2024-05-24   10:02:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

1.afsnit Fredag

Document
Resultater
NÅC - Nyborg Årgangs Cup
Placering: Nyborg svømme og badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. mar  2023 to 5. mar  2023
Løb 5, 200m Medley Damer 14 år - Final
NÅC 2:26.18 Sofie A.  Wolf 2006 Esbjerg Svømmeklub (DK) Nyborg Svømme og Badela 06-03-2020
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub 444 2:39.68
Entry time: 2:35.12 (+4.56)
50m: 33.17
100m: 1:16.78
(43.61)
150m: 2:02.42
(45.64)
200m: 2:39.68
(37.26)
2 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub 399 2:45.45 +5.77
Entry time: 2:50.59 (-5.14)
50m: 1:20.60
100m: 2:07.78
(47.18)
150m: 2:45.45
(37.67)
3 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 395 2:46.03 +6.35
Entry time: 2:46.69 (-0.66)
50m: 1:16.52
100m: 2:07.03
(50.51)
150m: 2:46.03
(39.00)
4 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 389 2:46.88 +7.20
Entry time: 2:49.85 (-2.97)
50m: 34.16
100m: 1:20.63
(46.47)
150m: 2:09.09
(48.46)
200m: 2:46.88
(37.79)
5 Trine Larsen 2009 Frem Odense 388 2:46.95 +7.27
Entry time: 2:52.42 (-5.47)
50m: 35.41
100m: 1:17.62
(42.21)
150m: 2:11.27
(53.65)
200m: 2:46.95
(35.68)
6 Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub 373 2:49.24 +9.56
Entry time: 3:02.56 (-13.32)
50m: 35.78
100m: 1:17.59
(41.81)
150m: 2:09.51
(51.92)
200m: 2:49.24
(39.73)
7 Anja Munkebjerg 2009 Næstved Svømmeklub 369 2:49.81 +10.13
Entry time: 2:58.07 (-8.26)
50m: 35.89
100m: 1:21.23
(45.34)
150m: 2:11.04
(49.81)
200m: 2:49.81
(38.77)
8 Nanna Bøchman Pheiffer 2009 Næstved Svømmeklub 352 2:52.51 +12.83
Entry time: 2:52.60 (-0.09)
50m: 37.54
100m: 1:21.49
(43.95)
150m: 2:11.74
(50.25)
200m: 2:52.51
(40.77)
9 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 339 2:54.66 +14.98
Entry time: 2:56.66 (-2.00)
50m: 36.18
100m: 1:23.36
(47.18)
150m: 2:13.96
(50.60)
200m: 2:54.66
(40.70)
10 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 327 2:56.81 +17.13
Entry time: 2:54.67 (+2.14)
50m: 34.78
100m: 1:21.46
(46.68)
150m: 2:18.91
(57.45)
200m: 2:56.81
(37.90)
11 Filuka Lolk Frederiksen 2009 Esbjerg Svømmeklub 316 2:58.82 +19.14
Entry time: 3:02.45 (-3.63)
50m: 40.96
100m: 1:26.10
(45.14)
150m: 2:18.49
(52.39)
200m: 2:58.82
(40.33)
12 Alberte Lagoni 2009 Esbjerg Svømmeklub 310 3:00.00 +20.32
Entry time: 3:04.17 (-4.17)
50m: 40.97
100m: 1:27.23
(46.26)
150m: 2:18.13
(50.90)
200m: 3:00.00
(41.87)
13 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 308 3:00.43 +20.75
Entry time: 2:56.43 (+4.00)
50m: 38.10
100m: 1:21.89
(43.79)
150m: 2:19.11
(57.22)
200m: 3:00.43
(41.32)
14 Lærke Johannsen 2009 Nyborg Svømmeklub 293 3:03.30 +23.62
Entry time: 3:26.88 (-23.58)
50m: 41.11
100m: 1:28.30
(47.19)
150m: 2:21.75
(53.45)
200m: 3:03.30
(41.55)
15 Isabelle Weber 2009 Esbjerg Svømmeklub 277 3:06.72 +27.04
Entry time: 3:09.40 (-2.68)
50m: 39.77
100m: 1:24.28
(44.51)
150m: 2:23.56
(59.28)
200m: 3:06.72
(43.16)
Løb officielt kl.: 03-03-2023 19:30:20
Løb 5, 200m Medley Damer 13 år - Final
NÅC 2:26.18 Sofie A.  Wolf 2006 Esbjerg Svømmeklub (DK) Nyborg Svømme og Badela 06-03-2020
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub 386 2:47.36
Entry time: 2:58.16 (-10.80)
50m: 35.16
100m: 1:19.14
(43.98)
150m: 2:10.21
(51.07)
200m: 2:47.36
(37.15)
2 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense 370 2:49.67 +2.31
Entry time: 2:54.47 (-4.80)
50m: 34.49
100m: 1:19.45
(44.96)
150m: 2:10.72
(51.27)
200m: 2:49.67
(38.95)
3 Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub 368 2:49.95 +2.59
Entry time: 2:58.86 (-8.91)
50m: 37.09
100m: 1:20.02
(42.93)
150m: 2:10.07
(50.05)
200m: 2:49.95
(39.88)
4 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 366 2:50.21 +2.85
Entry time: 2:49.74 (+0.47)
50m: 37.21
100m: 1:20.90
(43.69)
150m: 2:11.22
(50.32)
200m: 2:50.21
(38.99)
5 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 327 2:56.83 +9.47
Entry time: 3:00.82 (-3.99)
50m: 38.49
100m: 1:25.38
(46.89)
150m: 2:56.83
(1:31.45)
6 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub 316 2:58.83 +11.47
Entry time: 3:01.89 (-3.06)
50m: 38.93
100m: 1:23.15
(44.22)
150m: 2:19.72
(56.57)
200m: 2:58.83
(39.11)
7 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 315 2:59.06 +11.70
Entry time: 3:08.04 (-8.98)
50m: 40.03
100m: 1:25.20
(45.17)
150m: 2:20.65
(55.45)
200m: 2:59.06
(38.41)
8 Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub 275 3:07.18 +19.82
Entry time: 3:05.62 (+1.56)
50m: 43.08
100m: 1:30.83
(47.75)
150m: 2:23.81
(52.98)
200m: 3:07.18
(43.37)
9 Mia Enevold Pedersen 2010 Frem Odense 270 3:08.37 +21.01
Entry time: 3:18.30 (-9.93)
50m: 38.84
100m: 1:27.03
(48.19)
150m: 2:25.86
(58.83)
200m: 3:08.37
(42.51)
10 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 262 3:10.38 +23.02
Entry time: 3:13.94 (-3.56)
50m: 40.56
100m: 1:29.39
(48.83)
150m: 2:26.85
(57.46)
200m: 3:10.38
(43.53)
11 Sofie Fur Lisby 2010 Esbjerg Svømmeklub 257 3:11.49 +24.13
50m: 3:11.49
12 Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub 237 3:16.83 +29.47
Entry time: 3:19.21 (-2.38)
50m: 43.91
100m: 1:35.83
(51.92)
150m: 2:34.52
(58.69)
200m: 3:16.83
(42.31)
13 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 212 3:24.36 +37.00
Entry time: 3:28.28 (-3.92)
50m: 50.33
100m: 1:43.66
(53.33)
150m: 2:40.34
(56.68)
200m: 3:24.36
(44.02)
14 Ida Elsborg Gorecki 2010 Frem Odense 210 3:24.84 +37.48
50m: 47.01
100m: 1:35.60
