
650m: 9:11.23
(41.56)
700m: 9:53.12
(41.89)
750m: 10:32.86
(39.74)
800m: 11:10.89
(38.03)
9 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 259 11:48.55 +2:24.03
50m: 36.75
100m: 1:19.45
(42.70)
150m: 2:03.58
(44.13)
200m: 2:48.37
(44.79)
250m: 3:33.34
(44.97)
300m: 4:18.36
(45.02)
350m: 5:04.76
(46.40)
400m: 5:50.73
(45.97)
450m: 6:36.47
(45.74)
500m: 7:21.20
(44.73)
550m: 8:05.46
(44.26)
600m: 8:51.44
(45.98)
650m: 9:37.14
(45.70)
700m: 10:20.77
(43.63)
750m: 11:05.05
(44.28)
800m: 11:48.55
(43.50)
10 Emil Laneblad 2009 Solna Sundbyberg SS 04 258 11:49.42 +2:24.90
50m: 36.12
100m: 1:18.19
(42.07)
150m: 2:02.36
(44.17)
200m: 2:48.27
(45.91)
250m: 3:34.27
(46.00)
300m: 4:20.12
(45.85)
350m: 5:06.22
(46.10)
400m: 5:52.46
(46.24)
450m: 6:38.04
(45.58)
500m: 7:23.53
(45.49)
550m: 8:09.23
(45.70)
600m: 8:54.52
(45.29)
650m: 9:38.69
(44.17)
700m: 10:22.84
(44.15)
750m: 11:06.40
(43.56)
800m: 11:49.42
(43.02)
Grenen officiell:  2023-06-02 19:29:15
2023-06-02 19:29:26 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
Gren 3, 1500m Frisim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Karlberg 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.57 495 19:23.09
50m: 33.97
100m: 1:10.74
(36.77)
150m: 1:48.64
(37.90)
200m: 2:27.15
(38.51)
250m: 3:06.19
(39.04)
300m: 3:45.46
(39.27)
350m: 4:24.23
(38.77)
400m: 5:02.79
(38.56)
450m: 5:41.67
(38.88)
500m: 6:20.33
(38.66)
550m: 6:59.39
(39.06)
600m: 7:38.57
(39.18)
650m: 8:17.82
(39.25)
700m: 8:56.59
(38.77)
750m: 9:35.65
(39.06)
800m: 10:14.15
(38.50)
850m: 10:52.83
(38.68)
900m: 11:31.67
(38.84)
950m: 12:10.54
(38.87)
1000m: 12:50.13
(39.59)
1050m: 13:28.97
(38.84)
1100m: 14:08.36
(39.39)
1150m: 14:47.06
(38.70)
1200m: 15:26.73
(39.67)
1250m: 16:05.76
(39.03)
1300m: 16:45.34
(39.58)
1350m: 17:24.97
(39.63)
1400m: 18:04.88
(39.91)
1450m: 18:43.90
(39.02)
1500m: 19:23.09
(39.19)
2 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap +0.82 413 20:35.77 +1:12.68
50m: 35.85
100m: 1:15.53
(39.68)
150m: 1:55.87
(40.34)
200m: 2:36.64
(40.77)
250m: 3:16.95
(40.31)
300m: 3:57.55
(40.60)
350m: 4:38.47
(40.92)
400m: 5:19.57
(41.10)
450m: 6:01.68
(42.11)
500m: 6:42.81
(41.13)
550m: 7:24.25
(41.44)
600m: 8:05.74
(41.49)
650m: 8:48.47
(42.73)
700m: 9:30.53
(42.06)
750m: 10:12.60
(42.07)
800m: 10:53.96
(41.36)
850m: 11:35.29
(41.33)
900m: 12:17.74
(42.45)
950m: 13:00.31
(42.57)
1000m: 13:41.14
(40.83)
1050m: 14:23.38
(42.24)
1100m: 15:04.58
(41.20)
1150m: 15:46.15
