2024-05-24   09:12:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2023, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 1, 2023 Eriksdal
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 5, 400m Medley Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Alsén 2007 Täby Sim +0.76 5:08.08
50m: 32.06
100m: 1:09.45
(37.39)
150m: 1:50.21
(40.76)
200m: 2:30.10
(39.89)
250m: 3:16.55
(46.45)
300m: 4:02.51
(45.96)
350m: 4:36.73
(34.22)
400m: 5:08.08
(31.35)
2 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.72 5:34.53 +26.45
50m: 36.85
100m: 1:20.86
(44.01)
150m: 2:01.66
(40.80)
200m: 2:42.52
(40.86)
250m: 3:29.26
(46.74)
300m: 4:17.22
(47.96)
350m: 4:56.08
(38.86)
400m: 5:34.53
(38.45)
3 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim +0.67 5:48.37 +40.29
50m: 36.95
100m: 1:21.84
(44.89)
150m: 2:08.48
(46.64)
200m: 2:53.59
(45.11)
250m: 3:39.85
(46.26)
300m: 4:27.82
(47.97)
350m: 5:09.37
(41.55)
400m: 5:48.37
(39.00)
4 Stina Pedersen 2007 Täby Sim +0.57 6:01.46 +53.38
50m: 37.31
100m: 1:23.63
(46.32)
150m: 2:09.86
(46.23)
200m: 2:55.90
(46.04)
250m: 3:45.75
(49.85)
300m: 4:35.15
(49.40)
350m: 5:19.40
(44.25)
400m: 6:01.46
(42.06)
5 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap +0.65 6:03.25 +55.17
50m: 36.27
100m: 1:21.14
(44.87)
150m: 2:07.16
(46.02)
200m: 2:51.82
(44.66)
250m: 3:43.49
(51.67)
300m: 4:37.98
(54.49)
350m: 5:20.75
(42.77)
400m: 6:03.25
(42.50)
6 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap +0.59 6:32.43 +1:24.35
50m: 38.60
100m: 1:25.31
(46.71)
150m: 2:21.20
(55.89)
200m: 3:11.68
(50.48)
250m: 4:07.24
(55.56)
300m: 5:03.61
(56.37)
350m: 5:49.42
(45.81)
400m: 6:32.43
(43.01)
- Hanna Gong 2007 Täby Sim +0.64 DSQ
- Sasha Lacy 2007 Täby Sim +0.17 DSQ
Grenen officiell:  2023-01-28 11:01:36
Gren 5, 400m Medley Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim +0.58 5:08.24
50m: 31.68
100m: 1:08.95
(37.27)
150m: 1:50.17
(41.22)
200m: 2:29.72
(39.55)
250m: 3:16.01
(46.29)
300m: 4:02.70
(46.69)
350m: 4:36.99
(34.29)
400m: 5:08.24
(31.25)
2 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim +0.73 5:41.24 +33.00
50m: 35.57
100m: 1:17.67
(42.10)
150m: 2:01.17
(43.50)
200m: 2:44.07
(42.90)
250m: 3:33.82
(49.75)
300m: 4:23.52
(49.70)
350m: 5:03.16
(39.64)
400m: 5:41.24
(38.08)
3 Lina Thunvall 2008 Södertörns Simsällskap +0.86 5:41.26 +33.02
50m: 34.62
100m: 1:17.47
(42.85)
150m: 2:02.18
(44.71)
200m: 2:46.06
(43.88)
250m: 3:33.40
(47.34)
300m: 4:21.22
(47.82)
350m: 5:02.27
(41.05)
400m: 5:41.26
(38.99)
4 Lea Holkedahl 2008 Väsby Simsällskap +0.59 5:52.03 +43.79
50m: 37.34
100m: 1:22.81
(45.47)
150m: 2:09.08
(46.27)
200m: 2:55.34
(46.26)
250m: 3:43.03
(47.69)
300m: 4:32.76
(49.73)
350m: 5:13.01
(40.25)
400m: 5:52.03
(39.02)
5 Cornelia Orheden 2008 Väsby Simsällskap 5:52.40 +44.16
50m: 36.41
100m: 1:22.06
(45.65)
150m: 2:09.50
(47.44)
200m: 2:56.26
(46.76)
250m: 3:42.09
(45.83)
300m: 4:30.02
(47.93)
350m: 5:12.43
(42.41)
400m: 5:52.40
(39.97)
6 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.64 5:54.86 +46.62
50m: 41.62
100m: 1:29.08
(47.46)
150m: 2:13.11
(44.03)
200m: 2:55.92
(42.81)
250m: 3:47.11
(51.19)
300m: 4:37.53
(50.42)
350m: 5:16.76
(39.23)
400m: 5:54.86
(38.10)
7 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap +0.77 5:59.16 +50.92
50m: 40.14
100m: 1:27.23
(47.09)
150m: 2:13.30
(46.07)
200m: 2:56.63
(43.33)
250m: 3:47.74
(51.11)
300m: 4:38.53
(50.79)
350m: 5:19.59
(41.06)
400m: 5:59.16
(39.57)
8 Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap +0.77 6:01.69 +53.45
50m: 38.44
100m: 1:25.93
(47.49)
150m: 2:13.13
(47.20)
200m: 2:56.40
(43.27)
250m: 3:50.03
(53.63)
300m: 4:43.36
(53.33)
350m: 5:23.58
(40.22)
400m: 6:01.69
(38.11)
9 Sara Hellström 2008 Täby Sim +0.84 6:14.98 +1:06.74
50m: 41.90
100m: 1:33.94
(52.04)
150m: 2:19.92
(45.98)
200m: 3:04.98
(45.06)
250m: 3:59.58
(54.60)
300m: 4:55.44
(55.86)
350m: 5:37.34
(41.90)
400m: 6:14.98
(37.64)