(48.59)
150m: 2:39.23
(1:03.63)
200m: 3:24.84
(45.61)
15 Marie Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 196 3:29.48 +42.12
50m: 45.43
100m: 1:39.48
(54.05)
150m: 2:40.18
(1:00.70)
200m: 3:29.48
(49.30)
Løb officielt kl.: 03-03-2023 19:30:20
Løb 5, 200m Medley Damer 12 år - Final
NÅC 2:26.18 Sofie A.  Wolf 2006 Esbjerg Svømmeklub (DK) Nyborg Svømme og Badela 06-03-2020
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 356 2:51.86
Entry time: 2:49.52 (+2.34)
50m: 38.66
100m: 1:23.58
(44.92)
150m: 2:12.83
(49.25)
200m: 2:51.86
(39.03)
2 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 319 2:58.22 +6.36
Entry time: 2:56.44 (+1.78)
50m: 38.55
100m: 1:23.98
(45.43)
150m: 2:17.01
(53.03)
200m: 2:58.22
(41.21)
3 Merle Unterberg 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 261 3:10.63 +18.77
Entry time: 3:10.04 (+0.59)
50m: 41.82
100m: 1:32.11
(50.29)
150m: 2:29.29
(57.18)
200m: 3:10.63
(41.34)
4 Cecilie Lygum Kristensen 2011 Esbjerg Svømmeklub 218 3:22.20 +30.34
Entry time: 3:26.65 (-4.45)
50m: 52.77
100m: 1:42.96
(50.19)
150m: 2:41.41
(58.45)
200m: 3:22.20
(40.79)
5 Iben Witt 2011 Esbjerg Svømmeklub 195 3:30.12 +38.26
50m: 1:40.93
100m: 2:40.53
(59.60)
150m: 3:30.12
(49.59)
6 Luna Faurskov 2011 Gladsaxe Svømmeklub 164 3:42.61 +50.75
Entry time: 3:43.37 (-0.76)
50m: 54.12
100m: 1:49.43
(55.31)
150m: 2:54.64
(1:05.21)
200m: 3:42.61
(47.97)
- Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub DSQ
SW 7.6
Løb officielt kl.: 03-03-2023 19:30:20
Løb 5, 200m Medley Damer 11 år - Final
NÅC 2:26.18 Sofie A.  Wolf 2006 Esbjerg Svømmeklub (DK) Nyborg Svømme og Badela 06-03-2020
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Molter Petersen 2012 Næstved Svømmeklub 156 3:45.95
Entry time: 3:44.97 (+0.98)
50m: 55.41
100m: 1:54.06
(58.65)
150m: 2:56.65
(1:02.59)
200m: 3:45.95
(49.30)
2 Asta Holm 2012 Gladsaxe Svømmeklub 137 3:55.86 +9.91
50m: 56.84
100m: 1:55.55
(58.71)
150m: 3:08.12
(1:12.57)
200m: 3:55.86
(47.74)
Løb officielt kl.: 03-03-2023 19:30:20
Løb 5, 200m Medley Damer 10 år - Final
NÅC 2:26.18 Sofie A.  Wolf 2006 Esbjerg Svømmeklub (DK) Nyborg Svømme og Badela 06-03-2020
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Fur Lisby 2013 Esbjerg Svømmeklub 140 3:54.20
50m: 54.95
100m: 3:04.35
(2:09.40)
150m: 3:54.20
(49.85)
2 Anna Lauridsen 2013 Esbjerg Svømmeklub 134 3:57.83 +3.63
Entry time: 4:05.37 (-7.54)
50m: 1:01.85
100m: 1:58.72
(56.87)
150m: 3:06.98
(1:08.26)
200m: 3:57.83
(50.85)
3 Elfride Zibrandtsen 2013 Gladsaxe Svømmeklub 106 4:17.33 +23.13
50m: 1:06.24
100m: 2:14.45
(1:08.21)
150m: 4:17.33
(2:02.88)
Løb officielt kl.: 03-03-2023 19:30:20
05-03-2023 09:18.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner