Results for Järfälla Nationella 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lördag Fm
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2023 till den 19 feb 2923 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar 13-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Stig Machine |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:21.62 |
|
|
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun (SWE |
Järfälla (SWE) |
2023-02-18 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
2:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:44.22 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
2:45.50 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:46.51 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:47.70 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Rosberg |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:48.87 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.61 |
|
2:49.47 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Behre |
2009 |
Kungälvs Simsällskap |
+0.61 |
|
2:49.58 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
2:52.88 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
2:53.20 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
|
2:54.07 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
2:54.19 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
+0.56 |
|
2:55.28 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:55.40 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:56.18 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
2:58.76 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
2:59.16 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
3:01.43 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anton Bruhn |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:05.42 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luke Morlok Baeckström |
2010 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
3:05.47 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
3:06.08 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
+0.74 |
|
3:07.50 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Andrason |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
|
3:08.21 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:09.57 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jonathan Thomassen |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
3:11.38 |
+27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
3:12.40 |
+28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:14.91 |
+30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
3:15.26 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julijus Bliumkinas |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:22.51 |
+38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:25.03 |
+40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:29.60 |
+45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexius Ahlstedt Kahlbom |
2009 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Gylje |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 12:26:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Stig Machine |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:21.62 |
|
|
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun (SWE |
Järfälla (SWE) |
2023-02-18 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
2:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
2:41.26 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.51 |
|
2:41.85 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:45.29 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
2:45.46 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:55.89 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Täby Sim |
+0.69 |
|
2:58.24 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:07.54 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
3:14.68 |
+33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:25.41 |
+44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 12:26:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Stig Machine |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:21.62 |
|
|
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun (SWE |
Järfälla (SWE) |
2023-02-18 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
|
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:25.41 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
2:27.30 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Kaspervik |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:27.70 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:32.73 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:37.67 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.69 |
|
2:37.74 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
2:39.79 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
2:40.84 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:42.21 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
2:44.87 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Ryd |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
2:50.48 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:59.85 |
+38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Markus Charlton |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 12:26:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 12:26:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|