Resultater for DM ÅRGANG KORTBANE 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 15.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
735 |
1:00.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
616 |
1:04.41 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.53 |
606 |
1:04.78 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.80 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
562 |
1:06.41 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.35 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
562 |
1:06.42 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.59 |
540 |
1:07.30 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.62 |
531 |
1:07.67 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.59 |
508 |
1:08.71 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
502 |
1:08.97 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.77 |
499 |
1:09.10 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.45 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.64 |
497 |
1:09.19 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
494 |
1:09.34 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.66 |
492 |
1:09.43 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
479 |
1:10.06 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.57 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.77 |
476 |
1:10.22 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.34 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.85 |
473 |
1:10.36 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.23 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.78 |
467 |
1:10.67 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.47 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
465 |
1:10.74 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.53 |
463 |
1:10.83 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.62 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.65 |
461 |
1:10.95 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.24 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
460 |
1:11.01 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.02 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
456 |
1:11.23 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.50 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.86 |
451 |
1:11.45 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.49 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.72 |
451 |
1:11.47 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.09 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
449 |
1:11.60 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.56 |
445 |
1:11.78 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.87 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
444 |
1:11.82 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.88 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
441 |
1:12.01 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
440 |
1:12.07 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
439 |
1:12.09 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
-.-- |
439 |
1:12.12 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.05 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
439 |
1:12.13 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.99 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+1.13 |
437 |
1:12.21 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
432 |
1:12.49 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.19 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.80 |
432 |
1:12.52 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.71 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
430 |
1:12.60 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.45 |
430 |
1:12.61 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.32 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
430 |
1:12.61 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.96 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Malte Scott Jensen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.82 |
429 |
1:12.67 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.82 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
426 |
1:12.82 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
417 |
1:13.35 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.89 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
414 |
1:13.53 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
410 |
1:13.77 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.29 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.83 |
408 |
1:13.88 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.44 |
390 |
1:14.99 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
390 |
1:15.03 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.74 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.58 |
370 |
1:16.35 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.65 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
365 |
1:16.69 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.11 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
-.-- |
355 |
1:17.42 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:16:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
791 |
59.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.21 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
749 |
1:00.35 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.94 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
718 |
1:01.22 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.85 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
703 |
1:01.64 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.75 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.65 |
655 |
1:03.12 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
653 |
1:03.17 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.69 |
653 |
1:03.18 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.56 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
637 |
1:03.72 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.07 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.63 |
621 |
1:04.26 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.59 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
599 |
1:05.04 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.32 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
591 |
1:05.31 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.49 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
583 |
1:05.62 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
577 |
1:05.84 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.97 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
577 |
1:05.86 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
571 |
1:06.09 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.22 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
570 |
1:06.10 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
556 |
1:06.65 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.53 |
553 |
1:06.78 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.30 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
553 |
1:06.78 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.74 |
549 |
1:06.96 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
549 |
1:06.96 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.59 |
546 |
1:07.06 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
545 |
1:07.11 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.17 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
540 |
1:07.32 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.67 |
538 |
1:07.38 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
538 |
1:07.39 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.39 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
535 |
1:07.54 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
534 |
1:07.55 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.78 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
533 |
1:07.60 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.56 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
529 |
1:07.77 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.68 |
529 |
1:07.77 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
528 |
1:07.82 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.58 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
527 |
1:07.85 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.36 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
524 |
1:07.99 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
520 |
1:08.18 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.24 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.49 |
515 |
1:08.38 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.73 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.44 |
514 |
1:08.43 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
514 |
1:08.43 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.56 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
512 |
1:08.52 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.86 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
511 |
1:08.57 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
508 |
1:08.69 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
507 |
1:08.75 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
506 |
1:08.80 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.91 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
505 |
1:08.82 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=45 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
503 |
1:08.94 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.37 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=45 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
503 |
1:08.94 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.97 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
502 |
1:08.98 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.73 |
501 |
1:09.00 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.10 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
497 |
1:09.19 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
495 |
1:09.31 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.68 |
494 |
1:09.35 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.96 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
488 |
1:09.62 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.49 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
480 |
1:10.00 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.60 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
479 |
1:10.07 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.31 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.67 |
478 |
1:10.09 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.43 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
477 |
1:10.16 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
-.-- |
475 |
1:10.25 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
473 |
1:10.37 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
464 |
1:10.80 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.52 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
461 |
1:10.95 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.30 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.59 |
460 |
1:10.98 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
457 |
1:11.18 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.93 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.79 |
455 |
1:11.27 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.44 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
454 |
1:11.30 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.27 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
453 |
1:11.34 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
451 |
1:11.48 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.94 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
419 |
1:13.25 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.66 |
418 |
1:13.28 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Alexander Groth |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.70 |
403 |
1:14.21 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.21 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.57 |
394 |
1:14.78 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
393 |
1:14.80 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:16:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 18:16.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|