Results for Knattesimmet 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Söndag fm
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ålands Idrottscenter |
Arrangör: |
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 apr 2023 till den 16 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 4X100m Frisim/VUV P13 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Uinti Turku - Åbo Simning 1 |
13 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
|
|
|
4:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
10A392 |
|
32.14 |
1:06.91 |
|
|
|
1:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Wili Sauhula |
2010 |
10A127 |
+0.49 |
31.02 |
1:06.28 |
|
|
|
2:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Eetu Ääri |
2010 |
10A019 |
+0.53 |
33.30 |
1:08.87 |
|
|
|
3:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Seppälä |
2010 |
10A220 |
+0.51 |
31.22 |
1:06.32 |
|
|
|
4:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Uinti Turku - Åbo Simning 3 |
13 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
|
|
|
4:49.40 |
+21.02 |
|
|
|
|
Venni Alho |
2010 |
10A367 |
|
35.51 |
1:14.62 |
|
|
|
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Vuori |
2010 |
10A669 |
+0.44 |
32.86 |
1:12.03 |
|
|
|
2:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Friman |
2011 |
11A171 |
+0.14 |
34.18 |
1:12.96 |
|
|
|
3:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eino Marela |
2010 |
10A384 |
+0.52 |
33.13 |
1:09.79 |
|
|
|
4:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
TaTU Tampere 1 |
13 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
4:53.88 |
+25.50 |
|
|
|
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
11A010 |
|
34.16 |
1:11.94 |
|
|
|
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Saukko |
2010 |
10A171 |
+0.67 |
34.04 |
1:12.41 |
|
|
|
2:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Toivo Huilla |
2010 |
10A430 |
+0.25 |
35.44 |
1:14.22 |
|
|
|
3:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Justus Tikkanen |
2010 |
10A002 |
+0.52 |
35.05 |
1:15.31 |
|
|
|
4:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rauman Uimaseura |
13 |
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
5:20.83 |
+52.45 |
|
|
|
|
Akseli Tauluvuori |
2011 |
11A832 |
|
36.37 |
1:18.97 |
|
|
|
1:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilho Kylliäinen |
2012 |
12A515 |
+0.78 |
40.50 |
1:29.21 |
|
|
|
2:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiitus Sirola |
2011 |
11A147 |
+0.33 |
37.15 |
1:20.16 |
|
|
|
4:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aatu Satola |
2010 |
10B050 |
+0.22 |
34.18 |
1:12.49 |
|
|
|
5:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Porin Uimaseura 1 |
13 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
5:29.62 |
+1:01.2 |
|
|
|
|
Niilo Rantala |
2012 |
12A002 |
|
37.63 |
1:21.33 |
|
|
|
1:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Onni Salonen |
2010 |
10B387 |
+0.83 |
41.06 |
1:29.16 |
|
|
|
2:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Pirskanen |
2010 |
10A829 |
|
33.67 |
1:11.69 |
|
|
|
4:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sisu Kuusisto |
2010 |
10A399 |
+0.54 |
40.44 |
1:27.44 |
|
|
|
5:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Uimaseura Kaarina |
13 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
5:33.36 |
+1:04.9 |
|
|
|
|
Finn Jensén |
2011 |
11A425 |
|
38.90 |
1:20.91 |
|
|
|
1:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akseli Lindqvist |
2012 |
12A144 |
+0.48 |
41.49 |
1:28.75 |
|
|
|
2:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Paakki |
2010 |
10A767 |
+0.27 |
39.85 |
1:23.48 |
|
|
|
4:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jack Jensén |
2011 |
11A427 |
+0.73 |
38.21 |
1:20.22 |
|
|
|
5:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ålands Simförening |
13 |
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
5:39.27 |
+1:10.8 |
|
|
|
|
Anton Boman |
2011 |
11A092 |
|
39.02 |
1:20.76 |
|
|
|
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Markuss Repelis |
2011 |
11B341 |
+0.71 |
43.12 |
1:31.97 |
|
|
|
2:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eli Rosén |
2010 |
10A890 |
+0.47 |
43.45 |
1:29.08 |
|
|
|
4:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Hellgren |
2010 |
10B349 |
+0.63 |
37.54 |
1:17.46 |
|
|
|
5:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
TaTU Tampere 2 |
13 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
6:00.79 |
+1:32.4 |
|
|
|
|
Alvar Herckman |
2011 |
11A889 |
|
38.51 |
1:21.98 |
|
|
|
1:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemil Koivumäki |
2011 |
11A945 |
+0.70 |
45.32 |
1:36.74 |
|
|
|
2:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Mustajärvi |
2010 |
10A431 |
+0.56 |
44.02 |
1:31.77 |
|
|
|
4:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konsta Heinonen |
2010 |
10A429 |
+0.36 |
40.34 |
1:30.30 |
|
|
|
6:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Uinti Turku - Åbo Simning 2 |
13 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW10.11 Simmarens fötter tappar kontakt med startpallen innan föregående simmare berört väggen |
|
|
|
Elmer Eepo Mikael Wirth |
2010 |
10A965 |
|
34.23 |
1:10.94 |
|
|
|
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eelis Kaila |
2010 |
10B103 |
-0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juuso Hurme |
2010 |
10A823 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eino Rantala |
2011 |
11A067 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-04-16 11:27:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-16 11:43:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|