2024-04-20   02:49:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Itäväylä-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Tulokset
Itäväylä-uinnit 2023
Paikka: Porvoon uimahalli Järjestäjä: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Allas: 25m Päivämäärä: 11.03.2023 - 11.03.2023
Laji 20, 100m Rintauinti T11, T13, T15, N 11 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sofia Ilina 2014 Cetus Espoo -.-- 155 1:55.87
50m: 56.20
100m: 1:55.87
(59.67)
2 Arina Karpova 2012 Uimaseura Helsinki -.-- 153 1:56.55 +0.68
50m: 55.58
100m: 1:56.55
(1:00.97)
3 Robyn Gahmberg 2012 Helsingfors Simsällskap -.-- 147 1:57.96 +2.09
50m: 55.82
100m: 1:57.96
(1:02.14)
4 Mame Esane Assyne 2012 Cetus Espoo -.-- 133 2:01.89 +6.02
50m: 56.37
100m: 2:01.89
(1:05.52)
5 Isabel Nyback 2012 Helsingfors Simsällskap -.-- 130 2:03.02 +7.15
50m: 56.76
100m: 2:03.02
(1:06.26)
6 Noomi Untamala 2013 Helsingfors Simsällskap -.-- 111 2:09.49 +13.62
50m: 1:02.60
100m: 2:09.49
(1:06.89)
- Lilli Rugemalira 2014 Cetus Espoo -.-- DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Elea Savanainen 2012 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
Laji virallinen: 11.3.2023 16.00.08
Laji 20, 100m Rintauinti T11, T13, T15, N 12-13 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lumi Oura 2010 Helsingfors Simsällskap -.-- 527 1:17.16
50m: 36.00
100m: 1:17.16
(41.16)
2 Helmi Heikkilä 2010 Haminan Uimaseura -.-- 375 1:26.45 +9.29
50m: 40.44
100m: 1:26.45
(46.01)
3 Emilia Björkhem 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 320 1:31.16 +14.00
50m: 43.64
100m: 1:31.16
(47.52)
4 Natalie Wester 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 263 1:37.22 +20.06
50m: 46.82
100m: 1:37.22
(50.40)
5 Matilda Elo 2010 Helsingfors Simsällskap -.-- 261 1:37.57 +20.41
50m: 44.64
100m: 1:37.57
(52.93)
6 Ingrid Ahlfors 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 244 1:39.74 +22.58
50m: 47.45
100m: 1:39.74
(52.29)
7 Milla Lehikoinen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 229 1:41.83 +24.67
50m: 49.71
100m: 1:41.83
(52.12)
8 Alissa Brohez 2010 Helsingfors Simsällskap -.-- 204 1:45.91 +28.75
50m: 48.87
100m: 1:45.91
(57.04)
9 Sofia Severin 2011 Cetus Espoo -.-- 198 1:46.85 +29.69
50m: 50.96
100m: 1:46.85
(55.89)
10 Riia Koskela 2011 Helsingfors Simsällskap -.-- 178 1:50.80 +33.64
50m: 52.35
100m: 1:50.80
(58.45)
11 Laila Eriksson 2010 Helsingfors Simsällskap -.-- 150 1:57.34 +40.18
50m: 52.63
100m: 1:57.34
(1:04.71)
12 Hedda Grönqvist 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 144 1:58.72 +41.56
50m: 55.79
100m: 1:58.72
(1:02.93)
- Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki -.-- DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 11.3.2023 16.00.08
Laji 20, 100m Rintauinti T11, T13, T15, N 14-15 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap -.-- 486 1:19.30
50m: 37.31
100m: 1:19.30
(41.99)
2 Lotta Kylmälä 2009 Haminan Uimaseura -.-- 448 1:21.45 +2.15
50m: 38.28
100m: 1:21.45
(43.17)
3 Jelizaveta Jekimova 2009 Uimaseura Helsinki -.-- 365 1:27.21 +7.91
50m: 41.43
100m: 1:27.21
(45.78)
4 Iiris Kostiainen 2008 Helsingfors Simsällskap -.-- 338 1:29.49 +10.19
50m: 41.95
100m: 1:29.49
(47.54)
5 Liisi Emilia Tuominen 2009 Helsingfors Simsällskap -.-- 312 1:31.93 +12.63
50m: 43.63
100m: 1:31.93
(48.30)
6 Sanni Talka 2009 Helsingfors Simsällskap -.-- 311 1:31.98 +12.68
50m: 42.77
100m: 1:31.98
(49.21)
7 Sofie Wikman 2009 Helsingfors Simsällskap -.-- 284 1:34.86 +15.56
50m: 45.39
100m: 1:34.86
(49.47)
Laji virallinen: 11.3.2023 16.00.08
11.03.2023 16.00.34 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uimaseura Aquila

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner