Resultater for Herning Open 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2023 to 26. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2010 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
287 |
5:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2023 10:08:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
579 |
4:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
457 |
4:45.57 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
428 |
4:51.99 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
425 |
4:52.57 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
423 |
4:52.97 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
399 |
4:58.84 |
+34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
387 |
5:01.97 |
+38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
370 |
5:06.30 |
+42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
367 |
5:07.20 |
+43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
349 |
5:12.52 |
+48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
321 |
5:21.37 |
+57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
307 |
5:26.05 |
+1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
284 |
5:34.62 |
+1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2023 10:08:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2007 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
583 |
4:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
528 |
4:32.11 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
524 |
4:32.83 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
521 |
4:33.44 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
520 |
4:33.66 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
519 |
4:33.84 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
515 |
4:34.42 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
503 |
4:36.68 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
476 |
4:41.75 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
474 |
4:42.15 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
458 |
4:45.37 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
455 |
4:46.00 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
447 |
4:47.67 |
+24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
|
428 |
4:51.80 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
404 |
4:57.66 |
+34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
367 |
5:07.12 |
+43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
324 |
5:20.09 |
+56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
312 |
5:24.30 |
+1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2023 10:08:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-03-2023 10:09.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|