10 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap +0.60 6:15.12 +1:06.88
50m: 38.07
100m: 1:24.31
(46.24)
150m: 2:14.14
(49.83)
200m: 3:01.63
(47.49)
250m: 3:55.13
(53.50)
300m: 4:50.59
(55.46)
350m: 5:34.71
(44.12)
400m: 6:15.12
(40.41)
11 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim +0.66 6:15.88 +1:07.64
50m: 39.07
100m: 1:29.02
(49.95)
150m: 2:15.96
(46.94)
200m: 3:02.03
(46.07)
250m: 3:54.95
(52.92)
300m: 4:51.85
(56.90)
350m: 5:35.05
(43.20)
400m: 6:15.88
(40.83)
12 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim +0.56 6:18.00 +1:09.76
50m: 38.71
100m: 1:25.63
(46.92)
150m: 2:12.63
(47.00)
200m: 2:59.55
(46.92)
250m: 3:57.19
(57.64)
300m: 4:55.30
(58.11)
350m: 5:37.34
(42.04)
400m: 6:18.00
(40.66)
13 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.52 6:18.75 +1:10.51
50m: 39.48
100m: 1:29.81
(50.33)
150m: 2:18.26
(48.45)
200m: 3:06.42
(48.16)
250m: 4:01.48
(55.06)
300m: 4:57.33
(55.85)
350m: 5:39.61
(42.28)
400m: 6:18.75
(39.14)
14 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap +0.75 6:28.96 +1:20.72
50m: 43.61
100m: 1:38.79
(55.18)
150m: 2:28.68
(49.89)
200m: 3:17.39
(48.71)
250m: 4:07.78
(50.39)
300m: 4:59.22
(51.44)
350m: 5:45.75
(46.53)
400m: 6:28.96
(43.21)
- Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.69 DSQ
Grenen officiell:  2023-01-28 11:01:36
Gren 5, 400m Medley Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Franzén 2009 Täby Sim +0.54 5:33.37
50m: 34.14
100m: 1:14.69
(40.55)
150m: 1:56.55
(41.86)
200m: 2:37.47
(40.92)
250m: 3:25.39
(47.92)
300m: 4:16.53
(51.14)
350m: 4:55.25
(38.72)
400m: 5:33.37
(38.12)
2 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap +0.74 5:34.71 +1.34
50m: 35.68
100m: 1:15.98
(40.30)
150m: 2:00.78
(44.80)
200m: 2:42.63
(41.85)
250m: 3:30.51
(47.88)
300m: 4:18.84
(48.33)
350m: 4:57.25
(38.41)
400m: 5:34.71
(37.46)
3 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim +0.31 5:42.43 +9.06
50m: 37.69
100m: 1:22.77
(45.08)
150m: 2:05.57
(42.80)
200m: 2:48.78
(43.21)
250m: 3:36.15
(47.37)
300m: 4:25.26
(49.11)
350m: 5:04.43
(39.17)
400m: 5:42.43
(38.00)
4 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap 5:45.09 +11.72
50m: 34.78
100m: 1:19.18
(44.40)
150m: 2:03.25
(44.07)
200m: 2:45.87
(42.62)
250m: 3:33.50
(47.63)
300m: 4:21.46
(47.96)
350m: 5:04.53
(43.07)
400m: 5:45.09
(40.56)
5 Lily Dymling 2009 Täby Sim +0.67 5:53.56 +20.19
50m: 38.35
100m: 1:25.08
(46.73)
150m: 2:10.10
(45.02)
200m: 2:55.86
(45.76)
250m: 3:43.62
(47.76)
300m: 4:34.60
(50.98)
350m: 5:15.13
(40.53)
400m: 5:53.56
(38.43)
6 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap +0.62 5:59.96 +26.59
50m: 37.31
100m: 1:20.50
(43.19)
150m: 2:08.71
(48.21)
200m: 2:55.13
(46.42)
250m: 3:46.42
(51.29)
300m: 4:38.06
(51.64)
350m: 5:20.71
(42.65)
400m: 5:59.96
(39.25)
Grenen officiell:  2023-01-28 11:01:36
Gren 5, 400m Medley Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap +0.63 5:57.98
50m: 41.50
100m: 1:27.95
(46.45)
150m: 2:14.29
(46.34)
200m: 2:57.73
(43.44)
250m: 3:47.25
(49.52)
300m: 4:36.94
(49.69)
350m: 5:18.27
(41.33)
400m: 5:57.98
(39.71)
2 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap +0.64 6:20.28 +22.30
50m: 40.81
100m: 1:30.05
(49.24)
150m: 2:21.88
(51.83)
200m: 3:12.55
(50.67)
250m: 4:01.01
(48.46)
300m: 4:52.68
(51.67)
350m: 5:37.77
(45.09)
400m: 6:20.28
(42.51)
3 Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap 6:24.40 +26.42
50m: 40.30
100m: 1:30.19
(49.89)
150m: 2:19.86
(49.67)
200m: 3:08.81
(48.95)
250m: 4:01.69
(52.88)
300m: 4:56.44
(54.75)
350m: 5:41.28
(44.84)
400m: 6:24.40
(43.12)
4 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap +0.67 6:25.77 +27.79
50m: 41.05
100m: 1:34.47
(53.42)
150m: 2:26.89
(52.42)
200m: 3:14.45
(47.56)
250m: 4:08.47
(54.02)
300m: 5:00.92
(52.45)
350m: 5:42.52
(41.60)
400m: 6:25.77
(43.25)
- Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-01-28 11:01:36
2023-01-28 11:05:27 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner