2024-05-20   15:20:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2023, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 1, 2023 Eriksdal
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.71 2:34.59
50m: 35.01
100m: 1:14.47
(39.46)
150m: 1:55.07
(40.60)
200m: 2:34.59
(39.52)
2 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 2:34.74 +0.15
50m: 33.56
100m: 1:13.47
(39.91)
150m: 1:54.83
(41.36)
200m: 2:34.74
(39.91)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:28:11
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap +0.59 2:34.47
50m: 33.29
100m: 1:11.71
(38.42)
150m: 1:53.11
(41.40)
200m: 2:34.47
(41.36)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:28:11
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Lagerlöf 2007 Täby Sim +0.63 2:29.07
50m: 32.86
100m: 1:11.09
(38.23)
150m: 1:50.14
(39.05)
200m: 2:29.07
(38.93)
2 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap +0.70 2:32.58 +3.51
50m: 35.07
100m: 1:13.55
(38.48)
150m: 1:53.39
(39.84)
200m: 2:32.58
(39.19)
3 Sixten Ersson 2007 Täby Sim +0.72 2:48.08 +19.01
50m: 36.52
100m: 1:18.11
(41.59)
150m: 2:02.70
(44.59)
200m: 2:48.08
(45.38)
4 Carl Brennwald 2007 Åkersberga Simsällskap +0.69 3:03.01 +33.94
50m: 41.52
100m: 1:28.57
(47.05)
150m: 2:16.56
(47.99)
200m: 3:03.01
(46.45)
5 Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim +0.75 3:12.53 +43.46
50m: 42.33
100m: 1:30.97
(48.64)
150m: 2:21.83
(50.86)
200m: 3:12.53
(50.70)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:28:11
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Troy Sevonen 2008 Täby Sim +0.67 2:41.31
50m: 35.90
100m: 1:16.51
(40.61)
150m: 1:58.04
(41.53)
200m: 2:41.31
(43.27)
2 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim +0.43 2:49.11 +7.80
50m: 37.53
100m: 1:19.93
(42.40)
150m: 2:03.77
(43.84)
200m: 2:49.11
(45.34)
3 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb +0.75 2:54.60 +13.29
50m: 39.38
100m: 1:24.03
(44.65)
150m: 2:09.98
(45.95)
200m: 2:54.60
(44.62)
4 David Negut 2008 Södertörns Simsällskap +0.59 2:58.12 +16.81
50m: 38.41
100m: 1:23.05
(44.64)
150m: 2:10.58
(47.53)
200m: 2:58.12
(47.54)
5 Philip Linde 2008 Ålands Simförening +0.63 3:32.15 +50.84
50m: 47.71
100m: 1:40.95
(53.24)
150m: 2:36.81
(55.86)
200m: 3:32.15
(55.34)
- Erik Rizell 2008 Väsby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-01-28 10:28:11
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Holmgren 2009 Täby Sim +0.63 2:47.89
50m: 36.38
100m: 1:18.39
(42.01)
150m: 2:02.17
(43.78)
200m: 2:47.89
(45.72)
2 Erik Dalhielm 2009 Väsby Simsällskap +0.61 2:50.83 +2.94
50m: 41.00
100m: 1:24.23
(43.23)
150m: 2:07.73
(43.50)
200m: 2:50.83
(43.10)
3 Aleksi Törnquist 2009 Spårvägen Simförening +0.60 2:57.09 +9.20
50m: 37.87
100m: 1:22.45
(44.58)
150m: 2:09.97
(47.52)
200m: 2:57.09
(47.12)
4 Vincent Forsberg 2009 Gustavsbergs Simsällskap +0.94 2:57.63 +9.74
50m: 39.46
100m: 1:25.19
(45.73)
150m: 2:12.10
(46.91)
200m: 2:57.63
(45.53)
5 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.74 2:58.17 +10.28
50m: 38.47
100m: 1:22.98
(44.51)
150m: 2:10.68
(47.70)
200m: 2:58.17
(47.49)
6 Luke Granlund 2009 Täby Sim +0.68 2:58.62 +10.73
50m: 39.19
100m: 1:24.24
(45.05)
150m: 2:11.98
(47.74)
200m: 2:58.62
(46.64)
7 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap +0.65 3:04.93 +17.04
50m: 40.16
100m: 1:27.22
(47.06)
150m: 2:16.47
(49.25)
200m: 3:04.93
(48.46)
8 Arvid Larsson 2009 Täby Sim +0.60 3:08.89 +21.00
50m: 42.65
100m: 1:31.50
(48.85)
150m: 2:21.07
(49.57)
200m: 3:08.89
(47.82)
9 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb +0.65 3:10.78 +22.89
50m: 42.32
100m: 1:30.67
(48.35)
150m: 2:20.97
(50.30)
200m: 3:10.78
(49.81)
10 Andrian Rezege 2009 Spårvägen Simförening +0.70 3:24.34 +36.45
50m: 45.04
100m: 1:36.54
(51.50)
150m: 2:30.35
(53.81)
200m: 3:24.34
(53.99)
11 Max Alsen 2009 Täby Sim +0.54 3:34.37 +46.48
50m: 46.39
100m: 1:40.87
(54.48)
150m: 2:38.09
(57.22)
200m: 3:34.37
(56.28)
- Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb +0.70 DSQ
- Anton Thermaenius 2009 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2023-01-28 10:28:11
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
=1 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap +0.47 2:56.76
50m: 40.08
100m: 1:25.59
(45.51)
150m: 2:11.72
(46.13)
200m: 2:56.76
(45.04)
=1 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap +0.64 2:56.76 =
50m: 37.51
100m: 1:22.38
(44.87)
150m: 2:10.88
(48.50)
200m: 2:56.76
(45.88)
3 Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim +0.44 3:09.92 +13.16
50m: 42.57
100m: 1:30.53
(47.96)
150m: 2:20.66
(50.13)
200m: 3:09.92
(49.26)
4 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap +0.48 3:11.33 +14.57
50m: 43.14
100m: 1:32.22
(49.08)
150m: 2:22.11
(49.89)
200m: 3:11.33
(49.22)
5 Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim +0.62 3:27.55 +30.79
50m: 46.46
100m: 1:39.36
(52.90)
150m: 2:34.28
(54.92)
200m: 3:27.55
(53.27)
6 Eli Rosén 2010 Ålands Simförening 4:01.03 +1:04.27
50m: 51.64
100m: 1:55.96
(1:04.32)
150m: 2:58.70
(1:02.74)
200m: 4:01.03
(1:02.33)
- Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening +0.62 DSQ
- Alexander Wettle 2010 Täby Sim +0.59 DSQ
Grenen officiell:  2023-01-28 10:28:11
2023-01-28 10:29:23 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner