Resultat för Stockholm Knattesim Vinter 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stockholm Knattesim Vinter 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (25m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Mixed - Final |
|
|
Sponsor: |
Stockholms Simfestivals barnlopp! |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Freja Ahlén |
11 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Alén |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Alfani |
10 |
Väsby Simsällskap |
+0.49 |
|
1:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Aronsson |
11 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yagmur Aytac |
11 |
Väsby Simsällskap |
+0.42 |
|
1:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Bergman |
11 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Borensjö |
11 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah Demirian |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Demirian |
11 |
Järfälla Simsällskap |
+0.45 |
|
1:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Elingsdotter |
11 |
Simklubben Neptun |
+0.50 |
|
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Fan |
11 |
Simklubben Neptun |
+0.58 |
|
1:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Artemij Fissoun |
11 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.64 |
|
1:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julian Flores |
11 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Freiholtz |
10 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.93 |
|
1:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mindra Haglund Åhlqvist |
12 |
Järfälla Simsällskap |
+0.86 |
|
1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Karlqvist |
11 |
Järfälla Simsällskap |
+0.38 |
|
1:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Karlsson |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Lingman |
11 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.52 |
|
1:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Malmqvist |
11 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Meller |
11 |
Väsby Simsällskap |
+0.35 |
|
1:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inés Mitteau-ryr |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Månsson |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Mäler |
12 |
Järfälla Simsällskap |
+0.62 |
|
1:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caspian Namazi |
12 |
Järfälla Simsällskap |
+0.50 |
|
1:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Ramm-Ericson |
11 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arman Rana |
11 |
Simklubben Neptun |
+0.52 |
|
1:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Sahlqvist |
11 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
|
1:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Sandell |
12 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
1:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Siljekvist |
12 |
Järfälla Simsällskap |
+0.41 |
|
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Darina Smit |
11 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cleo Tidey |
11 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Millie Tidey |
9 |
Väsby Simsällskap |
+0.43 |
|
1:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joris Vanlandewyck |
11 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
1:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eneas Von Walden |
11 |
Väsby Simsällskap |
+0.49 |
|
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Widestedt |
10 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Witt-Hjorth |
11 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Wrang |
11 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-19 16:07:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|