Resultater for NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
1.afsnit Fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
NÅC |
2:26.27 |
|
|
|
Abby Kristine Waterval |
2002 |
Svømmeklubben triton b |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
425 |
2:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
411 |
2:39.89 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.48 |
(+6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
399 |
2:41.52 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.88 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
344 |
2:49.59 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.44 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
257 |
3:06.91 |
+28.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.82 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
141 |
3:48.49 |
+1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 21:16:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
NÅC |
2:26.27 |
|
|
|
Abby Kristine Waterval |
2002 |
Svømmeklubben triton b |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
443 |
2:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.25 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
372 |
2:45.27 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.42 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
334 |
2:51.29 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.61 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
320 |
2:53.75 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.24 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
317 |
2:54.31 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.43 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
316 |
2:54.60 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
315 |
2:54.65 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.13 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
308 |
2:56.10 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.82 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
286 |
3:00.32 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.02 |
(-10.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
255 |
3:07.47 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.14 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
241 |
3:11.03 |
+35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
202 |
3:22.42 |
+46.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.30 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Kørvell |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 21:16:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
NÅC |
2:26.27 |
|
|
|
Abby Kristine Waterval |
2002 |
Svømmeklubben triton b |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
369 |
2:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.87 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
324 |
2:53.12 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.43 |
(-12.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
207 |
3:20.96 |
+35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
206 |
3:21.13 |
+35.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.66 |
(-13.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
168 |
3:35.33 |
+49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
162 |
3:38.06 |
+52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
159 |
3:39.50 |
+53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
102 |
4:14.48 |
+1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 21:16:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
NÅC |
2:26.27 |
|
|
|
Abby Kristine Waterval |
2002 |
Svømmeklubben triton b |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
167 |
3:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
|
165 |
3:36.54 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
|
163 |
3:37.56 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
162 |
3:38.13 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Risager Strate |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
112 |
4:06.16 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 21:16:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
NÅC |
2:26.27 |
|
|
|
Abby Kristine Waterval |
2002 |
Svømmeklubben triton b |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
162 |
3:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 21:16:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 09:19.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|