(41.57)
1200m: 16:27.70
(41.55)
1250m: 17:09.88
(42.18)
1300m: 17:53.78
(43.90)
1350m: 18:34.66
(40.88)
1400m: 19:16.10
(41.44)
1450m: 19:55.74
(39.64)
1500m: 20:35.77
(40.03)
Grenen officiell:  2023-06-02 20:15:46
Gren 3, 1500m Frisim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap +0.65 476 19:38.16
50m: 33.82
100m: 1:12.44
(38.62)
150m: 1:52.05
(39.61)
200m: 2:32.04
(39.99)
250m: 3:12.00
(39.96)
300m: 3:51.64
(39.64)
350m: 4:31.39
(39.75)
400m: 5:11.28
(39.89)
450m: 5:51.29
(40.01)
500m: 6:31.21
(39.92)
550m: 7:11.38
(40.17)
600m: 7:51.15
(39.77)
650m: 8:31.62
(40.47)
700m: 9:12.11
(40.49)
750m: 9:52.45
(40.34)
800m: 10:32.71
(40.26)
850m: 11:12.38
(39.67)
900m: 11:52.47
(40.09)
950m: 12:32.44
(39.97)
1000m: 13:12.06
(39.62)
1050m: 13:51.79
(39.73)
1100m: 14:30.57
(38.78)
1150m: 15:09.92
(39.35)
1200m: 15:49.00
(39.08)
1250m: 16:28.72
(39.72)
1300m: 17:07.23
(38.51)
1350m: 17:45.91
(38.68)
1400m: 18:24.18
(38.27)
1450m: 19:01.79
(37.61)
1500m: 19:38.16
(36.37)
2 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 466 19:46.95 +8.79
50m: 34.82
100m: 1:13.32
(38.50)
150m: 1:52.56
(39.24)
200m: 2:31.18
(38.62)
250m: 3:10.28
(39.10)
300m: 3:48.91
(38.63)
350m: 4:28.64
(39.73)
400m: 5:07.47
(38.83)
450m: 5:46.67
(39.20)
500m: 6:26.27
(39.60)
550m: 7:05.52
(39.25)
600m: 7:45.23
(39.71)
650m: 8:24.81
(39.58)
700m: 9:04.48
(39.67)
750m: 9:44.55
(40.07)
800m: 10:24.86
(40.31)
850m: 11:04.73
(39.87)
900m: 11:44.87
(40.14)
950m: 12:25.44
(40.57)
1000m: 13:05.42
(39.98)
1050m: 13:45.89
(40.47)
1100m: 14:26.57
(40.68)
1150m: 15:06.92
(40.35)
1200m: 15:46.97
(40.05)
1250m: 16:26.95
(39.98)
1300m: 17:07.37
(40.42)
1350m: 17:47.73
(40.36)
1400m: 18:28.27
(40.54)
1450m: 19:08.25
(39.98)
1500m: 19:46.95
(38.70)
3 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim 456 19:55.59 +17.43
50m: 34.81
100m: 1:13.21
(38.40)
150m: 1:52.13
(38.92)
200m: 2:30.81
(38.68)
250m: 3:09.88
(39.07)
300m: 3:48.92
(39.04)
350m: 4:28.25
(39.33)
400m: 5:07.60
(39.35)
450m: 5:47.09
(39.49)
500m: 6:26.47
(39.38)
550m: 7:06.65
(40.18)
600m: 7:46.93
(40.28)
650m: 8:27.08
(40.15)
700m: 9:07.11
(40.03)
750m: 9:48.09
(40.98)
800m: 10:28.44
(40.35)
850m: 11:09.34
(40.90)
900m: 11:49.64
(40.30)
950m: 12:30.85
(41.21)
1000m: 13:11.36
(40.51)
1050m: 13:52.29
(40.93)
1100m: 14:32.26
(39.97)
1150m: 15:13.26
(41.00)
1200m: 15:53.87
(40.61)
1250m: 16:34.92
(41.05)
1300m: 17:15.21
(40.29)
1350m: 17:55.90
(40.69)
1400m: 18:35.72
(39.82)
