Resultat för Arena Carnival
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Jakso 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
1:39.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.05 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
+0.76 |
|
1:40.81 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.41 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Timur Seksenov |
2011 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:50.63 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Touko Sammaltupa |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:52.79 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasimir Patosaari |
2011 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:55.53 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
+0.90 |
|
2:01.82 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.55 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
+0.98 |
|
2:07.49 |
+28.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.86 |
(-9.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
2:09.67 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matias Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
2:13.95 |
+34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.36 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Mikael Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
Sw 7.5 |
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 4:46:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti Pojat 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:20.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:23.17 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:28.19 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.18 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
1:28.53 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.07 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
1:32.34 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.18 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:34.23 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.48 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:35.28 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.36 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.82 |
|
1:36.32 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.46 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:40.28 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.84 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eero Lähteenmäki |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.58 |
|
1:41.27 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.37 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
1:41.83 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.39 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:42.23 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.31 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:42.45 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.13 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.85 |
|
1:43.08 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
1:44.43 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.87 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:46.60 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.70 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:47.19 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.12 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:48.60 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.61 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
|
1:49.21 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.52 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
|
1:50.91 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.68 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:52.87 |
+32.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.60 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.60 |
|
1:55.15 |
+35.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.80 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vili Aalto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:55.32 |
+35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:56.26 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.97 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 4:46:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti Pojat 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:12.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:15.10 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.12 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:16.39 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:20.85 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.83 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
1:21.93 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:22.65 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.53 |
|
1:24.27 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.20 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:24.49 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.66 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:27.23 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.55 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:32.53 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.22 |
(-9.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
1:43.84 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.20 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
1:44.97 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.74 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 4:46:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 16:46:45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|