Tulokset Limfjords Cup 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
STRUER ENERGI PARK |
Arrangør |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. jan 2023 to 29. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
176 |
1:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
172 |
1:39.43 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
168 |
1:40.23 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
149 |
1:44.16 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
135 |
1:47.63 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
134 |
1:48.06 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
128 |
1:49.60 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Hirata |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
99 |
1:59.45 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
93 |
2:01.81 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
93 |
2:01.83 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan 77m |
|
|
|
|
- |
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:47:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
287 |
1:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
229 |
1:30.44 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
199 |
1:34.78 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
197 |
1:34.99 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
189 |
1:36.42 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
186 |
1:36.82 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
177 |
1:38.48 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Ørskou Kristiansen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
160 |
1:41.88 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
150 |
1:44.12 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
124 |
1:50.90 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Patuel Hansen |
2009 |
Struer Svømmeklub |
|
106 |
1:56.63 |
+32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:47:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
434 |
1:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
395 |
1:15.38 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
289 |
1:23.63 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
284 |
1:24.12 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
217 |
1:32.04 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
194 |
1:35.45 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:47:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
591 |
1:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
430 |
1:13.28 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:47:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-01-2023 10:47.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|