1450m: 19:16.66
(40.94)
1500m: 19:55.59
(38.93)
4 Elin Javehed 2009 Täby Sim +0.64 439 20:10.61 +32.45
50m: 35.36
100m: 1:14.01
(38.65)
150m: 1:53.87
(39.86)
200m: 2:34.36
(40.49)
250m: 3:14.22
(39.86)
300m: 3:54.19
(39.97)
350m: 4:34.58
(40.39)
400m: 5:15.32
(40.74)
450m: 5:56.09
(40.77)
500m: 6:36.50
(40.41)
550m: 7:16.79
(40.29)
600m: 7:57.37
(40.58)
650m: 8:38.14
(40.77)
700m: 9:18.89
(40.75)
750m: 9:59.70
(40.81)
800m: 10:40.12
(40.42)
850m: 11:20.84
(40.72)
900m: 12:00.98
(40.14)
950m: 12:42.06
(41.08)
1000m: 13:23.19
(41.13)
1050m: 14:04.08
(40.89)
1100m: 14:45.00
(40.92)
1150m: 15:26.47
(41.47)
1200m: 16:07.37
(40.90)
1250m: 16:48.34
(40.97)
1300m: 17:29.70
(41.36)
1350m: 18:10.42
(40.72)
1400m: 18:50.92
(40.50)
1450m: 19:31.53
(40.61)
1500m: 20:10.61
(39.08)
5 Ellen Franzén 2009 Täby Sim +0.54 410 20:38.40 +1:00.24
50m: 35.33
100m: 1:14.74
(39.41)
150m: 1:55.68
(40.94)
200m: 2:36.46
(40.78)
250m: 3:17.58
(41.12)
300m: 3:58.47
(40.89)
350m: 4:39.68
(41.21)
400m: 5:21.57
(41.89)
450m: 6:03.61
(42.04)
500m: 6:44.60
(40.99)
550m: 7:25.86
(41.26)
600m: 8:07.22
(41.36)
650m: 8:49.60
(42.38)
700m: 9:31.17
(41.57)
750m: 10:12.91
(41.74)
800m: 10:54.59
(41.68)
850m: 11:36.71
(42.12)
900m: 12:18.10
(41.39)
950m: 13:00.03
(41.93)
1000m: 13:42.15
(42.12)
1050m: 14:23.95
(41.80)
1100m: 15:05.72
(41.77)
1150m: 15:47.60
(41.88)
1200m: 16:29.14
(41.54)
1250m: 17:11.27
(42.13)
1300m: 17:53.77
(42.50)
1350m: 18:36.31
(42.54)
1400m: 19:17.92
(41.61)
1450m: 19:59.05
(41.13)
1500m: 20:38.40
(39.35)
6 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.60 396 20:52.82 +1:14.66
50m: 37.08
100m: 1:18.29
(41.21)
150m: 1:59.90
(41.61)
200m: 2:41.49
(41.59)
250m: 3:23.59
(42.10)
300m: 4:05.50
(41.91)
350m: 4:47.30
(41.80)
400m: 5:29.22
(41.92)
450m: 6:11.17
(41.95)
500m: 6:53.09
(41.92)
550m: 7:35.40
(42.31)
600m: 8:17.47
(42.07)
650m: 8:59.84
(42.37)
700m: 9:41.76
(41.92)
750m: 10:24.22
(42.46)
800m: 11:06.29
(42.07)
850m: 11:48.24
(41.95)
900m: 12:30.29
(42.05)
950m: 13:12.57
(42.28)
1000m: 13:54.37
(41.80)
1050m: 14:36.85
(42.48)
1100m: 15:19.17
(42.32)
1150m: 16:01.16
(41.99)
1200m: 16:43.80
(42.64)
1250m: 17:25.79
(41.99)
1300m: 18:07.97
(42.18)
1350m: 18:50.07
(42.10)
1400m: 19:31.58
(41.51)
1450m: 20:13.27
(41.69)
1500m: 20:52.82
(39.55)
Grenen officiell:  2023-06-02 20:15:46
Gren 3, 1500m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 441 20:09.16
50m: 34.52
100m: 1:15.03
(40.51)
150m: 1:55.15
(40.12)
200m: 2:36.64
(41.49)
250m: 3:16.39
(39.75)
300m: 3:57.00
(40.61)
350m: 4:37.83
(40.83)
400m: 5:18.32
(40.49)
450m: 5:59.21
(40.89)
500m: 6:39.57
(40.36)
550m: 7:21.06
(41.49)
600m: 8:01.61
(40.55)
650m: 8:41.74
(40.13)
700m: 9:22.56
(40.82)
750m: 10:03.22
(40.66)
800m: 10:44.22
(41.00)
850m: 11:26.20
(41.98)
900m: 12:07.26
(41.06)
950m: 12:48.27
(41.01)
1000m: 13:28.95
(40.68)
1050m: 14:09.43
(40.48)
1100m: 14:50.20
(40.77)
1150m: 15:31.12
(40.92)
1200m: 16:10.99
(39.87)
1250m: 16:52.20
(41.21)
1300m: 17:32.24
(40.04)
1350m: 18:11.94
(39.70)
1400m: 18:52.51
(40.57)
1450m: 19:32.51
(40.00)
1500m: 20:09.16
(36.65)
2 Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 370 21:21.37 +1:12.21
50m: 37.62
100m: 1:19.29
(41.67)
150m: 2:01.54
(42.25)
200m: 2:44.37
(42.83)
250m: 3:27.65
(43.28)
300m: 4:11.11
(43.46)
350m: 4:54.68
(43.57)
400m: 5:37.11
(42.43)
450m: 6:19.87
(42.76)
500m: 7:02.79
(42.92)
550m: 7:45.65
(42.86)
600m: 8:29.20
(43.55)
650m: 9:12.15
(42.95)
700m: 9:55.72
(43.57)
750m: 10:39.24
(43.52)
800m: 11:22.99
(43.75)
850m: 12:07.01
(44.02)
900m: 12:50.72
(43.71)
950m: 13:34.84
(44.12)
1000m: 14:18.19
(43.35)
1050m: 15:01.81
(43.62)
1100m: 15:44.58
(42.77)
1150m: 16:27.46
(42.88)
1200m: 17:10.08
(42.62)
1250m: 17:52.40
(42.32)
1300m: 18:35.03
(42.63)
1350m: 19:17.71
(42.68)
1400m: 19:59.59
(41.88)
1450m: 20:40.42
(40.83)
1500m: 21:21.37
(40.95)
3 Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 266 23:50.14 +3:40.98
50m: 40.46
100m: 1:27.12
(46.66)
150m: 2:13.87
(46.75)
200m: 3:01.60
(47.73)
250m: 3:49.04
(47.44)
300m: 4:37.01
(47.97)
350m: 5:24.78
(47.77)
400m: 6:12.43
(47.65)
450m: 6:59.92
(47.49)
500m: 7:48.44
(48.52)
550m: 8:36.25
(47.81)
600m: 9:24.76
(48.51)
650m: 10:12.77
(48.01)
700m: 11:00.95
(48.18)
750m: 11:49.35
(48.40)
800m: 12:38.08
(48.73)
850m: 13:26.98
(48.90)
900m: 14:15.55
(48.57)
950m: 15:04.77
(49.22)
1000m: 15:54.00
(49.23)
1050m: 16:43.78
(49.78)
1100m: 17:31.47
(47.69)
1150m: 18:20.54
(49.07)
1200m: 19:08.83
(48.29)
1250m: 19:58.07
(49.24)
1300m: 20:46.06
(47.99)
1350m: 21:34.29
(48.23)
1400m: 22:20.34
(46.05)
1450m: 23:05.84
(45.50)
1500m: 23:50.14
(44.30)
- Silja Kristjansdottir 2010 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2023-06-02 20:15:46
2023-06-02 20:17:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
Gren 4, 1500m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 598 17:13.63
50m: 30.97
100m: 1:04.46
(33.49)
150m: 1:38.90
(34.44)
200m: 2:13.61
(34.71)
250m: 2:48.12
(34.51)
300m: 3:22.08
(33.96)
350m: 3:56.44
(34.36)
400m: 4:30.73
(34.29)
450m: 5:04.89
(34.16)
500m: 5:39.18
(34.29)
550m: 6:13.60
(34.42)
600m: 6:48.52
(34.92)
650m: 7:23.38
(34.86)
700m: 7:58.56
(35.18)
750m: 8:33.56
(35.00)
800m: 9:08.67
(35.11)
850m: 9:42.90
(34.23)
900m: 10:17.65
(34.75)
950m: 10:52.60
(34.95)
1000m: 11:27.33
(34.73)
1050m: 12:01.80
(34.47)
1100m: 12:35.98
(34.18)
1150m: 13:10.64
(34.66)
1200m: 13:45.26
(34.62)
1250m: 14:19.91
(34.65)
1300m: 14:54.54
(34.63)
1350m: 15:29.18
(34.64)
1400m: 16:03.86
(34.68)
1450m: 16:38.68
(34.82)
1500m: 17:13.63
(34.95)
2 Anders Watanabe 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 490 18:24.22 +1:10.59
50m: 32.66
100m: 1:08.84
(36.18)
150m: 1:45.98
(37.14)
200m: 2:22.85
(36.87)
250m: 2:59.55
(36.70)
300m: 3:36.15
(36.60)
350m: 4:12.96
(36.81)
400m: 4:49.98
(37.02)
450m: 5:26.70
(36.72)
500m: 6:03.26
(36.56)
550m: 6:40.20
(36.94)
600m: 7:17.69
(37.49)
650m: 7:54.55
(36.86)
700m: 8:31.47
(36.92)
750m: 9:09.11
(37.64)
800m: 9:46.21
(37.10)
850m: 10:23.90
(37.69)
900m: 11:00.88
(36.98)
950m: 11:38.55
(37.67)
1000m: 12:15.83
(37.28)
1050m: 12:53.11
(37.28)
1100m: 13:29.78
(36.67)
1150m: 14:07.25
(37.47)
1200m: 14:44.54
(37.29)
1250m: 15:21.75
(37.21)
1300m: 15:59.10
(37.35)
1350m: 16:36.46
(37.36)
1400m: 17:13.18
(36.72)
1450m: 17:49.49
(36.31)
1500m: 18:24.22
(34.73)
Grenen officiell:  2023-06-02 20:34:13
2023-06-02 20:34:18 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
Gren 5, 400m Frisim Herrar 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.65 662 4:12.46
50m: 28.68
100m: 59.87
(31.19)
150m: 1:32.01
(32.14)
200m: 2:04.17
(32.16)
250m: 2:36.80
(32.63)
300m: 3:09.86
(33.06)
350m: 3:42.20
(32.34)
400m: 4:12.46
(30.26)
2 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.60 656 4:13.18 +0.72
50m: 28.70
100m: 59.79
(31.09)
150m: 1:31.74
(31.95)
200m: 2:04.25
(32.51)
250m: 2:36.97
(32.72)
300m: 3:10.00
(33.03)
350m: 3:42.63
(32.63)
400m: 4:13.18
(30.55)
3 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.68 653 4:13.66 +1.20
50m: 28.84
100m: 1:00.12
(31.28)
150m: 1:32.83
(32.71)
200m: 2:06.01
(33.18)
250m: 2:39.23
(33.22)
300m: 3:12.98
(33.75)
350m: 3:44.77
(31.79)
400m: 4:13.66
(28.89)
4 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 596 4:21.42 +8.96
50m: 30.19
100m: 1:03.66
(33.47)
150m: 1:35.68
(32.02)
200m: 2:08.03
(32.35)
250m: 2:40.57
(32.54)
300m: 3:13.72
(33.15)
350m: 3:47.57
(33.85)
400m: 4:21.42